X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca typu 1 a ciąża
Odpowiedz

Cukrzyca typu 1 a ciąża

Oceń ten wątek:
  • Sylwia91.08 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 28 sierpnia 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I ketony z wczorsj to 50 😭😭😭 nie wiem. Czemu. Naprawdę już się pilnuje. Ginka każe jeść przed samym snem dodatkowo kanapke

    Mama dwóch chłopców;)
    cukrzyca typ 1, niedoczynnośc, hashimoto, pcos, wrogi śluz 3 x inseminacje a udało się naturalnie w najmniej oczekiwanym momencie!!!
  • KaskaM Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 31 sierpnia 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia, i jak Twoje usg? Jaka masa i jakie ułożenie?

    Wiesz, że moja córka także obróciła się z pozycji główkowej, w której była od początku na miednicową? Dzisiaj (33tc+0) była kontrola usg i takie znalezisko. Bardzo się zmartwiłam, bo byłam bardzo nastawiona na PSN i ogólnie to boję się cesarski, ale może jeszcze raz się obróci. Na szczęście dobrze rośnie (dzisiaj 1891g), wód mam w normie (AFI 15) i zapis ktg też ok.

    50 tych ketonów to wydaje mi się niewiele, chociaż ja nie jestem żadnym ekspertem. Ketony z tego co mnie uczyli to są w odwodnieniu, głodzeniu i kwasicy przy hiperglikemii. Kwasicy nie masz, bo to trzeba mieć cukry po 300-400 a nie 200, głodzić się też nie głodzisz, więc ja bym obstawiała, że potrzebujesz więcej pić, może nawet ze 3 litry wody dziennie.

  • Sylwia91.08 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 3 września 2020, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc tak. Młody się obrócił spowrotem. I tak byłam na wizycie w poniedziałek 33+4, waga 3088 g więc cukrzyca cholernie go pasie. Pierwszy syn też był większy ale był w tym samym czasie taki nieco ponad 2 kg. Jest masakra....

    Mama dwóch chłopców;)
    cukrzyca typ 1, niedoczynnośc, hashimoto, pcos, wrogi śluz 3 x inseminacje a udało się naturalnie w najmniej oczekiwanym momencie!!!
  • Sylwia91.08 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 3 września 2020, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kwasics mi niepotrzebna ale Google o ponad 40 ketonach piszą że to już jakies zagrożenie dla dziecka. Ginekolog kazała wprowadzić kanapkę przed snem więc tak robię. Sprawdzę jeszcze jakoś na dniach te ketony.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 września 2020, 19:53

    Mama dwóch chłopców;)
    cukrzyca typ 1, niedoczynnośc, hashimoto, pcos, wrogi śluz 3 x inseminacje a udało się naturalnie w najmniej oczekiwanym momencie!!!
  • Sylwia91.08 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 19 września 2020, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie piszecie te co w ciąży i nie ciąży. Robiłam ketony po tygodniu nadal było 50 ale robiłam też wczoraj i było 0😍 myślę ze nadal nie spada mi zapotrzebowanie na inse. No tyle że noc i ranki się poprawiła, nic nie podkrecalam a mam rano 95-100. Więc moze trochę opadło. W poniedziałek wizyta 36+4 liczę że dowiem się kiedy rozwiązujemy

    Mama dwóch chłopców;)
    cukrzyca typ 1, niedoczynnośc, hashimoto, pcos, wrogi śluz 3 x inseminacje a udało się naturalnie w najmniej oczekiwanym momencie!!!
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 20 września 2020, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia trzymam kciuki. Chyba taka uroda tej ciąży, może na nie wiele sama masz świadomy wpływ. Zaraz ciąża donoszona, jest to powód do dumy i radości. Powodzenia.

    Tak jeszcze wspomnę, bo dowiedziałam się ostatnio o dziewczynie z którą leżałam w szpitalu kiedy zachorowałam ponad 20 lat temu. Mieszka w Anglii i miała problemy na sam koniec ciąży (jak dobrze że My mieszkamy w kraju gdzie jest opieka kobiet w miarę dobra i pewne rzeczy nie mają u nas miejsca). Pojechała do szpitala bo przestała czuć ruchy dziecka, odesłali ja dwa razy. Potem wróciła trzeci raz i powiedzieli, że nie ma tętna. Urodziła [(w skrócie piszę)] i trzymała je na rękach 3 godziny, poszła zapytać co teraz będzie, a tam kazali jej odnieść dziecko gdzieś do sali i zostawić. Ludzie niech mi ktoś wytłumaczy jak w XXI wieku taka sytuacja jest możliwa. Anglia, kraj cywilizowany.
    Brakuje mi słów na taką znieczulicę. Dziewczyna, kobieta jest załamana. Nie wiem czy ma tam jakieś wsparcie (oprócz rodziny w Polsce). Nie wyobrażam sobie takiego okrucieństwa. Jak tak można traktować ludzi.
    Cała sytuacja miała miejsce jakoś końcem lipca.

    Przepraszam, że to napisałam. Ale płakać mi się chce na samą myśl...

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04
    IVF 2.12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Sylwia91.08 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 22 września 2020, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w szpitalu. Wczoraj na wizycie u gin waga małego 4800.. Skierowanie na szpital. Dziś mnie przyjęli leżę na izolatce bo robili test na covid. Jutro pewnie trafię na patologię i dowiem się co dalej, kiedy cięcie.

    Mama dwóch chłopców;)
    cukrzyca typ 1, niedoczynnośc, hashimoto, pcos, wrogi śluz 3 x inseminacje a udało się naturalnie w najmniej oczekiwanym momencie!!!
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 23 września 2020, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia Sylwia :) trzymam kciuki

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04
    IVF 2.12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Sylwia91.08 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 23 września 2020, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro rano CC. Dzis usg w szpitalu pokazało wielowodzie bo Afi 27 i waga małego 5100.. Straszne to

    Mama dwóch chłopców;)
    cukrzyca typ 1, niedoczynnośc, hashimoto, pcos, wrogi śluz 3 x inseminacje a udało się naturalnie w najmniej oczekiwanym momencie!!!
  • KaskaM Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 23 września 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia! Będzie dobrze! Już jutro przytulisz swojego dzidziusia :) A o wadze to teraz nie myśl, jutro się sprawa wyjaśni, usg ma 10% błędu, więc równie dobrze może okazać się, że młody 4,5kg.

  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 24 września 2020, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny ja w drugiej ciąży z cukrzyca przed ciążowa.
    Sylwia i jak się czujecie? Jak mały?
    Macie cukrzyce ciążowa czy przed ciążowa.
    Magda co do naszego kraju to chyba mamy na prawdę dobra opiekę. Kobiety w ciąży traktuje się jak trzeba i w sumie nie mogę nic zarzucić co do diabetologa czy ginekologa. Ta ciaze prowadzę na NFZ w imid i jest na prawdę super

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 27 września 2020, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia i jak u Ciebie? Daj znać.

    Ilona cześć. My mamy cukrzyce typu pierwszego, zachorowałyśmy jako dzieci. Cukrzyca ciążowa to zupełnie inna bajka, bo mija po ciąży i często nie wymaga podawania insuliny. W szumie to pierwszy raz słyszę określenie cukrzyca przed ciążowa. Ale tak. Bardziej mamy tą przed ciążową ;) Ile już chorujesz?
    Pozdrawiam. :)

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04
    IVF 2.12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Sylwia91.08 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 1 października 2020, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej hej. Młody urodzony cc. Waga 4775 i długi na 62 cm. Urodził się z cukrem 42 a potem spadło mu na 22 i zabrali go na całą dobę na patologię noworodka gzie dostawał dożylnie glukoze. Potem przypaletala się żółtaczka i wczoraj wyszliśmy do domu. Wsyztsko jest w porządku❤️ ja swoich cukrów nie ogarniam mam wręcz zerowe zapotrzebowanie

    Mama dwóch chłopców;)
    cukrzyca typ 1, niedoczynnośc, hashimoto, pcos, wrogi śluz 3 x inseminacje a udało się naturalnie w najmniej oczekiwanym momencie!!!
  • Sylwia91.08 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 1 października 2020, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda33 wrote:
    Sylwia i jak u Ciebie? Daj znać.

    Ilona cześć. My mamy cukrzyce typu pierwszego, zachorowałyśmy jako dzieci. Cukrzyca ciążowa to zupełnie inna bajka, bo mija po ciąży i często nie wymaga podawania insuliny. W szumie to pierwszy raz słyszę określenie cukrzyca przed ciążowa. Ale tak. Bardziej mamy tą przed ciążową ;) Ile już chorujesz?
    Pozdrawiam. :)
    Cukrzyca przed ciążowa łatwiej wytłumaczyć polskiemu ludowi 🤣

    Mama dwóch chłopców;)
    cukrzyca typ 1, niedoczynnośc, hashimoto, pcos, wrogi śluz 3 x inseminacje a udało się naturalnie w najmniej oczekiwanym momencie!!!
  • Ilona92 Autorytet
    Postów: 1725 1660

    Wysłany: 3 października 2020, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Dobra zapomniałam, ze ten wątek to cukrzyca tylko typu pierwszego. Nie byłam tu od Orawie 3 lat 😂.
    Czytałam zawsze cukrzyca a ciąża i stad to pytanie

    qb3cj48ah5hohfgu.png
    klz9krhmxrpn9h80.png
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 16 października 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylwia Gratulacje <3
    jak się macie? Uporałaś się z tym zapotrzebowaniem? Wróciło do normy?

    Ja będę zmieniać insulinę z humulin N na Tresibe i novorapid na lispro sanofi.
    Tresiba działa przez 42h więc odejdzie mi jedno wstrzykniecie bo ją podaje się tylko raz na dobę. Humulin dawałam dwa razy po 8j, a tej nowej mam dać 16j jednorazowo i mam obawy czy to nie jest za dużo jednocześnie, bo to jak podwójna dawka. Jakoś nie mieści mi się to w głowie 🤷
    Macie jakieś sugestie?


    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04
    IVF 2.12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Marteczka1987 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 11 listopada 2020, 23:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:) mam na imię Marta 33 lata, mieszkam w Białogardzie . Choruje na cukrzyce od dzieciństwa jakieś 22 lata... W tym roku byłam już 3 razy w ciąży, każda poroniona do max 6 tygodnia samoistnie... Nie dbałam aż tak bardzo o dietę i cukry jak i Wy. Obecnie mam hemoglobinę 6,5 :) stosuje się do diety i staram
    się po prostu żyć... po tylu poronieniach trafiłam do Kliniki Niepłodności w Słupsku InVicta. Tam
    na 1 wizycie okazało się, ze jestem we wcześniej ciąży 3 tydzień, zrobili mi prywatnie wyniki z krwi ( głównie genetyczne i pod katem typowo poronień. Trombofilia, homocysteina za wysokie...biorę codziennie dodatkowo zastrzyki na rozrzedzenie krwi ehh. Ale czego się nie robi dla marzeń-a ciąża stała się moim marzeniem ( mojego kochającego partnera również). Cukry szaleją, ale staram się wszystko opanowywać. Mam Insulinę od ponad roku krótko działająca Humalog i do wczoraj na noc miałam Lantusa, ale niestety 17 j to za mało, a 18 j to za dużo i kurczę mój diabetolog z Polic ( P.Molęda) zmienił mi insulinę na noc. Metoda prób i błędów będę ja dawkować...Jaka Wy dietę trzymacie? Jecie ziemniaki? Pieczywo razowe? Ja mam niestety straszne mdłości i nie mogę patrzeć na jedzenie ( wręcz zmuszam się ). Codziennie za to biorę robię świeże soki z jarmużu,szpinaku baby oraz jabłek... jem sałatki i inne takie o niskim indeksie glikemicznym:) mam też chorą tarczyce od roku - przyjmowałam letrox 75, ale tsh w 10 dni z książkowego podskoczyło do ponad 5!!! Bardzo się wystraszyłam i biorę 2x125 i 2x100 letrox na przemian:)) chętnie pogadam i też pomogę innym zatroskanym ciężarówka:)) buziaki kochane dziołchy!!!

  • Marteczka1987 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 12 listopada 2020, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hallo puk puk jest tam kto?

  • _Mil Debiutantka
    Postów: 13 6

    Wysłany: 12 listopada 2020, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Marteczka,

    trzymam kciuki za Was! Mi się jeszcze nie udało zajść w ciążę, a próbujemy od 2 lat. To o co powinnaś teraz powalczyć to pompa insulinowa - nie wiem czy w Policach w przychodni diabetologicznej będzie dostępny, ale w większych ośrodkach wojewódzkich na pewno.
    Pompy są finansowane z WOŚPu i wypożyczane na czas ciąży i czas starań się o ciąże. NFZ jak jestes w ciąży refunduje całkowicie wkłucia. Powinnaś razem z pompą postarać się CGM - monitorowanie ciągłe poziomów cukrów. Pogadaj ze swoją diabetolog, poszukaj w necie.
    Ja startując z planowaniem ciązy miałam 6,5%, po trzech miesiącach 5,5%. Od kiedy jestem na pompie i CGM to oscyluje w okolicach 5,1-5,5%.
    Na początku ciaży TSH też ma wahania i jego wyniki są ważne. Te wartości leku sama dawkujesz czy jednak lekarz (przepraszam, ale wypowiedź brzmi jakbyś sama z tym eksperymentowala)?

    Trzymam kciuki i najważniejsze to spokój i pozytywne nastawienie :)

  • Britka Przyjaciółka
    Postów: 70 24

    Wysłany: 16 listopada 2020, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do ciąży warto jest się odpowiednio przygotować z uwagi na to, ze pomimo dobrej opieki ginekologicznej ilość powikłań dla kobiet z cukrzycą typu 1 jest obecnie znacznie większa niż u zdrowych kobiet. Opieka powinna być prowadzona w ośrodku specjalistycznym, w któym pracują ginekolodzy którzy specjalizują sie w opiece kobiet z cukrzycą. W takich ośrodkach łatwiej dostępne są specjalistyczne badania diagnostyczne i ewentualny kontakt z lekarzami innych specjalizacji - okulistów i nefrologów.
    Polecam również zajrzeć sobie do księgarni PZWL. Jest tam kilka wartościowych pozycji ksiązkowych o opiece nad kobitami w ciązy z cukrzycą typu I oraz II.
    https://pzwl.pl/Poradniki-medyczne/Ciaza-i-porod,3913745,k.html

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2020, 09:41

‹‹ 39 40 41 42 43
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ