X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Co pijecie w ciazy?
Odpowiedz

Co pijecie w ciazy?

Oceń ten wątek:
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam juz za soba pierwsza wizyte u gin i niestety zapomnialam jej spytac co mozna pic..Wyczytalam ze najlepiej ustronianke z jodem, a co poza nia? Jaka herbate pic? Zielona? Czerwona? Biala? Roibos? Co Wy pijecie?

    201411191762.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może łatwiej byłoby napisać, czego nie wolno pić. Alkohol i napoje energetyczne zakazane, wiadomo. Z kofeiną trzeba uważać, ale małą kawkę można wypić (kontrolować ciśnienie w ciąży). Trzeba pamiętać, że herbata czarna również zawiera kofeinę. Z ziołowymi trzeba uważać. Zakazane są napary z liści malin, rozmarynu - mają działanie poronne.
    Z napojami gazowanymi słodkimi trzeba uważać - sam cukier.
    Soki owocowe i warzywne - wskazane.

    http://www.mamazone.pl/artykuly/ciaza-i-porod/ciaza/dieta/2010/co-mozna-pic-w-ciazy.aspx

    Limerikowo, FeliceGatto lubią tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Soki owocowe (przeważnie pomarańczowe), woda mineralna gazowana, woda niegazowana smakowa, herbaty, kakao no i o poranku kawa zbożowa z mlekiem :)



  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 20:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A herbaty z hibiskusem? Kupilam herbate imbirowa patrze w domu a tu w skladzie hibiskus. Pani w aptece polecila na mdlosci.

    201411191762.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie: woda mineralna, soki owocowe i warzywne, i piję też herbatkę z cytryną i miodem:)

  • Makcza Autorytet
    Postów: 2080 1272

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O hibiskusie nic nie wiem, więc pewnie można. Natomiast zielona jest niewskazana, o dziwo. Hamuje wchłanianie kwasu foliowego.

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

    tb73y2v4bw88z3f1.png
    ox7n3e3ktfsn5ith.png
  • amela Autorytet
    Postów: 3538 4894

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pije dużo wody i prawdziwe herbaty owocowe, najlepiej mi smakują z owoców leśnych. Herbaty czarnej nie pije bo ma kofeine! Od czasu do czasu mam ochote na sok to wtedy pije jabłkowy albo pomarańczowy, oczywiście musi być 100 % :)

    ex2btrd8qii9i9cu.png
    http://avatars.zapodaj.net/images/1e838c757e81.gif
  • deidre Ekspertka
    Postów: 162 258

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woda niegazowana, soki owocowe ale tylko te nie z koncentratu i nie słodzone, najchętniej te świeżo wyciskane, bardzo rzadko słaba kawa z mlekiem, maślanka.

    Z ziołami trzeba uważać, ja na początku piłam nagietek, ale zaczęło mnie odrzucać od wszystkiego co ziołowe i herbaciane.

    v50lkjv.png
  • Io Autorytet
    Postów: 1593 1729

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hibiskus jest uważany za ludowy środek wczesnoporonny z tego co wiem. Co prawda ciężko uwierzyć, że można poronić od herbaty, ale ja miałam na początku skurcze i bole brzucha więc uznałam, że sprawdzać nie będę. Co ciekawe w herbacie malinowej jest zazwyczaj więcej hibiskusa niż malin.

    dqpr3e5ebayuirbn.png
  • Galanea Autorytet
    Postów: 1892 3987

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    "Trzymaj się natomiast z daleka od ziołowych herbatek z dodatkiem jemioły, rozmarynu, mięty polnej, hibiskusa, liści malin - ich działanie może okazać się zaskakująco silne, a wywołane nim skurcze macicy grożą nawet poronieniem albo porodem przedwczesnym."

    FeliceGatto lubi tę wiadomość

    uadlpo551f9.png
    txp35oa.png
  • lolka83 Autorytet
    Postów: 2233 2303

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    maaartinka wrote:
    A herbaty z hibiskusem? Kupilam herbate imbirowa patrze w domu a tu w skladzie hibiskus. Pani w aptece polecila na mdlosci.


    Nie przesadzajmy...naprawde, dziewczyny napisaly czego powinno sie unikac i wystarczy. Wszystko z umiarem.

    Galanea lubi tę wiadomość

    MamoZobacz.pl


    wff22n0auovilby7.png
  • Kulka41 Autorytet
    Postów: 438 207

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś chciałam kupić w aptece herbatkę imbirową, ale pani farmaceutka mi odradziła. I przypomniało mi się, że w poprzedniej ciąży również odradzono mi w aptece picie harbaty imbirowej we wczesnej ciąży (inna apteka inna farmaceutka).

    relganli1r5x4qbq.png
    Aniołek 5.02.2013 - 8tc
  • niunia Autorytet
    Postów: 1319 666

    Wysłany: 14 kwietnia 2014, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdarza się mi i cole ;-) ale wiadomow rozsądnych ilościach

    lolka83, amela, Paula_29, goto4 lubią tę wiadomość

    eikt3e3kgdbujljc.png
    ijpbio4pdn6hzzzp.png
  • maaartinka Autorytet
    Postów: 1225 690

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmm..to już sama nie wiem czy pić tą herbatkę imbirową czy lepiej sobie odpuścić.. Wogóle jestem jakaś taka bardzo zakręcona z tym co można czy nie.. Czasami mam ochotę się poprostu czegoś napić i nie wiem czego :( aż chce mi się płakać :( tego nie tamtego nie.. na to nie mam ochoty.. oj jakoś ostatnio mnie chyba to przerasta :(

    laimė lubi tę wiadomość

    201411191762.png
  • MOI Autorytet
    Postów: 1510 2496

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja piję głównie wodę (źródlaną lub przegotowaną), ale rano espresso sobie nie odmawiam :) Czasami, kiedy mi bardzo ciężko na żołądku, wypijam pu-erh, ale to na prawdę sporadycznie. Kiedy chce mi się gorącego napoju wybieram rumianek, który uwielbiam :)

    Moi
    3jvzmg7ysek3gxzk.png
    f2w39jcgjmkmlfy9.png
  • Madź Ekspertka
    Postów: 166 106

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Piję wodę czasem z sokiem zagęszczanym, do tego soki, które sama robię (jabłko, pomarańcza, marchew czasem burak), kakao, które kocham i w sumie to tyle :)

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martinka, nie daj się zwariować. Ja, jak się dowiedziałam, że jestem w ciąży, piłam dokładnie to, co wcześniej, czyli słabą herbatę (owocowa, earl grey), wodę i soki. Zdroworozsądkowo odstawiłam energetyki, które pijałam wcześniej ze względu na nocny tryb pracy, no i alkohol rzecz jasna.

    I tyle... nie analizowałam, co mają w sobie herbaty owocowe. Dopiero jak miałam wprowadzić coś nowego, nietypowego, to interesowałam się tym głębiej, np. jak miałam cholerne zaparcia i mama chciała mi dać jakieś tam swoje specyfiki na to.

    Galanea, Paula_29, lolka83, Laurka lubią tę wiadomość

  • ALAALICJA Autorytet
    Postów: 444 380

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja głównie wodę i wodę lekko gazowaną. Kawę tylko dla towarzystwa, a tak to zbożową. Odstawiłam zieloną herbatę bo ponoć niewskazana i słodkie napoje, bo cukier kontroluję. A pić się chce dużo:)Alku wogóle, ale dobry drink z parasolką juz mi się śnił albo zimne piwko z sokiem imbirowym heheh. :)

    ALAALICJA
    w5wqej28aebvvypb.png

  • Madź Ekspertka
    Postów: 166 106

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 17:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alaalicja powiedz pijesz generalnie więcej będąc w ciąży ?

    a jak podchodzicie do piwa ciemnego typu karmi?

    ALAALICJA lubi tę wiadomość

  • natasza82 Autorytet
    Postów: 1252 1158

    Wysłany: 15 kwietnia 2014, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny a mięta pieprzową można?

    iv09hdgenu0skffm.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ