X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Co wolno a czego nie wolno jeść w ciąży?
Odpowiedz

Co wolno a czego nie wolno jeść w ciąży?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Lilla My Autorytet
    Postów: 1312 1404

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Pomyślałam sobie, że przydałby się nam temat związany z żywieniem w ciąży, tzn. co wolno, a czego nie wolno jeść. Jakie są Wasze doświadczenia po rozmowach z lekarzami? Ja np. jestem zdziwiona, że nie powinno się jeść fety...

    Synek <3
    atdc2n0ax1cd3lcr.png
    Cel: 2015 przynajmniej w dwupaku! :)
  • Ida Autorytet
    Postów: 5781 5906

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz powiedział, że wolno jeść i żyć jak do tej pory, z głową, normalnie, racjonalnie.

    dorcia8919 lubi tę wiadomość

  • evas Autorytet
    Postów: 2077 2672

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilla, z ta fetą to chodzi o to by nie jeść produktów z niepasteryzowanego mleka, to samo się tyczy serów pleśniowych. Musisz czytać skład na opakowaniu. Groźna jest bakteria Listeria, która wywołuje chorobe zakaźną Listeriozę, groźną dla rozwijającego sie płodu. Niestety oprócz mleka bakteria ta "siedzi" w rybach, także surowe odpadają, niestety wędzone również. Niszczy je bowiem dopiero wysoka temperatura.
    Ale bez paniki, nie każde surowe mleko i surowa ryba posiada tą bakterię, warto sobie poczytać jak się uchronić.

    9bsp388.png
  • Lilla My Autorytet
    Postów: 1312 1404

    Wysłany: 24 stycznia 2015, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dzisiaj doczytałam, że nie każda feta jest groźna - tylko taka wyprodukowana z niepasteryzowanego mleka.

    Synek <3
    atdc2n0ax1cd3lcr.png
    Cel: 2015 przynajmniej w dwupaku! :)
  • Dada Autorytet
    Postów: 1426 1236

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I co ważne nie można zarazić drogą pokarmową trzeba byłoby sobie wsadzić ja w narządy płciowe... Wiec jeść mozna

    860ip07w5ypel8m4.png
    34bwskjop2knz5e1.png
  • Sandra89 Przyjaciółka
    Postów: 115 76

    Wysłany: 25 stycznia 2015, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co slyszalam nie wolno jesc watrobki bodajze ze wzgledu na duza ilosc wit. A

    amarranta lubi tę wiadomość

    dqpri09kpj6igqno.png
    iv09cwa1zcgmcehs.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 31 stycznia 2015, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A czy mleko ryżowe można pić ?

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 31 stycznia 2015, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sandra89 wrote:
    Z tego co slyszalam nie wolno jesc watrobki bodajze ze wzgledu na duza ilosc wit. A

    Mi wlasnie lekarka kazala jesc watrobke ze wzgledu na moje sklonnosci do anemii.
    Standardowo nie wolno jest surowego miesa, ryb, nieugotowanych i na miekko jajek. Nie powinnysmy jesc zywnosci przetworzonej (fast foody) i (uwaga) orzeszkow ziemnych. Nie wiem dlaczego nie mozna jesc orzeszkow;) Moze tez sa bardzo "chemiczne".

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 31 stycznia 2015, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Składniki które podobno są zabronione w okresie ciąży:

    - Sól (zatrzymuję wodę w organizmie)
    - Orzechy (dość mocno uczulają)
    - Surowe jajka (Kogel-mogel lub jajko na miękko może być zakażone salmonellą. Unikaj też produktów, do których dodaje się surowe jajko, np. kremów, a zwłaszcza tiramisu.)
    - Sery pleśniowe i brie (jak i również ser feta, camembert i produkty z niepasteryzowanego mleka, np. oscypki. Mogą w nich być bakterie z rodzaju listeria)
    - Napoje gazowane
    - Alkohol
    - Befsztyk i tatar (kiełbasy typu metka lub szynki parmeńskiej). Często bywają one przyczyną zakażenia toksoplazmozą matki... oraz dziecka
    - Mocna kawa (wypłukuje z organizmu cenne witaminy i minerały, a także powoduje skoki ciśnienia)
    - Nieznane zioła (Niektóre zioła działają silniej niż leki! Unikaj mieszanek i herbatek. Szczególnie niebezpieczny dla ciebie jest teraz żen-szeń, rozmaryn, tymianek, chmiel i cząber, ponieważ szkodliwie działają na płód. Wystrzegaj się też moczopędnej kruszyny i soku z aloesu, bo mogą powodować odwodnienie i przekrwienie narządów w obrębie miednicy.)
    - Wątróbka (Wątroba jest magazynem dla wielu substancji w tym witaminy A w formie retinolu, który w dużych stężeniach jest toksyczny dla płodu. Zaleca się całkowitą eliminację wątróbki z diety kobiety ciężarnej. Należy zwrócić uwagę na przetwory mogące zawierać w swoim składzie wątróbkę np. pasztety)
    - Maliny (Mit ten najprawdopodobniej narodził się metodą „głuchego telefonu”, w ciąży należy unikać naparu z liści malin (lub poziomek) do 32 tygodnia ciąży, ponieważ są im przypisywane właściwości przyspieszające poród. Owoce maliny można bezpiecznie spożywać.)
    - Grzyby (Przez lata grzybom odbierane były wszelkie właściwości zdrowotne, sądzona że mają one jedynie właściwości smakowe. Okazuje się jednak że bardzo mało jeszcze o grzybach wiemy, a mogą one być jednym z najcenniejszych i najzdrowszych produktów na naszych talerzu, a to dzięki zawartości przeciwutleniaczy, niezbędnych w naszej diecie na każdym etapie życia)

    Ale wiadomo każdy robi to co chce, bynajmniej ja nawet pytałam mojego lekarza zwłaszcza o te zioła, uśmiał się i powiedział, że "w jego książkach nic o tym nie napisano". Stwierdził, że może gdybym piła jakiś super mocny napar to coś mogłoby zaszkodzić, ale tak rozsądnie: ile tymianku czy cząbru dodaje się do potraw? O serach pleśniowych też powiedział, że owszem mogą spowodować listeriozę, ale tak naprawdę to wiele innych pokarmów niesie to ryzyko i nie jest ono zbyt duże. Podsumowując, ważna jest higiena przygotowania i spożywania posiłków, umiar i zdrowy rozsądek :) :) :)

  • Lilla My Autorytet
    Postów: 1312 1404

    Wysłany: 31 stycznia 2015, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie próbuję przerzucić się ze zwykłej kawy na Inkę z magnezem :)

    Synek <3
    atdc2n0ax1cd3lcr.png
    Cel: 2015 przynajmniej w dwupaku! :)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj jadlam salami i rano mialam ból brzucha

  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 4 lutego 2015, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a mi się marzy wypicie puszki zimnej Coca Coli, ale póki co wstrzymuję się.
    dopiero za 2 tygodnie będę miała okazję zapytać się lekarza jak to jest z Colą ;)

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita wrote:
    a mi się marzy wypicie puszki zimnej Coca Coli, ale póki co wstrzymuję się.
    dopiero za 2 tygodnie będę miała okazję zapytać się lekarza jak to jest z Colą ;)
    bez paranoi , ja w sobotę z M wypiłam prawie 2L pepsi czuje sie dobrze , a picie coli w ciąży to chodzi o cukier i kofeine ale nie wariujmy , masz ochotę to pij

    dorcia8919 lubi tę wiadomość

  • Tigana Autorytet
    Postów: 359 239

    Wysłany: 4 lutego 2015, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z orzeszkami ziemnymi chodzi raczej o pleśń, która może się na nich znajdować i jest toksyczna. Ja akurat orzechów trochę jem bo zawierają sporo zdrowych tłuszczów. Wątróbka jest kontrowersyjna, bo z jednej strony zawiera duo żelaza, z drugiej dużo retinolu, który nie jest toksyczny dla dziecka ale jego metabolizm obciąża wątrobę matki, która w czasie ciąży i tak ma sporo do roboty.

    Mi lekarz zalecił przede wszystkim odstawienie surowych produktów, typu tatar, metka, salami, surowe jajka, świeże mleko z niepewnego źródła. Napoje gazowane odstawiłam, ale jak mnie kusi, to łykam sobie troszkę od męża i przechodzi :). Odstawiłam głównie ze względu na wysoką zawartość cukru, ale też ponieważ w ciąży nasiliły mi się gazy, więc żeby tego jeszcze nie potęgować.

    lamlamard20150706_-35_Nasza%20Niunia%20jest%20ju%C5%BC%20z%20nami%21.png
    34bw9jcg50dgoh06.png
  • monika_89 Autorytet
    Postów: 2727 3405

    Wysłany: 4 lutego 2015, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktoś wie jak wygląda sprawa z sushi? Wiem, że surowych ryb absolutnie nie, ale są też takie z upieczonymi/usmażonymi kawałkami ryb/krewetek. I co z kawiorem? (w sensie rolki sushi często się w nim obtacza)

    13.02.2015 - Aniołek (7tc)
    21.01.2016 - P. <3
    24.04.2017 - M. <3
  • julita Autorytet
    Postów: 3182 4326

    Wysłany: 4 lutego 2015, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka23 wrote:
    bez paranoi , ja w sobotę z M wypiłam prawie 2L pepsi czuje sie dobrze , a picie coli w ciąży to chodzi o cukier i kofeine ale nie wariujmy , masz ochotę to pij

    chyba się skuszę, zwłaszcza że podświadomie czuję że Cola mogłaby mi pomóc z mdłościami :)

    tb73e6ydt52f9usr.png
    5b09e6ydos8pxq3s.png
    h44es65g5xhwh8nn.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 4 lutego 2015, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    monika_89 wrote:
    Ktoś wie jak wygląda sprawa z sushi? Wiem, że surowych ryb absolutnie nie, ale są też takie z upieczonymi/usmażonymi kawałkami ryb/krewetek. I co z kawiorem? (w sensie rolki sushi często się w nim obtacza)

    Nie pytalam lekarza, ale jadlam wlasnie te upieczone (czy jakie one byly) kawalki z ryba;) Surowe to surowe, upieczone, to upieczone :)

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • Fatim Autorytet
    Postów: 3955 4485

    Wysłany: 4 lutego 2015, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A kefiry, maślanki ?
    Podejrzewam, że jogurty naturalne można

    3jvzjw4zg23rfekr.png
    p19u43r8tmqu4p6v.png
  • Natka88 Autorytet
    Postów: 2600 6054

    Wysłany: 4 lutego 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie popadajmy w paranoje ;) Gdyby tego wszystkiego nie mozna bylo jesc/pic, to nasze babki nie mialyby dzieci ;)

    dorcia8919 lubi tę wiadomość

    Aniołek <3 29.10.2014 <3 10tc
    Marysia <3 25.09.2015, 3440g i 55cm szczęścia <3
    74didf9h1v4xctmm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 lutego 2015, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julita wrote:
    chyba się skuszę, zwłaszcza że podświadomie czuję że Cola mogłaby mi pomóc z mdłościami :)
    Ja dzisiaj znowu na pepsi ;)
    coz jak to zachcianki to nie rezygnuje ale w miarę ograniczam ;)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ