X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca typu 1 a ciąża
Odpowiedz

Cukrzyca typu 1 a ciąża

Oceń ten wątek:
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz MUSISZ mierzyć po 1godzinie od zakończenia posiłku. A 3 posiłki dziennie Ci nie wystarczą. Chyba ze będą bardzo obfite, co z kolei spowoduje wysoki cukier po 1 godzinie.

    Jak? Wydaje mi się ze się nie rozumiemy. Mi chodzi o to że np kanapka ma 3WW a np brzoskwinia 1,5WW. To dajesz insulinę na cały posiłek czyli na 4,5WW i brzoskwinie jesz od razu po kanapce. To jest Twój jeden cały posiłek wtedy. Jeśli w takim wypadku masz niedocukrzenia to musisz zmniejszyć dawkę insuliny.

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Popracuj nad tym jak najszybciej. Zwłaszcza ze obawiasz się o zdrowie swojego dziecka. Na początku dobre glikemie są bardzo ważne.

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wogole to musze swoje zycie cofnac do czasu ogarniania cukrow i jesc regularnie bo juz sie tego oduczylam i tak jak pisalam sniadanie 9-10 obiad 16-18 i koniec. Cukry byly oki ale teraz wracam do poczatkow bo nie zyje juz tylko dla siebie.
    Duzo juz prztykas jak moge zapytac ? I robil ci lekarz juz badania pod wzgledem wad . I jakie ty mialas i masz cukry ?

  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No nie zrozumialysmy sie ja myslalam ze mowisz ze odrazu do posilku mam dac wiecej a owoce pozniej zjesc. Tak to jadam np jablko czy inne owoce w ramach kolacji

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przytyłam 7kg. Startowałam z wagą 53 a teraz mam 60.
    Ja w momencie kiedy dowiedziałam się o cukrzycy, starałam się już o dziecko więc od razu rygorystycznie podeszłam do tematu i bardzo pilnowałam diety i cukrów. Potem udało się z pompą więc jest mi łatwiej od tamtego czasu. Wyrównanie miałam przed ciążą dobre - hba1c 5,0.

    A teraz z cukrami jest różnie. Generalnie nie ma dnia żeby nie było jakiegoś przekroczenia. Zazwyczaj to wartości rzędu 140-150 ale wtedy od razu koryguję taki cukier. A najczęściej po posiłkach mam 100-120. Ale tak jak pisałam, jem 6razy dziennie i trzymam porządną zdrową dietę. Na czczo też w normie trzymam ale to za sprawą ostatniej kanapki nocnej po 22.
    Na początku ciąży miałam niedocukrzenia ale to już na szczęście minęło.

    Badania prenatalne miałam i narazie z synkiem wszystko w porządku. W połowie sierpnia mam kolejne usg prenatalne.

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To oby tak dalej

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Napisz jakie u Ciebie cukry będą po 1h

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis na obiad pol woreczka kaszy gryczanej i ok150g indyka plus salata z jogurtem naturalnym. 7j do tego i 110 po godz a po 2godz 119 w tym byl godzinny spacer z psem ktory ma 45kg i ciagnie wiec troche wysilek podniusl cukier.
    Po tym widze ze zapotrzebowanie na inse mi sie zwiekszylo bo na te jednostki jadalam wiecej i byl cukier oki

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wysiłek Ci podniósł cukier? Narazie skoro masz w normie to nie dodawaj insuliny.

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak. Zawsze do godziny po wysilku cukier moze wzrosnac ale pozniej spada. U mnie zawsze po wysilku mam wysoki.

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy mi się tak nie zdarzyło, dlatego się zdziwiłam.
    Daj znać jutro jakie cukry. Powodzenia :)

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka.
    Jak tam dzis samopoczucie i cukry ?
    U nas byloby oki jakby nie to ze tak mnie wysraszylas wczoraj z tymi cukrami po godzinie ze az boje sie co kolwiek do ust wziasc.
    Jednak zwiekszylo mi sie zapotrzebowanie na inse zauwazylam to przy sniadaniu . A i dodatkwe pol kromeczki 2.5h po sniadaniu tez sie odbilo na wysokosci cukru.
    Godzine po zmniejszonym sniadaniu 110 a pol kromeczki o 13 juz 175 i od dawien dawna musialam dobic 1j ze strachu

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:)
    Niestety w ciąży cukrów nie zrozumiesz a zapanować nad nimi trzeba. Nie bój się jeść, tylko jedz mało i często żebyś głodna nie chodziła. Bo jeszcze ketony będziesz miała przez to w moczu..
    U mnie dzisiaj spokojnie, upiekłam sobie wczoraj babeczkę z mąki orkiszowej - wyszedł 1WW, zjadłam do drugiego śniadania i cukier okej. Zobaczymy jak po obiedzie.

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie po obiedzie spoko. Ale mniej jem bo pezeliczylam ze a 1 ww teraz potrzdbuje ponad 2j a nie 1.5
    No gorzej z dodatkowymi posilkami bo ich na poczatku leczenia nie oszczykiwalam. A po drugim sniadaniu widze ze bede musiala. A ty ile wlewow dziennie masz procz bazy nocnej?
    I podzieliłabys sie przepisem na babeczke

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 3 sierpnia 2016, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każdy posiłek powinien zawierać węglowodany złożone więc do każdego posiłku powinnaś podawać insulinę..

    Ja mam ciągły wlew insuliny 24h czyli baza i do każdego posiłku podaje tzw bolus.

    19g mąki orkiszowej
    Proszek do pieczenia - na czubku łyżeczki
    12g ksylitolu
    1 łyżka oleju
    Kropla aromatu waniliowego
    Około 2 łyżki jajka wcześniej roztrzepanego
    10g marchewki startej na malutkich oczkach

    Wszystko mieszasz i pieczesz w 180st około 25-30minut do suchego patyczka (w małej kokilce) i to jest 1WW

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Thx za przepis
    Bylam u lekarza i zalamke mam
    Dostalam luteine dopoch...2x1 i acard 75 co drugi dzien. Ale kazal mi przyjsc za tydzien bo tylko mala kropke bylo widac. A w 4tyg moich wyliczen a ich w 5 powinno byc juz cos widac

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś Ty, spokojnie bo w nawet dopiero w 7 czy w 8 tygodniu możesz zobaczyć serduszko. A jak jest mała kropka to i tak dobrze bo coś tam jednak rośnie :)

    Nie stresuj się, ja od samego początku ciąży biorę luteine i duphaston na podtrzymanie bo w 6 tygodniu trafiłam do szpitala z plamieniami. Od tamtego czasu ciąża jest zagrożona. A teraz jeszcze, od prawie miesiąca, muszę leżeć plackiem w domu. Nie masz co się denerwować tylko ciesz się ze masz możliwość funkcjonować w pionie. I dbaj o cukry jak cholera bo na początku to ma ogromny wpływ na maleństwo.
    Kiedy masz następną wizytę? Chodzisz prywatnie czy na nfz?

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nastepna wizyte mam za tydzien w czwartek. Narazie na nfz bo ten lekarz prywatnie nie ma podpisanej umowy. Ale jak tylko zalozy mi karte to bede chodzila do niego prywatnie bo wiadomo panstwowo to 5 -10 min i nastepna .
    Narazie wypisal mi pilne skierowanie do diabetologa i ide w poniedzialek moze mnie przyjmie bo kobitka tylko w przychodni i w szpitalu prywatnie nie przyjmuje . A jest fajna i szczegolowa . W razie co to poszukam kogos prywatnie co zajmuje sie ciazami . Bo moj pierwszy diab (lekarz aniol zawdzieczam mu zycie )po wyrownaniu mi cukrow 2lata temu poprosil abym poszukala diab od ciezarnych bo on takich nie prowadzi a lepiej zaznajomic sie z takim diab w czasie staran a nie juz jak mus .

  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuje ci ze musisz lezec.
    Ja bym chyba oszalala bo mnie wszedzie pelno.
    A moj psiak by zaplakal sie bo mam labka i zostal by mu tylko 12 m ogrodka do biegania i zalatwiania potrzeb .

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 4 sierpnia 2016, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekko nie jest i mam nadzieję że Ciebie takie leżenie ominie. Ale czego nie robi się dla maluszka przecież.
    Dobrze ze będziesz miała wizyty na nfz bo na pewno będziesz musiała zrobić badania prenatalne więc dostaniesz skierowanie na bezpłatne badania.
    Ja chodzę na nfz do poradni patologii ciąży i jeszcze prywatnie do swojego lekarza.

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ