X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 18 listopada 2020, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ala_Ala wrote:
    Białe pieczywo podnosi cukier (węglowodany - biała mąka). Każdy chleb który nie ma „zdrowego” składu może go podnosić. Często do pieczywa dorzucane są jakieś dodatkowe konserwanty, które już mają wpływ na nasze wyniki. Najprostszy przykład to „oszukane kajzerki” często z dyskontów, niby ciemne a kolor uzyskany karmelem co równa się zjedzeniu zwykłej białej bułki...

    Ja nie mogłam żadnego pieczywa, nic. Tylko chleb żytni na zakwasie z Lidla jako jedyny był dla mnie do zjedzenia. Mogłam zjeść trzy kanapki a cukier oscylował w granicach 105. Innego chleba mogłam zjeść pol kromki i miałam 130... to tylko świadczy że nawet w osławionych piekarniach dodaje się nie lada ulepszaczy. A to że w nazwie jest żytni/razowy to tylko z nazwy.

    Dzięki bardzo za informację. Właśnie po białym pieczywie miałam niższy cukier, niż po tym żytnim, dlatego totalnie zgłupiałam. Może faktycznie trzeba będzie odstawić pieczywo.

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 18 listopada 2020, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka111 a próbowałaś z chrupkim pieczywem ?

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 18 listopada 2020, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    Bajka111 a próbowałaś z chrupkim pieczywem ?

    Jeszcze nie, własnie dzisiaj mam zamiar jak przeczytałam Wasze forum. :) Chrupkie, to znaczy typu WASA?

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • Ala_Ala Autorytet
    Postów: 466 175

    Wysłany: 18 listopada 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda. Każda inaczej reaguje na cukier, a w czasie ciąży też się to zmienia nawet jeśli chodzi o te same posiłki. Wśród moich znajomych mam jest bardzo dużo kobiet, które miały cukrzycę ciążową. Nie da się temu zapobiec. Znam skrajne przypadki, jak koleżanka musiała nawet swoje wędliny piec bo nie miała z czym jeść kanapek, ponieważ miała takie wyrzuty cukru po sklepowych produktach, a całkowicie musiała wykluczyć nabiał. Myślę, że najważniejszą kwestią w rozumieniu cukrzycy jest to, że dla dziecka najbardziej szkodliwe są skoki cukru. Dlatego to jest też tak, że nie można jeść bez ograniczeń białe pieczywo, bo jeśli po zjedzeniu po 15 minutach skoczy nam do 150, a po godzinie uspokoi nas wynik 100. To też nie jest dobrze. Trzeba się trzymać odgórnych zasad, jak np ograniczać węglowodany.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2020, 11:54

    Luty 2015 - 👧❤️
    Maj 2021 - 👧❤️
    3jvze6ydq2u0xd31.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 18 listopada 2020, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroInka 81 na czczo to przecież dobry cukier, jak piszesz że jeszcze po wybryku.
    Ja dzisiaj na czczo równe 90 i mam podejrzenia od czego. Po głównej kolacji o 18 doznalam efektu przeczyszczenia po ksylitolu. O 20:30 byłam już taka głodna że wiedziałam, że już kolacji głównej w żołądku nie ma. Zjadłam przed snem i nie mogłam zasnąć do północy. O 5 rano syn mnie obudził i już od tej godziny mam wrażenie że nie spałam a czuwałam. Sen też ma duży wpływ na cukier więc pewnie te oba czynniki się przyczyniły. Po śniadaniu za to 92.
    Każdy orgaznim jest inny i inaczej reaguje, ja moge chleb jeść czy razowy czy ig. Ale jeśli nie będę panowała nad tym cukrem to trudno, wolę wziąć insulinę ale żeby dzidzia była zdrowa. I ja zauważyłam,że cukier mam niższy na pewno jeśli jem drugie danie na obiad. Wczoraj spaghetti razowe z sosem bolognese, najadlam sie jak bąk a cukier po godzinie 90. Moj najzniszy wynik po obiedzie.

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 18 listopada 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka111 wrote:
    Jeszcze nie, własnie dzisiaj mam zamiar jak przeczytałam Wasze forum. :) Chrupkie, to znaczy typu WASA?
    tak, tylko że musi być żytnie. I uważaj bo ja też poszłam za namową Kali i zjadłam przed snem z almette i cukier rano miałam 98 :( także nie każdej z nas służy to samo niestety

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 18 listopada 2020, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala ja też zauważyłam, że jak mam w nocy problem ze snem to cukier wygląda trochę gorzej. Robię się głodna i pewnie dlatego... A niestety problemy ze snem na dalszych etapach ciąży dość często się zdarzają 🥺

    3i492n0aa33ktkto.png
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 18 listopada 2020, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    tak, tylko że musi być żytnie. I uważaj bo ja też poszłam za namową Kali i zjadłam przed snem z almette i cukier rano miałam 98 :( także nie każdej z nas służy to samo niestety


    Dzięki, wypróbuję, zobaczę może akurat zaskoczy. :) Mam nadzieję tylko, ze mi podejdzie to pieczywo przy tych mdłościach.

    To jeśli cukier zależy od snu to ja jestem zgubiona, wystraszyłyście mnie! Ja fatalnie sypiam, i przez ciążę i przez syna, ale na to rady nie ma. :D

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 18 listopada 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala właśnie się zdziwiłam, że po takim wysokim cukrze na noc, był ładny rano. Bałam się, że mi szybko w nocy spadnie i nad ranem wywali. Z tymi cukrami na czczo jest chyba najtrudniej, bo jednak jest ta długa przerwa. Najlepiej to jeść z zegarkiem w ręku, codziennie o tej samej porze, spać smacznie 8-9 h i się nie stresować, ale jak to zrobić? :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 listopada 2020, 14:27

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 18 listopada 2020, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroInka wrote:
    Kala właśnie się zdziwiłam, że po takim wysokim cukrze na noc, był ładny rano. Bałam się, że mi szybko w nocy spadnie i nad ranem wywali. Z tymi cukrami na czczo jest chyba najtrudniej, bo jednak jest ta długa przerwa. Najlepiej to jeść z zegarkiem w ręku, codziennie o tej samej porze, spać smacznie 8-9 h i się nie stresować, ale jak to zrobić? :D

    Nie da się 🙈 Dlatego musimy ciągle walczyć. Ale damy radę 💪💪💪

    olimama lubi tę wiadomość

    3i492n0aa33ktkto.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 18 listopada 2020, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie. Lekarzowi ketony jakos bardzo nie przeszkadzały. Kazał ewentualnie jeść coś bardziej treściwego później. Cukry wg niego ok. Paski mi przepisał i stwierdził, że nie muszę robić OOGT już teraz tylko mam zrobić tak jak jest to przewidziane. Trochę się uspokoiłam, dzidziuś sobie machał rączką na usg😊.

    Bajka111, Ala_Ala, Kala139 lubią tę wiadomość

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 18 listopada 2020, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olimama wrote:
    Jeśli cuker poranny zalezy od snu to pozamiatane. Ja od poprzedniej ciazy na palcach jednej ręki moge policzyc przespane noce. 😐

    Dokładnie, dramat. 🙈

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 18 listopada 2020, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może też nie u każdej problemy ze snem zaburzają poziom cukru. Ja to po prostu ppwiazalam że sobą bo już przed 6 czułam się głodna.
    To jest tak jak z tym chlebkiem chrupkim, ja jem cały czas przed snem i jest ok ale u innej osoby nie musi tak być. Już mi trochę to zbrzydlo, może powiecie co jecie przed snem i macie rano dobry wynik?

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 19 listopada 2020, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala139 wrote:
    Może też nie u każdej problemy ze snem zaburzają poziom cukru. Ja to po prostu ppwiazalam że sobą bo już przed 6 czułam się głodna.
    To jest tak jak z tym chlebkiem chrupkim, ja jem cały czas przed snem i jest ok ale u innej osoby nie musi tak być. Już mi trochę to zbrzydlo, może powiecie co jecie przed snem i macie rano dobry wynik?
    ja niestety nie pomogę...nadal nie umiem unormować tych cukrów rano. Wczoraj przed snem zjadłam jajko i kabanosa, dzisiaj na czczo miałam 90...

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Bajka111 Autorytet
    Postów: 2183 745

    Wysłany: 19 listopada 2020, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek, a 90 to zły wynik?

    Kala ja niestety też jeszcze nie pomogę, ale sama z chęcią poczytam. :)

    aaZap2.png
    bOz9p2.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 19 listopada 2020, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka111 wrote:
    Skowronek, a 90 to zły wynik?

    Kala ja niestety też jeszcze nie pomogę, ale sama z chęcią poczytam. :)
    niby nie. Ogólnie to jestem zadowolona, bo wcześniej miałam 98,93,95,92. Także wychodzi na to, że ja muszę jeść kabanosa na noc, jak go jadłam to miałam 89,87,83:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2020, 08:26

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 19 listopada 2020, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na noc jem zazwyczaj 2 kanapki z masłem (malutko), sałatą i polędwicą z indyka/kurczaka, wczoraj dołożyłam sobie jeszcze kaki (persymonę) do tego. Nie wiem czemu ale mimo, że to słodki owoc to jakoś ten cukier mi po nim nie rośnie. Rano na glukometrze 80. Jak zjadłam pół drożdżówki z jogurtem naturalnym to też było ok. Ale wiem, że nie wszystkim pasuje jogurt naturalny. Ostatnio kupiłam jogurty z jogobelli bez cukru, skład bardzo ok, bo jogurt+ owoce i inulina. Bez żadnych słodzików. Nie są tak słodkie jak zwykłe jogurty ale jak nie ma się czasu albo ochoty na robienie własnych owocowych jogurtów to fajna alternatywa. U mnie cukry po nim ok. Raz tez zjadłam fasolkę po bretońsku na późną kolację i też było dobrze, ale to ryzykowne jeść strączki na noc😀. Ogólnie ostatnio jem dużo tej fasoli, takiej trochę odchudzonej wersji.
    A co do twixa to wczoraj rzuciło mi się w oczy, że ma IG 44, to mniej niż kiwi 😅 jest tam sporo tłuszczu więc to dlatego.
    Ciężko chyba tak dobrać, ja jakbym zjadła jajko i kabanosa to pewnie bym miała bordowy pasek od ketonów. Muszę coś z węglami zjeść na kolację. Zauważyłam też, że u mnie cukier obniża kapusta kiszona i jabłka.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Nowa_Monika Koleżanka
    Postów: 55 64

    Wysłany: 19 listopada 2020, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny słuchajcie dzis jest moj drugi dzień pomiarów. Zjadłam dzis na obiad kasze gryczana biała do tego rybka z piekarnika w sosie śmietanowo koperkowym i surówka z kiszonej kapusty. Cukry mam mierzyć po 1h od głównych posiłków. Wiec zmierzyłam a tam 131, po 2h nagle zaczęło mi burczeć w brzuchu. I jakoś stwierdziłam ze zmierze cukier i tam 96. Czy taki spadek cukru jest dobry?

  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 19 listopada 2020, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W sumie 2 h to już może być czas na kolejny posiłek😀 ja jem tak co 2-3,5 h zależy jak się zorganizuje. Raz miałam cukier 75 po 1h od obiadu i lekarz nic na to nie mówił. Też dzisiaj jadłam rybkę🐟🙂.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2020, 16:30

    Nowa_Monika lubi tę wiadomość

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • IGA Autorytet
    Postów: 3128 2699

    Wysłany: 19 listopada 2020, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala139 wrote:
    Zakładam wątek dla wszystkich słodkich mam, żebyśmy miały gdzie się wymieniać doświadczeniami i poradami:)

    Witam wszystkie słodkie mamy;) U mnie przygoda z podwyższonym cukrem zaczęła się już po pierwszym badaniu glukozy na czczo, wynik 99. Zrobiłam obciążenie, wyszło kolejno 95 - 137 - 112. Byłam u diabetologa, jestem na diecie i zauważyłam, że bardzo duże znaczenie ma ostatni posiłek przed snem i poranny pomiar. Jak dłużej pospałam to już było 93, jak krócej około 86. Wczoraj zjadłam na obiad zupę krupnik bo miałam straszną na nią ochotę, po godzinie 131😮, a z 10 minut przed kolejnym posiłkiem poczułam wilczy głód i pot na czole, cukier 64... Już zup bez mięsa jeść na obiad nie będę! Narazie mam pierwszy tydzień pomiarów więc się uczę, chętnie posłucham też porad od bardziej doświadczonych 😁 Życzę wszystkim dobrych pomiarów!🙂


    Krupnik jest zakazany w cukrzycy 😁

    b79b4656f3.png

    Luty 2018-laparoskopia, usuniety 6cm potworniak z czescia jajnika
    30.05.18 I 29.06.18- 😥, 28.08.18-3 UIU Odwolana za slabe nasienie
    13.09.18 - odwołany start z IMSI - torbiel
    I IMSI 08.10.18
    transer 8B I 7B )😢
    crio 26.11 - 2BB - cb
    II IMSI krotkie- 0 zarodkow
    III IMSI z KD luty 2019
    04.03.19- FET KD (9A I 9B) -.cb
    14.05.19- FET 2 bla(AZ)-😢
    Wrzesien 2019- FET KD 4 A 😢
    12.11.19- Fet AZ4 BB cb
    16.12.19- AZ 6.1.1 (:
    5dpt-10,1 8dpt- 51,1, 11 dpt- 154,1, 14 dpt- 649,1,17 dpt-2290 pecherzyk 7 mm, 23 dpt-13900, 26 dpt ❤+ krwiak 7 tydzien * 💔
    20.03.20 - AZ 6.1.1 cudzie trwaj :)
    badania nieprawidlowosci:Allo- z partnerem 38 % i z dawcą 15%, Ana 1 I 2i 3 dodatnie,MTHFR 6777C-T układ hetero,PAI- 1 układ homo
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ