X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca typu 1 a ciąża
Odpowiedz

Cukrzyca typu 1 a ciąża

Oceń ten wątek:
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 4 kwietnia 2016, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, nigdzie nie mogłam znaleźć takiego tematu. Czy któraś z was ma cukrzycę t1 i stara się o dzieciątko albo jest/była w ciąży? Z mężem staramy się o dziecko już dwa lata. W międzyczasie zdiagnozowano u mnie cukrzycę t1 i jestem od stycznia na pompie. Ale nie ukrywam że utrzymanie dobrej glikemii w ciąży mnie przeraża.

    Ania11 lubi tę wiadomość

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 8 lipca 2016, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podniosę wątek. Może znajdzie się jakaś kobietka z ct1 w ciąży? Byłoby miło dzielić się doświadczeniami..

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • Sweet_CupCake Autorytet
    Postów: 528 226

    Wysłany: 8 lipca 2016, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj,

    Ja co prawda mam cukrzycę ciążową, ale w poradni diabetologicznej w szpitalu spotkałam wiele kobiet w ciąży z pompą insulinową. Jeśli tylko od samego początku taka ciążą prowadzona jest pod okiem zaufanego diabetologa wszystko będzie dobrze. Będzie trzeba zrobić kilka dodatkowych badań, prawdopodobnie będziesz mieć skierowanie do programu badań prenatalnych, echo serca płodu i wizyty w poradni patologii ciazy. A po porodzie dzidziuś również będzie miał poszerzona diagnostykę. Trzymam kciuki za szybkie zafasolkowanie. :-)


    l22nmg7yew3bwguf.png

    atdchdgeen28u873.png
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 8 lipca 2016, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 17 tc ;) prenatalne były i narazie wszystko gra:)
    Szukam dziewczyny z ct1 w ciąży bo cukrzyca ciężarnych to niestety zupełnie inna rzecz.

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 10 lipca 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podnoszę wątek. Znowu..

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 28 lipca 2016, 23:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A może tym razem jest tu jakaś kobietka z cukrzycą t1 i w ciąży?

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 11:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka agusza :)
    Ja jestem na samym początku ciąży i powiem Ci że ze łzami w oczach i strachem sama przeszukałam cały internet w poszukiwaniu takich kobitek jak My z 1
    Jesteś już dalej jak ja . Powiedz mi jesteś prowadzona na penach czy na pompie ??
    Bo ja mam dopiero 1 wizytę u ginekologa w czwartek a diabetologa na następny tydzień i strasznie się obawiam aby mojemu maleństwu cukrzyca nie zrobiła zadniej krzywdy .

    Pozdrawiam

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szok szok, nareszcie! Cześć migotka :) ja jestem na pompie od stycznia tego roku. Mam 26 i o chorobie dowiedziałam się dopiero trochę ponad rok temu. Późno jak na ct1 ale niestety. W marcu zaszlam w ciążę więc jestem już na półmetku.
    A Ty jesteś na penach czy na pompie? Jak dawno zachorowałaś? Jesteś dobrze wyrównana? W jakim mieście masz diabetologa?
    Gratuluję maluszka:) mierzysz tetaz 1 godzinę po posiłku?

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    :)
    Ja swój prezent w postaci cukrzycy dostałam na 28 urodziny czyli 3 lata temu i to od razu insulina .
    Ja jestem na penach bo na pompę już się nie łapałam ze względu na wiek.
    Ja dopiero 1 miesiąc( a staraliśmy się z mężem 2 lata ) i powiem Ci ze jak czytam to wszytko co choroba może zrobić naszemu maleństwu to zaczynam wpadać w depresje i zastanawiać się czy warto było . czy to nie moja pycha i potrzeba posiadania dziecka nie zaślepiła mi oczu i ze przez to moje maleństwo może cierpieć .
    Co do wyrównania to rożnie z tym bywa byłam wyrównana przez ostatni czas jak się staraliśmy jak odpuściłam se trochę to bum i okazuje się że zaszłam. Ale z tym cukrem rożnie bywa miewam małe niedocukrzenia i czasem po obiadku tak ze 150. od tygodnia odkąd wiem ze jestem to pilnuje się ale i tak się bardzo boje. a mierze 2 po posiłku bo jak wspomniałam wcześniej wizyta u diab dopiero za tydzień i robię tak jak kiedyś
    Ja jestem z Opolskiego a dokładnie z Nysy

  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aguszka GRATULUJE :*

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, to zachorowałaś jeszcze później niż ja.. Przede wszystkim to nie czytaj tego co piszą w internecie na temat ciąży diabetyczek! Zwariujesz od tego i nic poza tym...nie warto. Jak byłaś w miarę chociaż dobrze wyrównana to nie powinnaś się martwić :)

    Nie dopuszczaj do niedocukrzeń bo to najgorsze co można zrobić. I już jak wiesz że jesteś w ciąży to mierz 1 godzinę od zakończenia posiłku. Wtedy musisz się mieścić w normach do 120. A na czczo teraz do 90. Mam nadzieję że Tobie łatwiej będzie ogarnąć poposiłkowe wyniki bo u mnie jest czasem masakra. Ale staram się chociaż nie pamiętam kiedy był dzień gdzie wszystko było w normie niestety.
    My też z mężem walczyliśmy ponad dwa lata o dziecko. Po roku nieudanych starań właśnie w badaniach wyszło że mam cukrzycę. Dostalam pompę jeszcze z nfz. Ale Ty musisz się dowiedzieć w swoim ośrodku bo może będziesz miała szansę wypożyczyć z fundacji Owsiaka:) serdecznie polecam bo byłam też trochę na penach i mam porównanie. Pompa zdecydowanie wygrywa.

    Jaką masz insulinę? Ile mniej więcej przyjmujesz na dobę jednostek? I ile długodziałającej?

    Ja jestem z okolic Olsztyna.

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się że się odezwałaś :) we dwie jakoś może będzie nam raźniej.

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no z tymi normami to jak na złość teraz rożnie bywa. jak na czczo miałam ideały po 80-90 to teraz 110 odkąd zaszłam w ciąże . a po posiłkach to tez bywa ciekawie po 130-170 :( co już na glukometrze nie widziałam pod 1,5 troku . no nic jak to się mówi trzeba ostro przejść na dietę i mniej jeść a często i wrócić do 5 posiłków czego już nie robiłam od 2 lat. ale boje się ze takimi posiłkami dodatkowymi mogę rozchuśtać cukier jeszcze bardziej.
    ja biorę lantus soloStar 16j bazy nocnej
    i humalog do posiłku 2-3 razy
    śniadanie stała dawka 6 j
    obiad w granicach 6-8 j
    i kolacja o której zapominam często to tak 2-4 j (2 to jak jej małego loda) a 4 jak kanapkę lub jogurt naturalny z jakimś owocem
    Też się ciesze że Cie poznałam bo zawsze to jakieś wspólne oparcie .

  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szkoda że trudno znaleśc jakąś kobitę z t1 która udziela się na forach bo cukrzyca to nie powód aby zamknąć się w sobie . a takie doświadczone mamy mogły by nam wiele podpowiedzieć i w grupie zawsze raźniej

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj masz w 100% rację. Takie doświadczone mamy to kopalnia wiedzy i oparcie psychiczne jak nie wiem co. Ja połowę ciąży jakoś sama sobie dałam radę ale teraz fajnie że jesteś, to będzie nam łatwiej może trochę. Z chęcią pomogę jeśli będziesz miała jakieś pytania czy wątpliwości.

    Wydaje mi się, że 5 posiłków dziennie to minimum. A cukry właśnie przez to będą po 1godzinie lepsze bo będziesz jadła mniej i organizm będzie miał łatwiej to wszystko przerobić. Insulina zdąży za wchłaniającymi się cukrami. Ja na początku jadłam 7 razy dziennie a teraz jem 6 posiłków od niedawna.

    Niestety dieta to podstawa i z przykrością muszę stwierdzić ze wszystkie słodkości typu lody, batoniki itd musisz odstawić. Nie da rady opanować cukru po 1godzinie jedząc łakocie niestety. I owoce po 17 musisz też odstawić..

    Liczysz WW? Bo tak myślę że jak masz stałe dawki to pewnie nie.

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i taka rada na początek ciąży - bardzo uważaj na niedocukrzenia bo mogą pojawiać się dosyć często jeśli np ominiesz posiłek. Ja miałam w 1 trymestrze co chwila jakieś spadki. Stąd aż 7 małych posiłków

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz ja od kiedy zaczelam brac inse zaczelam liczyc ww. I bylam na 5 posilkach ale po roku zycie potoczylo sie wlasnym rytmem i przestalam sie pilnowac i jadalam 2 posilki tj sniadanie i obiad a kolacje sporadycznie.
    Ja mam inse krotkodzialajaca wiec kazdy posilek nawet owoc musze oszczykiwac dlatego prawie nie siegam po owoce, jak jestem bardzo glodna to jadalam miedzy posilkami kawalek wedliny lub pare plaserkow sera. Ale teraz musze to jakos naprawic ale boje sie ze tym moge nazbierac wciagu dnia wysokich cukrow.
    Na nastepny tydz mam wizyte u diabetologa moze razem cos wymyslimy aby tak naraz nie szokowac organizu wieloma posilkami. Narazie musze ograniczyc ilosc jedzenia aby ze 130-150 po posilku zejsc do 100-120

  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jem zawsze takie samo pieczywo na sniadanie i taka sama ilosc stad stala dawka insy. A obiad jadam albo zupke albo tylko 2 danie nigdy oba naraz stad tez mala dawaka. A jak se przypomne o kolacji to mam 1ww na 1 j wiec jem loda w czekoladzie lub rozka z( lewiatana) bez reklamy ale te markowe maja wiecej glukozy i cukru a na te akurat 2j na loda wystarcza

  • agusza Autorytet
    Postów: 1067 374

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale zauważ, że po czymś słodkim cukier szybko wywala do góry więc nawet jeśli po 2godzinach było okej po lodzie to nie znaczy że 1 godzinę po posiłku będzie okej. Musisz sprawdzić ale ja z doświadczenia wiem że to nie zdaje egzaminu. Gdybyś przed tym lodem zjadła kanapkę z ciemnego pieczywa to może jeszcze bo wchłanianie cukrów prostych z loda by się opoźniło.

    Co do wielu posiłków to przede wszystkim absolutnie nie ograniczaj jedzenia! Jedz małe posiłki ale co 2-2,5 godziny max. 3 i na pewno nie zszokujesz tym organizmu.

    A te 130-150 jak masz po posiłku to po jakim czasie? 1h czy 2h?

    Owoce możesz jeść ale najlepiej do godziny 17 tylko i doliczać je do jakiegoś posiłku. Np jesz o 12 kanapkę z wędliną to dolicz do tego jakiś owoc. No i musisz koniecznie zwracać uwagę na IG.

    Na początku ciąży zapotrzebowanie na insulinę często spada (u mnie tak było) dlatego obserwuj cukry teraz bardzo dokładnie bo może będziesz musiała zmodyfikować dotychczasowe dawki.

    I ze zmianą stylu jedzenia i ilości posiłków nie czekaj do wizyty u diabetologa bo on powie Ci to samo. A chodzi o to żeby jak najwcześniej ogarnąć cukry jeśli już wiesz o ciąży. Żeby nie zaszkodzić maluchowi. To Twoje pierwsze dziecko?

    Cukrzyca t1, OPI, ChGB
    Agusza.
    Emil - 06.12.2016r - 53cm i 3490g miłości
  • MIGOTKA 31 Znajoma
    Postów: 26 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2016, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do tej pory mierzylam sporadycznie i co 2 godz bo mam zabiegany styl zycia. I bardzo aktywnego psa.
    No pomalu biore sie za siebie ale moja insa dziala do 2 godz bo jest krotkodzialajaca. Wiec jak zjem posilek i dolicze insy do owoca np na 2 godz co go zjem to wpadne w niedocukrzenie, to juz mam sprawdzone.
    Ale musze troszke popracowac nad posilkami np dzis nie zapomne o kolacji

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ