X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarówki metodą IVF i IUI
Odpowiedz

Ciężarówki metodą IVF i IUI

Oceń ten wątek:
  • Fistaszek Autorytet
    Postów: 596 794

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bede miala w Gyncentrum w Katowicach. Powiem Ci Biala,ze pomimo, iz mam juz dziecko to ta ciaza blizniacza mnie stresuje

    34bws65ga0j0xbs5.png
    relgio4pb80c7l0k.png
  • duza Autorytet
    Postów: 534 698

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja nie zdawałam dobre sprawy, że badania prenatalne trwają tyle czasu. Dzięki Biała za dokładny opis, bo i ja muszę się zapisać. U mnie dr dała przedział 22.07 - 2.08 i jutro planowałam dzwonić do kliniki i się zapisać.
    I dobrze, że poruszyłaś Fistaszku ten temat, bo ja byłam przekonana, że zapisać się powinnam do swojej dr z kliniki, a Ty piszesz o specjalnych lekarzach. Będę chyba musiała jutro o wszystko wypytać, bo zielona jestem jak szczypiorek.

    zi13vfxmwk074eo4.png
  • Ginger84 Autorytet
    Postów: 2846 2157

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viki26 wrote:
    Witajcie:) ja jestem po ivf. Po trzecim podejściu czekam na wizyte serduszkową.

    Cześć Ginger:)
    Witaj kochana myli mnie ten twój nick;)
    Kiedy wizyta?

    Viki26 lubi tę wiadomość

    mhsvwn15uuvvbx5t.png
    mhsv6iyefqc96uk2.png

    Aniołek [*] 5 tc 11.2014
  • Ginger84 Autorytet
    Postów: 2846 2157

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 21:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po drugich prenatalnych w Gyncentrum ze względu ze byłam ich pacjentka badania te miałam za darmo. Dr Mercik wypisał skierowanie;)
    Wszystko wyszło w porządku maluch waży juz 430g no i drugi chłopak będzie.
    Niestety dalej leżę i raczej nie zapowiada się żeby miało się to zmienić:(
    Ale damy rade dziewczynki tyle już przeszłysmy ze teraz nie widzę innej opcji jak szczęśliwie donosić;)

    Biała, aszka lubią tę wiadomość

    mhsvwn15uuvvbx5t.png
    mhsv6iyefqc96uk2.png

    Aniołek [*] 5 tc 11.2014
  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć kobiety :-) ja też po ivf icsi udało się za pierwszym razem :-) już tez jesteśmy po prenatalnych i było wszystko ok :-) a nie dawno dowiedziałam się że pod serduszkiem noszę małą Zosieńkę :-* a i 21lipca mamy już połówkowe :-) jeju jak ten czas leci :-)

    Viki26, Biała, aszka, agniesia2569, Agi83 lubią tę wiadomość

  • Viki26 Autorytet
    Postów: 524 527

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginger84 wrote:
    Witaj kochana myli mnie ten twój nick;)
    Kiedy wizyta?
    Mnie też czasem myli:) Ale lwiatka pozostały ;p
    Idziemy podglądać serduszko w czwartek, to będzie 6tc + 3d

    2014 ISCI1 :( cp 2015 crio :( 05.2015 ISCI2 :) 2017 ISCI3 :( 02.2018 ISCI4 :( 2018 ...?i co teraz?
  • Ginger84 Autorytet
    Postów: 2846 2157

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to mocno trzymam kciuki wiem jaki to stresujacy okres. Niestety z biegiem czasu stres nie mija tym bardziej jak są jakieś dolegliwości. A jak się czujesz? Mam nadzieje ze lepiej niż ja;)

    aszka lubi tę wiadomość

    mhsvwn15uuvvbx5t.png
    mhsv6iyefqc96uk2.png

    Aniołek [*] 5 tc 11.2014
  • Fistaszek Autorytet
    Postów: 596 794

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginger, ja jutro rano jestem u dr M, poprosze o skierowanie:-) Zapisalam sie do Dr Rozmus, gdzies tam ja polecali, a Ty u kogo bylas?

    aszka lubi tę wiadomość

    34bws65ga0j0xbs5.png
    relgio4pb80c7l0k.png
  • Ginger84 Autorytet
    Postów: 2846 2157

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też u niej i polecam;) wszystko ładnie opisuje mówi co widać jak dla mnie super. I nawet mój gin jak zobaczył jej pieczątkę to powiedział ze dobry specjalista z niej;)
    Ja dopiero jak przyjechało na prenatalne to powiedzialam w rejestracji ze jestem ich pacjentka i dr ma wypisać skierowanie potem poprostu dołożyli do mojej kartoteki. Możesz tez mieć od swojego gina.

    mhsvwn15uuvvbx5t.png
    mhsv6iyefqc96uk2.png

    Aniołek [*] 5 tc 11.2014
  • Viki26 Autorytet
    Postów: 524 527

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biała wrote:
    Tak, te co robiłam to nieinwazyjne. Jeżeli wyjdzie coś nie tak czyli, średnie lub wysokie ryzyko to wtedy badania inwazyjne lub NIFTY - nieinwazyjne, ale koszt 2500,- zł.
    Biała ja jestem z góry przypisana do grupy ryzyka bo mam 35+ więc jeśli nie pójdę na inwazyjne (refundowane przez NFZ) tylko na pełnopłatne NIFTY to efekt będzie ten sam, ale ryzyko mniejsze?

    2014 ISCI1 :( cp 2015 crio :( 05.2015 ISCI2 :) 2017 ISCI3 :( 02.2018 ISCI4 :( 2018 ...?i co teraz?
  • Fistaszek Autorytet
    Postów: 596 794

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 22:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginger, ja nadal chodze do gyn, bo mam blisko i mi sie oplaca w miare

    34bws65ga0j0xbs5.png
    relgio4pb80c7l0k.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cynnia wrote:
    Ciesze sie aszka ze obu nam sie udało:) w którym tygodniu jestes?
    w 8 ale u mnie wyszły złe wyniki moczu, zanosze na posiew zeby sprawdzic co sie dzieje i najwyzej antybiotyk.

    ewka25 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    duza wrote:
    To i ja się witam :-) Ja również jestem po przejściach in vitrowych - na szczęście wreszcie po fioletowej stronie.
    kojarze Ciebie z tematu z fioletowej strony :*

    duza lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fistaszek wrote:
    I ja po IVF IMSI ze wzgledu na bardzo kiepskie nasienie. Udalo sie za pierwszym razem. Bede miala dwa maluchy.
    ale fajnie, gratulacje podwojne :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viki26 wrote:
    Fistaszek dobry temat:)
    No właśnie jak to jest z tymi prenatalnymi inwazyjnymi, ja jestem 35+.
    Wprawdzie przede mną jeszcze wizyta serduszkowa ale dr ma mi dać na niej skierowanie na prenatalne i o co mam go pytać?:) bo wolę trzymać rękę na pulsie, znając nasze doświadczenia z różowej strony, kto pyta na forum nie błądzi ;p
    Inwazyjne :
    Amniopunkcja
    Biopsja trofoblastu (kosmówki)
    Kordocenteza
    Fetoskopia
    Wszystkie się wykonuje? od czego to zależy?
    ja tez 35+ masz na NFZ. Mi lekarz kazał sie zgłosic po 12 tygodniu ciazy skonczonym,mowi ze niektorzy lekarze daja wczesniej badania ale wg niego sa wtedy mniej realne. W sumie wiekszosc moich kolezanek tez robiła pomiedzy 12 tyg ciazy a 14 tyg c. Moja siostra miała pierwsze dziecko w wieku 38 lat, test pappa wyszedł srednio po amniopunkcji wyszło ze ok. Dziecko zdrowe. Niby sa tez testy nifty i harmony po 2400 zł lub 2600zł ale z tego co moj lekarz mowi to jednak badanie pappa jest bardziej realne i wtedy zaiast wydawac 2600 zrobic amniopunkcje. Takie badanie zalezy od tego czy w rodzinie miałas przypadki chorob genetycznych, itd, wiek i np wskazanie do ciazy po invitro (z w powodu mutacji np). Mi wpisał lekarz wiek w skierowaniu, ale tak naprawde wiek 35 po prostu jest ogranicznikiem, zeby NFZ nie wydawało kasy na młodsze kobiety. Sama mam mnostwo kolezanek i siostre ktore jak widzicie jak wyzej napisałam urodziły zdrowe dzieci, a np. mam kolezanki lat 45 ktore urodziły pierwsze dziecko.

    Viki26, aaaa09 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biała wrote:
    Badania prenatalne robiłam 25.06. i już opowiadam co i jak. Lekarz polecił mi Volumed w Krakowie. Oczywiście wcześniej rejestracja, gdzie podajemy wiek ciąży, co istotne pojedyncza czy bliźniacza, a do tego w moim przypadku powód badań na NFZ: wiek. (Radzę zaglądnąć na strone np.tej kliniki i wszystke kwalifikacje NFZ są wypisane) Po przyjciu wypełniłam ankietę i min.zgodę na popranie krwi. W gabinecie Pani Dr (wspaniała osoba!) przeprowadziła krótki wywiad i min. pytała o palenie papierosów, rodzaj zapłodnienia i przy in-vitro sposób (ivf, icsi), pochodzenie komórki jajowej oraz dokładną datę punkcji. Następnie badanie usg przez powłoki brzuszne które trwały przy mojej dwójce ok. 1 godz. Dzieci miały sprawdzaną i mierzoną przezierność karkową, czy mają kość nosową, kształt główki, obecność pęcherza, nerek, żołądka oraz serduszko (ile jam,ułożenie,wielkość), budowę pępowiny i ułożenie łożyska. No i oczywiście długość płodu oraz budowę rączek i nóżek. Na podstawie usg oraz pobranej krwi określa się, czy isnieje wysokie, średnie, czy niskie prawdopodobieństwo wystąpienie chorób typu zespół Downa, Edwardsa, Patau.
    u mnie w Invikcie Warszawa podobnie, najpierw przychodzisz, ankieta, pobieraja krew a od razu usg.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Viki26 wrote:
    Mnie też czasem myli:) Ale lwiatka pozostały ;p
    Idziemy podglądać serduszko w czwartek, to będzie 6tc + 3d
    powodzenia :)

    Viki26 lubi tę wiadomość

  • zai2014 Autorytet
    Postów: 591 510

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Więc i ja dołączam Kochane. Druga procedura udana- podwójnie udana :D Jestem już po prenatalnych, po których jednak nie jestem jakoś zadowolona. Po całosciowych badaniach (usg, które wyszło OK+ krew, która namieszała mi wyniku) wyszło mi podwyższone(według mnie podwyzszone, bo dziewczyny na innych wątkach uspokajają) ryzyko trisomii 18 :( W środę wizyta u gina i u genetyka- czekam na to jak na szpilkach. Widzę że dużo nas tu z GC :) Ja również póki co jeżdzę do Gyn, choć przyznam że jakoś nie mogę się z nimi rozstać. Z jednej strony chciałabym już zapomnieć o tych wszystkich niepowodzeniach a z drugiej wydaje mi się że żaden lekarz z mojej okolicy nie zapopiekuje się tak moją ciążą po IVF. Aha, a wracając jeszcze do luteiny, to ja od soboty już nie biorę. Lekarka zmniejszała mi dawki aż doszłyśmy do 0. Póki co jest OK.

    aszka, justa1234, aaaa09, Agi83 lubią tę wiadomość

    Bliźniaki są z nami :*
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zai kliknełam lubie to za udane invitro. Trzymam kciuki za wizyte u genetyka,moze porozmawiaj na temat amniopunkcji? Testy nifty lub harmony? W ogole trzymam kciuki zeby było dobrze.

    zai2014 lubi tę wiadomość

  • justa1234 Autorytet
    Postów: 2280 2565

    Wysłany: 29 czerwca 2015, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zai ja też kliknęłam lubię to ale ze względu na udane ivf :-)





    ja już dawno luteiny nie biorę i już lekarz kazał mi zakończyć brania dufhastonu :-) na szczęśćie o parę tabletek mniej będzie do brania :-)

    zai2014 lubi tę wiadomość

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ