X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Cukrzyca ciążowa
Odpowiedz

Cukrzyca ciążowa

Oceń ten wątek:
  • Bruised Autorytet
    Postów: 1799 2189

    Wysłany: 26 stycznia 2021, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    O ile sie zacznie🙊
    Ja w ciazy z corka ani razu nie wstawalam w nocy, teraz poki co tez nie...


    Kania, ja rano wstaje, mierze cukier, biore eferox i ide robic sniadanie... pol godziny po wzieciu tabletki jem ;)
    Zazdroszczę... Ja jakoś od 9-10tc mam zawsze pobudkę, na palcach jednej ręki mogę policzyć noce przespane w całości.

    A co do leków i śniadania, to ja wstaję, tabletka, siku, pomiar cukru, ubieram się i szykuję śniadanie, więc jakieś 30-40 minut od wstania.

    Starania od marca 2016

    PICSI nr 1 - 3 zarodki, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 2 - 6 śnieżynek, 3 nieudane transfery :(
    PICSI nr 3 - ❄❄❄
    27.08.20 - 3.1.1.
    5dpt - beta-HCG 25,8; 7dpt - 71; 11dpt - 669; 15dpt - 5420; 18dpt - 14301, 19dpt - USG - 1,5mm szczęścia, 30dpt <3
    Bobas 1: 04.2021

    7.03.24 ETM 3.1.1.
    beta-HCG 5dpt - 18,37; 7dpt - 68,32; 9dpt - 68,82; 12dpt - 666,15; 15dpt - 2864

    preg.png
  • AJrin Autorytet
    Postów: 6896 4224

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 06:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja muszę zjeść koło 22 najlepiej i wtedy max o 6 mierzenie jeśli robię dłuższą przerwę mam powyżej 90. Często jak się przebudze w nocy i nie mogę zasnąć to jem coś i wtedy rano śpię do oporu.

    http://instagram.com/i.k.x.2/
    8p3o3e3kfn2wsd36.png
    07.10.2015 Aniołek
    09.2016 Synek I
    04.2018 Synek K



  • KaroInka Autorytet
    Postów: 515 500

    Wysłany: 28 stycznia 2021, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc dziewczyny! Ja dzisiaj drugi raz na krzywej, mam nadzieję że wyjdzie dobrze, chociaz trochę się stresuje bo glukometr w gabinecie pokazał 87 na czczo a mój w domu godzinę wcześniej 79. Znowu wzięłam ze sobą glukometr i sobie porównam wyniki wieczorem😁. Oby wyszło ok, mały się obudził po takiej dawce cukru i szaleje w brzuchu😀.

    7.01.19. Aniołek👼💔
    20.04.21 Synek M 👶💙
    17.11.22 Synek A 👶💙
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 3 marca 2021, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej🙂 Jak Wasze cukry? U mnie nadszedł ten czas i od piątku jestem na insulinie nocnej. Cukry w granicach 91-97 na czczo, z czego wynik 97 miałam tylko raz. Narazie mam 5j ale wciąż mam 90,91 więc będę musiała zwiększać dawkę. Po posiłkach jest ok. U mnie niestety efekt zbliżającego się 30ego tygodnia.

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 3 marca 2021, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie ja też dzięki insulinie czuje się spokojniej bo mam wrażenie, że w razie czego mogę to trochę kontrolować 🙂 Zobaczę do jakiej dawki dojdę żeby spadło w końcu poniżej 90. A jakie masz cukry po 3j? Szybko Ci się unormowało?

    olimama lubi tę wiadomość

    qdkki09kzl1i271j.png
  • Kala139 Autorytet
    Postów: 337 108

    Wysłany: 4 marca 2021, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi dzisiaj w trzecim dniu podania 5j pokazało się 84🙂 mam nadzieję, że się utrzyma to chociaż na jakiś czas. Też mam po 3 dniach przekroczeń podnosić dawkę o 1 lub 2 jednostki. Zależy czy bliżej 90 czy 100 bym miała. Zdziwiona właśnie byłam tym, że jedna dawka więcej może zrobić różnice, a jednak.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2021, 07:41

    olimama lubi tę wiadomość

    qdkki09kzl1i271j.png
  • daria1 Przyjaciółka
    Postów: 160 32

    Wysłany: 4 maja 2021, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mozna sie troche oszukiać i pic ciągle soki pomidorowe bo nie mają kalorii, maja tylko 17 kcal na 100ml mozna pic w duzych ilosciach a taki sok przecierowy jest gesty z miąższem i mozna sie szybko zapchać, zapełnić żółądek a to glownie woda wiec nie zaszkodzi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 maja 2021, 16:29

    ubranka dla niemowląt
  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 17 maja 2021, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, czy ktoś tu jeszcze zagląda ?

    Jestem w 9tyg ciąży, niestety moja glukoza na czczo wyszła baaardzo wysoka(6,31 czyli jakieś 113?) ginekolog skierował mnie od razu na krzywą.. Moje wyniki z krzywej mnie przeraziły! Na czczo 109 (mój glukometr mi pokazał 110 przed pobraniem krwi, a glukometr pielęgniarki 101) po 1h 263 (glukometr pokazał mi 241) i po 2h - 245 (glukometr 221).. Jestem załamana tym, krzywą robiłam w piątek i od razu zaczęłam stosować dietę.. Diabetologa mam dopiero w ten piątek.

    Mam oczywiście wysokie ryzyko cukrzycy, bo mój tata ma typ 2, dlatego pewnie mi od razu wyszła w ciąży.. Tata mi dał właśnie glukometr, żebym sobie mierzyła. Nie mam kompletnie pojęcia co mam jeść.. Muszę prowadzić spokojny tryb życia, bo mam krwawienia więc muszę leżeć ciągle.. I jak tu dbać o dobre cukry jak się nie ma żadnej aktywności. W dodatku ciągle chce mi się spać, zawsze lubiłam spać a do tego ciąża tak na mnie działa.

    Moje cukry na czczo to tak najwięcej 91 jak mierzę, dziś właśnie o 8.30 się przebudziłam i było 91 a wczoraj o 9.15 mierzyłam i było 86.. Staram się odczekać 1h po jedzeniu żeby zbadać cukier i idę spać.. Pewnie dostanę insulinę, ale to chyba lepiej, bo będę spokojna, że dziecku nic nie grozi.. Tym bardziej, że na tym etapie ciąży wysokie cukry mogą powodować wady :(
    Chce mi się ryczeć, że mnie to dopadło.. Nie mam pomysłu co jeść, nie lubię wymyślnych potraw.. Może uda się Wam mnie jakoś pocieszyć ? Bo to dopiero kilka dni a ja już mam dość, a gdzie tu do końca ciaży..

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 17 maja 2021, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sisska robiłaś przed ciążą krzywą cukrową? Wyniki faktycznie szalone, może problem był już wcześniej? Pewnie dostaniesz insulinę na noc i po posiłkach.

    W cukrzycy ciążowej ważne jest, by jeść częściej, a mniejsze porcje. Posiłek przed snem i przerwa nocna max 8h.

    Co do diety - pieczywo razowe, dużo warzyw (głównie te zielone, mniej czerwonych), max 1 owoc dziennie lub garść drobnych owoców. Z mięsa drób. Trzeba uważa też na nabiał, bo u niektórych powoduje skok cukru.
    Warto wspomagać się tabelą z produktami o niskim IG.

    Polecam też podczas badań prenatalnych (II i III) wykonać je razem z echem serca maluszka.

    3i492n0aa33ktkto.png
  • Franiczka_ Autorytet
    Postów: 547 384

    Wysłany: 17 maja 2021, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aha i cukry mierzy się na czczo i 1h po 3 głównych posiłkach (śniadanie, obiad, kolacja). Możliwe, że lekarz zleci Ci inaczej, ale to taka podstawa. Czas zaczyna się mierzyć od pierwszego kęsa. Zapisuj sobie wyniki, będzie to już sporo informacji do wizyty u diabetologa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 maja 2021, 16:29

    3i492n0aa33ktkto.png
  • Sisska Autorytet
    Postów: 2082 1099

    Wysłany: 17 maja 2021, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie robiłam krzywej przed ciąża. Jakoś nigdy nie miałam problemu z cukrami, tata nam na bieżąco sprawdzał i zawsze było okej, u brata dzięki temu się udało wykryć szybko cukrzycę. U reszty nas było okej. Owszem, jak wzięłam ślub to skończyło się to, ale czasem będąc u rodziców mierzyłam z ciekawości i zawsze było okej. Ale może być, że miałam cukrzycę już przed ciąża, mam ryzyko zachorowania, no ale jakoś nie przyszło mi na myśl zbadać wcześniej.

    Badam cukry tak jak napisałaś, na razie szukam produktów, które mogę jeść, niestety nie da się inaczej ustalić co u mnie wywala cukier a co nie.. Szczerze to nawet w miarę mam po jedzeniu, dziś tylko po śniadaniu mi wyskoczyło 140 a jadłam kanapkę z szynka z kurczaka i kawałek papryki czerwonej. Najbardziej martwi mnie to, że muszę dużo leżeć, nie mam aktywności fizycznej i przez to te cukry mogą być wysokie bo ich nie spalam. Boję się bo to początek ciąży i ryzyko wad u maleństwa 😢

    🔹️Starania od 2018r
    🔹️Bezpłodność męska
    🔹️Nie udane 3x IUI AID
    🔹️Stymulacja krótki protokół
    🔹️Mamy 6 ❄️❄️❄️❄️❄️❄️ (wszystkie 5.1.1)
    ➡️IVF AID 31.03.2021
    🔹️Beta 8dpt - 299,8 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 3092,8 mIU/ml
    🔹️Beta 14dpt - 6529,0 mIU/ml

    ➡️IVF AID 06.03.2024:
    🔹️Beta 8dpt - 239,98 mIU/ml 😍
    🔹️Beta 10dpt - 640,47 mIU/ml
    🔹️Beta 12dpt - 1476,07 mIU/ml
    🔹️23 dpt - CRL 0,31, ❤️ 112 uderzeń
    🔹️Poronienie zatrzymane - 6tc 💔😭


    🥰 Wymarzony 🥰
    age.png
  • Aishha Autorytet
    Postów: 2179 721

    Wysłany: 22 maja 2021, 14:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej mamusie 🙂 czy jest tu jakaś osoba, która jadła cos niewielkiego w nocy żeby cukier rano był w normie?
    Jestem w drugiej ciąży, 7 tydzień a cukry na czczo wychodzą 98-110
    W pierwszej wystarczyła dieta a teraz jestem bezsilna.

    m3sx3e3krfnotded.png

    f2wl3e5e9cqikmzp.png
  • Karpatia Koleżanka
    Postów: 45 40

    Wysłany: 9 listopada 2021, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biała mąka to czyste węglowodany, czyli sam cukier - białe pieczywo, makarony , pierogi, etc... O czym nie wszyscy wiedzą.
    Zamień chleb na chleb pełnoziarnisty, najlepiej żytni 100%, co ma dużo błonnika i wartości odżywczych, bo spowalnia wchłanianie cukru. W ogóle warto wywalić pszenicę, w której nic nie ma.
    Dodawaj dużo warzyw do każdego posiłku, mają dużo błonnika, który spowalnia wchłanianie cukru.
    Można nauczyć się jeść śniadania w ogóle bez pieczywa, np. jajecznica z parówkami (tylko tymi o dobrym składzie bez cukru!). Ponoć super dla diabetyków.

    Jeśli nie macie czasu na wyliczanie zawartości cukru w posiłkach to moze dobrym rozwiazaniem będzie taka dieta pudełkowa z niskim IG?

    Dzieki temu dostaniecie posiłki z idelnie wyliczoną zawartościa cukru.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2021, 08:46

  • pgnap Nowa
    Postów: 2 1

    Wysłany: 30 października 2023, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jeśli jesteście z okolic Rzeszowa i borykacie się z cukrzycą to polecam catering https://zielonaterapia.com/programy-dietetyczne/ . Profeska podejście i nie musisz się martwić o to czy na pewno możesz coś zjeść czy nie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 30 października 2023, 16:24

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1074 634

    Wysłany: 3 grudnia 2023, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jest tutaj któraś mama która ma insulinę na noc??

  • Karolejna Koleżanka
    Postów: 47 76

    Wysłany: 12 grudnia 2023, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bożena wrote:
    Hej, jest tutaj któraś mama która ma insulinę na noc??
    Hej, ja miałam w poprzedniej ciąży i pewnie teraz też będę miała bo nie potrafię zapanować nad cukrami na czczo. Miałam levemir

  • Anula2 Koleżanka
    Postów: 37 4

    Wysłany: 13 grudnia 2023, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny, czy mogłybyście polecić jakiś dobry glukometr? Szukam i nie wiem na jaki się zdecydować.

  • magda_o Ekspertka
    Postów: 140 62

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) widzę że wątek nieco umarł. Ale może ktoś zajrzy 😉
    Szukam różnych jadłospisów, które Wam się sprawdziły 🙏 może ktoś może się podzielić? Właśnie stwierdzili mi cukrzyce, na razie jest na tabletkach (glucophage 2000), ale od drugiego trymestru insulina. Jestem w tym totalnie zielona 🤦

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1074 634

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    magda_o wrote:
    Cześć :) widzę że wątek nieco umarł. Ale może ktoś zajrzy 😉
    Szukam różnych jadłospisów, które Wam się sprawdziły 🙏 może ktoś może się podzielić? Właśnie stwierdzili mi cukrzyce, na razie jest na tabletkach (glucophage 2000), ale od drugiego trymestru insulina. Jestem w tym totalnie zielona 🤦

    Hej:) co do przepisów to ciężko 🙈 ja zrezygnowałam z białej mąki, białego pieczywa, ziemniaki makaronów białych i ryżu:) no i oczywiście cukru. Dieta z niskim IG na FB jest sporo grup i dziewczyny wrzucają fajne przepisy:) w pierwszym trymestrze brałam glucophage 500 ze względu właśnie na cukry na czczo, teraz niestety jestem na insulinie, co prawda 2 jednostkach ale jednak....

  • Bożena Autorytet
    Postów: 1074 634

    Wysłany: 15 grudnia 2023, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anula2 wrote:
    Cześć Dziewczyny, czy mogłybyście polecić jakiś dobry glukometr? Szukam i nie wiem na jaki się zdecydować.
    Obecnie mam accu chec instant, taki dostałam od diabetologa na pierwszej wizycie. Wcześniej miałam contur plus, ale miał już 5 lat więc diabetolog nie kazał go już używac.

‹‹ 13 14 15 16 17 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ