X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i stało się. Mata już nie wystarcza. Moja córka turla się w najlepsze. Cmyk pyk i na 2 końcu salonu. Najlepiej jak chce przepchnac komode bo jej staje na drodze :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 17:37

    Magda33, Dika, Joaszo, Kropka89, moira696, kokkosanka, Anitka201, Andziula_1988, welonka lubią tę wiadomość

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 2 listopada 2018, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale super Lucy <3 oczy dookoła głowy :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 listopada 2018, 18:40

    Lucy010 lubi tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04(2023) AMH 4,08 (2024)
    IVF 12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 2 listopada 2018, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie to tych z Was, które już rozszerzyły dietę maluchowi: ile jednorazowo "niemlekowego" jedzenia zjadają Wasze maluchy?

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 2 listopada 2018, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    Pytanie to tych z Was, które już rozszerzyły dietę maluchowi: ile jednorazowo "niemlekowego" jedzenia zjadają Wasze maluchy?
    Ok 120

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 2 listopada 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Ok 120
    Obiadku zjadl 120 a owocka 60 . Daje 2 dania bezmleczne. W dzien 3 mleczne w tym z kaszka i w nocy 1 mleczne

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 2 listopada 2018, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Obiadku zjadl 120 a owocka 60 . Daje 2 dania bezmleczne. W dzien 3 mleczne w tym z kaszka i w nocy 1 mleczne

    O, to widzę, że tak jak u nas - 120 ml to lekko wciąga :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Sarrrra Autorytet
    Postów: 3200 1290

    Wysłany: 3 listopada 2018, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leira wrote:
    O, to widzę, że tak jak u nas - 120 ml to lekko wciąga :)
    Czasami sie zastanawiam czy to nie jest za malo bo mleka poje ok 150 ml

    km5sgu1rnzh3xzcx.png

    zem320mmiu4xizmw.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanko z innej beczki. Macie pomysł w co ubrać malucha na chrzest zimą? dodam że planuję skromną uroczystość i nie bardzo chciałabym ubierać malucha w te garniturki itp. Po chrzcinach tylko będzie ciasto w domu.
    myślałam o zestawie z hm biale body z muchą i czarne spodnie, na to sweterek kremowy i kurteczka błękitna, co sądzicie?

  • Kropka89 Autorytet
    Postów: 1270 998

    Wysłany: 3 listopada 2018, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo wrote:
    A ja mam pytanko z innej beczki. Macie pomysł w co ubrać malucha na chrzest zimą? dodam że planuję skromną uroczystość i nie bardzo chciałabym ubierać malucha w te garniturki itp. Po chrzcinach tylko będzie ciasto w domu.
    myślałam o zestawie z hm biale body z muchą i czarne spodnie, na to sweterek kremowy i kurteczka błękitna, co sądzicie?

    Ja myślę że całkiem spoko. Pamiętaj że też możesz wykorzystać kocyk/ jakieś okrycie bo to też grzeje malucha a może być białe/jasne. Ja też pod spód może bym założyła jakieś cieniutkie śpiochy takie tylko na nogi, zawsze to podwójne ogrzewanie stópek i nóg :)

    Joaszo lubi tę wiadomość

    zpbnj48a0fqxyaef.png

    34bwgywlqtank5nu.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joaszo no pewnie, że tak :) on ma być elegancki bo to ważna uroczystość a nie dla oka innych. Mucha, białe na górze czarne na dole zawsze jest eleganckie :)

    Joaszo lubi tę wiadomość

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • kokkosanka Autorytet
    Postów: 330 199

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moira, straszna ta historia! Właśnie zdałam sobie sprawę, że moja jest taka sama, na szczęście z pozytywnym zakończeniem. Poród sn po cc, wywoływanie w 41 tc, problemy z parciem i spadek tętna dziecka.. Jak to przeczytałam to zdałam sobie sprawę jak bardzo ryzykowałam i jak dużo miałam szczęścia, że wszystko dobrze się skończyło! Dziękuję za to Bogu!
    Nie jestem w stanie wyobrazić sobie, co czuje mąż tej kobiety, no i 3 letnia córka, która została bez mamy... :(


    Co do lżejszych tematów, to oczywiście dołączam do grona niewyspanych mam i ciężkich nocy. Dużo pobudek, cyca, a noc wcześniej córka dołączyła do nas i płakała przez sen, a poźniej nie spała 2h od 3 do 5:o

    Joaszo, taki strój jest jak najbardziej ok! Możesz okryc czymś nóżki, a wyciągniesz go z wózka na samo udzielenie sakramentu. Jak będzie bardzo zimno to możesz ubrać coś innego, cieplejszego pod spód, a poźniej w domu przebrać.

    Lucy, Twoja Zosia szaleje! Super się rozwija:) fajnie że tak świetnie sobie radzi z turlaniem! <3
    Czy tylko mój brzdac jeszcze się nie odwraca na brzuch? Niby coś tam próbuje, ale szybko się zniecheca;)

    Lucy010 lubi tę wiadomość

    dqprj48abcqcj6gc.png
    km5sdf9h2wz9wpdb.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 3 listopada 2018, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kokosanka nie tylko Twój moja niby odwraca się na brzuch ale rzadko a jak ćwiczę z nią u układam ją na bok to od razu ciągnie się na brzuch .

    Wczoraj pierwszy raz na noc nie wykapalismy Oliwii bo wróciliśmy do domu o 23 i co rano wstała z czerwonym całym tylkiem

    age.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 3 listopada 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze Welonka, ale czuła skórka. U nas pierwsze odparzenia się pokazało jak zaczęła w 1 pampersie być cała noc. Użyłam próbkę sudocremu z niebieskiego pudełka, skóra się wygoila, przyzwyczaiła do jednego pampka na noc i już jest ok.

    Powiem Wam szczerze, że nie przeczytałam lub nie oglądałam tego zdarzenia o którym napisała kokkosanka. Umyślnie tego nie zrobiłam, bo ja się nie nadaje do tego, dowiaduje się z Waszych postow co się stało i ciągle o tym myślę. Patrzę na moją Zosie i za każdym razem dziękuję Bogu, że jest zdrowa i że nas ma.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • malinka201666 Autorytet
    Postów: 414 286

    Wysłany: 3 listopada 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boże, straszne to :(
    Ja miałam cc właśnie ze względu na 1 cc, nawet w szpitalu podczas zapisu na termin to było większym wskazaniem niż wysoke ciśnienie :(
    A tak to u nas wszystko ok. Powiem wam, że nadal nie wyobrażam sobie że Karol będzie mieć już 11 miesięcy gdy Alan pójdzie do kumunii. To jest dla mnie nadal abstrakcja:)

    iv09epokg488jyph.png
    200910232070.png
    20090704640114.png
  • Agnella Autorytet
    Postów: 2163 577

    Wysłany: 3 listopada 2018, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Straszne...znając siebie też walczylabym o sn po cc...gdybym była w takiej sytuacji.

    Byłam też uparta rodzic naturalnie dzieciątko z położeniem miednicowym...teraz wiem, że cc nie jest czasami złe. Moja koleżanka rodzila miednicowo...ma kalekie dziecko. Niedawno się dowiedziałam...poród przebiegł inaczej, niż miało być.
    Moja koleżanka wybrala teraz cc, jest po 2 sn. Sama chciała...mówi że lepiej dla niej było raczej ciecie, jeśli ma porównać swoje porody.
    Kokosanko, a który poród był dla Ciebie lepszy ?
    Czytałam wywiad z Weronika Rosati...rodzila naturalnie, bo panicznie bała się operacji. A wiadomo jak wśród aktorek i celebrytek jest - cc na życzenie.
    Wolała poświęcić dół...dla mnie sam fakt ciecia skalpelem wywołuje panikę, mam to samo. Tylko że względu na to się jej boję.

    Joaszo, strój w porządku na chrzciny dla maluszka.

    Lucy, miło patrzeć jak dziecko dobrze się rozwija :)

    U mnie starsza corcia po MMR dostała wczoraj gorączki. Już w głowie miałam gorsze odczyny. Dobrze, że to tylko ta temperatura...

    Welonka...zdarzało mi się nie kąpać malej codziennie. Wtedy wieczorem mylam jej pupke i bułkę pod krajem. Polecam na takie opcje.

    Nie chce mi się wierzyc, że karmię już 4,5 miesiąca. Mała podwoiła swoją wagę w 4 m-cu.
    Jak się uda, to planuję do tego 6 miesiąca życia. Potem chce już się wziąć za siebie...2 kilo zrzucić, marzy mi się Zumba...
    A Wy nie tęsknicie czasami za ta wolnością...?
    Ja czasami tak...wiem, że i przy dzieciach da się też o siebie zadbac, o swoje potrzeby...tylko u mnie te zmęczenie i się już odechciewa wszystkiego. Może z tą Zumba mi się uda ;) Po pół roku życia dziecka będzie lzej.
    Nic, idę się zdrzemnąć z małymi na te 30 min...mąż ma imieniny i muszę być w formie...aby prezencik w naturze dac ;) :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 15:47

    Sarrrra lubi tę wiadomość

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 3 listopada 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy byłam w szoku bo pampersa nie zmieniamy w nocy a miała okres ze rano jak ja przebiralam po nocy była kupa i nie było problemu z pupa a tu nie umyte i już .
    Angela wiem tylko ona już spała u rodziców i w samochodzie dwie godziny i wiedziałam że jeśli o 23 ja wykapie to rozbudzi się i nie pójdzie za prędko spać więc od razu położyłam ją spać.

    age.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 3 listopada 2018, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też chciałam rodzic naturalnie. I dzielnie rodziłam kilka godzin, 2 etap porodu nie postępował, parlam prawie 2 godziny i mnie wzięli na cc. 2 poród bym chciała sn, zobaczymy co powie lekarz. Ale jeżeli będą jakieś wątpliwości, trudno. Niech mnie kroja 2 raz. Rekonwalescencja u mnie była trudna i dluga, odzyskałam czucie na brzuchu a razem z tym zyskałam ból, boli mnie po cięciu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 listopada 2018, 18:13

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sarrrra wrote:
    Czasami sie zastanawiam czy to nie jest za malo bo mleka poje ok 150 ml

    Myślę, że w przypadku jabłek 120 ml to nic. Mała kaloryczność. Ostatnio zjadł ok. 80 ml dyni i część tejże potrawy była w jego kupce niestrawiona (wyglądała jak świeżo wyjęta ze słoika), a kupę ledwo zrobił, była koszmarnie gęsta i trochę się namęczył. Więc nie polecam większych ilości dyni.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 3 listopada 2018, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest z wyjściem gdzieś po szczepieniu? Przypada nam szczepienie w bardzo ważny wyjazd. Ja myślę, że niebardzo i że lepiej zostać w domu, ale jak to jest naprawdę?

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 3 listopada 2018, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy010 wrote:
    Dziewczyny jak to jest z wyjściem gdzieś po szczepieniu? Przypada nam szczepienie w bardzo ważny wyjazd. Ja myślę, że niebardzo i że lepiej zostać w domu, ale jak to jest naprawdę?

    Zawsze jest ryzyko, że dziecko źle zareaguje i konieczna będzie wizyta na IP, a to raczej mało przyjemna perspektywa dla wyjazdu. Nie lepiej przełożyć po prostu szczepienie, skoro wyjazd jest bardzo ważny? Wystarczy przesunąć o tydzień lub dwa.

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
‹‹ 1219 1220 1221 1222 1223 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ