X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czekając na pierwsze dziecko w 2018
Odpowiedz

Czekając na pierwsze dziecko w 2018

Oceń ten wątek:
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie ja tez mialam dwa razy jakby wibrowanie nad spojeniem łonowym ale nie wiem czy to to ;)
    Narazie ta kreska mnie cieszy wiec mniej mysle ze chcialabym czuc ruchy ;)
    Miłego popołudnia i dobrego obiadku Swiatecznego ;)

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Katy Autorytet
    Postów: 5244 5662

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja brzuszek juz mam (wszyscy mowia, ze malutki, a mi sie wydaje duzy), ruchy czuje tylko jak leze, a kreski na brzuchu jeszcze nie mam :p

    qdkkj48axof4swbx.png

    qb3c2n0af5u2yzmp.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tez ostatnio dopadł ból brzucha byl na tyle silny,ze nawet snilo mi sie,ze dostałam @ a potem się obudziłam, i troche się przestraszyłam, ze malemu cos sie stalo ale lekarz mówił ,ze dopiero powinnam się martwic jak zauważę jakies plemienia wiec troche sie uspokoilam. siostry mówily ze miały takie same bole i to bylo rozciąganie sie macicy. Ja jestem na b. wczesnym etapie ciąży ale brzuszek juz widac, dzieci które uczyłam na świetlicy same zauważyły ze "Pani jest w ciąży bo nagle brzuszek pani urósł". A ruchów maluchów to wam zazdroszczę :)

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 25 grudnia 2017, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka koniecznie powiedz o tych bolach i dretwieniach lekarzowi. Czytałam ze mogą to być poczatki zatrucia ciazowego. Lepiej dmuchać na zimne.

    Mnie pobolewalo podbrzusze czyli macica do mniej wiecej 16tc. Potem coraz mniej, a teraz w ogóle. Natomiast nigdy nie bolalo mnie na tyle zeby brać nospe czy apap.

    Ruchy czuje dopiero od mniej wiecej 2 tygodni bo lozysko mam na przedniej ścianie, bardzo grube.

    Kreski tez jeszcze nie mam.

    Brzuszka troszeczke jest. Ale mam 150cm wiec będzie go widac szybciej niż u wysokich dziewczyn. No i tez nie tyje bo jeszcze nie dobilam do wagi wyjściowej po wymiotach z 1 trymestru. Aha i dzis, moja 74letnia ciotka powiedziała ze jestem cienka hahaha. W sensie ze brzuch maly i ze nie gruba. Milo :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 grudnia 2017, 21:07

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edwarda nie strasz , mam nadzieje ze te bole i drętwienie to poprostu magnez albo macica , u mnie bole rozciągania macicy mogą utrzymywać sie długo ze względu ze maluszek jest w połowie macicy która musi rozciągnąć sie do rozmiarów normalnej macicy . U mnie tez podobno łożysko na przedniej ścianie przynajmniej takie bylo jak bylam w Łodzi. Jutro będę wiedziała sie z lekarzem to mu powiem . Ja mam na plusie 2 kg mialam prawie 3 ale te niecałe kg zgubiłam w szpitalu.

    age.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka pewnie to w takim razie macica ale koniecznie wszystko powiedz.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • acygan Autorytet
    Postów: 1914 609

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tymi ruchami to roznie bywa, ja tez pozno zaczelam czuc ze wzgledu na lozysko na przedniej scianie, ale na pewno wtedy czlowiek nie jest spokojniejszy :) bo jak juz czujesz, a zdarzy sie, ze maluch inaczej sie ulozy, to zaraz panikujesz, ze przestal kopac, ze cos jest nie tak itd :) jak dla mnie cala ciaza to stres :)

  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojeeejku, a myślałam, że z ruchami dziecka przychodzi spokój.
    U mnie nadal brak mdłości - moooże jakieś delikatne, ale możliwe, że takie miałam i wcześniej. Za to biust jest cały czas wrażliwy - szczególnie kiedy przebudzę się nad ranem, to chyba jest ta godzina, kiedy człowiek jest najbardziej wrażliwy na ból.
    I duuużo mi się śni :) Dziś mi się na przykład śniło, że jakiś post o staraniach o dziecko zamiast tu na forum wysłałam na komunikator firmowy :D

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie nadal te cholernie plamienia, mimo brania duphastonu. Odchodzę powoli od zmysłów, mimo że gin pisał że tak może być . Myśłałam, że jak już uda się zajść to nie będę wydziwiać i się denerwować, a wychodzi na to że jest gorzej..

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina spokojnie ja jeszcze w tamtym tygodniu miałam plamienia które trwają od poczatku ciazy od 6tc a juz jestem prawie na polówce. Niesty stres i zmartwienie w ciazy jest duzo większe ja takiego stresu nie mialam przy staraniach .

    age.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa, nie martw się. Pewnie jesteś tą kobietą, u której plamienie to po prostu oznaka ciąży :) Tak do tego podchodź. Wiem, że trudno się nie martwić i nie wiem, czy pocieszy Cię to, że takie będzie Twoje życie przez co najmniej kolejnych 8 miesięcy - ale wszystkie przez to przechodzimy, a w grupie raźniej :)
    Ja już zaczynam panikować przed piątkową wizytą - a pamiętam, jak zazdrościłam kobietom w ciąży w poczekalni do lekarza - w życiu nie przyszło mi do głowy, jak one się muszą tam stresować!

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Marta..a Autorytet
    Postów: 4763 1675

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny można dołączyć? Ja również w pierwszej ciąży. Trochę stresu jest ale jesteśmy strasznie szczęśliwi. Bo w szczęśliwym cyklu mąż robił badania nasienia i wyszła mu morfologia 0%, więc nie jako zdarzył się cud. Mam straszne mdłości no i wymioty już od ponad tygodnia raz, dwa dziennie a przez to bym przespala cały dzień :(
    Termin na sierpień, a 3.01 kolejne usg żeby podejrzeć fasolkę :)

    mi88, Dooti, pilik, Loczek2018 lubią tę wiadomość

    6cs: 08.2018 - synek <3
    5cs.: 06.2020 - córeczka 9tc nasz aniołek 👼
    2cs.: 12.2021 - córeczka <3
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oo Marta, kojarzę się z forum staraniowego :)

    mi88 - ja wiem, wiem, że panikuję, że może to normalne... ale no ten niepokój jest silniejszy ode mnie. Jak dużo leżę, jestem w domu, to plamień prawie nie mam. jak wyjdę na spacer, postoję dłużej w kuchni to się pojawiają ...dziwne to wszystko dla mnie po prostu. Ale nie będę szła wcześniej do gina, bo co on mi powie? Przecież duphaston już biorę, a na takim wczesnym etapie nic więcej mi nie jest w stanie pomóc nawet gdyby to było coś nie tak.. poczekam "cierpliwie" do 5.01 .

    mi88, Marta..a lubią tę wiadomość

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka zgłoś to lekarzowi koniecznie. Ja jak tak miałam trafiłam do szpitala z krwotokiem, tyle że u mnie to było w 11 tygodniu. Odkąd czuje ruchy dzidziusia jestem znacznie spokojniejsza

    welonka lubi tę wiadomość

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lukrecja wrote:
    Welonka zgłoś to lekarzowi koniecznie. Ja jak tak miałam trafiłam do szpitala z krwotokiem, tyle że u mnie to było w 11 tygodniu. Odkąd czuje ruchy dzidziusia jestem znacznie spokojniejsza

    Ja dopiero wyszłam ze szpitala spędziłam tam miesiąc w11tyg trafiłam z krwotokiem. Co u Ciebie bylo przyczyna? U mnie krwiak i kosmowka odklejająca sie która tez obnizła sie. Bole oczywiście jutro zglosze lekarzowi.

    Dziewczyny czy te wymioty nigdy sie nie skończą czy bede tym wyjątkiem co wymiotuje przez 9miesiecy :( ? Tak mnie dzisiaj wymęczyło jak nigdy:(

    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam krwiak który zniknął gdzieś na początku 20 tygodnia. Czyli tak samo. Teraz jestem nadmierne może wyczulona. Mam brązowe plamienie do tej pory, obecnie bardzo lekkie

  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 26 grudnia 2017, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mówią ze zazwyczaj wchłaniają sie do20tc dwa tygodnie temu jeszcze był od paru dni nie ma plamien mam nadzieje ze to juz koniec . A powiedz jaki prowadzisz teraz tryb zycia ? Bo po wyjściu ze szpitala lekarz mi zabronił prac porządków długich spacerów jak najwięcej odpoczynku i leżenia dopóki sa plamienia i krwiak . Ja teraz panikuje na każde kłucie bóle

    age.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Welonka, o której wizyta?

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mialam dzisiaj wizyty ,tylko miedzy pacjentkami weszłam po zwolnienie nie chciałam duzo zajmować czasu bo bylo duże opóźnienie a na poczekalni same ciężarne myślałam ze jedna to juz zaraz tam urodzi . Z acardem mam się wstrzymać jeszcze do wizyty , a co do boli powiedzial ze jesli będą pojawiać się mam brac nospe zrobic badanie moczu czy nie jest przyczyna infekcja (mam kamice nerkowa wiec bakterie w moczu niestety trafiają się często ) jesli wyjdzie zle mocz to mam do niego dzwonić ,ale kazał byc spokojnym przyczyna takich boli nie musi byc nic złego. Wizytę normalna mam 3 stycznia wiec juz niedługo .

    age.png
  • J.S Autorytet
    Postów: 3823 2968

    Wysłany: 27 grudnia 2017, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez sie slabo czuje, boli mnie brzuch i do tego dolaczyly bole krzyzowe, ledzwiowka na samym dole. Wczoraj myslalam ze bede jechala na izbe, bo mialam mocne zawroty glowy i bylo mi slabo, ale cisnienie bylo w normie. Niestety nie potrafie ocenic czy twardnieje mi brzuch czy zawsze taki byl :/ Kryzys jakis mam, dzisiaj nospa i caly dzien leze, maly sie rusza

    <3
    mhsvqps6hiiqioin.png
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ