X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018
Odpowiedz

CZERWCOWE SZCZĘŚCIA 2018

Oceń ten wątek:
  • Alphelia Autorytet
    Postów: 1163 921

    Wysłany: 31 października 2018, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moira696 wrote:
    Jak Wasze Maluchy przechodziły czwarty skok rozwojowy? Widziałyście jakieś zmiany w zachowaniu i umiejętnościach w trakcie tego skoku i zaraz po?
    Jakie książeczki polecacie na najbliższe miesiące? Mam wrażenie, że te wszystkie kontrastowe książeczki, które były do tej pory nudzą mojego malucha. Macie coś sprawdzonego?

    U mnie jeszcze ten skok trwa. Na pewno pogorszenie snu, jest częściej głodna, marudna i płaczliwa i ciężko stwierdzić o co chodzi.
    Co do książek to ja kupiłam dużo różnych, które normalnie są dla większych dzieci, ale Lilkę też interesują. Jej ulubiona to "Jano i Wito w lesie", aż cała się rusza rękami i nogami i śmieje jak jej to czytam. Poza tym to lubi też Księgę dźwięków. Z takich z dźwiękami to jeszcze polecam serie Onomato. Oprócz dźwiękowych to książeczki Kolorowe zwierzaki, Dzikie zwierzaki i tam jest jeszcze kilka z tej serii o zwierzakach oraz obracanka Kolory.

    Anitka201, moira696 lubią tę wiadomość

    ckaiyx8dc6hukqvp.png
    iv099vvjy5dzvqw0.png
    11.07.2017 [*] Aniołek 8tc.
    01.06.2019 [*] Aniołek 7tc.
  • Alphelia Autorytet
    Postów: 1163 921

    Wysłany: 31 października 2018, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ząbki polecam gryzaki, u nas sprawdził się Matchstick Monkey, bo ma super kształt, łatwa do chwycenia i włożenia do buzi, jest lekka i ma dużo powierzchni do gryzienia. Można chłodzić w lodówce. A poza tymi rzeczami do gryzienia i żelami to na najgorszy moment zostają tylko środki przeciwbólowe typu czopek. Nie ma żadnego złotego środka na ząbkowanie niestety :/

    ckaiyx8dc6hukqvp.png
    iv099vvjy5dzvqw0.png
    11.07.2017 [*] Aniołek 8tc.
    01.06.2019 [*] Aniołek 7tc.
  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 31 października 2018, 02:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje dziecko zasnelo o 20, wiedziałam, że to zły znak. 2 razy się budziła na jedzenie. Teraz już wstała na dobre. Od jakiegoś czasu już nie śpimy. Zabawa na 102. Trochę też wina kataru.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 31 października 2018, 06:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alphelia księga dźwięków to przy starszaku był hit! Moja siostra zaopatrywała nas we wszystkie możliwe książki z wydawnictwa „dwie siostry”. Teraz pokazujemy np „pora na potwora” i jest szał :-). Muszę wyciągnąć księgę dźwięków. Pamietam ze przy starszaku w ruch szły wszelkiego rodzaju książeczki o zwierzętach, autach, koparkachitp itd. Później hitem była książeczki o Puciu, ulica czeresniowa i dopiero na końcu czytane typu kicia kocia, tupcio chrupcio ( chociaż jak czytam starszakowi to młody aż przebiera nogami i wyciąga po nie ręce ).
    My również polecamy gryzak matchstick monkey :-) ale u nas ząbek w jednym miejscu się przebił (biała kropka) i tak to stanęło w miejscu. Oczywiście raczki w buzi, pcha tam dosłownie wszystko.

    Edit Alphelia nie wiem jak to się stało ze nie znaliśmy onomato :-) świetna seria!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 października 2018, 07:43

    Alphelia, moira696 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 października 2018, 06:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas chyba nadszedł regres snu o którym pisałyście kiedyś albo inny pieron bo pobudki co 3 godziny i koniec spania o 5.30 :-\
    Gdzie te piękne czasy z września że spał do 7

  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 31 października 2018, 07:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lucy010 wrote:
    Moje dziecko zasnelo o 20, wiedziałam, że to zły znak. 2 razy się budziła na jedzenie. Teraz już wstała na dobre. Od jakiegoś czasu już nie śpimy. Zabawa na 102. Trochę też wina kataru.
    A o której normalnie idzie spać?
    Kurcze my kładziemy naszego o 19.30. Śpi raz lepiej raz gorzej (np obecnie budzi się czesciej i śpi do 6). Ale to i tak jest Ok. Pamietam ze starszy najpierw przyzwyczaił nas do spania do 9-10, później zaczął się budzic o 3-4-5 rano (zaczynał już dzień) to było przegięcie.

  • Lucy010 Autorytet
    Postów: 1462 649

    Wysłany: 31 października 2018, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Normalnie idzie spać 22-23, wtedy z pobudkami co 2 lub co 1,5 h śpi do 6-7. Jak zasnie wcześniej to noc zarwana. Mialam nadzieję, że odeśpi harce nocne, ale gdzie tam. Po 6 wstalysmy.

    SU7zp2.png
    WJrFp2.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 31 października 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dziś pierwsza dobra noc od jakiegoś tygodnia . Mała spala od 22 do 4.20 ;o
    U nas zasypianie 18.30/19.30 od niedawna pierwsza pobudka ok. 23 potem to już różnie ostatnio jest gorzej...
    Ehh powiem wam że mam już powoli dość czy tylko moje dziecko musi mnie ciągle widzieć słyszeć i czuć ... ma matę tysiąc zabawek i generalnie nawet się bawi o ile leżę z nią opowiadam jej . Jak tylko zniknie z jej oczu to płacz.
    Biorę prysznic widzi mnie to jest okej . Zamknę drzwi to zaraz płacz . Nic nie mogę zrobić bo ciągle muszę ją albo mieć na rękach albo być w zasięgu wzroku i jeszcze do niej ciągle mówić. Jestem już szczerze tym zmęczona;((

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • biedrona84 Przyjaciółka
    Postów: 96 38

    Wysłany: 31 października 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dawno mnie tutaj nie było ale czytam Was cały czas. Moje dziecko daje mi nieźle w kość w ciągu dnia robi sobie trzy drzemki po 15 min myślałam że to wina lezaczka bo już wchodziła na styk to kupiłam łóżeczko turystyczne aby miała więcej miejsca ale nic się nie zmieniło :( Fasola 1234 nie martw się u mnie jest identyczna sytuacja jak mnie nie ma w pobliżu to jest ryk mata ja nie interesuje zabawki na minutę w rączki i lądują na ziemi najlepiej jest na moich rękach tylko że kręgosłup wykończę. I najgorsze co jest to problem z kupkami mimo że po 4 miesiącu miało być lepiej to u nas jest odwrotnie. Już też opalam z sił. Ale to są uroki macierzyństwa chociaż jej uśmiech wynagradza mi to wszystko.
    Wiem że już pisałyście o nosidelkach to może podpowiecie mi które są najlepsze bo patrzyłam na te które są zrobione z chusty.

  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 31 października 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fasola1234 wrote:
    U nas dziś pierwsza dobra noc od jakiegoś tygodnia . Mała spala od 22 do 4.20 ;o
    U nas zasypianie 18.30/19.30 od niedawna pierwsza pobudka ok. 23 potem to już różnie ostatnio jest gorzej...
    Ehh powiem wam że mam już powoli dość czy tylko moje dziecko musi mnie ciągle widzieć słyszeć i czuć ... ma matę tysiąc zabawek i generalnie nawet się bawi o ile leżę z nią opowiadam jej . Jak tylko zniknie z jej oczu to płacz.
    Biorę prysznic widzi mnie to jest okej . Zamknę drzwi to zaraz płacz . Nic nie mogę zrobić bo ciągle muszę ją albo mieć na rękach albo być w zasięgu wzroku i jeszcze do niej ciągle mówić. Jestem już szczerze tym zmęczona;((
    Lek separacyjny?? :-) to by pasowało :-)

  • Anitka201 Autorytet
    Postów: 4606 2575

    Wysłany: 31 października 2018, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedrona my mamy z tuli ale ja jeszcze nie nosiłam małego. Czekam aż usiądzie. Starszak nie lubił chusty za to nosidło uwielbiał :-)
    Nam odradzono chustowanie ze względu na asymetrię. Tego tez się trzymam.

  • biedrona84 Przyjaciółka
    Postów: 96 38

    Wysłany: 31 października 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się właśnie zastanawiam nad tula i lovecary tylko o tej drugiej za dużo nie wiem i jeszcze kwestia u mnie taka że młoda się wierci jak się ja nosi więc trochę obawiam się czy się sprawdzi.
    Lęk separacyjny coś w tym jest bo jak mój m ma mała to ona zawsze mnie szuka wzrokiem. Może to jest to tylko czy nie powinien on trochę później wystąpić(moje dziecie ma 4,5 m-ca)?

  • Andziula_1988 Autorytet
    Postów: 1258 537

    Wysłany: 31 października 2018, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ;)
    Mnie znów wylogowało na kilka dni. też macie ten problem? Nie mogłam się zalogować grrrr

    U Nas zęby też dają o sobie znać. Nie widać póki co, żeby się przebiły, ale dziąsła rozpulchnione. Wszytko wciska do dzioba, marudzi i słabo śpi. Dodatkowo trze oczy, nos, uszy i głowę, co podobno też jest objawem wychodzących zębów. A od dwóch trzech dni zaczął ulewac i mniej je. Nie wiem tylko czy to ulewanie może być związane z zębami? Jak mysliscie?

    dqpri09kh0x52aib.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 31 października 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja dzisiaj tak samo tylko odwrocilam sie od niej do patelni a ona już panikuje o krzyczy.
    Dziewczyny jak oduczyć dziecka usypiania w ciągu dnia na rękach .

    Oliwia już ładnie przewraca się na brzuch przez lewy bok przez prawy próbuje raz się jej udaje raz nie a jak chce dostać się do zabawki i akurat nie może się przekręcić to tak fajnie się złości .

    age.png
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 31 października 2018, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biedrona84 wrote:
    Dziewczyny dawno mnie tutaj nie było ale czytam Was cały czas. Moje dziecko daje mi nieźle w kość w ciągu dnia robi sobie trzy drzemki po 15 min myślałam że to wina lezaczka bo już wchodziła na styk to kupiłam łóżeczko turystyczne aby miała więcej miejsca ale nic się nie zmieniło :( Fasola 1234 nie martw się u mnie jest identyczna sytuacja jak mnie nie ma w pobliżu to jest ryk mata ja nie interesuje zabawki na minutę w rączki i lądują na ziemi najlepiej jest na moich rękach tylko że kręgosłup wykończę. I najgorsze co jest to problem z kupkami mimo że po 4 miesiącu miało być lepiej to u nas jest odwrotnie. Już też opalam z sił. Ale to są uroki macierzyństwa chociaż jej uśmiech wynagradza mi to wszystko.
    Wiem że już pisałyście o nosidelkach to może podpowiecie mi które są najlepsze bo patrzyłam na te które są zrobione z chusty.

    Jakbym czytała swoją sytuację . Mała ma 5msc i nadal z kulkami problem .. raz robi A raz nagle płacze i nie może . Mam nadzieję że do 6msc przejdzie bo mam dość;(

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • Fasola1234 Autorytet
    Postów: 983 453

    Wysłany: 31 października 2018, 15:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anitka201 wrote:
    Lek separacyjny?? :-) to by pasowało :-)

    No ale właśnie czy to nie za wcześnie? Na lek separacyjny. ;(
    Mam nadzieję że to minie bo jest tak angazujaca że już czasami nie mam siły gadac i jej zabawiac

    Mnie też wylogowalo dzis ale nie miałam problemu z zalogowaniem:)

    klz9rjjgay1rk8f4.png

    Fasola1234
  • biedrona84 Przyjaciółka
    Postów: 96 38

    Wysłany: 31 października 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak czytam o zębach u Waszych maluszków to strach się bać jak to będzie u nas bo jak na razie nie ma nic widać :/

    A najlepsze jest to że mój m zaczął mówić o drugim dziecku-jak dla mnie to oszalał ja z jednym mam przeboje a co dopiero z dwójka. Wygadałam mu że po cc gin kazał mi 2 lata odczekać :):):) (chociaż mówił że po pół roku można się starać bo wszystko jest ok ).Ale jak na razie nie jest to na moje nerwy może jak młoda podrośnie i wszystko się ustabilizuje to się zastanowię ale coś czuję że będzie jedynakiem bo patrząc z obecnej perspektywy jak mam ponownie przez coś takiego przechodzić to chęci mam coraz mniej na ponowne zostanie matka. :/

    moira696 lubi tę wiadomość

  • moira696 Koleżanka
    Postów: 69 14

    Wysłany: 31 października 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biedronka a i Was jakie problemy z kupa? Nie może zrobić czy coś innego? U nas teżimo czwartego miesiąca ciągle ten brzuszek jeszcze niedojrzały.

    relg6iyevo1tukkw.png
  • moira696 Koleżanka
    Postów: 69 14

    Wysłany: 31 października 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    biedrona84 wrote:
    Dziewczyny jak czytam o zębach u Waszych maluszków to strach się bać jak to będzie u nas bo jak na razie nie ma nic widać :/

    A najlepsze jest to że mój m zaczął mówić o drugim dziecku-jak dla mnie to oszalał ja z jednym mam przeboje a co dopiero z dwójka. Wygadałam mu że po cc gin kazał mi 2 lata odczekać :):):) (chociaż mówił że po pół roku można się starać bo wszystko jest ok ).Ale jak na razie nie jest to na moje nerwy może jak młoda podrośnie i wszystko się ustabilizuje to się zastanowię ale coś czuję że będzie jedynakiem bo patrząc z obecnej perspektywy jak mam ponownie przez coś takiego przechodzić to chęci mam coraz mniej na ponowne zostanie matka. :/
    U mnie to samo. Kiedyś w planach była trójka dzieci, a dziś ten jeden łobuz to dla mnie za dużo. No ale mamy ciężkiego kalibru egzemplarz, który raczej będzie jedynakiem.

    Lotka jak córeczka? Lepiej? Wiecie coś więcej czemu nie przybiera?

    relg6iyevo1tukkw.png
  • biedrona84 Przyjaciółka
    Postów: 96 38

    Wysłany: 31 października 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie moze zrobić właśnie tak jak piszesz przez niedojrzały brzuszek :(

‹‹ 1216 1217 1218 1219 1220 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ