X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki po IVF 2018
Odpowiedz

Ciężarówki po IVF 2018

Oceń ten wątek:
  • Jvm Autorytet
    Postów: 459 251

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jeśli macie łożysko na przedniej ścianie to ono amortyzuje ruchy i nie czuć ich tak mocno. Ja tak mam i delikatne ruchy czułam dopiero w 20 tc, a takie nie budzące wątpliwości to w 22 tc dopiero.

  • Aife Autorytet
    Postów: 303 242

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka gratuluję :) ciekawa jestem czy połówkowe potwierdza płeć ;) czy może coś się ukryło :D trochę ci zazdroszczę bo ja niestety na prenatalnych nie dowiedziałam się jaka płeć.. muszę jeszcze poczekać :)

    Farelka lubi tę wiadomość

    In vitro -wrzesien +ah beta 13 dpt 282
    ganns65ge86jk8bk.png
    Słaba morfologia plemników ( 2 nieudane iui)
  • mk Przyjaciółka
    Postów: 73 56

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 18:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, u mnie atrakcji ciąg dalszy. Bylismy w naszym nowym domu i zjechałam ze schodów. Nic poważnego ale obilam sobie tyłek;) moj maz chce mnie zapakować w folię bąbelkowa . ..
    Mam wrażenie że maluszek tez sie przejął tym upadkiem bo w aucie w drodze do domu cis tam sie kotlowalo w brzuchu. W czwartek polowkowe- zobaczymy czy wszystko ok i zapytam lekarza o ten incydent ze schodami

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka2707 wrote:
    Hej dziewczyny :) Ja od dłuższego czasu mam problemy ze snem - wygląda to tak, że przez 2 noce nie śpię w ogóle, a potem przesypiam np. 14 - 15 godzin. Chyba organizm się powoli przestawia na nocne wstawanie ;)
    Podobno w 3 trymestrze słabiej czuć ruchy dziecka, bo ma mało miejsca - owszem, kopniaków nie czuję, ale rozpychanie jak najbardziej :D Brzuch faluje jakby zaraz miał Obcy z niego wyskoczyć. I tak praktycznie przez cały dzień i pół nocy, nie wiem, kiedy młoda śpi. No i trochę mnie pobolewa kość łonowa. Jeszcze w tamtym tygodniu spacerowałam codziennie ponad godzinę, a wczoraj miałam iść do koleżanki, która mieszka jakieś 300 m dalej - wyszłam z domu i pierwsza myśl: "Kurczę, jak to daleko..." :D

    Olcia, witam w klubie CC ;)
    Kochana ja też co 2 noc średnio sypiam, budzę się do WC potem nie mogę zasnąć, zasypiam nad ranem i śpię do 11:00. Często w nocy Antoś wariuje mi w brzuchu, czuje często kopniaki i rozpychanie.
    Jak się czujesz z decyzją o CC? Ja się nastawiam zadaniowo, myślę że łatwiej jest się przygotować psychicznie do CC jeśli jest zaplanowana niż szykować się na poród sn i nagle zostać zabranym na CC. Mnie bardzo zależy na karmieniu piersią, położna mnie uspokajała że dużo zależy od nastawienia, mam nadzieję, że się uda :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka wrote:
    Kochane melduje się po prenatalnych. Wszystko w normie. Wyniki z krwi też. Maluchy dziś takie śmieszne. Jeden na górze cały czas robił fikolki I pokazywał język. Tak się usmialismy. Za to maluch na dole odwrócił się tylkiem i nie chciał z nami gadać, później trochę się przekręcił, był znacznie spokojniejszy. Pani Doktor powiedziała, że wyglądaja jej na 2 dziewczynki jednakże nie jest to na 100% I musimy jeszcze trochę poczekać aby to potwierdzić :-)
    Farelki! Gratulacje bardzo się cieszę! Po2 szczęście :-) sama jestem ciekawa kto tam siedzi u Ciebie w brzuszku ;-) najważniejsze że z maluchami wszystko ok :-)

    Farelka lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mk wrote:
    Dziewczyny, u mnie atrakcji ciąg dalszy. Bylismy w naszym nowym domu i zjechałam ze schodów. Nic poważnego ale obilam sobie tyłek;) moj maz chce mnie zapakować w folię bąbelkowa . ..
    Mam wrażenie że maluszek tez sie przejął tym upadkiem bo w aucie w drodze do domu cis tam sie kotlowalo w brzuchu. W czwartek polowkowe- zobaczymy czy wszystko ok i zapytam lekarza o ten incydent ze schodami
    Z tą filia to świetny pomysł, poza tym będzie Ci ciepłej ;-) pewnie upadek na pupę obudził malucha ;-) mam nadzieję że teraz dobrze się czujesz!

    Ja w czwartek natomiast idę na USG 3 trymestru :-)

  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaaa wrote:
    Kochana ja też co 2 noc średnio sypiam, budzę się do WC potem nie mogę zasnąć, zasypiam nad ranem i śpię do 11:00. Często w nocy Antoś wariuje mi w brzuchu, czuje często kopniaki i rozpychanie.
    Jak się czujesz z decyzją o CC? Ja się nastawiam zadaniowo, myślę że łatwiej jest się przygotować psychicznie do CC jeśli jest zaplanowana niż szykować się na poród sn i nagle zostać zabranym na CC. Mnie bardzo zależy na karmieniu piersią, położna mnie uspokajała że dużo zależy od nastawienia, mam nadzieję, że się uda :-)
    0
    Olciaaa mam to samo tylko, że praktycznie co noc budzę się na siku i nie mogę już zasnąć ,leżę tak ok 2h potem zasypiam i budzę się koło 10 tej.:)
    Dziś cała noc nie mogłam spać a to siku a to głodna a to tańce malutkiej :) Także takie uroki chyba :)
    Dziewczyny z jakiej firmy smoczki polecacie, kupujecie? Teraz jest taki wybór wszystkiego, że szok :)

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Farelko :) gratuluje :) !!!!
    Czekoladko / znowu czułam te bulgotki ;) ....
    To bulgotanie to Twój synuś ;-) zobaczysz co potem będzie :-P

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulaa25 wrote:
    0
    Olciaaa mam to samo tylko, że praktycznie co noc budzę się na siku i nie mogę już zasnąć ,leżę tak ok 2h potem zasypiam i budzę się koło 10 tej.:)
    Dziś cała noc nie mogłam spać a to siku a to głodna a to tańce malutkiej :) Także takie uroki chyba :)
    Dziewczyny z jakiej firmy smoczki polecacie, kupujecie? Teraz jest taki wybór wszystkiego, że szok :)
    ehhh czyli jest nas więcej ;-)
    Ja mam 1 smoczek, firmy lovi, dostałam go na warsztatach. Zobaczymy, czy się przyda, jak coś to kolejne potem dokupię, ale chyba na wszelki wypadek 1 dobrze mieć :-)

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka wrote:
    Kochane melduje się po prenatalnych. Wszystko w normie. Wyniki z krwi też. Maluchy dziś takie śmieszne. Jeden na górze cały czas robił fikolki I pokazywał język. Tak się usmialismy. Za to maluch na dole odwrócił się tylkiem i nie chciał z nami gadać, później trochę się przekręcił, był znacznie spokojniejszy. Pani Doktor powiedziała, że wyglądaja jej na 2 dziewczynki jednakże nie jest to na 100% I musimy jeszcze trochę poczekać aby to potwierdzić :-)

    Super, że wszystko dobrze :-) Szybko czas mija, chwilę temu robiłaś betę a tu już prenatalne. Za chwilę, będziesz się meldować po połówkowych :-)

    Farelka lubi tę wiadomość

  • Magkb Autorytet
    Postów: 394 219

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 20:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olcia na kiedy umawiają Ci CC? Mamy podobny termin ciązy, u mnie lekarka podała 21 lub 28 stycznia. Mam nadzieje, ze Mały do tego czasu nie postanowi inaczej.
    Dziewczyny ja sie czuje od kilku miesięcy prześwietnie, aż mi głupio, bo na forum styczniowym czy lutowym czytam, ze prawie każdej cos dolega. Oczywiście brzuszek trochę wymusza zmiany pozycji, szczególnie przy schylaniu, ale tak to nie mam żadnych boli czy innych niedogodności.
    Skórka jak u Ciebie, siedzisz juz na walizce?

    o1489vvjvnnzrzny.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magkb wrote:
    Olcia na kiedy umawiają Ci CC? Mamy podobny termin ciązy, u mnie lekarka podała 21 lub 28 stycznia. Mam nadzieje, ze Mały do tego czasu nie postanowi inaczej.
    Dziewczyny ja sie czuje od kilku miesięcy prześwietnie, aż mi głupio, bo na forum styczniowym czy lutowym czytam, ze prawie każdej cos dolega. Oczywiście brzuszek trochę wymusza zmiany pozycji, szczególnie przy schylaniu, ale tak to nie mam żadnych boli czy innych niedogodności.
    Skórka jak u Ciebie, siedzisz juz na walizce?
    Mój lekarz powiedzial, że jak okulista zdecyduje o CC to umówimy się na termin ale mam się szykować tak na ok 22- 24 stycznia plus minus. Zapytam go na kolejnej wizycie co mam robić jakby mój maluch też chciałby się szybciej pojawić ;-)
    Ja się ogólnie czuje bardzo ok, tylko dużo biegam do WC i nie mam siły się schylać ;-)

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jvm wrote:
    Dziewczyny, jeśli macie łożysko na przedniej ścianie to ono amortyzuje ruchy i nie czuć ich tak mocno. Ja tak mam i delikatne ruchy czułam dopiero w 20 tc, a takie nie budzące wątpliwości to w 22 tc dopiero.
    Ja mialam na przedniej scianie i od ok 21tc do samego konca po glowie chodzila mi mysl, ze jezeli lozysko amortyzuje ruchy, a ja je czuje tak bardzo i mala tak mi daje popalic, to co by bylo, jakbym miala lozysko w innym miejscu...


    Farelko gratulacje!!! Cudowne wiesci!




    Dzis bylismy na rozeznaniu z krzeselkami... wahalam sie miedzy jednym typowo krzeselkiem, a chicco hug bo dla mnie wazne, zeby byly kolka, tak, zebym juz teraz mogla ja czasem w pozycji pollezacej zabrac np do kuchni jak robie jedzenie... w kolysce juz srednio polezy, szybko sie nudzi, a z bujaczkiem nie powędruje...

    Ostatecznie krzeselko okazalo sie srednie, a chocco hug fajne, ale jako krzeselko dosc plytkie do siedzenia sie wydawalo...

    Ostatecznie stwierdziliamy, ze postawimy na nieobecny w sklepie Peg Perego, ale podobaja nam sie dwa modele i za nic w swiecie nie mozemy sie zdecydowac ktory z nich brac :/

    Farelka lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo serio amortyzuje ? Ja też mam na przedniej ścianie ;) czyli wtedy mniej kopniaków czuć tak?
    To wtedy te bulgotki to jednak jelita :)?

  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko chodzi o to, ze przy lozysku na przedniej scianie mizna slabiej czuc ruchy ;) ale ja jak wyzej pisalam miałam, a czylam baaaardzo intensywnie, ze az sobie myslalam, ze jesli ono amortyzuje to chyba jakby bylo z tylu to brzuch by mi juz calkiem rozerwalo hahah

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • inka2707 Autorytet
    Postów: 1059 972

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olciaaa wrote:
    Kochana ja też co 2 noc średnio sypiam, budzę się do WC potem nie mogę zasnąć, zasypiam nad ranem i śpię do 11:00. Często w nocy Antoś wariuje mi w brzuchu, czuje często kopniaki i rozpychanie.
    Jak się czujesz z decyzją o CC? Ja się nastawiam zadaniowo, myślę że łatwiej jest się przygotować psychicznie do CC jeśli jest zaplanowana niż szykować się na poród sn i nagle zostać zabranym na CC. Mnie bardzo zależy na karmieniu piersią, położna mnie uspokajała że dużo zależy od nastawienia, mam nadzieję, że się uda :-)
    Ja o tym że powinnam mieć CC usłyszałam po raz pierwszy jakieś 17 lat temu więc miałam dużo czasu żeby się z tym oswoić. Muszę jakoś pod koniec grudnia przejść się do szpitala i zapytać jak to wygląda z tą planowaną cesarką. Mój lekarz nie pracuje w tym szpitalu, więc mi zbytnio nie pomoże. Ale moja mama pracowała tam wiele lat na noworodkach, wszystkie pielęgniarki i położne to jej koleżanki, więc raczej mi doradzą co i jak ;)

    Rocznik 83, starania od początku 2016 r., AMH 6,07
    2.05 - crio ,8 dpt 128,8;12 dpt 918,8 zostały 3 mrozaczki
    1usadf9hr9wk5u3g.png
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka wrote:
    Jeeej nie wiem jak znosisz ten prolutex... dobrze że wymioty trochę ustępują
    .. u mnie za to częste migreny...

    Jutro mam prenatalne ;-) ciekawa jestem
    Farelka, jak sobie radzisz z migrenami?

    Edit: już doczytałam:)

    Jaka dawkę paracetamolu możesz brać?
    Gratuluję dobrych badań:)

    Dziewczyny, mnie za to złapało przeziębienie (katar).
    Któraś z Was była przeziębiona na początku ciąży?
    To może zaszkodzić?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 grudnia 2018, 12:14

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka przeziębienia na początku ciąży to chyba normalna sprawa, nasze organizmy są osłabione, do tego ta pogoda. Radzę domowe sposoby i może dobrze żeby zobaczył Cię lekarz. Pracujesz czy jesteś na L4? Moim zdaniem trochę odpoczynku i wygrzaniu w łóżku dobrze Ci zrobi. Ja na początku ciąży nie chorowałam ale to był czerwiec i ogromne upały. Jakaś infekcję zlapalam dopiero w październiku i leczyłam się ciepła herbatką z cytryną i sokiem malinowym, poza tym leżałam w ciepłe i szybko przeszło :-) zdrówka!!!!

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    inka2707 wrote:
    Ja o tym że powinnam mieć CC usłyszałam po raz pierwszy jakieś 17 lat temu więc miałam dużo czasu żeby się z tym oswoić. Muszę jakoś pod koniec grudnia przejść się do szpitala i zapytać jak to wygląda z tą planowaną cesarką. Mój lekarz nie pracuje w tym szpitalu, więc mi zbytnio nie pomoże. Ale moja mama pracowała tam wiele lat na noworodkach, wszystkie pielęgniarki i położne to jej koleżanki, więc raczej mi doradzą co i jak ;)
    Kochana to super, będziesz miała poród jak w domu :-) dzisiaj widziałm się z koleżanką która miała CC i powiedziała, że nie jest źle;-) śmiała się tylko, że powiedzieli jej w szpitalu że nie może dźwigać a jak zapytała o noszenie dziecka (prawie 4 kg) to powiedzieli, że dziecko to można ;-)

    inka2707 lubi tę wiadomość

  • asias Autorytet
    Postów: 428 455

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niezapominajka5 wrote:
    Farelka, jak sobie radzisz z migrenami?

    Edit: już doczytałam:)

    Jaka dawkę paracetamolu możesz brać?
    Gratuluję dobrych badań:)

    Dziewczyny, mnie za to złapało przeziębienie (katar).
    Któraś z Was była przeziębiona na początku ciąży?
    To może zaszkodzić?
    Hej :), ja byłam przeziębiona zaraz po tym jak dowiedziałam się o pozytywnej becie, miałam katar i ból gardła. U lekarza nie byłam, płukałam gardło wodą z solą, szałwią, psikałam tantum verde (w ciąży można). Piłam herbatę z dużą ilością cytryny, jadłam miód, kiwi, cytrusy i po paru dniach przeszło :)

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    l22n8u69izcn9pau.png
    endo 3/4 st, 2016- aniołek 7tc, 2017 I ICSI- aniołek 9 tc ,2018 II ICSI- 9dpt blastki- beta 112, 12 dpt- beta 442, 26 dpt <3
    3jgx3e3kcqbi5gsd.png
‹‹ 297 298 299 300 301 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ