X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki po IVF 2018
Odpowiedz

Ciężarówki po IVF 2018

Oceń ten wątek:
  • Rubi27 Autorytet
    Postów: 986 660

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Waleczna!
    Farelka ja brzuch taki widoczny miałam w 20 tygodniu wcześniej można było go spoko zamaskować. Mdłości też raczej nie miałam, trochę mnie mdliło ale nie wymiotowałam.
    Dzisiaj synuś bardzo w nocy rozrabiał raz czułam ból w pachwinie raz pod żebrami :)

    Waleczna, Farelka lubią tę wiadomość

    oar83e3ker59blqv.png
    3jvzp07wx4745wqo.png
    Starania od 2015r
    Słabe nasienie
    Novum od 09.2017
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelko u mnie brzuszka długo nie było widać,(ja tam coś delikatnie widziałam ale każdy mnie pytał gdzie brzuszek :)) wyskoczył mi dopiero po badaniu połówkowym 20,21 tydz.
    W tamtym tygodniu znajoma była zaskoczona gdy dowiedziała się o mojej ciąży od męża :) widuje mnie czasem w sklepie i nie zauważyła ;)
    Stwierdziła, że gdyby nie mąż to bylaby w szoku jak zobaczyłaby mnie z wózkiem za 3 miesiące.

    Dziewczyny w 5 10 15 dziś -50 % cała nowa kolelcja.
    W Smyku też jakieś promo są. :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2018, 08:58

    Farelka lubi tę wiadomość

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    morganaa wrote:
    Cierpliwa co to ten skok? O co chodzi?
    Mam jeszcze pytanie,bo Ty chyba heparyne w udo brałaś-od zewnetrznej czy wewnetrznej strony?
    W brzuch jakoś łatwiej było,a necie nie znalazłam instruktażu podowania heparymy podskornie w udo :(
    Skok rozwojowy dziecka ;) ogolnie jest ok 7 skokow, czas kiedy uklad nerwowy dziecka rozwija sie w bardzo szybkim tempie i po ktorym dziecko zyskuje nowe umiejetnosci, ale w trakcie ktorego moze byc niespokojne, marudne, czesciej wisiec na cycku, czy zarywac noce...
    Na szczescie u nas poki co konczy sie na marudnosci i teraz tym razem czestszymi pobudkami...
    Pierwszy to nawet przeszla praktycznie bezobjawowo, tylko bylo widac, ze musi byc juz po, bo sie bardzo zmienila...
    Jest tez "kalendarz" skokow rozwojowych dziecka, czyli taki schemat kiedy mniej wiecej wystepuja... ale moga oczywiscie wystepowac w troche innym czasie, bo to tylko takie przykladowe... czasem np u wczesniakow przychodza pozniej, a u dzieci urodzonych po terminie wczesniej ale to tez nie regula...
    U nas sie prawie idealnie do tej pory pokrywalo to z tym kalendarzem... jedynie co to trwalo krocej, ale przychodzily w tych tygodniach, ktore sa oznaczine jako tygodnie skoku...

    Co do heparyny to ja robilam calutki czas w uda... robilam bardziej od zewnetrznej strony tam gdzie sie kawalek skory dalo zlapac...
    Siadalam sobie na kant kanapy, prostowalam nogi w sensie w przod wyciagalam, tak zeby byly rozluznione, lapalam kawalek skory, zazwyczaj byl to rejon od polowy uda w kierunku kolana gdzies (ale nie pod samo kolano) wbijala, puszczalam i robilam zastrzyk... jak wyskakiwalo czasem takie zgrubienie po zastrzyku to delikatnie kilka sekund rozmasowywalam

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie. Maluszki się mają dobrze. Krwiak się zmniejszył. Doktor mówi że się wchlonie i żeby się nie martwić ew. Się obkurczy i będę jeszcze plamić, ale odpukac odeszło plamienie.

    Już widać rączki i nóżki, to jest szokujące! <3

    Paulaa25, Aife, Waleczna, Ciasteczko777, Rubi27, Marin, morganaa, 83xxx, klamka, Zizu87, MagNolia55, akilegna♥ lubią tę wiadomość

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 5 listopada 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka wrote:
    Ja już po wizycie. Maluszki się mają dobrze. Krwiak się zmniejszył. Doktor mówi że się wchlonie i żeby się nie martwić ew. Się obkurczy i będę jeszcze plamić, ale odpukac odeszło plamienie.

    Już widać rączki i nóżki, to jest szokujące! <3

    Super kochana, że wszystko dobrze!!!Bardzo się cieszę :)
    Ooo już widziałas ?Ja pierwszy raz zobaczyłam na prenatalnym usg w 12 tyg.też byłam w szoku bo widok niesamowity!!! ❤

    Farelka lubi tę wiadomość

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • Aife Autorytet
    Postów: 303 242

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :) chciałabym dołączyć :) przyjmiecie mnie? Mąż ma dosyć słuchania o moich dolegliwościach, a komuś muszę się pożalić :p

    Farelka, Zizu87, Paulaa25, akilegna♥ lubią tę wiadomość

    In vitro -wrzesien +ah beta 13 dpt 282
    ganns65ge86jk8bk.png
    Słaba morfologia plemników ( 2 nieudane iui)
  • Aife Autorytet
    Postów: 303 242

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka wrote:
    Ja już po wizycie. Maluszki się mają dobrze. Krwiak się zmniejszył. Doktor mówi że się wchlonie i żeby się nie martwić ew. Się obkurczy i będę jeszcze plamić, ale odpukac odeszło plamienie.

    Już widać rączki i nóżki, to jest szokujące! <3
    Super :))) zazdroszczę ci - ja mam USG w sobotę i już teraz się denerwuje

    In vitro -wrzesien +ah beta 13 dpt 282
    ganns65ge86jk8bk.png
    Słaba morfologia plemników ( 2 nieudane iui)
  • skórka33 Autorytet
    Postów: 700 593

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waleczna, Aife witajcie.

    Cierpliwa jaką Ty masz ogromną wiedzę, podziwiam Cię. No i nie dziw się że tak Ciebie zawsze o wszystko pytam;)

    Ja mam dziś późnym popołudniem wizytę i ogromnie się stresuję, chyba jak nigdy dotąd. Z jednej strony mam nadzieję że dowiem się już ostatecznie w sprawie porodu. A z drugiej martwię się że mogę dostać skierowanie do szpitala. Trzymajcie kciuki żeby szyjka się dobrze trzymała i żebym mogła aż do porodu być w domu.

    Waleczna lubi tę wiadomość

    dqpr3e5egbs5bec7.png
  • Aife Autorytet
    Postów: 303 242

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waleczna wrote:
    Witajcie Dziewczyny. Tak nie śmiało się tutaj melduje. Ja tez należę do tych Szczsciar,którym medycyna pomogła i oczekuje maleństwa tak jak Wy;)W końcu mogłam do Was dołączyć. Muszę się doradzić bardziej doświadczonych koleżanek. Mam pytanie we wtorek mam wizytę serduszkową,przed która się bardzo denerwuje. Byłam na pierwszej wizycie i lekarz zlecił mi mnóstwo badań. Czy musialyscie wszystkie badania powtarzać?Chodzi o : anty hbc, toxo img, rub igg, hbsag,antyhcv, ,vdrl,HIV. Robione były w maju. Robilybyscie na nowo?czy odpuścić? Pozdrawiam wszystkich
    Waleczna mi właśnie na wizycie serduszkiej lekarz sprawdził wszystkie badania i okazały się ważne :) dorzucił oczywiście te z krwi i mocz . Także na własną rękę nic nie rób tylko weź ze sobą te badania które miałaś do in vitro

    Waleczna lubi tę wiadomość

    In vitro -wrzesien +ah beta 13 dpt 282
    ganns65ge86jk8bk.png
    Słaba morfologia plemników ( 2 nieudane iui)
  • Salsefia Autorytet
    Postów: 357 543

    Wysłany: 5 listopada 2018, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka wrote:
    Oj dziewczynki jak czytam o mdlosciach to aż mi dziwnie. Mnie to chyba zupełnie omija. Ani razu nie miałam mdłości ani nie wymiotowalam a tak się tego bałam. A widzę że u Was niestety występują.

    Mam nadzieję że szybko wam miną.

    Kochane bardziej zaawansowane 'mam pytanko

    W którym TYG zauwazylyscie że wam rośnie brzuszek? I ciekawa też jestem odpowiedzi od mam bliźniaków bo u mnie bliźnięta jestem szczupła i tak się zastanawiam kiedy coś będzie widać
    Farelka będzie widać szybko ;-) od 10 tygodnia było już widać, po 14/16 rośnie w oczach. U mnie mąż nie migli się „tego” brzuszka doczekać i szybko to nastąpiło

    Farelka lubi tę wiadomość

    7mdlydr.png

    <3 Bruno <3 Klara

    Brak antykoncepcji 11/2015
    Żylaki powrózka nasiennego,
    06/2018 IMSI
    3/07/2018 transfer 2 blastek
    31/07/2018 dwa <3 <3
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Farelka wrote:
    Ja już po wizycie. Maluszki się mają dobrze. Krwiak się zmniejszył. Doktor mówi że się wchlonie i żeby się nie martwić ew. Się obkurczy i będę jeszcze plamić, ale odpukac odeszło plamienie.

    Już widać rączki i nóżki, to jest szokujące! <3
    Czyli z górki :) Też mniej więcej w tym czasie miałam usg i byłam w szoku że widać już kończyny. Nie do opisania.

    Farelka lubi tę wiadomość

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skorka:*
    Napewno wszystko bedzoe dobrze! Zazwyczaj jest tak, ze szyjka sie skraca, albo przedwczesne skurcze, maluchy sie ochaja na swiat jak tu dopiero 30tc i czlowiek sie stresuje dotrwac chociaz do tego 36-37tc a jak jest tak daleko, ze juz moze wyjsc to jeszcze czesto dziewczyny ciaze przenosza ;)
    Trzymam kciuki! I daj znac po wizycie ;)

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 5 listopada 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Salsefia wrote:
    Farelka będzie widać szybko ;-) od 10 tygodnia było już widać, po 14/16 rośnie w oczach. U mnie mąż nie migli się „tego” brzuszka doczekać i szybko to nastąpiło


    Patrzę kochana na Twój opis. Klara <3 też chce takie imię dla dziewczynki. Marzy mi się parka.

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak pierwszy raz zobaczyłam "małego człowieka" to łzy miałam w oczach,coś niesamowitego a jeszcze cały czas się ruszał :) mąż zobaczył tydzień później na prenatalnych-cudowne uczucie :)
    Ja bardzo chciałam dla córeczki Klara,jedyne imię dla dziecka,które miałam wybrane już w 8 klasie podstawówki :) a będzie Karolek :)

    83xxx, Farelka lubią tę wiadomość

    mbnotr8.png
  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 5 listopada 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Aife <3

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • Rubi27 Autorytet
    Postów: 986 660

    Wysłany: 5 listopada 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Aife! Fajnie że nas tu coraz wiecej.
    Niesamowite zobaczyć jak te maleństwo fika u nas w brzuchu, ale kolejny moj szok był na którymś badaniu gdy maluch był już za duży by cały zmieścił sie na monitorze :)

    oar83e3ker59blqv.png
    3jvzp07wx4745wqo.png
    Starania od 2015r
    Słabe nasienie
    Novum od 09.2017
  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aife wrote:
    Witajcie :) chciałabym dołączyć :) przyjmiecie mnie? Mąż ma dosyć słuchania o moich dolegliwościach, a komuś muszę się pożalić :p

    Witaj!
    Cudownie, że jest nas tutaj coraz więcej :-)

  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aife wrote:
    Witajcie :) chciałabym dołączyć :) przyjmiecie mnie? Mąż ma dosyć słuchania o moich dolegliwościach, a komuś muszę się pożalić :p

    Witamy na fiolecie Aife :)

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waleczna i Aife witajcie! Bardzo się cieszę! Gratuluje i życzę Wam nudnych i spokojnych ciąż <3

    Farelka, Waleczna lubią tę wiadomość

  • Magkb Autorytet
    Postów: 394 219

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa czy Ty masz do polecenia jakieś książki o rozwoju, wychowaniu dziecka? Ja na razie zatrzymałam sie na ciążowych.
    Wiecie, ze ja najlepiej wspominam 1 usg jak zobaczyłam kropeczek i kolejne jak usłyszałam serduszko, a na ekranie był mały miś jak z Tousa ;) zawsze sie cieszę na usg, ale tamte jednak to było niesamowite przeżycie.

    Farelka, Aife lubią tę wiadomość

    o1489vvjvnnzrzny.png
‹‹ 246 247 248 249 250 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ