X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki po IVF 2018
Odpowiedz

Ciężarówki po IVF 2018

Oceń ten wątek:
  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 15 listopada 2019, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrobiłam małej jajecznicę na śniadanie, zjadła aż 3 łyżeczki i 2kosteczki chlebka. Dłużej to robiłam niż ona jadła...
    Moja mała je owoce akurat chętnie gorzej z obiadem.
    Co do jajek to różne są opinie. Ja kiedyś czytałam że powinno się jeść 1 jajko dziennie ale to pisali o dorosłych nie wiem jak dzieci.

    Figa mojej koleżanki mały jak się ślinił to miał straszną wysypke na buzi i ona robiła napar z rumianka i i takie okłady na buzię przykładała. Może to coś u Was pomoże.

    Fajne macie te pomysły na zabawki , wszystkie sobie googluje robię screen i pokaże dziadkom i chrzestnym niech sobie coś wybiorą skoro pytają co pod choinkę. Tylko tak myślę czy jest jakaś fajna zabawka która zachęci małą do raczkowania czy siada tzn wspomoże ją w nauce 🤔🤔

    Marin moja mała podobnie śpi,jeżeli coś ją wybudzi to zaraz fik inna poza albo płacz albo chodzi po łóżeczku a jak się wyśpi porządnie to budzi się i wtedy wyciąga uśmiecha jest zadowolona ale w sumie zawsze się przebudza po około 30 min i muszę ją dalej lulać żeby pospała jeszcze

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2019, 12:17

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 15 listopada 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Figa, ja pytalam gdzie maly ma ta wysypke, bo czasem wystraczy, ze ty wasze ubrania w czyms innym wypierzesz/wypluczesz i przez kontakt z waszymi ubraniami moze wystapic uczulenie, no ale na dekolcie to raczej nie, predzej by bylo na twarzy...
    Ja stawiam, ze to u was wbrew temu co mowi lekarka od sliny...


    U nas stolik edukacyjny to byl niewypal... tak jak np hula kula, za to mega hitem jest jezdzik, puzzle drewniane typu wpasuj w odpowiednia dziurke puzzel, juz od 8 miesiaca sie nimi zajmuje, robot bebo tez jest hitem i go uwielbia, biedronka vtech tez hit... ksiazeczki wydajace dzwieki zwierzat jak sie danego zwierzaczka po kawalku futerka poglaska...


    Iwka, jest raczkujacy mis vtech... ale to tez zalezy od dziecka... u mojej kuzynki to byl hit i mala sie tak nacudowala i walczyla, zeby isc jak on... a moja zas ten mis ani grzal, ani ziebil... nie zwracala na niego totalnie uwagi... mowia ze hula kula tez dobra do nauki raczkowania, ale u nas ona tez mega niewypal

    Polecam jeszcze niedzwoedzia polarnego/hipcia z vtech z projektorem gwiazd, opowiada bajki, spiewa kolysanki i wydaje rozne szumy...

    Iwkaaa lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Rubi27 Autorytet
    Postów: 986 660

    Wysłany: 15 listopada 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie wiem że kiedyś się mówiło że 1-2 jajka na tydzień. Ale te 3-4 razy w tygodniu jemy jajka bo sa też w plackach.
    U nas Adaś najdłużej i najczęściej bawi sie pchaczem, bo ma z przodu różne guziki i pokrętła, ale też coraz częściej korzysta z innych zabawek.

    oar83e3ker59blqv.png
    3jvzp07wx4745wqo.png
    Starania od 2015r
    Słabe nasienie
    Novum od 09.2017
  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 15 listopada 2019, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u nas póki co to niespecjalnie Karol się zabawkami zabawi, ostatnio widzę postępy i mule z ikei mu odpowiadają. wczoraj sobie znalazł nową zabawkę - matę edukacyjną co stała w rogu przewrócił i tym się bawił. Na mikołaja dostanie kostkę aktywności vtech, a na święta może stolik edukacyjny.

    większe zainteresowanie zabawkami wykazuje jak ma 2-3 na podłodze :) oczywiście hitem jest pilot od telewizora, bo nie wolno :)

    mbnotr8.png
  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 15 listopada 2019, 19:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas lęk seperacyjny ma chyba dzisiaj swoje epicentrum 🤦‍♀️🤦‍♀️ jeszcze ojca nie ma a matka ma chyba ciśnienie 200/200....
    Chyba nie mam co jechać do rodziców bo mała nie daje się nikomu dotknąć, nawet nie chce sie bawić ba nawet leżeć na macie jak jest ktoś "obcy" -> moja siora czy kto inny z rodziny... zobaczymy narazie pojadę na 1 dzień w niedzielę bo tylko 30 min drogi i zobaczymy co z tego wyjdzie

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • Rubi27 Autorytet
    Postów: 986 660

    Wysłany: 15 listopada 2019, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwka współczuję. U nas dzisiaj był pradziadek Adasia. Żadko się widują ale Adaś tylko przez chwilę sie przytylał do mnie a zaraz bawił sie dalej.

    oar83e3ker59blqv.png
    3jvzp07wx4745wqo.png
    Starania od 2015r
    Słabe nasienie
    Novum od 09.2017
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój Maluch nauczył się dziś pokazywać no,no,no! I broi specjalnie żeby mu grozić palcem, a jak nie reaguje to sam sobie robi no,no!😂😂 Mamy kolejny ząbek.
    Ja myślę ze od jednych dziadków dostaniemy sanki, a od drugich jeszcze muszę pomyśleć. Fajnie wygląda ten robot bebo.

    Olciaaa, Iwkaaa, Figa88, MagNolia55 lubią tę wiadomość

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Rubi27 Autorytet
    Postów: 986 660

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marin to dzisiaj dzień nauki ;) Adaś w kąpieli brał kaczkę z którą się kąpię i wrzucał na łazienkę ja wyrzucałam do brodzika i tak przez 10min :D a cieszył sie przy tym :)

    Iwkaaa, Figa88 lubią tę wiadomość

    oar83e3ker59blqv.png
    3jvzp07wx4745wqo.png
    Starania od 2015r
    Słabe nasienie
    Novum od 09.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u nas ostatnio z jedzeniem lepiej. Jednak Antek najbardziej lubi sam jeść, łyżeczkę próbuje mi wyrywać ;-) rano na śniadanie najbardziej lubi ogórka zielonego, ostatnio polubił rzodkiewkę;-) chlebek lub bułki woli bez masła. Już dawno nie dawałam mu kaszki, chyba w weekend znów spróbuję. Bardzo lubi też tubki owocowe i chętnie je jabłka. Jajko daje mu od czasu do czasu, najczęściej na twardo. Bardzo lubi jeść marchewkę i brokuła, oczywiście w całości.
    Parę dni temu nauczył się machać i bić brawo :-) coraz lepiej idzie mu poruszanie się, myślę że na święta może zacząć już chodzić. Ostatnio mało śpi, przez co ja jestem ledwo żywa ;-) tyle u nas, staram się czytać forum na bieżąco, ale z napisaniem czegoś idzie mi gorzej niestety.

    Iwkaaa, Figa88, Marin, MagNolia55 lubią tę wiadomość

  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 15 listopada 2019, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też dziś w kąpieli było dość zabawnie bo mały próbuje "łapać" wodę. Ja mu leje z kubeczka a ten łapie do ręki ten strumień zaciska pięść po czym otwiera i sprawdza czy jest w niej coś (jego miną ze jej tam nie ma jest bezcenna).

    Czarus nie chce uczyć się nowych rzeczy typu brawo tup tup czy coś innego bo nie zwraca na mnie uwagi jak mu próbuje coś pokazać. Mam wrażenie że on jest tak przejęty tym co robi albo chce zrobić że mnie olewa z góry na dół. Także on 6mc tłumacze mu tu jest lampa a on nadal nie umie jej pokazać palcem jak inne dzieci.

    Marin lubi tę wiadomość

    ty0qs6r.png
  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 16 listopada 2019, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Necia nie przejmuj się - mój Karol też nie jest skory do nauki, albo inaczej - on robi kiedy chce i co chce :) jak mu powiesz zrób brawo to ani rusz choć fajnie potrafi bić brawo, on będzie bił brawo jak jemu przyjdzie ochota :)

    mbnotr8.png
  • Magkb Autorytet
    Postów: 394 219

    Wysłany: 16 listopada 2019, 02:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas to samo. Dziecko pochłonięte swoimi sprawami. Mały jest tak aktywny, ciagle cos robi, ale raczej po swojemu niż ze mną. Chociaż coraz częściej naśladuje moje ruchy to do samodzielnego brawo czy papa daleko jeszcze. Z nunu tez mamy kupę zabawy zamiast prawdziwego zakazu.
    Necia u nas w kąpieli też łapanie wody np z prysznica. Fajnie w wodzie sprawdzają nam się małe kulki, które wyławia i wkłada do miseczki.
    Iwka do raczkowania możesz maluszkowi ustawiać rzeczy na wysokości głowy w raczku i zachęcać do wyciagnięcia po nie ręki. Fajnie tez sprawdza się butelka z czymś sypkim w środku. będzie się toczyć i wydawać dźwięki.

    o1489vvjvnnzrzny.png
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 16 listopada 2019, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, sanki super pomysł na prezent.

    My mamy dużo zabawek a i tak najlepsze są przedmioty uzywane przez rodziców, kapcie, piloty, papiery itd.

    Narobilyscie mi ochoty na jajko i dzisiaj ugotowałam Szymonowi na twardo. Zjadl pół i trochę chleba! Tak mu smakowało. Mam nadzieję że nie uczuli :/

    Jajecznicę można zrobić na parze. Na garnek z gotującą wodą wystarczy postawic patelnie i usmażyć jajecznicę bez użycia tłuszczu. Wychodzi wilgotna. Robi sie trochę dłużej niz smażona.

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • Iwkaaa Autorytet
    Postów: 1305 662

    Wysłany: 16 listopada 2019, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja Misia dziś na śniadanie zjadła pół jajka na twardo trochę ciemnego chlebka z masełkiem i pomidora malinowego. Chętnie jadła. Zobaczymy czy będzie jakaś reakcja alergiczna
    Mała teraz cyc i na drzemkę a mama idzie się trochę ogarnąć bo ma w planie wyjść na spacer z koleżanką i szybka kawę
    U nas dziś piękne słońce 🥰

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 listopada 2019, 22:35

    IVF - IMSI 03.2018 - 1 zarodek :(
    2 IVF - IMSI - 08.2018 - 1 zarodek ❤
    km5s9vvjak0u5yuw.png
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 16 listopada 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cccierpliwa wrote:
    U nas byl czas, ze mieso krolowalo, teraz nie ruszy, byl tez czas, ze z obiadu zjadala tylko ziemniaki, teraz tez nie ruszy😂
    Wodac juz u nas typowe tego nie lubie a to tak, na to nie mam ochoty a to pycha...
    W ostatnim czasie kocha szpecle i jak sa na obiad to zje caly talerzyk i jeszcze dokladke chce, ale miesa nie ruszy...
    A jak np miesko i ziemniaki, to powyjada warzywa😂


    Sama robisz szpecle czy kupujesz? Jak tak to jakie?

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 16 listopada 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas niektóre zabawki zaczęły być interesujące trochę później. Np hula kula dopiero jak już sprawnie raczkowal i ganial za nią popychapjac jak zawodowy piłkarz. Pchacz - zasuwa wszędzie i szybko, do tego musi włączyć sobie muzykę oczywiście.
    Książkę że zwierzakami do glaskania też ma i lubi. W ogóle lubi książki oglądać i przewracac kartki. Ale hitem są te, które wydają dźwięki.
    Nowy nabytek kuchnia z ikei i zabawowe sprzęty, owoce, warzywa. Układa, przekłada i wkłada wszystko do szafek. Potrafi nawet zamieszać w swoim garnku z zupka. Te z Lidla kuchenki były bardz fajne ale za późno wyszły bo już kupiłam wcześniej.
    Na roczek zamówiłam w empiku mercedesa do jeżdżenia. Cena chyba 150 zł A super zabawka. Jak nie idziemy z nim na spacer to bawi się nim w domu. Wdrapuje się, trąbi, włącza muzykę. Naprawdę polecam to autko

    Co jeszcze z zabawek? Wszelkiego rodzaju sortery, układanki, dopasowywanki i gumowe klocki. No i oczywiście samochodziki, najlepiej takie, które robią dużo hałasu ;) to się u nas najlepiej sprawdza :)

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 16 listopada 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Ben od wczoraj maruda level hard. Spanie w ciągu dnia kończy się po pół godziny. Obstawiam że to czwórki dają mu tak popalić bo slini się niemiłosiernie i dziąsła są mocno obrzmiale. Widzę już je przebite więc mam nadzieję że będzie poprawa. I oczywiście mam nadzieję, że niczego w żłobku nie załapał bo we wtorek mamy zaległe szczepienie

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • 83xxx Autorytet
    Postów: 666 605

    Wysłany: 17 listopada 2019, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my wyladowalysmy w sobotę w szpitalu i mamy być do poniedziałku.
    W skrócie.. Nie polecam woreczków do pobierania moczu dla dziewczynek 😊 więcej szkody niż pożytku. Lepiej pomęczyć się z łapaniem moczu do kubeczka.

    n5bjdmw.png
    sbo114n.png
  • Figa88 Autorytet
    Postów: 619 435

    Wysłany: 17 listopada 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    83xxx wrote:
    A my wyladowalysmy w sobotę w szpitalu i mamy być do poniedziałku.
    W skrócie.. Nie polecam woreczków do pobierania moczu dla dziewczynek 😊 więcej szkody niż pożytku. Lepiej pomęczyć się z łapaniem moczu do kubeczka.
    Ojej :( mam nadzieję, że nic poważnego. Trzymajcie się. Zdrówka!

    860ij44jb8ojlfrj.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 17 listopada 2019, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jajeczniczke na odrobinie maselka smaze, tej z pary M nie bardzo chciala jesc, tak samo omleta...


    Akilegna, czasem robię sama, ale wiadomo, czasochlonne, wiec siegam i po gotowe... kupuje zazwyczaj w lidlu, ale tak naprawde to gdzie akurat mi sie przypomni, tyle ze siegam raczej po te suche, nie z lodowki...


    Robilam w ten weekend tort na baby shower i taki efekt...
    Nie cytujcie to pozniej usune ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 listopada 2019, 23:57

    Motylek1313, morganaa, Iwkaaa, Marin lubią tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
‹‹ 805 806 807 808 809 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ