X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Co pijecie w ciazy?
Odpowiedz

Co pijecie w ciazy?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynika dobrze wiem co czujesz bo ja mialam to samo w pierwszych tyg ciazy. Pic mi sie chcialo ale nie wiedzialam co :) wymyslalam a to to a to tamto i jak juz mialam kryzys to pilam cole zero ktora byla i jest dla mnie do tej pory najlepszym napojem ;) oczywiscie pije rozsadnie i sporadycznie a nie jako glowny napoj ;)

  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maaartinka wrote:
    Hmm..to już sama nie wiem czy pić tą herbatkę imbirową czy lepiej sobie odpuścić.. Wogóle jestem jakaś taka bardzo zakręcona z tym co można czy nie.. Czasami mam ochotę się poprostu czegoś napić i nie wiem czego :( aż chce mi się płakać :( tego nie tamtego nie.. na to nie mam ochoty.. oj jakoś ostatnio mnie chyba to przerasta :(


    Wydaje mi się, ze odrobinke przesadzasz i za bardzo doszukujesz sie nie wiem czego...Wychodze z zalozenia, ze organizm sam wie czego chce i tym trzeba sie kierowac. Oczywiscie wszystko z umiarem, ale od jednej herabatki nic nikomu sie nie stanie, a takie schizowanie, na pewno ci w zadne sposob nie pomoze.

    Najwazniejsze to picie duzej ilosci wody, to podstawa!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 kwietnia 2014, 18:21

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • ALAALICJA Autorytet
    Postów: 444 380

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madź wrote:
    Alaalicja powiedz pijesz generalnie więcej będąc w ciąży ?

    a jak podchodzicie do piwa ciemnego typu karmi?

    Tak. Zdecydowanie więcej pije. Mniej mi się chce jeść za to bez butelki wody się w ciąży nie ruszałam.

    Karmi również odstawiłam. Różne opinie słyszałam, że lampka wina nie zaszkodzi, że kilka łyków piwa jest nawet wskazane. Ja tam chucham na zimne i zero alkoholu i alkoholopodobnych przez całą ciążę.

    Anoolka lubi tę wiadomość

    ALAALICJA
    w5wqej28aebvvypb.png

  • misiulka2000 Koleżanka
    Postów: 57 123

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dla mnie najlepszy jest swiezo ugotowany kompocik z jablek i gruszek z odrobina cukru i gozdzikiem :)Tylko tym potrafie zaspokoic pragnienie .

    nzjddzu51633cvyn.png
  • LoLkA Przyjaciółka
    Postów: 92 56

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nigdy nie czytalam na internecie co mozna pic a czego nie bo mozna by bylo zwariowac (jak moja kolezanka). Oczywiscie odstawilam alkohol, kofeine i napoje gazowane (w duzych ilosciach). W czasie calej ciazy az do teraz wypilam moze pare slabiutkich kaw z mlekiem i czasem pije slabe herbaty zwykle. Kilka razy wypilam tez male piwo 0% oczywiscie tak na smak;P Normalnie w ciagu dnia pije herbaty owocowe(w okresie zimowym duzo pilam herbatek owocowych z cynamonem), wode niegazowana z cytryna lub z odrobina soku smakowego, slaba herbate z miodem i cytryna, miete, zielona herbate wypilam pare razy u kumpelki gdyz ja nie kupuje. Soki rzadko kupuje, przewaznie robie sama. Kakao lub platki z mlekiem- codziennie- lubie mleko.

    lolka83 lubi tę wiadomość

    https://www.suwaczki.com/tickers/relg3e5ecg4oqqc3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALAALICJA wrote:
    Tak. Zdecydowanie więcej pije. Mniej mi się chce jeść za to bez butelki wody się w ciąży nie ruszałam.

    Karmi również odstawiłam. Różne opinie słyszałam, że lampka wina nie zaszkodzi, że kilka łyków piwa jest nawet wskazane. Ja tam chucham na zimne i zero alkoholu i alkoholopodobnych przez całą ciążę.

    Ja miałam kiedyś zajęcia na uczelni, i NIE WOLNO w ogólne alkoholu. Ktoś kiedyś ściemę puścił ze wino nie zaszkodzi...ale to nie prawda. Myślę, że ciąza to nie jest jakiś meeega długi okres i bez tego alkololu jednak da się wytrzymać.

    ALAALICJA, Yasmin lubią tę wiadomość

  • Madź Ekspertka
    Postów: 166 106

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja właśnie też tak uważam i w sumie przez ten okres czasu wypiłam parę łyków karmi, ale mam znajomą położną (!!!), która zaproponowała mi wino wiedząc, że jestem w ciąży mówiąc, że nie zaszkodzi..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma co ryzykować zdrowiem dziecka przez wypicie nawet kieliszka. W jednym przypadku może zaszkodzić, w drugim niee. Ale nie ma co... wiadomo strasznie kusi jak się wychodzi gdzieś ze znajomymi czy coś, ale da się wytrzymać. Na zdrowie! :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nawet mała ilość alkoholu w ciąży może uszkodzic płód.

    Ja piję wodę niegazowaną (głównie, ok. 2-2,5l dziennie), do tego herbatę z pokrzywy i z mięty.

    Czy mógłby mi ktoś wyjaśnić czym się różni mięta polna od mięty pieprzowej? i która z nich jest sprzedawana w sklepie w postaci herbat? (takich zwykłych, nie aptecznych)
    Pytam z tego względu, iż mięta polna jest zakazana w ciąży, a mięta pieprzowa wręcz wskazana, szczególnie przy mdłościach.

    Yasmin lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam że do ziół zakazanych są m.in tymianek, rozmaryn, hibiskus, lukrecja, jemioła, szałwia, żeń-szeń, aloes, chmiel, krwawnik pospolity, serdecznik pospolity, tasznik pospolity, pluskwica groniasta, mięta polna i liście malin.

    Kiara szczerze mówiąc nie wiem jaka jest różnica pomiędzy obiema miętami, ale ja będąc w ciąży piłam tylko tę pieprzową kupowaną w aptece :)

  • ALAALICJA Autorytet
    Postów: 444 380

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka0911 wrote:
    Ja miałam kiedyś zajęcia na uczelni, i NIE WOLNO w ogólne alkoholu. Ktoś kiedyś ściemę puścił ze wino nie zaszkodzi...ale to nie prawda. Myślę, że ciąza to nie jest jakiś meeega długi okres i bez tego alkololu jednak da się wytrzymać.

    ja też uważam, że nie ma bezpiecznej dawki alku dla kobiet w ciąży, więc po co ryzykować?Ale tak jak zaznaczyłam różne mają na ten temat opinie.

    ALAALICJA
    w5wqej28aebvvypb.png

  • agatas Autorytet
    Postów: 301 458

    Wysłany: 16 kwietnia 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję soki (przeważnie pomarańczowy 100%, albo multiwitamina), kompoty, z herbat uwielbiam zieloną, zwykłą z cytryną, owocowe i jak mnie mdliło to miętową. Po wodzie bardzo chce mi się jeść, ale generalnie niegazowana zawsze koło mnie jest.

    Co do picia zielonej herbaty w ciąży to polecam poczytać http://parenting.pl/portal/zielona-herbata-w-ciazy, bo ma bardzo dużo pozytywnych właściwości.

    Kawę słabiutką z mlekiem zdarza mi się wypić bardzo sporadycznie, jak najdzie mnie ochota.

    f2w3ugpj1bhxt82e.png
    klz9gu1ribjd2pf0.png
  • deidre Ekspertka
    Postów: 162 258

    Wysłany: 17 kwietnia 2014, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zielona herbata utrudnia wchłanianie kwasu foliowego, więc jak się ją już pije to tak, żeby się minąć kilka godzin z tabletką z kwasem foliowym.

    v50lkjv.png
  • ALAALICJA Autorytet
    Postów: 444 380

    Wysłany: 18 kwietnia 2014, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duźo tych zakazów i nakazów w ciąży. A tak naprawdę kwestia napojów to też kwestia indywidualna. Najważniejsze żeby unikać alkoholu i ograniczyć kofeinę. Reszta to już jak organizm zareaguje. Czasem zwykły sok może poważnie zaszkodzić, chociażby ze względu na olbrzymie dawki substancji słodzących. Także wszystko z głową ale też bez przesady:)

    ALAALICJA
    w5wqej28aebvvypb.png

  • Betka1986 Debiutantka
    Postów: 8 2

    Wysłany: 26 listopada 2016, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli herbata owocowa nie ma kofeiny prawda?

  • Pianistka Autorytet
    Postów: 6780 2545

    Wysłany: 26 listopada 2016, 21:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję wodę, soki, herbaty (szczególnie miętową i cytrynową) i czasem kakao / czekoladę gorącą :)

    zrz6f71x2ep3qd02.png

    relgjw4z62i31eb7.png
  • Fridakahlo Koleżanka
    Postów: 104 18

    Wysłany: 9 stycznia 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Roibos, wszystkie owocowe herbaty, niektóre ziolowe jak np rumianek, woda, soki owocowe i warzywne no i inka zbożowa :)

    Frida



    PCO
    Hyperprolaktynemia czynnościowa
    Hipoglikemia reaktywna
  • kataloza Autorytet
    Postów: 850 417

    Wysłany: 10 stycznia 2017, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Prócz alkoholu,gazowanego,kawy......

    qtchpss6a5eugu3t.png
    qtchpss686b1ug9f.png
  • 100noga Ekspertka
    Postów: 324 80

    Wysłany: 8 lutego 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie w ciąży odrzuciło od rumianku (który przed ciążą piłam zamiast herbaty 3x dziennie) i od zwykłej czarnej herbaty. Za wodą mineralną nie przepadam, ale od czasu do czasu się zmuszę (może gdyby było lato częściej bym po nią sięgała). W ogóle mało co do picia mi podchodzi, jestem z tych co muszą zmuszać się żeby w ciągu dnia wypić chociaż litr płynów :P

    Tak na co dzień to raczej sok pomarańczowy, herbata biała (tajska cytryna, kwiat granatu - bardzo mi zasmakowała i piję ją naokrągło) i kompociki które gotuje mi mąż :D Jak kupujemy owoce i mało czegoś schodzi, to obiera, wrzuca do gara, trochę dosładza i nawet mi to smakuje :P Np jabłka, gruszki, maliny, czasem śliwki i wszystko co szybko dojrzewa a nie mamy ochoty zjeść. Taki kompot-niespodzianka, ostatnio nawet mandarynki w nim pływały :P

    9f7janlii84l7liv.png
  • dkdk Koleżanka
    Postów: 90 1

    Wysłany: 14 lutego 2023, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sama uwielbiam herbaty

1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ