X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamy 2021
Odpowiedz

Czerwcowe mamy 2021

Oceń ten wątek:
  • Nikola Autorytet
    Postów: 1690 301

    Wysłany: 2 października 2022, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OMG! Suni, Syrenka współczuje!

    U nas tez wszyscy chorzy. Ja z Frankiem mamy się już lepiej, ale tata zaczął.
    Sumi nie wiem czy to Cię pocieszy, ale ja tez mam zjazd! Wszystko nie idzie tak jak powinno. Franek ponad dwa tygodnie bez żłobka, wiec wszystko od nowa, a nie mamy na to czasu. Dom przed powrotem do pracy nie ogarnięty, miałam tyle zrobić. Stresuje mnie powrót do pracy na cały etat. Do tego ta inflacja, jesień, brak pogody🤮🤮🤮


    Szukam dla małego małej drewnianej kuchni. W skandynawskim stylu. Możecie coś polecić? Najważniejsza aby była dobrej jakości.

  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4702 3468

    Wysłany: 2 października 2022, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny współczuje chorób. My mielismy zajety weekend, wczoraj bylismy na weselu sami, Iggi zostal z dziadkami i moją siostrą. Podobno świetnie sie bawili :)
    Dziś wzięliśmy go tylko na poprawiny.

    Nikola też szukam kuchni, chce żeby Ignacy dostał na Gwiazdkę :) w ogóle wymysilam, że zmontuje mu taki filmik świąteczny. Będziemy zostawiać ciasteczka i mleczko dla Mikołaja, piec pierniczki razem. Mam nadzieje, że coś fajnego z tego wyjdzie :)

    A i zarezerwowałam dziś sesję zimowo/świąteczną w plenerze z Fiatem 500. mega mi się podoba motyw samochodu, a taką typowo studyjną mieliśmy rok temu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2022, 19:59

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4193 758

    Wysłany: 2 października 2022, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha, widzę że nie tylko ja już wybiegam parę miesięcy do przodu. Też chcę sesję świąteczną, mam już kupione sukienki dla Lisy 😁
    A wczoraj przyszły spodnie narciarkie. Nowe, z metką, za grosze, no jak przejść obojętnie obok takiego ogłoszenia 😅🙈

    Wracajcie szybko do zdrowia 😚

    OrT4p2.png
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4237 1254

    Wysłany: 2 października 2022, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapewne ze spadkiem formy niebawem dołączę. Czeka mnie intensywny czas. Odejście koleżanki i przejęcie jej obowiązków. Jedyne o czym marzę to zaplanowanie kolejnych wakacji 😅 stawiamy na maj/czerwiec
    Nikola z tym sprzątaniem to tez mi leży na sercu. Już jestem na tym etapie, że na serio rozważam kogoś do sprzątania po podwyżce. Przynajmniej raz na miesiąc lepsze ogarnięcie bo brakuje mi czasu na porządne szorowanie. Teraz znowu w weekend mamy imprezę. Muszę lecieć po prezent w tygodniu.

    Mały ciagle nas prosi żeby prowadzać go za jedną rękę. Niech już w końcu ruszy sam 🙈

  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4237 1254

    Wysłany: 2 października 2022, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wy planujecie sesje świąteczne a ja ustawiam przypomnienia w telefonie żeby nie zapomnieć zrobić sobie zdjęć z synem na wakacjach 🙈

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4193 758

    Wysłany: 2 października 2022, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoe, muszę mieć sesję, żeby mieć jakiekolwiek ładne zdjęcia z córką i we trójkę😄 Z mojego męża bardzo słaby fotograf. Dzisiaj przeglądałam galerię na telefonie, bo potrzebujemy wywołać parę zdjęć do żłobka i naprawdę ciężko coś wybrać 🙈 Lisa z tatusiem oczywiście ładne zdjęcia ma 😤

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2022, 20:30

    OrT4p2.png
  • Santi_14 Autorytet
    Postów: 2009 1517

    Wysłany: 2 października 2022, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama po przejściach wrote:
    Aaa Batylda chciałam tylko jeszcze dać znać, że Lisa zjadła na śniadanie omleta z normalnego jajka i żyje, nie ma żadnych objawów 😁 Więc może też się odważycie kiedyś spróbować. Bardzo się cieszę, bo czułam że w żłobku byłby problem, a tak jeden mniej 😅

    Ja bez jajek nie miałabym czym karmić Adasia, uwierzcie mi że są dni że na śniadanie i kolację chcę tylko jajo i zjada po dwa jajka w formie jajecznicy czyli 4 jajka dziennie 🤦🏻‍♀️ proponuje mu codziennie coś innego na śniadanie ale nie chce ruszyć jak to nie jest jajecznica 😂

    Adaś ❤️ 20.06.2021

    01.2020 pierwsza procedura IVF ❌ Polmedis Wrocław
    09.2020 druga procedura IVF ✅ Angelius Katowice

    START - powrót po rodzeństwo 💪🏻💪🏻✊🏻
    09.2023 trzecia procedura IVF Invimed Wrocław 🍀🤞🏻
    29.09 - punkcja -> ET 2x8A, FET4AA, FET4BB, ❄️❄️2x8A
    02.10.23 - ET 2 zarodków 8A -> ❌
    04.12.23 - FET 4AA -> ❌
    27.02.24 - FET 4BB ❌
  • Santi_14 Autorytet
    Postów: 2009 1517

    Wysłany: 2 października 2022, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mala_syrenka wrote:
    Ula dostala hydroksyzyne. Jutro wykupie, bo dzisiaj nie mialam po drodze. Jedna trójka się przebila, zawsze krwawi przy myciu zębów, wiec może tam jakiś ropien byl, stąd to cierpienie. Mam nadzieję,że syrop pomoże. O ile Ula go w ogóle wypije, bo ona ciężka z lekami.
    Mama pp, ja też się lekarzom wcześniej skarżyłam,że noce zle, to mówili,że taki typ. Ale ostatnio jest jakiś kosmos. Co 10 min ryk. Ona w nocy wstaje 30-40razy i potrafi mieć 3 godziny przerwy. Lekarka tylko zapytała czy Ula odsypia w dzień. A podobno w żłobku śpi godzinę, czyli nakrocej że wszystkich.

    Syrenka współczuję szczerze tych nocek. Ja ostatnio jak byłam u pediatry i mówiłam że od jakiś 3 tygodni Adaś bardzo jęczy przez sen. Niby śpi ale jęczy. Mówi że w takim przypadku jego sen na pewno nie jest dobry i że wstaje po takiej nocy niewyspany i zaleciła mi na początek herbatki z melisą. Od jutra zacznę z czystej ciekawości czy to mu coś pomoże. Aczkolwiek pierwszy raz narzekałam jej że noce nie są najlepsze a ona od razu zareagowała a nie powiedziała że to taki typ. Nasze noce nawet do waszych się nie umywają. Mam nadzieję że ten syrop pomoże

    Adaś ❤️ 20.06.2021

    01.2020 pierwsza procedura IVF ❌ Polmedis Wrocław
    09.2020 druga procedura IVF ✅ Angelius Katowice

    START - powrót po rodzeństwo 💪🏻💪🏻✊🏻
    09.2023 trzecia procedura IVF Invimed Wrocław 🍀🤞🏻
    29.09 - punkcja -> ET 2x8A, FET4AA, FET4BB, ❄️❄️2x8A
    02.10.23 - ET 2 zarodków 8A -> ❌
    04.12.23 - FET 4AA -> ❌
    27.02.24 - FET 4BB ❌
  • _agrafka_ Autorytet
    Postów: 1571 998

    Wysłany: 2 października 2022, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I nas dzisiaj delikatna poprawa ale jutro do żłobka jeszcze nie idzie. Będę pracowała z domu a do niego przyjdzie moja mama na 4h.

    Jeśli chodzi o kuchnie to my mamy z ikei i mały bawi się nią super. Musieliśmy tylko odkręcić magnesy w szafkach bo za mocno trzymały i ciężko mu było otworzyć.

    Nikola lubi tę wiadomość

  • Mala_syrenka Autorytet
    Postów: 4390 1867

    Wysłany: 2 października 2022, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy kuchnie z lidla i Ula uwielbia. Mi się też podoba. W ogóle ulubione zabawki Uli to tez lalka, wózek i kołyska. Uwielbia przytulać, przykrywać kocykiem. Taka mala mamuśka. Fajnie to wygląda. I mamy takie puzzle z dziurka i też lubi. No i oczywiście, jak coś Iga łapie,to Ula też musi.
    Agrafka, ja też jutro planuje z domu pracować. Jak wróciłam, to mówili,że jak dzieci chore, to mogę i to nawet na pół gwizdka, bo dla nich lepsze to niż moje zwolnienie. Zobaczymy jak w praktyce.
    Iga wymiotowała dzisiaj nawet po wodzie z rosołu. Lekarza już umówiłam w razie wu.
    Syropu nie zdążyłam Uli jeszcze podać, bo jak zab wyszedł, tak mamy spokoj. 2-3 razy wstaje. Wolałabym przespać cała noc, ale nie narzekam.
    Sesja swiateczna mi się marzy. Kiedyś na pewno się zdecydujemy.

    Nikola lubi tę wiadomość

  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4193 758

    Wysłany: 2 października 2022, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam dużo dobrych opini na temat tej kuchni z Lidla. Myślałam, że to jeszcze czas na takie zabawki, nie nadążam 🙈
    Lisa zawsze przed pójściem spać kładzie spać misia, daje buziaka i nakyrwa kocykiem😅 a nikt jej tego nie pokazywał.

    OrT4p2.png
  • Po prostu Zoe Autorytet
    Postów: 4237 1254

    Wysłany: 3 października 2022, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co za pogoda 😒
    Oliwer odstawiony do żłobka ale nie wiem na jak długo. Wczoraj były jeszcze resztki gila. Dziś w nocy tylko furczało mu w nosie. Rano pojawił się kaszel. Czekam na rozwój wydarzeń 😕

  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3877 1185

    Wysłany: 3 października 2022, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzis typowo chorobowa nocka,38,5 i straszne wiercenie. O 23:00 dałam pedicetamol to zasnął do 3:00. I znowu wiercenie, jęczenie, gorączka. Dałam znow pedicetamol i zasnął do 7:00...
    Dzis nie poszedł do zlobka, strasznie od rana jęczy, taki jest jak nie on. Przybity. Zamulony.
    Kupa wodnista wiec jeszcze smecta dziś wjedzie...

    Zaraz rosół robie. Ja jestem przeszczęśliwa z tej pogody xD

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Mama po przejściach Autorytet
    Postów: 4193 758

    Wysłany: 3 października 2022, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa tak się dzisiaj w nocy rzucała, że ma podrapany nos a ja czerwone oko, bo wsadziła mi palec do niego 🙈 Ale zdrowa 😅

    OrT4p2.png
  • Kryśka Autorytet
    Postów: 981 388

    Wysłany: 3 października 2022, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzień zaczęłam o 4:20 a teraz jestem w pracy. Od długiego czasu pierwszy raz taka akcja. Idą te nieszczęsne czwórki. Strach się bać co będzie przy trójkach.

    Zdrowia dla wszystkich chorowitków. Starszak dziś pierwszy dzień po tygodniu choroby poszedł do szkoły. Młoda poza przytkany nosem narazie ok. Co prawda wróciły rzadsze i kwaśne kupy ale to raczej od zębów.

    tm01qjv.png
  • Chaos Autorytet
    Postów: 1131 612

    Wysłany: 3 października 2022, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nocka tragiczna. Mloda mam wrazenie ze budzila sie co 5 min. Przesadzam na pewno, ale serio o 4 to juz chciałam żeby byla 7 🙈 to chyba tez te zebiska dokuczaja.

    Starszak po tygodniu tez wrócił do przedszkola wiec zaczelismy od placzkow. W dodatku padal deszcz wiec nie nogl odprowadzić siostry do zlobka i afera gotowa🙈🙈🙈

    A w czwartek jade do Krakowa na konferencje i to bedzie moja najdluzsza nieobecnosc na chacie odkad mam dwojke dzieci 😂 jakies 18h 😂😂 jesli pociag sie nie spóźni czy cos😅 a w sobote kolejny samotny wypad z przyjaciółkami ale to juz "tylko" jakies 12h. Niech się stary przyzwyczaja🤪🤪

    3jvzg7rf8l045ugq.png
    ckai43r818gdn5mx.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 3 października 2022, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez mamy kuchnie z Lidla... Mia dostala na mikolaja pierwszego po sk9nczonym roku wiec w podobnym wiemu jak terwz sa nasze i uwielbia od poczatku bardzo duzo sie nia vawila... natomiast Nathan ledwo nauczyl sie chodzic to wyrwal jej drzwiczki z tej kuchni🤦🏼‍♀️

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3877 1185

    Wysłany: 3 października 2022, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehh
    Choroby choroby...
    Caly dzien na rekach, albo przy cycki, caly dzien gorączka ktorą udaje sie zbić pedicetamolem na 4h..
    Drzemka tylko przy mnie inaczej sie odrazu budzi 🙄
    No i oczywiscie znowu beznadziejne jedzenie.
    Te ostatnie poltora miesiaca go wykończy. Rota, zapalenie okrzeli, zapchane zatoki... I jak juz przez tydzien bylo ok, wrocil apetyt, zniknął katar i kaszel, to teraz gorączka niewiadomego pochodzenia 🤷🏻‍♀️

    Ja go musze kiedyś zaszczepić na te odre ospe itp a to wymaga 100% zdrowia 😂

    _agrafka_ lubi tę wiadomość

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3877 1185

    Wysłany: 3 października 2022, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale spoko dzis kolezanka powiedziala ze jej 3latka zjadla kilka lyzek platkow na mleku, gryz kanapki, pol ogórka i fryza jajka xD waży 12,5kilo 😆 3 latka. No i lekarze mowia ze spooko taki typ. Wiec moze przez 2 lata ida nam sie nadrobic przynajmniej 4kilo..

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
  • Sumireguska Autorytet
    Postów: 3877 1185

    Wysłany: 3 października 2022, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam taka knajpke z zabawkami dla dzieci i tam chodzimy sie pobawic czesto i na kawke. Tam jest ta kuchnia, bodajze z lidla, tak wyglada - Igus kompletnie tym nie jest zainteresowany 🤷🏻‍♀️

    21.06.21 Igor, 2960gr, 50cm, 10/10 :)
    16.12.22 Mikołaj 3500 59cm, 10/10 :)
‹‹ 1917 1918 1919 1920 1921 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ