X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciuchy ciążowe czy zawsze drogie?
Odpowiedz

Ciuchy ciążowe czy zawsze drogie?

Oceń ten wątek:
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 25 maja 2016, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zastanawiam się czy tylko ja mam takie wrażenie, ale producenci ubrań dla kobiet w odmiennym stanie zdzierają niemiłosiernie.Mechanizm wydaje się być podobny jak przy ślubie: makijaż ślubny bach 100% drożej, wiązanka ślubna bach 100% drożej itd. Dziś po raz pierwszy wybrałam się do sklepu dla pań w duopaku i za bluzkę dzianinową zapłaciłam ponad 80 zł (turkusowa, prosta z miejscem na brzuszek). Jestem już mamą i poprzednią ciążę przechodziłam dzięki pomocy koleżanek mam i secondhandów i nie powiem rzeczy były markowe i naprawdę ładne (tzn. są bo nadal je mam). Ale jak większość kobiet lubię sprawiać sobie przyjemność, a dbanie o wygodę brzuszka i jego zawartość jest teraz największą przyjemnością. Jak jest z waszą zawartością ciążowej szafy?

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • Ashley86 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 25 maja 2016, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem nowicjuszka w ciążowych ubraniach, ale faktycznie tez zdążyłam zauważyć, ze jest z tym kłopot. W ogóle niewiele jest sklepów ( poza tymi online), gdzie można by fizycznie pójść i przymierzyć. Nawet jeśli dany sklep ma dział ciążowy, np. H&M, C&A, to ze świeca szukać centrum handlowego, który by miał na swoich stoiskach coś dla przyszłych mam. Ja liczę na sukienki, których mam sporo i które się w miarę rozciągają. A jak nadejdzie III trymestr to pewnie będzie trzeba się trochę wykosztować.

    GRANAT lubi tę wiadomość

    mhsv3e5e1p7hrrhi.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 25 maja 2016, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam uśmiech do mam koleżanek, jeśli nie podarują to może choć pożyczą. Widzę,że załapiemy się z brzuszkami zarówno na lato (nie jest tak problemowe, bo wszystko się nada byle luźne) jak i na zimę. Trochę martwi mnie fakt braku kurtki zimowej,też będę musiała się wykosztować.
    Ashley86 na kiedy masz termin bo nasze suwaczki idą łeb w łeb?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 maja 2016, 17:51

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • Ashley86 Koleżanka
    Postów: 48 4

    Wysłany: 25 maja 2016, 20:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GRANAT, faktycznie, prawie co do dnia :D Mam termin na 25 listopada.

    mhsv3e5e1p7hrrhi.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 26 maja 2016, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to ja analogicznie -24 listopada. Ale jaja jak pisanki :)
    A znasz już płeć (wiem, że to trochę nie po temacie, ale i tak nikt się tu nie udziela poza nami)?
    No i czy pojawił się już brzuszek?
    U mnie już ciążowe szmatki poszły w ruch.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2016, 08:11

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • Anatolka Autorytet
    Postów: 8014 6909

    Wysłany: 26 maja 2016, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Warto poszukać na pomarańczowym serwisie aukcyjnym i na olx. Ja prawie całą ciążę używałam do chodzenia po domu kilku par getrow/legginsow ciążowych kupionych na all po 20zł. Mam też w domu takie kupione w h&m 2 razy drożej i niczym się nie różnią. Do połowy ciąży pracowałam i faktycznie kupienie czegoś (szczególnie spodni) na wyjście do ludzi (prowadzę szkolenia) było sporo większym wydatkiem. Zamiast o bluzki ciążowe można pytać czy szukać w sklepach tunik :-) przynajmniej wykorzysta się je też po ciąży :-) podobnie jak letnie sukienki odcinane pod biustem/maxi - pod tymi nazwami będą tańsze :-)

    1usa3e5e6fqireg4.png

    3ca106616b.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 26 maja 2016, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anatolka co do tunik to masz 100% racji. Też mam je w swojej szafie i są bardzo wygodne szczególnie latem. Co do serwisów aukcyjnych to mają jedną zasadniczą wadę-nie można nic przymierzyć, ale ceny faktycznie są przystępne i chyba skuszę się właśnie na te legginsy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2016, 08:27

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 26 maja 2016, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam ciuchlandy, tam znalazłam spodnie ciążowe markowe za 1/5 ceny nowych, mnóstwo sukienek na lato i tunik. Ciuchy dobrej jakości w super cenie. Na olx też warto poszukać, dziewczyny sprzedają ciuchy w bardzo dobrym stanie.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 26 maja 2016, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, wiem to akurat mam wypróbowane szczególnie właśnie jeśli chodzi o markowe ubranka, a że jestem typem szperacza... Na olx jeszcze nie zaglądałam, ale skoro polecacie dziewczyny to chyba warto.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 26 maja 2016, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Proponuję zerknąć na tą stronę:

    http://www.kupujepolskieprodukty.pl/2013/10/polska-odziez-ciazowa.html

    Może ubrania proponowanych firm nie są najtańsze, ale jak widzę zdarzają się fajne promocje, no i ubranka są naszych rodzimych producentów

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 26 maja 2016, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A tu proszę tanio i ciekawy wybór:

    http://99shop.pl/c/1/odziez-ciazowa.html

    moromu-sklep.pl/content/6-tanie-ubrania-ciazowe-sklep-internetowy

    urocza lubi tę wiadomość

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 27 maja 2016, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciążą to przecież nie tylko brzuszek.
    Jak to powiedział dziś mój 8- letni syn: Mama odkąd masz dzidziusia w brzuchu to masz strasznie duże cycki. To fakt, jestem właścicielką dość obfitego biustu, a w ciąży moje klasyczne staniki są już za małe. Poniżej moja propozycja. Czekam na wasze.

    Biustonosze Duże Rozmiary - bonprix.pl‎

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 27 maja 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oj tak biustonosze zmieniam najczęściej, miałam kilka sztuk które kiedyś kupiłam za duże, biust rośnie u mnie w szybkim tempie więc ciągle muszę kupować nowe, dlatego kupuję w centrach typu Marywilska, duży wybór i nieporażające ceny. Tym bardziej, że ostatnio kupiłam miesiąc temu stanik i nie zdążyłam go założyć, a już jest za mały.
    polecam też przedłużki do biustonoszy, żeby obwód nie był za ciasny.

    GRANAT lubi tę wiadomość

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 27 maja 2016, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz w Biedronce ciążowe ubrania. Nabyłam t-shirt ciążowy i piżamę na ciążę i do karmienia w sumie za 60 parę złotych. Szkoda, że tak rzadko się to zdarza. W zeszłym roku kupiłam szwagierce również w Biedrze sukienki z tej firmy. Nazywa się MY LITTLE LOVE. Ubranka są z bawełny, są bardzo przyjemne i dobrze znoszą pranie. POLECAM!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca 2016, 08:10

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • urocza Autorytet
    Postów: 1639 986

    Wysłany: 28 maja 2016, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widziałam w biedronce ciuchy,kupiłam jeden bodziak,wszystko dla dzieci było już wykupione o 10rano. Jeśli chodzi o ciążowe ubrania to te w lidlu zdecydowanie bardziej mi się podobały. Kupiłam wtedy tshirty,leginsy i bodziaki. Milszy materiał bodziaków w lidlu,te w biedrze jak się rozciągnie to nadruk się rozchodzi.

    3jvzi09kqvn0mrn0.png
  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 29 maja 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieciaczkowych jeszcze nie kupowałam, ale dobrze wiedzieć!

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • Rudaaa Przyjaciółka
    Postów: 110 53

    Wysłany: 29 maja 2016, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W h&m online teraz troche promocji. Getry, sukienka, jeansy i koszulki. Ja co prawda jeszcze nie nosze ciążowych ubrań ale wybieram te, które mnie nie uciskaj, w których jest wygodniej. Na pewno kupię coś na zapas. Getry i koszulki. Na sukienke nie zalapie sie na rozm dla siebie. Poza tym w czerwcu wielkie wyprzedaże letnie sie zacznynaja, mam nadzieje ze ciązowe tez beda w promo ;) A zimowe rzeczy najbardziej mnie przerażają ;/ termin na 7 stycznia ;)


    Może sa wsród nas mamy z nadwaga z tzw opona na brzuszku. Kiedy zaczęłyście nosić ciążowe ubrania? Kiedy brzuszek był widoczny tzn poza wałkami tłuszczu hahaha ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2016, 12:45

    GRANAT lubi tę wiadomość

    34bwleb4kv6s3vm1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2016, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja polecam allegro. Czasem zestawy ubrań można kupić za grosze, a tym bardziej pojedyncze rzeczy- nawet używane. JA zanim byłam w ciąży zbierałam ciuchy po innych (dziwnie to brzmi;p), bo 'kiedyś się przydadzą'. Nie były ciążowe, tylko np. jakieś sukienki odcinane pod biustem, luźne bluzki, swetry itd.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 maja 2016, 18:13

    GRANAT lubi tę wiadomość

  • GRANAT Autorytet
    Postów: 458 404

    Wysłany: 29 maja 2016, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudaaa ja nie należę do chudzinek, ciąża zaczęła być przez to widoczna w 12 tyg. ponieważ macica uniosła tłuszczyk. Dlatego już chodzę w ciążowych ubrankach.

    Tym razem udało się!!!
    niemowle.gif
    Gabriel ur.16.11.16 56 cm. 4240 g. ;D
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 maja 2016, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    GRANAT wrote:
    Rudaaa ja nie należę do chudzinek, ciąża zaczęła być przez to widoczna w 12 tyg. ponieważ macica uniosła tłuszczyk. Dlatego już chodzę w ciążowych ubrankach.
    Tobie 'uniosła tłuszczyk', a ja mam takie wzdęcia, że leginsy, które nosiłam przed ciążą wbijają mi się w brzuch ;p

1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ