X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czerwcowe mamusie 2016
Odpowiedz

Czerwcowe mamusie 2016

Oceń ten wątek:
  • jane Autorytet
    Postów: 345 472

    Wysłany: 16 kwietnia 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie pusto tu.
    Martynka świetnie pelza, powoli zaczyna raczkowac, sama siada i zaczyna podciągać się do stawania. Poza tym lepiej je i śpi w swoim łóżeczku. Umie klaskać, robi brum brum, przybija piątkę. Jest bardzo rozesmiana i zazwyczaj nie boi się ludzi.
    Mówią że najtrudniejsze jest pierwsze yrzy miesiące po narodzinach, ale u nas przyciągnęło się to do sześciu. Teraz jest naprawdę spoko :)

    kochana córeczka 16.06.2016 :)
  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 17 kwietnia 2017, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwa, gratulacje samozaparcia! na pewno super już wyglądasz :) Ja schudłam od końca ciąży ponad 20 kg i wróciłam do wagi jakiej dawno nie miałam. Nie jestem na żadnej diecie, nie ćwiczę- po prostu zajmuję się moim szogunem no i chodzę od 1,5 miesiąca do pracy.
    Mój Olek od dwóch miesięcy raczkuje i staje przy meblach. Ostatnio kilka razy nawet się puścił i stał sam przez kilka sekund. Mówi mama i tata (ale raczej przypadkowo ;)) i ma teraz fazę na kręcenie głową na "nie".
    Na świętach byłam razem z małym u moich rodziców, a mój mąż pracował. Na wakacje nigdzie nie wyjeżdżamy, bo odkładamy kasę, a i tak nas czekają dwa wesela i chrzciny mojej chrześnicy.
    Ostatnio w naszej głowie pojawił się pomysł budowy małego domu. Moja teściowa ma działkę, miała sprzedać i dać nam pieniądze na kupno mieszkania, ale zaczynamy rozważać opcję zostawienia tej działki i wybudowania tam naszego własnego domku. Jak porównaliśmy koszty budowy domu to są zbliżone do 3- pokojowego mieszkania w bloku (na rynku wtórnym, bo o pierwotnym nawet nie wspomnę). Póki co kalkulujemy, planujemy i marzymy ;) Plan jest taki żeby wyrobić się przed narodzinami drugiego dziecka. A chcielibyśmy żeby różnica między dzieciakami była ok. 3-4 lata.
    Powiem Wam, że poszłam do pracy i odżyłam- wróciła mi energia, mam dużo pomysłów i chęci. A ostatnio dyrektor jeszcze zaproponował zwiększenie etatu od nowego roku szkolnego, więc w ogóle jestem happy :) ja nie jestem stworzona do siedzenia w domu. Razem z L 4 byłam w domu 10 miesięcy i już zaczynało mnie nosić :P A no i zapisaliśmy Olka do żłobka. Zobaczymy czy się dostanie, bo u nas jest dużo dzieciaków, a mało miejsc. Ale jestem dobrej myśli.
    Sorki za chaotyczną wypowiedź ale chciałam się z Wami podzielić wszystkim, co mnie ostatnio spotkało, a dzieje się sporo :)

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • kasju Ekspertka
    Postów: 173 222

    Wysłany: 10 maja 2017, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czerwcóweczki kochane, to już poważnie koniec? :( szkoda, bo nasze roczki niedługo :)

    Aleksandra, 27.06.2016, 10:51, 54cm, 3600g
    km5sdf9hih21tb5p.png
    oar8csqvf7a9bp1t.png
    2017-7tc💔
  • mmarzenak Autorytet
    Postów: 1231 1390

    Wysłany: 14 lipca 2017, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki co u Was i dzieciaczków?? Jest tu ktos???

    lprkuay3dehqwb0g.png
  • kasju Ekspertka
    Postów: 173 222

    Wysłany: 24 lipca 2017, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mmarzenko, my zaglądamy czasami :) już myślałam, że nikt tu nie wchodzi :(
    my na początku lipca odstawiłyśmy cycusia i od tego momentu Ola przesypia całe noce :) i caaaały czas jest w ruchu, biega :) a co u Was?

    mmarzenak lubi tę wiadomość

    Aleksandra, 27.06.2016, 10:51, 54cm, 3600g
    km5sdf9hih21tb5p.png
    oar8csqvf7a9bp1t.png
    2017-7tc💔
  • mmarzenak Autorytet
    Postów: 1231 1390

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasju czasem tu zagladam. Lilka poszła do żłobka a ja do pracy. Lilka juz biega na calego, zaczeła chodzic jak miała 11 miesiecy i jest niezły urwisem.

    Szkoda, że tu juz nikt nie zaglada, bo chetnie bym się dowiedziała co u innych.

    kasju lubi tę wiadomość

    lprkuay3dehqwb0g.png
  • kasju Ekspertka
    Postów: 173 222

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szkoda, też jestem ciekawa :( może jak bedziemy podbijać temat, to w końcu któraś mamusia zobaczy :D a może jakaś czerwcowa mama spodziewa się kolejnego dzidziusia? :D

    Aleksandra, 27.06.2016, 10:51, 54cm, 3600g
    km5sdf9hih21tb5p.png
    oar8csqvf7a9bp1t.png
    2017-7tc💔
  • mmarzenak Autorytet
    Postów: 1231 1390

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dobra, będziemy podbijac wątek:P

    a jak tam Twoja mała, opowiadaj. a ty juz do pracy wróciłas?

    lprkuay3dehqwb0g.png
  • kasju Ekspertka
    Postów: 173 222

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała właśnie ma problem ze spaniem, jest marudna, ale znaleznismy powod, wychodzą jej 4 zeby na raz, trzy dwójki i jedna trójka :( a do tego jeszcze te afrykańskie upały :( ale tak na codzien, jest bardzo pogodnym dzieckiem i przy tym bardzo ruchliwym :D ciągle nabija sobie guzy :D
    Ja od pracy właściwie nie miałam oddechu, końcem sierpnia 2015 skończyła mi się umowa w dawnej pracy, a zaraz pózniej zalozylismy z mezem wlasna dzialalnos gospodarcza :) a dodatkowo jeszcze konczylam studia i rzutem na tasme obronilam sie trzy dni po planowanym terminie :D dobrze, ze sie moja niunia nie spieszyła :D
    a byliscie lub wybieracie sie moze z córeczką na wakacje? :)

    Wydaje mi się, że znalazłam jedną z mamusiek na instagramie :D munequita miała nick czy jakos tak :D

    munequita lubi tę wiadomość

    Aleksandra, 27.06.2016, 10:51, 54cm, 3600g
    km5sdf9hih21tb5p.png
    oar8csqvf7a9bp1t.png
    2017-7tc💔
  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 23:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej! fajnie, że jeszcze tu zaglądacie :) Mój Olek to żywe srebro. Nie usiądzie na chwilę, jest w ciągłym ruchu. Reaguje na polecenia, widać że dużo rozumie. Od września idzie do żłobka. Noce różnie przesypia. Zdarza mu się jedna, dwie pobudki ale czasami pozwala mi wyspać się przez całą noc ;) choć ja i tak się budzę w międzyczasie :P
    póki co nie planujemy jeszcze drugiego dzidziusia. Może po drugich urodzinach zaczniemy się zastanawiać. Choć mój mąż ostatnio mi wyznał, że on nie wie czy chce drugie dziecko...cóż, trochę mnie to zmartwiło ale może z czasem zmieni zdanie.

    kasju, munequita lubią tę wiadomość

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • iw78 Przyjaciółka
    Postów: 120 93

    Wysłany: 5 sierpnia 2017, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Tez tu czasem zaglądam.
    Moja Maryśka zaczęła chodzić jak skończyła 9 miesięcy! Przeżyliśmy szok, bo chłopcy mieli po 12 m-cy. Teraz biega jak szalona i jest małym szkodnikiem, psuje wszystko, co tylko wpadnie jej w ręce. Pierwszy ząbek wyszedł razem z pierwszymi krokami, ale za to teraz ma ich już 10, w tym 2 czwórki.Ze spaniem u nas trochę lepiej ostatnio,zdarza jej się przespać całą noc. Od września też idzie do żłobka. A, jest tez dość wysoka, bo aż 84 cm!

    kasju lubi tę wiadomość

    48fa40daa0.png
    927520fafb.png

    Marysia <3
  • mmarzenak Autorytet
    Postów: 1231 1390

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Lilka jest dość malutka 77cm, 9200g:)

    macie instagram?? ja mam, może tam się zgadamy??

    kasju lubi tę wiadomość

    lprkuay3dehqwb0g.png
  • kasju Ekspertka
    Postów: 173 222

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wooow, no to dziewczyny widze, ze Wasze dzieci od września zaczynaja nowy etap :) my póki co Olci do żłobka nie wysyłamy :)

    mmarzenak, ja mam, zapraszam: sikorrki :D

    Aleksandra, 27.06.2016, 10:51, 54cm, 3600g
    km5sdf9hih21tb5p.png
    oar8csqvf7a9bp1t.png
    2017-7tc💔
  • iw78 Przyjaciółka
    Postów: 120 93

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyznam Wam się szczerze, że jestem już bardzo zmęczona ciągłym zajmowaniem się dziećmi, domem. Znalezienie dobrej opiekunki u nas w mieście graniczy z cudem. Miałam taka jedną z polecenia, przychodziła na 2 godziny dziennie, żebym mogła zrobić w spokoju zakupy, ogarnąć dom itp. Jak było ciepło to brała Maryśkę na spacer i załatwiała przy okazji swoje sprawy na mieście, jak padało dawała jej telefon! Ostatecznie zaszła w ciążę i nie może już przychodzić. Na szczęście znajoma prowadząca świetlicę językową postanowiła rozszerzyć działalność o opiekę nad maluchami od 1 roku. Maryśka uwielbia dzieci, ciągle je zaczepia, więc pomyśleliśmy, że żłobek to idealne miejsce dla niej. Na razie będzie chodzić na jakieś 4,5 godzin a potem zobaczymy. Ja będę mogła trochę popracować, pobyć wśród ludzi.

    munequita lubi tę wiadomość

    48fa40daa0.png
    927520fafb.png

    Marysia <3
  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iw, ale masz zdolną córcię- tak szybko zaczęła chodzić. No i jaka wysoka! :)
    Mmarzenak, ja sobie wczoraj zainstalowałam instagrama ale jeszcze nic tam kompletnie nie mam, nie wiem czy mnie w takim wypadku znajdziesz. Mamapsycholka to mój nick ;)
    dzisiaj zanieśliśmy już "wyprawkę" do żłobka. 1 września Olek idzie pierwszy raz. Ja mam jeszcze wolne 1, bo rok szkolny w tym roku 4 się zaczyna, więc na spokojnie pierwszy (wielki!) dzień ogarniemy.
    A no i mamuśki muszę się Wam pochwalić- podjęliśmy z mężem decyzję o budowie domu. Mamy działkę, więc troszkę finansów nam na początek odpadnie. Póki co jesteśmy na etapie dowiadywania się i załatwiania papierów. Dla mnie to czarna magia ale mamy już wybrany projekt, który staram się rozszyfrować :P . A jak go analizowaliśmy to mój mąż mówi "a tu będzie pokój drugiego dziecka". Ostatnio pisałam, że mój stary nie chce drugiego ale widzę, że mu się odmienia, hehe.

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • Andzia SM Autorytet
    Postów: 703 646

    Wysłany: 3 września 2017, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się i ja:-) mnie to już bardzo długo nie było tu. Moja Zuzia rośnie jak na drożdżach. Nie wiem kiedy ten czas minął. Ma ok74 cm i waży koło.8800. Na ostatnim szczepieniu lekarka powidziala że trochę mało ale mieści się w siatce centylowej wiec nie onikuje. Sama jeszcze nie chodzi ale od mebli, czy z pchaczem radzi sobie wspaniałe. Do kkubiku jest zapisana bo ja wróciłam od środy do pracy. Więc bedzie chodzić 2-3 razy w tygodniu po ok 5.30 h a pozostałe dni z tatusien będzie. Mmarzenak poslalas do prywatnego czy państwowego :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2017, 00:57

    l22nzbmhf5ftteff.png
  • mmarzenak Autorytet
    Postów: 1231 1390

    Wysłany: 4 września 2017, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka chodzi do prywatnego do Najlepszej Niani na ul. Damrota. A Twoja gdzie bedzie chodzic?

    lprkuay3dehqwb0g.png
  • Andzia SM Autorytet
    Postów: 703 646

    Wysłany: 16 września 2017, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja do Kóz do Ranczo Bobasa tam mam blisko przed i.po pracy :-) więc po drodze ;)

    l22nzbmhf5ftteff.png
  • Karola1988 Autorytet
    Postów: 793 509

    Wysłany: 14 października 2017, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć mamuśki! Co tam u Was? Zaglądacie tu jeszcze? Widziałyście, że już jest wątek czerwcówek 2018?! Ależ ten czas leci. Dwa lata temu mój test ciążowy pokazał pozytywny wynik. A później przez tydzień robiłam codziennie testy bo nie mogłam uwierzyć :-P

    65vqxzdvrtfyk8q0.png
    dqpri09kyaedckhg.png
    3jgx3e3kp7hq37ho.png
  • mmarzenak Autorytet
    Postów: 1231 1390

    Wysłany: 6 lutego 2018, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej hej zagląda tu ktoś jeszcze??

    lprkuay3dehqwb0g.png
‹‹ 1340 1341 1342 1343 1344
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ