X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca typu 1 a ciąża
Odpowiedz

Cukrzyca typu 1 a ciąża

Oceń ten wątek:
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 8 stycznia 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Ania miło to słyszeć, czyli jakiś lipny lekarz to był, co by tylko recepty wypisywał. Dobrze że sobie poradziłaś. Na wszelki wypadek zorientuj się jeszcze czy jest jakiś inny lekarz który zna się na temacie. Może też taki urok Twojej ciąży.

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04
    IVF 2.12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Ania11 Przyjaciółka
    Postów: 205 25

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ufam już lekarza . Byłam teraz u drugiego to nic mi nie powiedział . Tylko tyle ze dieta jest nie zdrowa :D No to powiedziałam do widzenia Panu :P jakby był mój urok to wynik byłby podwyższony ale stał w miejscu a on cały czas się rusza ale żyje nadzieja i ze będzie dobrze ! <3

    Magda33 lubi tę wiadomość

  • Sylwia91.08 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 19:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejio ja juz 13 dni po porodzie. Myslalam ze te niskie cukry dłużej potrwają.. zapotrzeboaanie na inse powoli wraca do normy sprzed ciąży.

    Ania11, Magda33 lubią tę wiadomość

    Mama dwóch chłopców;)
    cukrzyca typ 1, niedoczynnośc, hashimoto, pcos, wrogi śluz 3 x inseminacje a udało się naturalnie w najmniej oczekiwanym momencie!!!
  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 10 stycznia 2019, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluję jeszcze raz, teraz będzie wspaniały czas. Będziecie się poznawać na wzajem :) A jak laktacja przy cukrzycy??
    Mi się zaczęła jakieś 8 dni po porodzie, musiałam dokarmiać mm, potem w 3 miesiącu unormowała się dopiero całkowicie i ustabilizowała. Mówili mi w szpitalu że u cukrzyków laktacja pojawia się później.
    Taka rada ode mnie, pilnuj cukrów teraz bo ja miałam duże spadki, dwa razy było u mnie pogotowie. Dziecko z mlekiem wypija dużo cukru z Twojej krwi. Ja karmię już 8 miesięcy prawie i ważę 5kg mniej niż przed ciążą.

    Powodzenia! :D

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04
    IVF 2.12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
  • Ania11 Przyjaciółka
    Postów: 205 25

    Wysłany: 11 stycznia 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Sylwia ! Ciesze się razem z tobą . Opowiadaj jak to było . Długo trzymali cię w szpitalu ?
    I takie pytanie : Gdzie miałaś wklocie z pompy z drenem jak na brzuch już się kloc nie mogłaś ? Ja próbuje na pośladek ale strasznie wolno reaguje w tym miejscu insulina

  • Sylwia91.08 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz 27 grudnia trafiłam na patologie ale dopiero na nastepny dzien zaplanowali indukcje. O 8 podłączyli ktg i od początku tętno małego było słabe. Monitorowali bo czasami sie poprawialo. Wtedy podali mi oksy chyba ze 2 kroplowki ale nie zdążyła cała zleciec bo sie akcja zadziala. Miedzy czasie gdziss tak kolo 12 ideszly mi wody a przed 13 zaczely sie regularbe skurcze co 3 minuty. Jednak nie bylo zadnego rozwarcia. Tętno małego znowu było niskie i wtedy lekarze juz nie czekali bo momentami zanikalo orzed 14 pognali ze mna na operacyjny i skończyło sie cesarka. Jeszvze im mowilam ze mam spadek i sama mierzylam glukometrem bo jakos soecjalnie do niczego mnie nie podłączyli zeby dtsle monitorowac moje cukry. Smieszne.
    Podali glukoze i kazali mi odłączyć pompe. I wtedy wywalilo pozniej 180.. Pamiętam jak anestezjolog wbijal mi sie w olwcy a lekarze miedzy soba mowili nie ma co czekać itd. Łzy same naplywaly do oczu. Ale udalo się! Maly przyszedl na świat dwukrotnie owinięty pepowina ale uslyszalam jego płacz! Najwazniejsze ze zyl. To byl ostatni moment. Urodzil sie z niedocukrzeniem 38 czy 36 ale
    Podobno norma dla niemowlakow jest od 40 w zwyz.. musieli mu podac mleko modyfikowane.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 stycznia 2019, 22:36

    Ania11, Magda33 lubią tę wiadomość

    Mama dwóch chłopców;)
    cukrzyca typ 1, niedoczynnośc, hashimoto, pcos, wrogi śluz 3 x inseminacje a udało się naturalnie w najmniej oczekiwanym momencie!!!
  • Sylwia91.08 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 13 stycznia 2019, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do wklucia potem jakos po 25 tygodniu wnijalam sie w boczki nad tylkiem i w ramiona

    Ania11 lubi tę wiadomość

    Mama dwóch chłopców;)
    cukrzyca typ 1, niedoczynnośc, hashimoto, pcos, wrogi śluz 3 x inseminacje a udało się naturalnie w najmniej oczekiwanym momencie!!!
  • dietetykakasia Koleżanka
    Postów: 42 3

    Wysłany: 14 stycznia 2019, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór, jeszcze nie jestem Przyszłą Mamą, mam nadzieję, ze ten czas za 2 lata nadejdzie. Jestem obecnie studentką dietetyki na Śląskim Uniwersytecie Medycznym. Piszę pracę magisterską dotyczącą wiedzy i nawyków żywieniowych wśród Przyszłych Mam. Dlatego zwracam się do Was z olbrzymią prośbą o wypełnienie ankiety, jest ona w pełni anonimowa. Nie spodziewałam się, że przeprowadzenie ankiety przez internet wiąże się z wieloma przeszkodami, dlatego liczę na Was Przyszłe Mamy. Dzięki obecności na tym forum odzyskałam wiarę, że uda mi się przeprowadzić te badania do końca, jednak jeszcze troszkę danych mi braku. Z góry dziękuję za pomoc oraz życzę dużo zdrowia dla Was i Waszych maluszków.

    https://drive.google.com/open?id=1HQuYs-DAgy1M2JyrO73QmyfKHd39rEIIkxcMtYWWzVo

  • Sylwia91.08 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 15 stycznia 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda33 wrote:
    Gratuluję jeszcze raz, teraz będzie wspaniały czas. Będziecie się poznawać na wzajem :) A jak laktacja przy cukrzycy??
    Mi się zaczęła jakieś 8 dni po porodzie, musiałam dokarmiać mm, potem w 3 miesiącu unormowała się dopiero całkowicie i ustabilizowała. Mówili mi w szpitalu że u cukrzyków laktacja pojawia się później.
    Taka rada ode mnie, pilnuj cukrów teraz bo ja miałam duże spadki, dwa razy było u mnie pogotowie. Dziecko z mlekiem wypija dużo cukru z Twojej krwi. Ja karmię już 8 miesięcy prawie i ważę 5kg mniej niż przed ciążą.

    Powodzenia! :D
    U mnie mleko pojawiło siw disc szybko w 3 dobie.. ale teraz widzę że maly powoli zaczyna niedojadac. Wcześniej wystarczyła jedna pierś a teraz dwie u jeszcze jakby sie domagal.. mi nakby waga stanęła w 10 dni po porodzie wazylam juz tyle co przwd ciąża i twraz sie ti trzyma. Całe 14 kg mniej.

    Mama dwóch chłopców;)
    cukrzyca typ 1, niedoczynnośc, hashimoto, pcos, wrogi śluz 3 x inseminacje a udało się naturalnie w najmniej oczekiwanym momencie!!!
  • emi2016 Autorytet
    Postów: 1815 2754

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry dziewczyny ! Jest tutaj ktoś jeszcze ? :) Udało mi się zajść w drugą ciążę i szukam towrzystwa :)

    Magda33 lubi tę wiadomość

    3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • Ania11 Przyjaciółka
    Postów: 205 25

    Wysłany: 21 stycznia 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem ☺️ I gratulacje ☺️☺️

    emi2016 lubi tę wiadomość

  • emi2016 Autorytet
    Postów: 1815 2754

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania11 wrote:
    Ja jestem ☺️ I gratulacje ☺️☺️

    W którym tygodniu ciąży jesteś ? :)

    3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • Ania11 Przyjaciółka
    Postów: 205 25

    Wysłany: 22 stycznia 2019, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już poza połówka 21 tydzień . Wyniki Wporzadku . Ale mam problemy z watroba i mam podwyższony alt ast . I czekan co to będzie dalej . A u ciebie opowiedz coś ☺️☺️

  • emi2016 Autorytet
    Postów: 1815 2754

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam suwaczek więc widzisz tydzień ;) Póki co wszystko ok, ale trochę sięmartwię, bo ciąża nie była planowana, brałam lantusa, miałam trochę za wysoką hemoglobinę glikowaną (6,6%), nie brałam kwasu foliowego.. w pierwszej ciąży od razu byłam na pompie, HBA1C wynosiła 6,0%, w ciaży już ok 5% i ogólnie byłam lepiej przygotowana :P

    Sylwia91.08 lubi tę wiadomość

    3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • Ania11 Przyjaciółka
    Postów: 205 25

    Wysłany: 23 stycznia 2019, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co się spotykam z dziewczynami z cukrzyca maja hemoglobinę 6,3 itp i nikt im nie mówi ze jest bardzo złe . Wiadomo ze lepiej mieć wyższy niż niższy cukier . Napewno dasz radę ! Tylko trzeba zadbać i wszystko się uda . Niektórzy wola na penach niż być na pompie wiec tylko kwestia przyzwyczajenia i dopasowania dawek . Ja osobiście jestem na pompie ale przy kolejnej pewnie zostanę przy penach .

  • emi2016 Autorytet
    Postów: 1815 2754

    Wysłany: 25 stycznia 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety, aj na penach nie jestem w stanie ogarnąć nocnych cukrów. Budzę się z cukrem min. 130. I to na lantusie, bo na huulinie N i innych ludzkich isnulinach jest jescze gorzej, a potem spadkie w ciągu dnia... A na pompie mam cukier 75-85 na czczo, więc róznica jest kolosalna :) Wiem, o tym, że dziewczyny mają gorsze cukry, ale ja dążę do ideału, jak w poprzedniej ciąży, stąd moje obawy. Wg literatury i badań naukowaych ryzyko wad genetycznych nieznacznie wzrasta powyżej HBA1C >8, niektórzy mówią, że nawet >10%, ale wiesz :P Lepiej dmuchać na zimne :)

    3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • Sylwia91.08 Ekspertka
    Postów: 175 69

    Wysłany: 26 stycznia 2019, 04:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emi2016 wrote:
    Ja mam suwaczek więc widzisz tydzień ;) Póki co wszystko ok, ale trochę sięmartwię, bo ciąża nie była planowana, brałam lantusa, miałam trochę za wysoką hemoglobinę glikowaną (6,6%), nie brałam kwasu foliowego.. w pierwszej ciąży od razu byłam na pompie, HBA1C wynosiła 6,0%, w ciaży już ok 5% i ogólnie byłam lepiej przygotowana :P
    Ja jestem przypadkiem co zaszwdp w ciążę z hemoglobina 6,5% a potem cukry 250 jak nie wiedziałam jeszcze o ciąży. I też miałam sporo cukrów rano 130 120 110 mimo ze bylam na pompie. Mniw to wgl ciąża zaskoczyła bo zlewalam swoją cukrzycę. Lantus brałam do 8 tygodnia i nic się nie stało. Powodzenia!!!

    Ania11, emi2016 lubią tę wiadomość

    Mama dwóch chłopców;)
    cukrzyca typ 1, niedoczynnośc, hashimoto, pcos, wrogi śluz 3 x inseminacje a udało się naturalnie w najmniej oczekiwanym momencie!!!
  • Ania11 Przyjaciółka
    Postów: 205 25

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 01:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ostatnia noc to jakaś porażka .. cała noc 200/250 im więcej insuliny tym większy cukier . A jak zaczęło spadać na 170 to za godzinę znowu 250

  • Ania11 Przyjaciółka
    Postów: 205 25

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 01:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż ciary i strach przechodzą masakra

  • Magda33 Autorytet
    Postów: 1569 1216

    Wysłany: 29 stycznia 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emi2016 serdeczne gratulacje <3

    Ania kurcze ja nie miałam takich skoków i problemów ze zbiciem cukru. Nie wiem co Ci poradzić nawet. A miałaś już drugie prenatalne?

    Ja mam teraz straszne cukry, po ciąży. Najpierw były niskie, że pogotowie przyjeżdżało, a teraz po 300-400 nawet. Aż się boję jaką mam hemoglobinę teraz O.o

    emi2016 lubi tę wiadomość

    A1298C hetero / C677T hetero /
    Cukrzyca typu1/Hashimoto
    2011 🖤 26tc
    2016 🖤13tc
    2018 ♥️👣

    AMH 3.04
    IVF 2.12.2023
    Punkcja = 14 pęcherzyków
    6 🥚 zostały 2
    12.2023
    1ET 3.1.2 ✓
    7dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml
    9dpt beta HCG < 2.30 mIU/ml😓

    2.2024
    2FET 4.2.2 ❄️
    6dpt beta 0,00😓😓
    10dpt beta 0,00😓😓
‹‹ 28 29 30 31 32 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ