X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Czekając na pierwsze dziecko w 2018
Odpowiedz

Czekając na pierwsze dziecko w 2018

Oceń ten wątek:
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 15 października 2018, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ehhh to moja tez czasem w dzien nie śpi i polezalaby spokojnie bo ona sie zaintereauje juz karuzela itp... ale co mi po tym jak ukewa i i tak co chwile musze patrzec czy nie lezy zalana a jak dwa razy w ciagu pol godziny musze ja przez to przebierac to mi sie odechciewa zeby ona lezala a ja sprzatala bo jak ja mam na oku caly czas na narozniku w rogali to chociaz mam na tyle kontroli ze nawet jak uleje to na pieluszke i nie trzeba przebierac

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 16 października 2018, 09:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My spimy nadal w trojke w nocy, w lozeczku spi troche w dzien ale nie zawsze, czasem przysnie przy piersi a teraz w bujaczku ja ukladam po karmieniu zebym mogla cos porobic bo na lozku jak wstane to mala sie potrafi obudzic.

    Czy po nocnym karmieniu jak dziecko zasnie to wybudzacie do odbicia czy zostawiacie by spalo? U mnie nie ulewa, spi jak susel, czasem biore na spiocha ale wtedy nie odbije bo spi...

    event.png
    eve
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 16 października 2018, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma jak nie ulewa to zostaw ją niech sobie śpi :) ja w nocy nigdy nie odbijalam.

    My też śpimy w trójkę (uwielbiam tak spać!) usypia na cycku, czasami się zdarzy, że ze smokiem przytulona do mnie albo taty usnie.

    Mmma lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 16 października 2018, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak np robię obiad to wsadzam mała do wózka żeby miała ja na oku jak ulewala to wózku kladlam ja na podwójnej pieluszce .

    Mmm ja tak samo nigdy w nocy nie odbijam małej tak samo w ciągu dnia jak zasnela przy piersi to też nie odbijalam ogólnie rzadko ja odbijalam jak była mała Bo nie potrafiła odbić .

    My też lubimy spać w trójkę ale jednak wygodna wygrywa i odkładam ja do łóżeczka jak śpi z nami to nie potrafię odwróci się do niej tylkiem i cała noc śpię na jednym boku a rano budzę się z bolaca szyja .

    Czy ktoś z was miał styczność z poduszka ortopedyczna Head Care ?

    age.png
  • Mmma Autorytet
    Postów: 263 120

    Wysłany: 16 października 2018, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja spie raz z lewej raz z prawej strony bo karmie na lezaco. Chetnie poczytam o inhalatorach jesli macie, uzywacie. Jakich firm uzywacie? Co trzeba wiedziec przy inhalatorze?

    event.png
    eve
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 16 października 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mmma ja w nicy nie odbijam bo ona jak spi to i tak nie odbije (jak nie api to rzadko odbije nawet) ale ona mi w nocy tez nigdy jie ulewa wiec nie widze potrzeby aie meczyc i przy okazji ja wybudzac...


    Welonka ja tez mam zawsze pieluszke pod glowa i druga ma dana jeszcze ta z ktora ja karmie... tyle ze ona jak uleje to 90% przypadkow tak ze ona jest zaraz do przebrania...
    Mam ja w dzien w kolysce z ktora moge wszedzie jezdzic wiec mam ja tez w tym samym pomieszczeniu no ale sekunda nieuwagi i juz caly rekaw mokry potrafi miec...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 października 2018, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Czy ktoś z was miał styczność z poduszka ortopedyczna Head Care ?

    Ja :)

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 16 października 2018, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja rzadko odbijam, w nocy wcale

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • welonka Autorytet
    Postów: 4262 1885

    Wysłany: 16 października 2018, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edwarda20 wrote:
    Ja :)
    Jak je oceniasz szybko mały się do niej przyzwyczaił ? Do nas przyszłą wczoraj mała leży chętnie na niej wózku na macie czy w łóżeczku ale jak tylko jak usunie poloze jej pod głowę to od razu budzi się wczoraj udało się od 4rano do 8na niej spala . Trochę boję się położyć mała na tą poduszkę na całą noc bo boję się ze np zadlawi się

    age.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 16 października 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    welonka wrote:
    Jak je oceniasz szybko mały się do niej przyzwyczaił ? Do nas przyszłą wczoraj mała leży chętnie na niej wózku na macie czy w łóżeczku ale jak tylko jak usunie poloze jej pod głowę to od razu budzi się wczoraj udało się od 4rano do 8na niej spala . Trochę boję się położyć mała na tą poduszkę na całą noc bo boję się ze np zadlawi się
    To byla ciezka walka ;p Darl sie jak opetany. Tez podkladalismy jak spal na poczatku i jak sie nie obudzil przy podkladaniu to spal kilka godzin. Jak sie przebudzil w nocy to juz nie bylo mowy o spaniu na niej i zabieralam. Z czasem i naszym uporem zaczal na niej spac od poczatku do konca. Mam monitor oddechu dlatego sie nie balam ze sie udusi. Aha i od poczatku kombinowal jak z niej zejsc ;p W koncu rozkminil i teraz jak tylko ma okazje to sie z niej zsuwa.

    dqprqps6kaqxmc83.png
  • Paulinaaa Autorytet
    Postów: 1901 812

    Wysłany: 22 października 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasiulka - jak sie czujesz :)?
    mi88 - mówiłaś wcześiej że nie miałaś od razu tej mega miłości matczynej, jak jest teraz? jak maluszek sie chowa :)?

    Moja Agata dzis przespała od 20 do 4.30 ciągiem <3 cudownie

    Kasiulka90, mi88 lubią tę wiadomość

    f2w3yx8d4t3m5xdt.png

    wrzesień 2018 - córcia <3 6cs

    listopad 2021 - corcia 10 cs <3
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 22 października 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Kochana :) Według zaobserwowanej owulacji (pomiary temp.) dzisiaj wkraczam w II trymestr <3 Brzusio po malutku rośnie :) Mdłości mi już całkiem przeszły, senności też jakoś specjalnie nie czuję. Byłoby idealnie gdyby nie choróbsko, mam straszny katar i wzięłam sobie 3 dni wolnego, żeby się podleczyć. Ale za to dzisiaj o 16:30 jedziemy z mężem na prenatalne <3 I jestem pełna pozytywnych emocji! Kilka dni temu się tym stresowałam, a teraz się nie mogę doczekać :D Tylko mam nadzieję, że mnie lekarz nie wyprosi, jak odkryje, że mam chore zatoki i zarażam xD

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 22 października 2018, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spieszę się pochwalić, że dzieciaczek zdrowy, rośnie prawie idealnie jak termin owulacji :) Płakałam i śmiałam się na zmianę, a mąż wzruszony i szczęśliwy :) Powiem Wam, że najpiękniejsze chwile w życiu móc wspólnie oglądać na usg nasze dzieciątko :) Aha, i ewidentnie widzieliśmy siusiaczka, więc duma nas rozpiera :D Termin porodu 30 kwietnia 2019.

    Paulinaaa, AnnaIzabela, mi88, welonka lubią tę wiadomość

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 22 października 2018, 23:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Spieszę się pochwalić, że dzieciaczek zdrowy, rośnie prawie idealnie jak termin owulacji :) Płakałam i śmiałam się na zmianę, a mąż wzruszony i szczęśliwy :) Powiem Wam, że najpiękniejsze chwile w życiu móc wspólnie oglądać na usg nasze dzieciątko :) Aha, i ewidentnie widzieliśmy siusiaczka, więc duma nas rozpiera :D Termin porodu 30 kwietnia 2019.
    Gratulacje synusia! Super ze wszystko ok

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • SanKwt Autorytet
    Postów: 850 221

    Wysłany: 24 października 2018, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O

    xnw4dqk3jk6esv7t.png
  • Ineczka Autorytet
    Postów: 2954 1174

    Wysłany: 25 października 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiulka90 wrote:
    Spieszę się pochwalić, że dzieciaczek zdrowy, rośnie prawie idealnie jak termin owulacji :) Płakałam i śmiałam się na zmianę, a mąż wzruszony i szczęśliwy :) Powiem Wam, że najpiękniejsze chwile w życiu móc wspólnie oglądać na usg nasze dzieciątko :) Aha, i ewidentnie widzieliśmy siusiaczka, więc duma nas rozpiera :D Termin porodu 30 kwietnia 2019.
    Gratulacje :))) super ze wszystko dobrze zdrówka dla ciebie :))

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    v5abi09kg49ph79h.png
    30 lat Euthyrox 25,Mama aktiv premium,jodid
    https://bellybestfriend.pl/pamiętnik/zielona-staraczka-pozniej-ciezarowka-przez-9-miesiecy,2959.html
    beta 25.10/229, 27.10/488, 30.10/1615
  • Kasiulka90 Autorytet
    Postów: 2209 2887

    Wysłany: 25 października 2018, 16:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, kochana Ineczko <3 Przesyłam buziaki dla Ciebie i Franka :) Pisałam Ci jakiś czas temu, że miałam nadzieję, że mi zwolnisz brzuch, ale się nie udało. Po prostu musiałam miesiąc poczekać :D

    mhsvcbxmf17updrl.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 26 października 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulinaaa wrote:
    kasiulka - jak sie czujesz :)?
    mi88 - mówiłaś wcześiej że nie miałaś od razu tej mega miłości matczynej, jak jest teraz? jak maluszek sie chowa :)?

    Moja Agata dzis przespała od 20 do 4.30 ciągiem <3 cudownie
    Wybaczcie, że tak ostatnio zaniedbuję forum :)
    Kasiulka, strasznie się cieszę! Rosnijcie zdrowo :)
    Tak, nie miałam takiego wybuchu miłości, mam wrażenie, że u mnie to idzie bez "pomocy" hormonów, bo jest tak stopniowo i zwyczajnie, bardziej chyba dzięki przywiązaniu :) Teraz czuję się z nią bardzo związana, jestem dumna z jej postępów, rozpłakałam się przy pobieraniu krwi. A ostatnio lezeliśmy z mężem w drugim pokoju, a ona akurat dłużej spała i tak mi jej brakowało, że przynieśliśmy ją do nas, mimo ryzyka, że się obudzi i będzie wrzask. Ale to wszystko idzie właśnie tak naturalnie, bez euforii :)

    Dziś w nocy się mocno pokłóciłam z mężem. Mała przez pierwsze 1,5 miesiąca bardzo szybko rosła, a teraz mocno zwolniła. Żaden lekarz nam na nic nie zwrócił uwagi, ale lekki niepokój jest.

    Wczoraj miała zły dzień i praktycznie wszystkie karmienia kończyły się po 10-15min wielkim rykiem (zwykle je min. pół h). Cały dzień miałam więc koszmarny, bo ona ogólnie mało śpi, więc mam okazję odpocząć głównie przy karmieniu.
    Mąż wrócił, po kolejnym nieudanym karmieniu spróbowalismy odciagnietym z butelki (pije tak kiedy mąż zostaje sam) i też był ryk. Mąż więc stwierdził, że musimy kupić mm, bo widocznie coś jej w tym mleku nie smakuje, a dziecko nie może być głodne. Ciężko stwierdzić, czy była głodna, czy zła, bo jednak te 15min ssała intensywnie - ale jak mój mąż stwierdził - przecież sama mówisz, że nie wiesz, ile ml wyssała. Taki dzień zdarzył jej się po raz pierwszy, wcześniej były tylko jednorazowe akcje.
    Mąż nie czytał nigdy nic o karmieniu, ale na chłopski rozum - mała mniej przybiera, wczoraj nie chciała pić mleka - dajemy na własną rękę mm, to rozwiąże wszystkie problemy. I tu już nie wytrzymałam, bo uważam, że takie decyzje powinno się podejmować po konsultacji z lekarzem i doradcą laktacyjnym. To mąż stwierdził, że przecież jeśli dziś powtórzy się to samo, to nie będziemy czekać na lekarza w poniedziałek, bo dziecko będzie nie dojadać. A do tego nie wolno dopuścić za wszelką cenę.
    Jestem już tak zestresowana tym, że z obawą myślę o dzisiejszych karmieniach. Przez noc i rano było dobrze jak zwykle, zobaczymy, co dalej. Ale mam już dość tych zarzutów co do karmienia.

    Kasiulka90 lubi tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • AnnaIzabela Autorytet
    Postów: 1445 1085

    Wysłany: 26 października 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88 absolutnie nie słuchaj wypowiadanych przez Twojego męża bzdur!! Nie ma czegoś takiego jak "dziecku nie smakuje, przeszkadza Twoje mleko" Gdyby tak było to dziecko samo by się skazało na śmierć. Dziecko nie ma świadomości, że jak nie ma mleka mamy to jest mm, a Twoje mleko jest dla niej jak napój bogów ;) baaardzo rzadko się zdarza, że matki pokarm nie nadaje się dla dziecka i wiadomo to już od urodzenia.
    Przyczyn problemów może byc tysiące. Ciśnienie, pogoda, źle samopoczucie, ból w buzi (sprawdź czy nie ma pleśniawek), skok rozwojowy. Jeżeli Koczy pieluszki tak jak zwykle, nie jest apatyczna, ciemiączko nie jest wklęsłe to się nie przejmuj. Nie głodzisz dziecka. Poza tym dzieci KP przybierają skokowo, jednego dnia nie przybierze nic, drugiego dwa razy tyle. Nie ma sensu też wazyc za często (ja wpadłam w amok z wagą mojej córki i potrafiłam ważyć przed i po jedzeniu, do tego miesiąca Młoda moja była ciągle w 3 centylu, teraz jest w 10 a i tak waży mniej niż jej rówieśnicy -7160)
    Miałam tez kilka takich epizodów, że Mała się darła, nie chciała piersi, ssała krótko, kilka a nie jak u Ciebie kilkanaście minut i się odrywała. Chciałam dać mm ale odrzuciła butelkę też. Więc to nie był głód tylko tak jak pisałam wcześniej, mogło tych przyczyn być tysiąc!

    mi88 lubi tę wiadomość

    iv096iyenbdfaarq.png
  • edwarda20 Autorytet
    Postów: 6951 2654

    Wysłany: 26 października 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88 gdy maluszek jest glodny to sie drze jak opetany.

    Sprawdz malutkiej dziaselka, moze sie zabki szykuja i ja boli? Nie nie jest za wczesnie, niektore dzieci zabkuja bardzo szybko (ja mialam 3 mce), a zabek zanim sie przebije to mija nawet kilka tygodni. Moj odmawial jedzenia tak go bolaly dziasla, tylko ze moj jest na mm. Na spokojnie, nie stresuj sie.

    mi88 lubi tę wiadomość

    dqprqps6kaqxmc83.png
‹‹ 287 288 289 290 291 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Klinika niepłodności - 50 pytań, na które warto znać odpowiedź przy pierwszej wizycie.

Chciałabyś mieć pewność, że dobrze przygotowałaś się do swojej pierwszej wizyty u lekarza, dotyczącej problemów z zajściem w ciążę? Skorzystaj z naszego formularza płodności  – są to pytania, które dobry specjalista prawdopodobnie zada Ci podczas pierwszej wizyty , która pomoże zdiagnozować niepłodność. W ten sposób o niczym nie zapomnisz i będziesz mieć pod ręką wszystkie szczegóły dotyczące Twojego zdrowia, płodności lub historii chorób w Twojej rodzinie!       

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ