X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki po IVF 2018
Odpowiedz

Ciężarówki po IVF 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeszcze ja uzupełnię statystykę, u nas niepłodność idiopatyczna (chociaż na początku była mowa o czynniku męskim, ktory jednak w czasie leczenia został odrzucony) i mamy dziewczynkę.
    Też się zastanawiałam czy ivf ma wpływ na plec i teraz myślę, że może przy zwykłym ivf może być więcej chłopców że względu na szybsze plemniki męskie, ale większość z nas miała pewnie icsi albo imsi, a tu już jest wybierany konkretny ładny plemnik.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Buko wrote:
    To jeszcze ja uzupełnię statystykę, u nas niepłodność idiopatyczna (chociaż na początku była mowa o czynniku męskim, ktory jednak w czasie leczenia został odrzucony) i mamy dziewczynkę.
    Też się zastanawiałam czy ivf ma wpływ na plec i teraz myślę, że może przy zwykłym ivf może być więcej chłopców że względu na szybsze plemniki męskie, ale większość z nas miała pewnie icsi albo imsi, a tu już jest wybierany konkretny ładny plemnik.
    Tak - icsi- ale to jak oni wybierają ? Tzn selekcjonują plemniki jakoś ?? Myślałam, że na traf ...i siup do środka ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego o wiem, to wybierają takie "najładniejsze" o prawidłowej morfologii. U nas morfologia nie przekroczyła nigdy 3%, więc na pewno wybierali tylko z tych o prawidłowej budowie.

  • Waleczna Autorytet
    Postów: 675 1009

    Wysłany: 4 listopada 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczyny. Tak nie śmiało się tutaj melduje. Ja tez należę do tych Szczsciar,którym medycyna pomogła i oczekuje maleństwa tak jak Wy;)W końcu mogłam do Was dołączyć. Muszę się doradzić bardziej doświadczonych koleżanek. Mam pytanie we wtorek mam wizytę serduszkową,przed która się bardzo denerwuje. Byłam na pierwszej wizycie i lekarz zlecił mi mnóstwo badań. Czy musialyscie wszystkie badania powtarzać?Chodzi o : anty hbc, toxo img, rub igg, hbsag,antyhcv, ,vdrl,HIV. Robione były w maju. Robilybyscie na nowo?czy odpuścić? Pozdrawiam wszystkich

    Magkb, akilegna♥, Rubi27, inka2707 lubią tę wiadomość

    👩‍🦰
    Hiperpolaktynemia
    Niedoczynnosc tarczycy
    Endometrioza
    👱‍♂️
    Czynnik męski

    4 inseminacje 😞😞😞😞
    IVF+IMSI❄️❄️❄️❄️
    Transfer świeży 😞
    Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka

    06.2020 Zaczynamy walkę o rodzeństwo
    07.2020 Crio❄️😞
    09.2020 Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka
  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 4 listopada 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miło Cię tu widzieć Waleczna <3 Witaj.

    Ja miałam kilka badań, ale jednak mniej niż Ty bo anty hcv hiv to już nie...

    Miałam teraz morfologie mocz , kiła, odczyn coombsa( przeciwciala jakieś tam, mamy z mężem niezgodność grup krwi) I glukoza takie podstawowe.

    Waleczna lubi tę wiadomość

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Waleczna :) gratulacje !!!!
    Tak - ja musiałam wszystko powtórzyć .. stare miałam z kwietnia i maja. Do tego dodatkowe badania (w tym krzywa, usg piersi itp).
    Trzymam kciuki za wizytę serduszkową!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 20:16

    Waleczna lubi tę wiadomość

  • Waleczna Autorytet
    Postów: 675 1009

    Wysłany: 4 listopada 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miło być z Wami tutaj❤️Tak kochana ja tez mam morfologię,mocz,glukozę na czczo,tsh,ft4 a oprócz tego badanie wirusologiczne i zastanawiam się czy to sens powtarzać. Jeśli będzie trzeba to oczywiście zrobię,ale jeśli te co mam byłby ważne to po co wydawać kasę i tak już wydajemy sporo wiec pytam.

    Farelka lubi tę wiadomość

    👩‍🦰
    Hiperpolaktynemia
    Niedoczynnosc tarczycy
    Endometrioza
    👱‍♂️
    Czynnik męski

    4 inseminacje 😞😞😞😞
    IVF+IMSI❄️❄️❄️❄️
    Transfer świeży 😞
    Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka

    06.2020 Zaczynamy walkę o rodzeństwo
    07.2020 Crio❄️😞
    09.2020 Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka
  • Necia124 Autorytet
    Postów: 1154 572

    Wysłany: 4 listopada 2018, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy Waleczna u nas na fiolecie. Rozgość się. U nas procedura rozpoczęła się kwiecień/maj i smaku okazało się że beta jest pozytywna. Badania miałam z kwietnia i nie musialam ich powtarzać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 20:23

    Waleczna lubi tę wiadomość

    ty0qs6r.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waleczna wrote:
    Miło być z Wami tutaj❤️Tak kochana ja tez mam morfologię,mocz,glukozę na czczo,tsh,ft4 a oprócz tego badanie wirusologiczne i zastanawiam się czy to sens powtarzać. Jeśli będzie trzeba to oczywiście zrobię,ale jeśli te co mam byłby ważne to po co wydawać kasę i tak już wydajemy sporo wiec pytam.
    Szczerze, ja się nie wahałam bo jednak toxo mogłam się miedzy czasie zarazić itp. (a miałam wszystko wcześniej ujemne, teraz też -ufff). Ewentualnie rozważ wirusologie, ale pozostałe musisz raczej zrobić- u mnie np tarczyca oszalała ;) i teraz co 2 tyg mam badania... i lekarza endo :P mój lekarz prowadzący wiedział że mam badania przed IVF ale i tak kazał powtórzyć (nawet grupę krwi i coś tam do tego - mamy niezgodność).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 20:28

  • Waleczna Autorytet
    Postów: 675 1009

    Wysłany: 4 listopada 2018, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Kobietki;) To fakt Ciasteczko masz racje,ze można się tego brzydalstwa nabawić, ale mam ogromna nadzieje ze będzie wszystko ok:)
    A jak było u Was na początku tez męczyły Was mdłości? Mnie męczą ,kilka razy wymiotowałam No i mam wstręt do jedzenia. Staram się jeść na sile żeby Maluszkowi przekazać trochę witaminek:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 20:41

    👩‍🦰
    Hiperpolaktynemia
    Niedoczynnosc tarczycy
    Endometrioza
    👱‍♂️
    Czynnik męski

    4 inseminacje 😞😞😞😞
    IVF+IMSI❄️❄️❄️❄️
    Transfer świeży 😞
    Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka

    06.2020 Zaczynamy walkę o rodzeństwo
    07.2020 Crio❄️😞
    09.2020 Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waleczna wrote:
    Dziekuje Kobietki;) To fakt Ciasteczko masz racje,ze można się tego przydalstwa nabawić, ale mam ogromna nadzieje ze będzie wszystko ok:)
    A jak było u Was na początku tez męczyły Was mdłości? Mnie męczą ,kilka razy wymiotowałam No i mam wstręt do jedzenia. Stratami się jeść na sile żeby Maluszkowi przekazać trochę witaminek:)
    U mnie głównie, że miałam oba IG ujemne - gdybym miała przeciwciała to może bym zrezygnowała.
    Mdłości i wymioty męczą mnie cały czas :( problemy z jedzeniem też dalej mam...na początku w ogóle prawie nic nie jadłam :( - jadłowstręt gigant; czyli mamy b. podobnie ... :D

  • Zizu87 Autorytet
    Postów: 1940 1358

    Wysłany: 4 listopada 2018, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waleczna wrote:
    Witajcie Dziewczyny. Tak nie śmiało się tutaj melduje. Ja tez należę do tych Szczsciar,którym medycyna pomogła i oczekuje maleństwa tak jak Wy;)W końcu mogłam do Was dołączyć. Muszę się doradzić bardziej doświadczonych koleżanek. Mam pytanie we wtorek mam wizytę serduszkową,przed która się bardzo denerwuje. Byłam na pierwszej wizycie i lekarz zlecił mi mnóstwo badań. Czy musialyscie wszystkie badania powtarzać?Chodzi o : anty hbc, toxo img, rub igg, hbsag,antyhcv, ,vdrl,HIV. Robione były w maju. Robilybyscie na nowo?czy odpuścić? Pozdrawiam wszystkich

    Witaj na fiolecie! Gratulacje :-)
    Co do badań ja powtarzałam, miałam je robione w kwietniu a udany transfer odbył się w czerwcu.

    Waleczna lubi tę wiadomość

  • Paulaa25 Autorytet
    Postów: 1291 711

    Wysłany: 4 listopada 2018, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj na fiolecie Waleczna!Gratuluję :)
    Ja mimo iż wyniki miałam aktualne lekarz prowadzący całą procedurę zlecił mi wykonać na nowo.I robiłam : morfologie,mocz,glukoze,kiła,tsh,wirus zap.wątroby B,C,Toxoplazma IgG,IgM,Cytomegalowirus IgG,IgM i Hiv

    Waleczna lubi tę wiadomość

    klz99vvj0gp9lsbd.png
  • Waleczna Autorytet
    Postów: 675 1009

    Wysłany: 4 listopada 2018, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie tak myśle,ze od maja to już trochę czasu minęło i może jednak warto powtórzyć.
    Dziewczyny doskonale Was pamietam z różowej strony jak patrzę na suwaczki, to jestem w szoku ze ten czas szybciutko leci.
    Ciasteczko a znasz już płeć dziecka? Mam nadzieje,ze mdłości bas opuszcza heh i będziemy mogły jeść co dusza zapragnie :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 listopada 2018, 20:55

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

    👩‍🦰
    Hiperpolaktynemia
    Niedoczynnosc tarczycy
    Endometrioza
    👱‍♂️
    Czynnik męski

    4 inseminacje 😞😞😞😞
    IVF+IMSI❄️❄️❄️❄️
    Transfer świeży 😞
    Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka

    06.2020 Zaczynamy walkę o rodzeństwo
    07.2020 Crio❄️😞
    09.2020 Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waleczna wrote:
    No właśnie tak myśle,ze od maja to już trochę czasu minęło i może jednak warto powtórzyć.
    Dziewczyny doskonale Was pamietam z różowej strony jak patrzę na suwaczki, to jestem w szoku ze ten czas szybciutko leci.
    Ciasteczko a znasz już płeć dziecka? Mam nadzieje,ze mdłości bas opuszcza heh i będziemy mogły jeść co dusza zapragnie :P
    :D synek/ robiłam nipt test (panorama).
    Oj oby nam odeszły te mdłości i wymioty- mam serdecznie dosyć - śniadanie jadam o 12, wcześniej nie jestem w stanie ;) łudziłam się, że 12 tydz i będzie koniec a tu guzik ... :D ale damy radę !!!

  • Farelka Autorytet
    Postów: 1314 1344

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj dziewczynki jak czytam o mdlosciach to aż mi dziwnie. Mnie to chyba zupełnie omija. Ani razu nie miałam mdłości ani nie wymiotowalam a tak się tego bałam. A widzę że u Was niestety występują.

    Mam nadzieję że szybko wam miną.

    Kochane bardziej zaawansowane 'mam pytanko

    W którym TYG zauwazylyscie że wam rośnie brzuszek? I ciekawa też jestem odpowiedzi od mam bliźniaków bo u mnie bliźnięta jestem szczupła i tak się zastanawiam kiedy coś będzie widać

    f2w3rjjgtc46j0xs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam pytanko do zaawansowanych - bierzecie Acard / kwas acetylosalicylowy i jaką dawkę ? Mi gin zwiększył już z 75 do 150, czytałam też u mamy ginek., a ciekawi mnie czy i ile bierzecie ? :D

  • Waleczna Autorytet
    Postów: 675 1009

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko gratuluje Synusia❤️
    Farelka ciesz się Kochana,ze Cię to omija. Ale jak mówię tylke przeszłam to i to dam radę aby cieszyć się macierzyństwem. Ja biorę acard 75 od początku cyklu przygotowującego do crio do odwołania.

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

    👩‍🦰
    Hiperpolaktynemia
    Niedoczynnosc tarczycy
    Endometrioza
    👱‍♂️
    Czynnik męski

    4 inseminacje 😞😞😞😞
    IVF+IMSI❄️❄️❄️❄️
    Transfer świeży 😞
    Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka

    06.2020 Zaczynamy walkę o rodzeństwo
    07.2020 Crio❄️😞
    09.2020 Crio❄️😉❤️👧🏻 Zdrowa córeczka
  • Cccierpliwa Autorytet
    Postów: 22631 11315

    Wysłany: 5 listopada 2018, 06:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Waleczna gratulacje!

    Farelka u mnie brzuszek juz bylo widac zaokraglony wyraznie w 11tc takze...

    Ciasteczko ja bralam tylko heparyne...


    Ja sie zastezele... moje dziecko ma skok i jak nigdy jeszcze jak dlugo jest na swiecie jej sie takie cuda nie zdarzaly tak reraz juz druga noc budzi sie co 2h... i to bynajmniej nie z glodu bo juz sprawdzalam z butli ile wypije to 20-40ml wiec to na 100% skok... poszla pieknie w slady swojej kyzynki, ktora tez skoki przechodziła zlym snem...
    A akurat Mia by sie teraz wpasowala idealnie wiekiem w skok 12 tygodnia...

    Waleczna lubi tę wiadomość

    Vf81p2.pngvqiep2.png

    Instagram
    @invitro.mama

    Rozpakowane mamusie

    https://walkaorodzicielstwo.blogspot.de
    Starania start -> 2013
    [*] 10tc (2015)
    [*]8tc (2018)
    3xIUI :(
    1 ICSI
    ->23.11 punkcja (24-27.11 hiperstymulacja/hospitalizacja)
    ->27.11 transfer 🐣🐣
    ->14dpt beta 1700
    ->21dpt beta 10275
    ->31dpt biją <3 <3
    -> 39dpt bije <3
    -> 18.08.2018 (40+0) córeczka <3

    -> 25.08.2020 termin w klinice leczenia niepłodności
    -> 25.08 start Cyclo Progynova
    -> 14.09 💉
    -> 25.09 Punkcja
    -> 29.09 Transfer 🐣
    -> 14dpt beta 1700
    -> 23dpt <3
    -> 16.06.2021 (39+5) synek <3


    ⬇️ moja lista wyprawkowa ⬇️
    http://walkaorodzicielstwo.blogspot.com/2018/11/lista-wyprawkowa.html?m=1
  • morganaa Autorytet
    Postów: 1753 1025

    Wysłany: 5 listopada 2018, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cierpliwa co to ten skok? O co chodzi?
    Mam jeszcze pytanie,bo Ty chyba heparyne w udo brałaś-od zewnetrznej czy wewnetrznej strony?
    W brzuch jakoś łatwiej było,a necie nie znalazłam instruktażu podowania heparymy podskornie w udo :(

    mbnotr8.png
‹‹ 245 246 247 248 249 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ