X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 11 listopada 2020, 07:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Franiczka🙂 Widzę, że jemy bardzo podobnie bo ja zaczynam śniadanie o 7 a ostatni posiłek koło 22 właśnie. Jogurtu jeszcze nie próbowałam przed snem. Chodzę najedzona więc bym się zdziwiła jak bym miała dużą ilość ketonow w moczu, później podobno jak brzuszek urośnie to mogą się pojawiać sporadycznie, zobaczymy. Ja też przez cukry na czczo tu wylądowałam. A wysoki miałaś cukier?

    qdkki09kzl1i271j.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 11 listopada 2020, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, u mnie dzisiaj bez ketonów, za to cukier...94 😢. Przed snem zjadłam kromkę z masłem i polędwicą. Jakie macie normy po posiłkach- do 120 czy 140?

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 11 listopada 2020, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dieta i jedzenie koło 22 bardzo pomogły, z tym, że muszę wstać rano przed 7 i wtedy mam wynik dobry, dzisiaj miałam 84🙂 Na kolację jadłam już i kanapki i chleb chrupki więc ja moge. KaroInka może chleb nie taki? Slyszalam, że wiele osób nie może jeść chleba albo musi długo szukać odpowiedniego. Mi podkreśliła lekarka normy po posiłku do 140 i tak mam też napisane w książeczce pomiarów.

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 12 listopada 2020, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam problem z posiłkami, nie umiem ich chyba sobie komponować. Wydaje mi się też, że jem za mało.
    Kala podasz jakieś przykłady co zjadasz na śniadania czy przekąski?

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 12 listopada 2020, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj o 23 zjadłam przed snem kromkę chleba razowego z sałatą i polędwicą (czyli w sumie to samo co dzień wcześniej). O 5.30 obudziłam się do toalety, zmierzyłam ketony... kwadrat brązowy😭😭😭... zmierzyłam też cukier od razu- 81. Poszłam do kuchni i zrobiłam sobie kanapkę z masłem, położyłam się ale już nie zasnęłam ze stresu. Wczoraj zjadłam 6 posiłków, śniadanie- 2 kromki z masłem, sałatą i polędwicą z indyka, ś2- taka sama kanapka+2 śliwki, obiad-„chuda” zupa pomidorowa (same warzywa) z makaronem pełnoziarnistym, ok.2 ziemniaki, kapusta kiszona i kotlet mielony(ok.60-70g), kolacja- 2 łodygi selera naciowego+pół surowej marchewki+ pół kubka jogurtu naturalnego z czosnkiem, kolacja2- kromka z sałatą i polędwicą. Czy to jest za mało? Aktywność- spacer 6 km. Już sama nie wiem, strasznie się boję że szkodzę dziecku.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 12 listopada 2020, 09:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja już głupieje też. jem praktycznie ciągle to samo. jednego dnia cukier na czczo 83 a dzisiaj 91. nie wiem już od czego to zależy.
    Aż się boję zmierzyć te ketony...

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Lusi91 Autorytet
    Postów: 332 394

    Wysłany: 12 listopada 2020, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :) U mnie z posiłkami w dzień ok. Nie muszę odchudzać specjalnie zup itp a cukry i tak są ok. Z tym że jem zawsze jedno danie jeśli chodzi o obiad. Nadal nie wiem co jeść na 2 kolację. Cukry mierzę zazwyczaj o 6 raźno i dziś znów 106 na czczo :( O 7 zjadłam na śniadanie 2 kromki chleba razowego z pieczonym schabem pomidorem i kiszonym ogórkiem i cukier 110. Jak ja mam ogarnąć te nocne cukry :( :( :(

    3 aniołki 💔💔💔
    Upragniona córcia : 23.05.2019😍😍
    Jaś w drodze 😍💓
    va5bdqk3g9aubjuw.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 12 listopada 2020, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zjadłam o 7 śniadanie - 2 kromki chleba z szynką i papryką i 2 jajka gotowane z cieniutką warstwa majonezu i dużo szczypiorku.
    Na drugie śniadanie o 10 - jogurt naturalny z płatkami orkiszowymi i malinami (200g malin).
    Na obiad o 13 jadłam kaszę bulgur z gulaszem z szynki i porcja buraczków.
    Na podwieczorek zjadłam grejfruta i połową szklanki kefiru.
    Na kolację o 18 jem np. 2 kromki chleba z szynką i pomidorem i do tego twarożek z jogurtem i rzodkiewka.
    Na drugą kolację o 20:30 jem przeważnie 2 kromki chleba.
    Przed snem pieczywo chrupkie z almette (5 kromek).

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 12 listopada 2020, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na kolacje ostatnio wypróbowałam też placek tortilli pełnoziarnistej z almette, sałata, kurczakiem, papryka, pomidorem i ogorkiem😁 polecam🙂

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 12 listopada 2020, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroInka może na kolację bardziej tresciwie jedz? Bo seler naciowy, marchew i jogurt to delikatne jedzonko a później już tylko 1 kromka chleba... Zobacz ile ja zjadam na kolację i nie mam ketonow rano.

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 12 listopada 2020, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I nie wiem czy czytalyscie też o tym ale mi gdzieś na forum wpadła w oko informacja, że w razie slodyczowego kryzysu dziewczyny polecaja batona twixa, ale np. jeden paluszek. Ja dzisiaj mialam niski cukier po obiedzie i do tego niskie ciśnienie i postanowiłam to wypróbować. Zjadłam sobie pół takiego paluszka z batona xxl. Po godzinie cukier 89, po dwóch godzinach (w miedzyczasie zjadlam pomarancze, pol jablka i pol szklanki kefiru), mialam dokladnie tyle samo 89🙂

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 12 listopada 2020, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala a czemu akurat Twixa? 😁

    Ja jak mam za niski cukier po jakimś posiłku, to też sobie jeszcze coś dokładam.

    3i492n0aa33ktkto.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 12 listopada 2020, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No bo właśnie podobno ten baton jest takim fenomenem😂 I ma o dziwo niski indeks glikemiczny dlatego po nim cukier nie skacze. Wiadomo, że każda musi na sobie wypróbować ale na mnie działa 😁

    qdkki09kzl1i271j.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 12 listopada 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kala a tortillę (chodzi mi o ten naleśnik) robisz sama czy kupujesz? Ja też bardzo lubię taki posiłek, dzisiaj będzie na kolację😁. Ja kupuję gotowe tortille, przymierzam się żeby zrobić sama tylko muszę znaleźć jakiś fajny przepis. O zjadłabym twixa🤪. Dzisiaj u mnie na podwieczorek był budyń bananowy posłodzony cukrem kokosowym (dałam 1 łyżkę na cały i nawet był słodki)😀. Zjadłam 1/4, do tego dopchałam się musem owocowym babydream i garścią orzechów włoskich, cukier po godzinie 99. Czy cukier mierzycie godzinę po rozpoczęciu posiłku czy po zakończeniu jedzenia? Mierzycie jeszcze cukier po ostatniej kolacji?

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 12 listopada 2020, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KaroInka wrote:
    Kala a tortillę (chodzi mi o ten naleśnik) robisz sama czy kupujesz? Ja też bardzo lubię taki posiłek, dzisiaj będzie na kolację😁. Ja kupuję gotowe tortille, przymierzam się żeby zrobić sama tylko muszę znaleźć jakiś fajny przepis. O zjadłabym twixa🤪. Dzisiaj u mnie na podwieczorek był budyń bananowy posłodzony cukrem kokosowym (dałam 1 łyżkę na cały i nawet był słodki)😀. Zjadłam 1/4, do tego dopchałam się musem owocowym babydream i garścią orzechów włoskich, cukier po godzinie 99. Czy cukier mierzycie godzinę po rozpoczęciu posiłku czy po zakończeniu jedzenia? Mierzycie jeszcze cukier po ostatniej kolacji?
    Ja kupiłam gotowe bo nie miałam czasu upiec ale też właśnie miałam sobie przepis znaleźć. Cukier ładny po godzinie. Ja mierze godzinę od rozpoczęcia posiłku bo mam tak napisane w książeczce, to po pierwsze. A po drugie ja się pytałam o to dietetyczki bo już słyszałam wcześniej, że się nad tym dziewczyny zastanawiają. Ja mierze sobie po tej kolacji o 18 bo to jest moja główna kolacja. Jeśli jem coś nowego to tez sprawdzam po godzinie, żebym wiedziała na przyszłość jak na to reaguje😉

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 12 listopada 2020, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zgadzam się z Franiczką, człowiek jak musi to tak kombinuje, że za chwilę jest mnóstwo pomysłów. Ja wiem, że nie wytrzymalabym całkowicie przez 6 miesięcy bez kesa czegoś słodkiego więc też szukam🙂 Za mną też budyń chodził ostatnio i sobie chyba do niego kupię ksylitol😁 Możemy się tutaj wymieniać pomysłami🙂
    KaroInka mam nadzieję, że tortilla smakowała 🙂
    A mam pytanie, czy któraś jadła zupę jarzynowa? Taki mały kubek przed drugim daniem chyba by nie zaszkodził?

    qdkki09kzl1i271j.png
  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 12 listopada 2020, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio jadłam zupę jarzynową, dość sporą porcję z chlebem gryczanym i cukier miałam 124 po tym, w sumie najwyższy do tej pory po posiłku. Ale ja zjadłam wtedy dużą porcję i aż 2 kromki. Ja też staram się mierzyć godzinę od rozpoczęcia ale tak się zastanawiałam jak to jest , bo raz jem posiłek przez 10 min a np obiad 25 min i czy to ma jakieś znaczenie. A dziękuję, tortilla zawsze jest dobra i jakoś ta sałata lepiej smakuje😀. Ja teraz wzięłam się wreszcie za dietę i mierzę się po każdym posiłku bo odpukać odżyłam w 15 tygodniu, wcześniej byłam leżąco-jęcząco-wymiotująca i kompletnie nie mogłam przestrzegać diety, jadłam tylko to co akurat miało szanse zostać w brzuchu. Ale i ketonów było mniej albo wcale i miałam na co zwalić. Teraz drugi trymestr to chyba jednak więcej trzeba jeść no i wreszcie mogę się ruszyć trochę. Ja chętnie poczytam co jecie😀.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 13 listopada 2020, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Budyń z ksylitolem to super opcja na deser czy nawet podwieczorek 👍 Na początku byłam pewna, że cukier po budyniu będzie wysoki, ale nie! Także śmiało można próbować 🙂

    Ksylitol to w ogóle życie ratuję 😀 Ja się tylko trzymam zasady, by nie przekraczać 3 łyżeczek dziennie i powinno się go wprowadzać stopniowo, np zacząć od 1 łyżeczki dziennie, bo ksylitol może mieć działanie przeczyszczające. Ja stosuję go już od kilku lat tak naprawdę 🙂

    U mnie po zupach cukier ok 105. Najczęściej robię właśnie jarzynową z kaszą jęczmienna lub kaszą manną.

    Podobno niektórzy muszą uważać na strączki, bo lubią podnosić cukier, ale u mnie też nic takiego się nie dzieje. To samo z nabiałem.

    Ja wczoraj na obiad jadłam naleśniki z twarożkiem (tu znowu wjechał ksylitol do twarogu) bo miałam mega ochotę i co? Cukier 110 🙂

    Często też jem obiady z parowaru. Ryba, klopsy lub po prostu kurczak z warzywami. No trochę takie szpitalne jedzonko, ale cukier po tym zawsze niski i można przemycić sporo warzyw typu brukselka, kalafior czy brokuł. Żeby danie miało jakiś smak, to polewam je sosem czosnkowym (czosnek+jogurt naturalny+majonez).

    A jutro będę robić leczo 🙂 Też już mam przetestowane, no a to kolejne danie, w którym można przemycić sporo warzyw. Fajne są też placuszki z cukinii.

    3i492n0aa33ktkto.png
  • Skowronek Autorytet
    Postów: 590 313

    Wysłany: 13 listopada 2020, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ten budyń jak jecie to taki zwykły sklepowy? czy jakiś specjalny?

    Powiem Wam ciekawostke...wczoraj po kolacji jak musiałam zmierzyć cukier, zmierzyłam go dwoma różnymi glukometrami. Jeden, który używam na co dzień, który dostałam z poradni i drugi, który mam już jakiś czas, kiedyś dostałam od mamy. I co? Na tym z poradni wynik 102 a na tym drugim 120...

    05.05.2021 TP chłopiec Piotruś ♥
    28.08.2020 (17dpo)⏸️💚🍀
    xnw4lbetfygpudwk.png
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 13 listopada 2020, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skowronek wrote:
    ten budyń jak jecie to taki zwykły sklepowy? czy jakiś specjalny?

    Powiem Wam ciekawostke...wczoraj po kolacji jak musiałam zmierzyć cukier, zmierzyłam go dwoma różnymi glukometrami. Jeden, który używam na co dzień, który dostałam z poradni i drugi, który mam już jakiś czas, kiedyś dostałam od mamy. I co? Na tym z poradni wynik 102 a na tym drugim 120...

    Budyń taki bez cukru. Trzeba zawsze sprawdzić sobie skład. Ja kupuje z Dr Oetker.

    Lepiej trzymaj się glukometru, który dostałaś w poradni. Starsze glukometry z tego co wiem wymagają co jakiś czas kalibracji. Może Twój już się rozregulował.

    Ale mnie się parę razy zdarzyło zmierzyć najpierw z jednej ręki, zaraz potem z drugiej i wyniki też się różniły 😝 Niestety z glukometrami jest tak, że te wyniki są tylko orientacyjne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 listopada 2020, 09:10

    3i492n0aa33ktkto.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ