X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3865 1183

    Wysłany: 29 maja 2023, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam zaległości w szczpieniach.. na odkleszczowe na pewno będę szczepić. Mam wsrod znajomych jedna osobe z tą chorobą, mysle ze warto zaszczepić.

    My jutro powrot, troche sie ciesze a z drugiej strony dziś był tak fajny dzień ze szkoda wracać. Mikołaj czasem robi dym, zwłaszcza wieczorami ale rodzice duzo pomagają, zabierają dzieciaki zebysmy chociaz troche odpoczeli.
    Iguś nie je. Nie smakuje mu tu nic zupełnie. Cały tydzien w dzień jedzie na kilku kluskach i jakis bułkach. Do tego masa przekąsek. Ech wezme sie za to jego jedzenie po powrocie do domu..

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Cyprysek89 Autorytet
    Postów: 1978 1633

    Wysłany: 30 maja 2023, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od miesiąca jest mega ciężko z jedzeniem, z dziecka, które beż problemu jadło śniadanie, obiad i kilacje teraz wszystko jest fuj. I mowi tak jak tylko coś przed nosem jej postawie 🙈 czasem na siłę wepchnę jedna łyżeczkę to potem otwiera buzię. Nie wiem o co cho... podejrzewam, że 5 w natarciu no ale nie da się zobaczyć, ostatnio prawie mi palca odgryzła. Teraz jeszcze wyrosła i tak posmuklała, zniknęły jej pulchne udeczka 🙄

    l22ne6ydn4cyrozp.png
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4170 756

    Wysłany: 30 maja 2023, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nam po długim weekendzie tak dobrze się spało, że o mały włos nie zaspałysmy do żłobka 😅🙈
    U Lisy już spuchnięte dziąsło na trzecią 5, ale apetyt jeszcze jest.

    OrT4p2.png
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4219 1253

    Wysłany: 30 maja 2023, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwer za to od kilku dni taka jeczybula ze uszy puchną. Nawet jak mi się nie chce to biorę go na płac zabaw.
    Wczoraj pracowałam zamknięta w pokoju a on tak jęczał w salonie ze chce do mamy ze w ogóle nie mogłam się skupić. Przytulas załatwił sprawę na dłuższa chwile ale jak tylko zaczyna jęczeć i sam nie wie czego chce to masakra. Nauczył się mówić „chce”. Przyjmuje jak go pytam czy chce jeść czy pic to mówi 😅
    Pediatra mowila ze jedna piątka spuchnięta wiec może to jest przyczyna. Na to liczę. Nie chce żeby mi się dziecko popsuło 😅

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4219 1253

    Wysłany: 30 maja 2023, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwier nie ma pasożytów.

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4170 756

    Wysłany: 30 maja 2023, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po prostu Zoe wrote:
    Oliwier nie ma pasożytów.

    Wiec co jest przyczyną zgrzytania zębami ? Nie ma się czym martwić?

    OrT4p2.png
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4219 1253

    Wysłany: 30 maja 2023, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgrzytać można ze stresu, wady zgryzu, infekcje

  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3865 1183

    Wysłany: 30 maja 2023, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wrocilismy... Mikołaj dał taki popis w samolocie że nawet nie chce mi sie pisać. Finalnie jakieś 3 tęgie ukrainki mi go wziely, rozebrały do naga i uspały..
    Wyjazd swietny ale ciesze sie że już w domu ❤️ Ciekawe jak tam Syrenka, czy jeszcze daje rade 🥴🥴

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 maja 2023, 22:49

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4170 756

    Wysłany: 31 maja 2023, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumi sytuacja z ukrainkami brzmi conajmniej dziwnie 😜😅
    Mikołaj już spokojny?

    Syrenka jak u Was?

    Wasze dziecie polubiły już smarowanie kremami? U nas za każdym razem ryk. A dzisiaj ma przyjść paczka z porządnym zaspasem kremów z filtrem. Przecież całego ciała sztyftem jej smarować nie będę. Stracę majątek 🙈

    OrT4p2.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4684 3467

    Wysłany: 31 maja 2023, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumi o matko...🤣
    Dobrze, że trafiła się taka pomoc 😛
    Właśnie najbardziej się obawiam zawsze tego ryku w samolocie 😅

    U nas Ignacy wczoraj skończył 2 lata, w żłobku miał imprezkę i potem cały wieczór o tym opowiadał 😅

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4219 1253

    Wysłany: 31 maja 2023, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój stoi ładnie jak go smaruje. Bo on chce tak jak mama. Ostatnio nawet wziął gąbkę do makijażu i na niby nakładał sobie podkład 😅 i ciagle wyciąga szczotkę z szuflady żebym włosy czesała

    Oliwer dziś ma urodziny i pomaszerował z przekąskami

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4352 1851

    Wysłany: 31 maja 2023, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sumi, to musiał być bardzo dlugi lot.
    Kilka razy też mi jedna lub druga zabrzdeknely, ale głównie przy starcie albo ładowaniu. Raz wracaliśmy w nocy to było gorzej, ale nie aż tak źle.
    My jeszcze 2 dni. Nie wiem czy się cieszę. Ten urlop jest skrajny. Albo jest bardzo źle albo bardzo dobrze.
    Ula najpierw dawała godzinne koncerty, teraz jest spokoj, ale wszędzie muszę ją nosić, a w tym upale jest to podwójnie męczące. Jedzenie czasem bardzo dobre, czasem nic nie idzie wybrać. Zjadłabym schabowego;D Brakuje lodow, nie ma nawet gdzie kupić.
    Iga już od kilku dni się nudzi, woli oglądać bajki niż iść do wody, dzisiaj nawet nie chce jej się już zjeżdżać.
    Już wiem,że to nasz ostatni wyjazd z all inclusive. Nie lubię być uwiazana w hotelu, właściwie już trzeciego dnia zaczęłam się nudzić. Następny wyjazd na pewno na własną rękę, na spokojnie na 2 tygodnie, coś że zwiedzaniem, jakieś zoo czy inne atrakcje pod dzieci. Jedzenie w apartamencie. Pewniaczki, co dzieci zjedzą, a nie wiecznie frytki czy makaron,a na śniadanie czekoladowe kulki. Jakaś lokalna kuchnia,a nie tylko średniej jakości żarcie dla zapchania tłumu w wyznaczonych godzinach.
    Ogólnie hotel jak za ta cene ok, ale dużo ciapakow, którzy zachowują się jak najgorsze chamidla. Mam już dość kierunków arabskich, następny raz na pewno uderzamy w Europe.

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4352 1851

    Wysłany: 31 maja 2023, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I muszę przyznać,że wypoczęłam troche. Jak Ula skończyła histerie, to jest tak spokojnie. Czasem jakieś krótkie akcje któraś odstawi, ale to nie jest uciążliwe. I myślę,że jak najmłodsze będzie miało 3-4lata to urlop będzie urlopem nie tylko z nazwy. Iga jest już właściwie bezobsługowa, trzeba jedynie patrzeć czy się nie topi. Daje się smarować, Ula ma dobra karnację, smaruje ja średnio dokładnie, tylko na siłę, a nabrała tylko ładnego kolorku. Ani nasmarowac ani uczesać. Wróci do domu taka czupakabra, bo włosy od tygodnia nie myte i kilka dni dobrze nie uczesane. Piją cole, więc będziemy wracać na dobry tor. Będzie walka w domu;)
    Ula miała tu urodziny, z tej okazji dostala torcik do pokoju. Wyprawie mala imprezkę po powrocie.

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4352 1851

    Wysłany: 31 maja 2023, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe, Oliwier to złote dziecko. Serio, łatwy bardzo egzemplarz. Ula nie jest trudna też, mało jęczy, prawie zawsze jest pogodna, ale ma charakterek. Uparta jest jak osioł. Przez to mamy dużo spięć i krzyków. To już na pewno bunt dwulatka. Widać ewidentnie. Myślę,że u Oliwiera może go nawet nie być widać. Ale drugie moze być gorsze;D Podobno Jak ktoś ma jedno dziecko anioł, to dla równowagi kolejne daje za dwoje. Nie wiem ile w tym prawdy. Ja nie wylosowałam aniołka w tej loterii;D może do trzech razy sztuka, ale raczej myślę,że to trzecie będzie zlem wcielonym. Nastawiam się na najgorsze.
    Postanowiłaś już co z rodzeństwem dla małego?

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4219 1253

    Wysłany: 31 maja 2023, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fakt. To złote dziecko. I nie koloryzuje tylko dlatego ze to moje dziecko 🤣 tak jest faktycznie. Jedyne co to mógłby więcej czasu sam się bawić. Bo jak z nim nie siądziesz na podłodze to nie będzie się bawił zabawkami. Nawet nie wiem po co stoją te zabawki i zagracają mi salon. Jak tylko ograne życie to zrobię z tym porządek.
    A z rodzeństwem decyzja ostateczna nie podjęta. Wiem ze bym chciała ale na to wpływa tyle rzeczy że głowa boli.
    sprawdzałam jaka mamy zdolnosc kredytowa, zeby wymienić mieszkanie na ciut większe, nawet sypialna 9-10m2 by mnie ratowała. Dzieciaki w jednym a miałabym swój własny osobisty kącik. Tak bardzo mi tego brakuje.
    5 lat temu płaciłam za metr 7 tys a teraz są po 13 tys

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4170 756

    Wysłany: 31 maja 2023, 20:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syrenka podziwiam za cierpliwość 😅 U nas nie ma czy chce czy nie, jeśli np. trzeba umyć włosy to trzeba, trudno, najwyżej z rykiem 🤷‍♀️ Tak samo jak z kremem z filtrem, ale na szczęście też nie jest wrażliwa na słońce. Ale ja to chyba inny typ, u mnie nie napije się coli do osiemnastki 🤣
    Nas kierunki arabskie nigdy nie kusiły, więc nawet nie wiem jak to jest.

    Buziaki dla dwulatków 🥳

    Obchodzicie jutro dzień dziecka?

    OrT4p2.png
  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 31 maja 2023, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też dramat przy smarowaniu kremem. Nie wiem jak przetrwamy lato😅

    My już po wakacjach w Grecji i powiem Wam, że więcej mieliśmy problemów ze starszą niż z Laurą🙈

    My dzień dziecka obchodzimy…niestety. Od nas dostają klocki Lego a po południu idziemy na festyn do przedszkola ☺️

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4352 1851

    Wysłany: 31 maja 2023, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama pp to nie cierpliwość, zupełnie odwrotnie. Jej brak.
    Raz Uli umyłam tu włosy. Ladnie wyglądały pol dnia, a dwie godziny po się darla. Taka histeria. Zębów nie odpuszczam, ale od brudnych włosów nic jej nie będzie. Jakby miała jasna karnacje to bym też smarowała na siłę. Tu jest kilkoro dzieci, którym skóra schodzi nawet z buzi. To przykry widok i niepotrzebny bol.
    My dnia dziecka nie obchodzimy. Mają teraz na co dzień. Jutro idziemy na pokaz delfinow, więc powiemy,że to z tej okazji:D
    Boli mnie,że jedzą tu i piją świństwa. Ale to raz w roku. W domu wygląda inaczej. Dużo więcej im tu pozwalam, bo nie wyjechałam słuchać krzyków. Więc hulaj dusza, piekła nie ma.
    Byliśmy na animacjach wieczorem. Dziadek pilnował dzieci. Wolny wieczór mieliśmy ostatnio chyba przed dziećmi. Zazdroszczę rodzicom, którzy mogą tak sobie czasem wyjść. Fajnie mieć taką chwilę wolnosci;D

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4219 1253

    Wysłany: 31 maja 2023, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veruka i gdzie byliście? Jaka wyspa?

    U mnie dziś miał dzień dziecka. Nie przesadzajmy 😂 „jezdzil” na nowym rowerku. Mąż nie zdążył skręcić a już pakował się na niego. Ale obniżony na max i jeszcze ciut przy duży. Trzeba go asekurować. Bo jego wcześniejszy ma trzy kolka i sam stoi a tego jednak trzeba samemu trzymać

    Włosy do dziś myje z rykiem. Ale na szczęście to tatusia obowiązek a nie mój 😁 wchodzę do łazienki jak go daje do wytarcia. Mąż ogarnia kabinę a ja małego kładę.

  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 1 czerwca 2023, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy na Krecie :)

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
‹‹ 2179 2180 2181 2182 2183 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ