X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki po IVF 2018
Odpowiedz

Ciężarówki po IVF 2018

Oceń ten wątek:
  • Rubi27 Autorytet
    Postów: 986 660

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa mam nadzieje w takim razie że u mnie będzie podobnie jak u Ciebie :)
    Ostatnio położna powiedziała mi że teraz dzieci rodzą się takie duże bo bierzemy dużo witamin w ciąży, ciekawe ile w tym prawdy.

    Cccierpliwa lubi tę wiadomość

    oar83e3ker59blqv.png
    3jvzp07wx4745wqo.png
    Starania od 2015r
    Słabe nasienie
    Novum od 09.2017
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Nie wiem jeszcze. Muszę poszukać kogoś dobrego:)

    Czy wam lekarz również ograniczył część leków po wizycie serduszkowej? To nie za wcześnie schodzić już z połowy dawek luteiny?
    Niezapominajka lekarze dosyć szybko każą schodzić z leków, ja jednak trochę pobralam luteinę ale to że względu na krwiaka. Mnie najwięcej stresu kosztował czas, kiedy lekarz kazał mi przestać brać heparyne, bałam się jak cholera ale wszystko jest dobrze :-) Mam nadzieję, że uda Ci się znaleźć dobrego lekarza, ktory nie będzie się bal ciąży po in vitro, bo niestety wiem z forum, że lekarze też mają różne podejście i boją się "takich ciąż" chociaż jak widać po nas są to jak najbardziej normalne ciążę ;-)

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magkb wrote:
    Olcia szkoda nerwów ... ja sie do tej pory z tego śmiałam (tzn. z niewiedzy i zacofania innych). Juz kiedyś pisałam, ze my mówimy otwarcie o ivf, tak samo nasi znajomi. Natomiast patrząc co sie dzieje w tym kraju, zastanawiam sie czy dobrze robimy. Nie ma pewności, ze za kilka lat ktoś nie zrobi rejestru dziecka z ivf i nie bedzie tego wykorzystywał.
    Niestety to ciągle jest temat tabu, ja też z jednej strony nie mam problemu o tym mówić ale z drugiej zastanawiam się czy moje dziecko nie będzie wytykane palcami. Dlatego wiedzą najbliżsi. Mnie w tym wszystkim najbardziej boli to, że żyjemy w kraju w którym władza piętnuje osoby niepłodne, pozbawia ich możliwości leczenia. Już teraz in vitro jest tylko dla osób, które mogą sobie na to pozwolić finansowo, osobiście znam pary które nie mogą do niego podejść wyłącznie z przyczyn finansowych, zbierają kasę a czas leci a frustracja narasta. Ja i tak jestem mega farciarą bo u mnie w mieście jest dofinansowanie do leczenia, do tego udało się za 1 razem. Najgorsze, że nie wydaje mi się żeby sytuacja osób niepłodnych się poprawiła, obawiam się że będzie coraz gorzej... :-(

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi27 wrote:
    Cierpliwa mam nadzieje w takim razie że u mnie będzie podobnie jak u Ciebie :)
    Ostatnio położna powiedziała mi że teraz dzieci rodzą się takie duże bo bierzemy dużo witamin w ciąży, ciekawe ile w tym prawdy.
    Tez slyszalam teorie o tych witaminach... moze cos w tym jest...
    Moja szwagierka brala w obu ciazach i jej dzieci po 60cm i ponad 4kg
    Mi gin powiedzial, zebym te dla ciezarnych brala co trzeci dzien, bo wyniki krwi zawsze dobr wychodzily i nie bylo potrzeby... tak tez robilam, nie bralam codziennie a 2 razy w tygodniu...

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agaaa i jak sytuacja u Ciebie? Mi wczoraj minął termin wyznaczony z połówkowych i dalej z brzuchem chodzę. Czasami brzuch twardnieje ale bez rewelacji, wczoraj tylko 2 razy zauważyłam. Poza tym nie dzieje się nic. Żadnych plamień czy odchodzącego czopa.

    Powiem Wam dziewczyny, że już naprawdę brakuje mi cierpliwości! :/

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem zejście z luteiny u mnie,to troszkę za wcześnie, zwłaszcza że dopiero w tamtym tygodniu udało mi się uzyskać wynik 23. Przy mniejszych dawkach był poniżej 20.
    Muszę to przemyśleć.
    Na razie poleciałam stara dawką.

    Maryśka, oj nie spieszy się maluszkowi, tak dobrze jest u Ciebie w brzuszku :)
    A może warto pomyśleć o wywolaniu?

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Moim zdaniem zejście z luteiny u mnie,to troszkę za wcześnie, zwłaszcza że dopiero w tamtym tygodniu udało mi się uzyskać wynik 23. Przy mniejszych dawkach był poniżej 20.
    Muszę to przemyśleć.
    Na razie poleciałam stara dawką.

    Maryśka, oj nie spieszy się maluszkowi, tak dobrze jest u Ciebie w brzuszku :)
    A może warto pomyśleć o wywolaniu?
    Jeśli mówimy o wywołaniu w szpitalu to z tego co mówiła mi położna to będzie to możliwe ok 26.12 takie tutaj mają procedury i niestety nie mam na to wpływu :/

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • agaaa90 Autorytet
    Postów: 830 439

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mar2śka ja też nadal w dwupaku ... i szczerze mówiąc najchętniej pojechałabym do szpitala i kazała podłączyć sobie tą oksytocynę tu i teraz tak jak bym stała xD przecież to czekanie i obserwowanie chociażby najmniejszego sygnału, że to już doprowadza mnie do szału a w gorszych momentach do rozpaczy xD Mnie co prawda ten czop odszedł, ale chyba nie w całości bo na wkładce wczoraj jeszcze coś zbitego widziałam, ale na razie niczego to nie zwiastuje.... Położna wczoraj powiedziała, ze Mała jest zdecydowanie niżej niż w zeszłą środę, ale jeszcze jej brakuje... uhhhh.... nic jutro mam wizytę u gina i zobaczę co powie bo jednak nastawiam się na wywoływanie ...a nie wiem jak to u mnie w szpitalu wygląda... czy wywoływali by 7 czy 10 dni po termnie... a tak bardzo chciałabym być z córą na święta w domu....


    f2wlcwa14j2ws32z.png
    zem39vvjg4h0wvyl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melduje się po wizycie :-) Antoś waży 1750 gramów, wszystko wygląda ok - i szyjka i ilość płynu owodniowego :-)

    Niezapominajka to powiedz lekarzowi, że chciałabyś pobrać luteinę dłużej, nie zaszkodzi a będziesz się czuła spokojniejsza

    akilegna♥, Paulaa25, agaaa90, Figa88, Niezapominajka5, Marin, MagNolia55, inka2707 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maryśka i Aga to u Was gorąco, trzymam kciuki ;-)

    agaaa90 lubi tę wiadomość

  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ma któraś z was cukrzycę ciążowa? Jestem po ogtt i cukier na czczo mam tak na granicy. Mam też glukometr i robię sobie pomiary od czasu do czasu i zdarza się, że cukier na czczo jest lekko podwyższony.
    Są na to jakieś sposoby?

  • akilegna♥ Autorytet
    Postów: 3122 1613

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cukier na czczo ciężko uregulować samą dietą. Cukry w ciągu dnia już łatwiej ogarnąć. Ja brałam insulinę na noc ale tobie nikt nie da skoro narazie cukier na granicy. Spróbuj kolację obfita zjeść o 18.00 A później przed samym snem owoc z twarożkiem lub jogurtem naturalnym. Lub kromkę chleba. Musisz sprawdzić co u Ciebie będzie dobrym rozwiązaniem bo każdy organizm inaczej reaguje

    1usai09kktksp1u6.png
    74dianlikkw71sia.png
    ICSI 09.2020 -> 7❄
    Crio 10.2020 -> 🤰
    3❄
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello dziewczyny jakie macie lub jakie zamierzacie kupić materace do łóżeczka?W jednym sklepie polecaja lateks w drugim piankę a w trzecim piankę + kokos ...omg zwariować idzie :)

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulaa25 wrote:
    Hello dziewczyny jakie macie lub jakie zamierzacie kupić materace do łóżeczka?W jednym sklepie polecaja lateks w drugim piankę a w trzecim piankę + kokos ...omg zwariować idzie :)
    Paula my na razie mamy łóżeczko dostawne i tam jest materac piankowy, jak mały z niego wyrośnie to też będę się zastanawiać. Wybór jest ogromny, zresztą tak jest ze wszystkimi rzeczami dla maluchów ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 12:59

    Paulaa25 lubi tę wiadomość

  • Rubi27 Autorytet
    Postów: 986 660

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia to super że wszystko ok. O matko to mój Adaś w 33tyg miał 2200g.,ale mam nadzieje że u nas jak u Cierpliwej błąd pomiaru ;)
    Ja mam materac zwykła pianka ale też od siostry dostałam kokos i jakaś kasze czy coś, nie pamietam :D
    I powiem wam że przestałam sie tak bać poródu odkąd odwiedziłam porodówke u mnie w szpitalu, położna mnie oprowadziła. Powiedziala jak to u nich wygląda. Póki co czuje ekscytacje zobaczymy jak ten stan długo potrwa :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 grudnia 2018, 13:12

    oar83e3ker59blqv.png
    3jvzp07wx4745wqo.png
    Starania od 2015r
    Słabe nasienie
    Novum od 09.2017
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jvm wrote:
    Dziewczyny, ma któraś z was cukrzycę ciążowa? Jestem po ogtt i cukier na czczo mam tak na granicy. Mam też glukometr i robię sobie pomiary od czasu do czasu i zdarza się, że cukier na czczo jest lekko podwyższony.
    Są na to jakieś sposoby?

    Ja mam cukrzycę rozpoznaną na początku ciąży, chyba w 9 tygodniu ciąży.
    U mnie problemem jest za wysoki cukier na czczo. Tak jak pisze Cierpliwa dietą trudno jest coś zdziałać w tym przypadku. Też biorę insulinę nocną.
    Spróbuj poza normalną kolacją zjeść drugą kolację tak o 22 lub 23. Ja próbowałam różnych zestawów od kanapek, przez serek wiejski, kabanosy ale to nic nie dało.
    Nawet jakbyś dostała insulinę to nie ma się co bać. Mi dzięki niej cukry się unormowały i skończył się stres, który mi towarzyszył porannym pomiarom- a tak to ciągle się bałam, że cukier będzie za wysoki.
    W cukrzycy najważniejsze to jeść regularnie, przerwy maksymalnie 3 godziny. Śniadanie najpóźniej o 8:30. Ostatni posiłek o 22-23:00. Do każdego posiłku węglowodany złożone.
    Początki są trudne, ale potem można się przyzwyczaić :-)

  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rubi27 wrote:
    Olcia to super że wszystko ok. O matko to mój Adaś w 33tyg miał 2200g.,ale mam nadzieje że u nas jak u Cierpliwej błąd pomiaru ;)

    Właśnie o tym samym pomyślałam że mój Synuś to jakoś gigant przy tym Olci. W 31 tygodniu ważył 1722 więc jak pójdę we wtorek na wizytę to pewno ok 2 kg będzie miał spokojnie.

    ty0qs6r.png
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulaa25 wrote:
    Hello dziewczyny jakie macie lub jakie zamierzacie kupić materace do łóżeczka?W jednym sklepie polecaja lateks w drugim piankę a w trzecim piankę + kokos ...omg zwariować idzie :)

    My mamy materac pianka, lateks, kokos do normalnego łóżeczka a do dostawki piankowy bo innych nie było.

    Paulaa25 lubi tę wiadomość

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maryśka i Aga mocno trzymam za Was kciuki. Widać bardzo dobrze jest Waszym Maluszkom w brzuszkach. To są chyba najgorsze dni oczekiwania, bo tak blisko do spotkania z Dzieckiem a nie wiadomo kiedy ono nastąpi.

    Kabełka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 12 grudnia 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny teraz ogólnie większe dzieci się rodzą, ja to znowu się stresuję czy mój nie jest za mały ale lekarze mnie uspokajają, że jest w normie. zarówno ja jak i mąż jak się rodzilismy mieliśmy ok 3600 więc myślę, że nas synuś też będzie miał coś koło tego. Najważniejsze, że z USG wynika że wszystko z tymi naszymi dzieciaczki dobrze :-)

‹‹ 317 318 319 320 321 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ