X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca typu 1 a ciąża
Odpowiedz

Cukrzyca typu 1 a ciąża

Oceń ten wątek:
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi jeszcze nie dal na badania ani nie przepisal zadnych witamin . Procz luteiny dopoch...i acardu . Nie wspomne o karcie ciazy ale wiem ze taka pozno zakladaja.
    Napisz mi kiedys kiedy mialas jakie badania i na co powinnam zwrocic uwage bo ten ginekolog ponoc dobry ale moze sie nie zna tak na kobietach z c1 bo o zaswiadczeniu o pilnej wizycie u diab musialam mu przypomniec ze ja musze isc juz a nie czekac na moj termin za 3miechy
    Aha sorry ze pisze bez pl znakow ale wole pisac na tablecie a wyl slownik bo nieraz pisalam szybko i nie popatrzylam a slownik wklejal co chcial

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 5 sierpnia 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kartę ciąży lekarz zakłada zazwyczaj wtedy kiedy widać już jak u maluszka bije serduszko. Musisz spokojnie poczekać chociaż przyznam Ci się ze ja też przebierałam z nogi na nogę kiedy już ją będę miała. To takie pierwsze pisemne potwierdzenie ciąży więc to chyba nic dziwnego :)
    A badania robię od początku ciąży co miesiąc - morfologia i mocz. Najpierw jednak w 6tc zaliczyłam szpital bo były plamienia więc tam mnie w miarę przebadali a potem 5 dni leżałam na diabetologii w wojewódzkim bo zapisując się do tego ośrodka pobyt w szpitalu tym bardziej ciężarnej był konieczny. Więc tam też miałam komplet. Ostatnio dopiero od diabetologa dostałam skierowanie na tsh, hba1c i ft4.

    Między 12 a 14tc będziesz musiała zrobić badania prenatalne składające się z porządnego usg gdzie mierzą całego dzieciaczka i wszystkie najważniejsze parametry, sprawdzają narządy itd. i z badania krwi. Na podstawie tych dwóch badań dostaniesz wyniki statystycznego obciążenia wadami wrodzonymi m.in. trisomia 21
    Potem wizyta u genetyka gdzie odbierasz te wyniki i z lekarzem omawiasz wszystko.
    Między 20 a 22tc powtarza się to dokładne usg i robi się maluchowi echo serduszka. To samo w 30-32tc.
    Możliwe że u Ciebie będzie to wyglądało trochę inaczej ale pisze Ci jak jest u mnie.
    I ja mam jeszcze wadę wzroku i astmę oskrzelową więc wizyty u okulisty i pulmunologa mam konieczne co miesiąc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 sierpnia 2016, 21:16

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 10 sierpnia 2016, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj znać jak wizyta u diabetologa

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka. Sorry ze sie nie odzywalam ale mialam troche problemow innych niz zdrowie.
    Bylam u diab mam sie pilnowac wyliczac co do grama i tyle. A co do ginekologa to kolejna zalamka

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co Ci powiedział ginekolog?

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ze za maly pecherzyk na ten czas . W zeszlym tyg byla tylko kropka i nie byl w stanie zmierzyc dzis to pecherzyk 0.5cm w w macicy ale nic pozatym mi nie powie . Po minie wydaje mi sie ze nie widzial szans

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 11 sierpnia 2016, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie przejmuj się miną lekarza. Daj dzieciaczkowi czas żeby podrósł trochę. Nie musi się od razu mieścić w normach, zdąży jeszcze nadrobić :) myśl pozytywnie :)

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 18 sierpnia 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jak tam u Ciebie? Kiedy masz wizytę u ginekologa teraz? I jak cukry?

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 24 sierpnia 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka.
    Sorry że się nie odzywałam ale miałam troche na głowie i załamke. Jutro mam do ginekologa i tak sie boje że nawet sobie nie wyobrażasz. A cukry tragedia. Ketony w moczu i coraz wiecej insy a coraz mniej jem bo tak mi wzrasta zapotrzebowanie .
    A co tam u Was ?

  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moje obawy okazały sie słuszne.
    Jutro idziemy jeszcze we dwoje do szpitala ale wróce juz sama

  • Bianka4 Autorytet
    Postów: 364 400

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIGOTKA 31 wrote:
    Hejka.
    Sorry że się nie odzywałam ale miałam troche na głowie i załamke. Jutro mam do ginekologa i tak sie boje że nawet sobie nie wyobrażasz. A cukry tragedia. Ketony w moczu i coraz wiecej insy a coraz mniej jem bo tak mi wzrasta zapotrzebowanie .
    A co tam u Was ?
    Witam ja również z Ct1 obecnie od jutra 30 tc pozdrawiam słodkie mamy i przyszłe słodkie mamy . Zapraszam na fb w wyszukiwarce proszę wpisać : Słodkie mamy . Tam jest dużo fajnych istot które służą radą


    2015 ( 12 tydz) ciąża martwa :(
    2015 IVF :(
    uwo99n73nsx0m0ku.png
  • Bianka4 Autorytet
    Postów: 364 400

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIGOTKA 31 wrote:
    Moje obawy okazały sie słuszne.
    Jutro idziemy jeszcze we dwoje do szpitala ale wróce juz sama

    Powodzenia


    2015 ( 12 tydz) ciąża martwa :(
    2015 IVF :(
    uwo99n73nsx0m0ku.png
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bianka 4 a u Ciebie wszystko szło książkowo ?

    Bianka4 lubi tę wiadomość

  • Bianka4 Autorytet
    Postów: 364 400

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MIGOTKA 31 wrote:
    Bianka 4 a u Ciebie wszystko szło książkowo ?
    Książkowo aż do krzywej i tu moje okrutne zdziwienie


    2015 ( 12 tydz) ciąża martwa :(
    2015 IVF :(
    uwo99n73nsx0m0ku.png
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to znaczy że C1 masz od niedawna .
    Ja od ponad 3 lat .

  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 25 sierpnia 2016, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlugo dochodziłas do siebie po stracie Aniołka ?
    Przepraszam że rozdrapuje rany ale ja od dzis żyje z tą myślą że pozostanie mi tylko pustka i bół.

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 2 września 2016, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bianka a skąd pewność ze to ct1? Skoro krzywą robiłaś w ciąży to może to jest po prostu cukrzyca ciążowa?

    Migotka, przykro mi. Trzymaj się.

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 2 września 2016, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Migotka dlaczego u Ciebie tak się stało? Przepraszam że pytam ale lekarz mówił coś? Cukrzyca miała na to duży wpływ?

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 2 września 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bianka, napisz coś więcej. Jesteś na penach czy na pompie? Ile jedn. dobowo bierzesz? Jak Twoje cukry?

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • sara_nar Autorytet
    Postów: 1527 2097

    Wysłany: 9 września 2016, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    NA cukrzycę choruję od 2003r. Od 8 lat na pompie insulinowej. Dodatkowo mam sarkoidozę i PCO. O pierwsze dziecko staraliśmy się 2lata. Ciąża bezproblemowa, poród sn w 38tc. Synek 3600g 56cm i 10pkt. Urodził się bez hipoglikemii. W ciąży byłam może tylko na 3 wizytach u diabetologa, lekarz nie widział większej potrzeby, tym bardziej, że sama dobrze ogarniałam cukry. Synek zdrowo rośnie. Zaczyna już mówić. Nie choruje.
    Teraz jestem w drugiej ciąży i podobnie. Tp na 8go listopada. Póki co bez komplikacji i oby tak zostało.

    relgh371g4so40bs.png
    klz9krhmiwshxnlc.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ