X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 13 listopada 2020, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W instrukcji mojego glukometru mam napisane, że błąd pomiaru to +/- 15. Też próbowałam z dwa razy porównać i wychodziły trochę inne wyniki, trzymam się pierwszego pomiaru 😀 dr Oetker ma też fajne budynie orkiszowe, jaglane i owsiane o różnych smakach bez cukru. Ale jeszcze nie próbowałam ich teraz wiec nie wiem jak cukry po nich. Ja dziś bez ketonów🥳 i cukier rano 83. O 23 zjadłam jeszcze pół drożdżówki z jagodą i jogurt naturalny.

    Skowronek lubi tę wiadomość

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 13 listopada 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka_ wrote:
    Budyń taki bez cukru. Trzeba zawsze sprawdzić sobie skład. Ja kupuje z Dr Oetker.

    Lepiej trzymaj się glukometru, który dostałaś w poradni. Starsze glukometry z tego co wiem wymagają co jakiś czas kalibracji. Może Twój już się rozregulował.

    Ale mnie się parę razy zdarzyło zmierzyć najpierw z jednej ręki, zaraz potem z drugiej i wyniki też się różniły 😝 Niestety z glukometrami jest tak, że te wyniki są tylko orientacyjne.
    to raczej nie wchodzi w grę. Dopiero 2 tygodnie temu został skalibrowany po raz pierwszy. Nigdy wcześniej nie był używany.
    Oczywiście mam zamiar trzymać się tego z poradni. Ja największy problem mam z cukrem na czczo. Zupełnie nie wiem co jeść na kolacje i przed snem

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 13 listopada 2020, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroInka wrote:
    W instrukcji mojego glukometru mam napisane, że błąd pomiaru to +/- 15. Też próbowałam z dwa razy porównać i wychodziły trochę inne wyniki, trzymam się pierwszego pomiaru 😀 dr Oetker ma też fajne budynie orkiszowe, jaglane i owsiane o różnych smakach bez cukru. Ale jeszcze nie próbowałam ich teraz wiec nie wiem jak cukry po nich. Ja dziś bez ketonów🥳 i cukier rano 83. O 23 zjadłam jeszcze pół drożdżówki z jagodą i jogurt naturalny.


    Ooo muszę poszukać w takim razie 🙂 Kiedyś robiłam domowy budyń jaglany z mleczkiem kokosowym. O mamo, dobry był. No ale to jeszcze przed ciążą.


    Skowronek może też sproboj przed snem zjeść jogurt naturalny ☺️ Ja już mam ich serdecznie dość, po tylu tygodniach, ale moja diabetolog właśnie to poleca na posiłek przed snem. Ja dziś spróbuję z kromka chleba dla odmiany 👍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2020, 10:46

    3i492n0aa33ktkto.png
  • Lusi91 Autorytet
    Postów: 332 394

    Wysłany: 13 listopada 2020, 11:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :) Zgadzam sie z poprzedniczkami że najgorsze początki , później jak człowiek się rozkręci to naprawdę dużo pysznych rzeczy można jeść :) U mnie w menu często zupy w tym jarzynowa czy z soczewicy którą kocham i cukry zawsze ok .
    Jestem po teleporadzie z dziabetolog i na ostatnią kolacje mam dziś zjeść właśnie ten jogurt naturalny ale i insulinę zwiększyć o kolejne 2 jednostki . Dziś rano zaś 108 :(

    3 aniołki 💔💔💔
    Upragniona córcia : 23.05.2019😍😍
    Jaś w drodze 😍💓
    va5bdqk3g9aubjuw.png
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 13 listopada 2020, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lusi ile już masz jednostek insuliny? U mnie już 10j.

    Ten cukier na czczo to najtrudniej ustabilizować 😔

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2020, 11:17

    3i492n0aa33ktkto.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 13 listopada 2020, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj rano miałam na czczo 80😁 Coraz niższy mam rano ten wynik więc nie wiem czy to przypadkiem nie jest efekt diety.
    Spróbuje sobie ten jogurt naturalny wieczorem ale ja to będę musiała do niego coś dogryzc. Ogólnie dzisiaj jakas głodna jestem i teraz przed obiadem pije szklankę kefiru bo bym nie wytrzymała. Zaraz 2 trymestr więc pewnie i jedzonka wiecej będzie potrzeba..
    Ja sobie mierzylam z dwóch rąk, zeby wlasnie porównać wyniki i miałam bardzo podobne, różnica wynosiła 2.
    Spróbuje dzisiaj ta zupe jarzynowa ale wybiorę z niej marchew gotowana. Po krupniku też właśnie miałam najwyższy cukier w mojej karierze (131) dlatego się zrazilam do zup.

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 13 listopada 2020, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ten ksylitol w ciąży można? 😁
    Zupke jarzynowa ze śmietanką jecie?

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 13 listopada 2020, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, można ksylitol w ciąży 🙂

    Ja zupy akurat bez śmietany, ale dlatego że tak lubię.

    Super, że sama dietą udaje Ci się trzymać cukier na czczo w ryzach! Oby tak dalej 🙂🍀

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2020, 12:27

    3i492n0aa33ktkto.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 13 listopada 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj spróbuje zjeść sobie talerz zupy jarzynowej z kaszą, jak nie spróbuję to nie będę wiedziała czy moge ja jeść.
    Kupię sobie ten ksylitol 😁

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Lusi91 Autorytet
    Postów: 332 394

    Wysłany: 13 listopada 2020, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka_ wrote:
    Lusi ile już masz jednostek insuliny? U mnie już 10j.

    Ten cukier na czczo to najtrudniej ustabilizować 😔
    Od dziś mam mieć już 12 na noc a do 3 głównych posiłków po 3 jednostki. Z córką w ciąży na sam koniec miałam 10 a tu jeszcze daleka droga. Jestem przerażona co to będzie dalje

    3 aniołki 💔💔💔
    Upragniona córcia : 23.05.2019😍😍
    Jaś w drodze 😍💓
    va5bdqk3g9aubjuw.png
  • Lusi91 Autorytet
    Postów: 332 394

    Wysłany: 13 listopada 2020, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zupy zawsze ze śmietaną ;)

    3 aniołki 💔💔💔
    Upragniona córcia : 23.05.2019😍😍
    Jaś w drodze 😍💓
    va5bdqk3g9aubjuw.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 14 listopada 2020, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zjadłam wczoraj ta zupkę i miałam 106😁 Wczoraj byłam u lekarza i po wizycie byłam tak głodna i szczęśliwa, że wszystko ok, ze zjadłam mini chałke z masłem i kubkiem kakaa😂 po godzinie miałam 109 ale rano 89 i nie wiem czy to nie efekt bo jadłam ją o 20... przez wizyte trochę mi się godziny jedzenia rozregulowaly.

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 14 listopada 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Janw pierwszej ciazy mialam problem wylacznie na czczo... i czy dietowalam, czy jadlam normalnie to zawsze na czczo za wysoki, a po posilkach idealnie...
    A mialam zawsze tez mierzyc cukier przed polozeniem sie spac i mialam podane widelki w jakich cukier ma sie miescic, zawsze mialam przed snem tak jak byc powinien, a na czczo za wysoko...
    Po2tyg obserwacji dostalam insuline na noc cale 3j i to zalatwilo wszystkie problemy z cukrem, bo biorac te 3j na noc i jedzac normalnie bez diety jakiejs szczegolnej nie mialam ani jednego przekroczenia...
    Moja diabetolog chciala mi od samego poczatku dac, ale ja sie uparlam, ze sprobuje dieta, wiec pozwolila 2tyg potestowac... ale wyszlo na to, ze miala racje...
    Z wiekiem ciazy musialam co jakis czas zwiekszac insuline o 1j ale doszlam na konciwce do 7j tylko...

    Jestem ciekawa jak bedzie w obecnej ciazy... ostatnio na wizycie zapomnialam napomknac mojemu ginekologowi, czy nie skontrolowac cukru wczesniej, ale na nastepnej juz go o to zapytam...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 14 listopada 2020, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dziś na czczo 85 🙂 Taki wynik mnie satysfakcjonuje.

    Kala możliwe, że przez tą chałkę. A jadłaś jogurt przed snem czy kanapkę? Bo może jogurt Ci nie służy? Albo po prostu przypadek.

    Cierpliwa, a cukier na czczo to jedno z tych badań do wykonania do 10tc 🤔 Zawsze warto skontaktować. Oby w tej ciąży nie dopadła Cie już cukrzyca 🍀

    3i492n0aa33ktkto.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 14 listopada 2020, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Franiczka, ja mieszkam za granica i tutaj gin wszystko co sobie chce skontrolowac, to krew pobiera przed/po wizycie polozna na miejscu i odsylaja do swojego labo ;)
    Ale tutaj tez nie ma w standardzie krzywej cukrowej, jest tylko maly test ( wyk9nuje sie tez miedzy 24-28tc, nie jest sie na czczo, pije sie 50g glukoze i po godzinie krew pobieraja) i dopiero jak ten wyjdzie zle, lub jesli sa inne wskazania, to robi sie pelna krzywa... i tu tez wszystko u ginekologa, a miedzy pobraniami lezy sie pod ktg i jest wizyta z usg

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 14 listopada 2020, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    Franiczka, ja mieszkam za granica i tutaj gin wszystko co sobie chce skontrolowac, to krew pobiera przed/po wizycie polozna na miejscu i odsylaja do swojego labo ;)
    Ale tutaj tez nie ma w standardzie krzywej cukrowej, jest tylko maly test ( wyk9nuje sie tez miedzy 24-28tc, nie jest sie na czczo, pije sie 50g glukoze i po godzinie krew pobieraja) i dopiero jak ten wyjdzie zle, lub jesli sa inne wskazania, to robi sie pelna krzywa... i tu tez wszystko u ginekologa, a miedzy pobraniami lezy sie pod ktg i jest wizyta z usg

    Aaaa rozumiem 🙂

    3i492n0aa33ktkto.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 14 listopada 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś na czczo u mnie 81 i bez ketonów, ale pofolgowałam sobie na 2 śniadanie... cukier 144. Byłam na długim spacerze po śniadaniu i myślałam, że mogę sobie pojeść a tu jednak nie. Zjadłam jaglankę z ananasem i mango (taką do zalania wodą), do tego mandarynkę, małego banana, kostkę gorzekiej czekolady 90% i garść orzechów włoskich, w sumie jak tak teraz patrzę to chyba za dużo tych owoców. Niby sporo a już po 2 h byłam głodna w sumie. Wczoraj jadłam owsiankę z malinami i truskawkami, 2 mandarynki i orzechy i było dobrze. Ja jak mam 89 rano to się cieszę no bo w normie w sumie jest😀. Za dwa tyg wybieram się na krzywą i trochę się boje. Może wezmę sobie glukometr i sobie potem porównam z wynikami z żyły.

    Dopiszę jeszcze, że po obiedzie cukier wyszedł mi 75. To normalne, że wcześniej miałam 144 a po dość sytym obiedzie (krupnik, 0,5 fileta z kurczaka w papirusie, 1 ziemniaku, buraczkach i kapuście kiszonej) ma się taką różnicę?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2020, 20:03

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 14 listopada 2020, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy to reguła ale jak ja miałam po krupniku wyższy wynik, 131 to mi też tak szybko później cukier spadł.
    Ja też się cieszę że nie więcej niż 90 ale jednak wczoraj miałam 80 to byłam bardziej zadowolona😁 Ja to w ogóle zauważyłam, że po tych 2 do 2,5 godziny to robią się głodna jak wilk i nie ma zmiłuj muszę coś zjeść. I mi też mandarynki podnosimy bardziej cukier niż np. pomarańcza a jak sobie dodalas banana to może przez to.

    Ala_Ala lubi tę wiadomość

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 16 listopada 2020, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przez weekend wyniki miałam tragiczne. Nie wiem z czego to wynika. Na czczo to totalna porażka. Nie chciałabym wprowadzać jogurtu naturalnego przed snem, bo mam go serdecznie dosyć. Jem go w połączeniu z płatkami owsianymi i owocem na drugie śniadanie. Piję niecałą szklankę maślanki. Ale to chyba też nie dla mnie, bo jakoś połączyłam to z tym, że rano mam cukier za wysoki. Więc znowu muszę zmienić koncepcję. Wzbraniam się przed tą insuliną bo się jej boję, ale chyba nie będzie wyjścia.

    Franiczka_ lubi tę wiadomość

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 16 listopada 2020, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na spokojnie, podobno insulina nie jest taka straszna a będziesz mogła więcej zjeść pewnie. Może akurat jest Ci potrzebna. Mi narazie cukry nie szaleją, dzisiaj mam konsultacje z diabetologiem.
    Wczoraj zjadłam sobie 5 pierogów z serem i jogurtem naturalnym, posypałam trochę ksylitolem i miałam po godzinie 121 ale też za dużo się nie ruszalam. Grunt, że w normie. Mi jogurt naturalny też nie wchodzi, wolę już się napić kefiru. Na noc zjadam chrupki chleb i wyniki mam na czczo ok.

    qdkki09kzl1i271j.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ