X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciężarne '86
Odpowiedz

Ciężarne '86

Oceń ten wątek:
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 8 maja 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja osobiście nie czuję się za młoda na ciążę. Osobiście to nawet żałuję, że tyle zwlekałam i zawsze było coś ważniejszego.

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Sis Autorytet
    Postów: 647 374

    Wysłany: 8 maja 2014, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a mam dokładnie takie same myśli :) Mój mąż namawiał mnie na dziecko już przed ślubem bo wtedy nie planowaliśmy w najbliższym czasie się pobierać.
    Ja nie chciałam bo a to za młoda jestem, później w pracy nie taka umowa, dalej mieszkania nie mieliśmy swojego i tak latka leciały.. I teraz tak sobie myślę że może gdybym się zdecydowała kiedyś to byłoby mi dużo łatwiej zajść.
    Ale..ważne że teraz się udało i nie ma co żałować przeszłości...:))

    3i49j48a2gjt7hjd.png
    29+1, 44 cm, 1430 g
  • Martynaaa Autorytet
    Postów: 563 393

    Wysłany: 8 maja 2014, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, ja tez się dołączam!
    Jesteśmy 5 lat po ślubie, troche zaluje ze tak dlugo czekaliśmy z decyzja o dziecku, zawsze nie ten moment, czekanie na lepsza sytuacje. Czas leci a niewiele sie zmienia. Teraz jesteśmy w ciąży i jesteśmy przeszczesliwi :)

    Zdrowych ciąż!

    3i49anlimybgnl9h.png
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 8 maja 2014, 22:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale fajnie ze coraz wiecej nas tutaj :)
    Mi sie zawsze wydawalo ze jak bede miec 28 lat to moje zycie juz bedzie idealnie poukladane i bede miec juz conajmniej dwojke dzieci. Rzeczywistosc byla inna i chociaz z jednej strony troche szkoda ze tak pozno sie wzielismy za "rozpladzanie" to z drugiej strony mysle ze dopiero teraz jestem naprawde psychicznie gotowa. Wybawilismy sie z mezem, wyimprezowalismy, nacieszylismy sie soba bo jestesmy juz razem 9 lat i wlasnie dopiero od roku poczulismy ze czas na cos wiecej i zmiane rytmu zycia. No a potem sie okazalo ze to troszke trwa no i w koncu sie udalo :)

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 9 maja 2014, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam w planach czekać jeszcze rok, ale w zeszłym roku zaczęłam mieć problemy z @. Zdarzało mi się, że przez 50 dni się nie pojawiał. Miałam taką sytuację dwa razy i zaczęłam się bać, że coś jest nie tak, że będą problemy i wtedy instynkt macierzyński spadł na mnie jak grom z jasnego nieba!

    Martynaaa - witamy :-)

    Martynaaa lubi tę wiadomość

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kor_a czasem tak jest ze jeden impuls wystarczy zeby sie cos obudzilo. Na przyklad wlasnie swiadomosc ze dziecko nie jest na wyciagniecie reki, ale ze moze byc z tym problem. Wtedy sobie wlasnie czlowiek dopiero zdaje sprawe ze trzeba dzialac i ze to jest cos o czym marzy.

    Dziewczyny dopadlo mnie przeziebienie. Gardlo mnie boli okropnie i katar zaczynam miec. We wtorek pracowalam caly dzien z dziewczyna ktora byla juz strasznie przeziebiona i non stop dezynfekowalam sobie dlonie i powtarzalam w glowie "nie zarazisz sie! nie zarazisz sie!" a tu jednak cos zlapalam... Faszeruje sie od wczoraj sokami cytrusowymi, herbatka z sokiem malinowym i miodem i na wieczor czosnkiem, ale gardlo dalej boli. Plukalam tez woda z soda, ale na dluzsza mete niezbyt to cos dalo. Macie jakies sposoby?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2014, 09:26

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 9 maja 2014, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słyszałam, ze jest taki syrop na przeziębienie dla kobiet w ciąży - nazywa się Prenalen. Ja stosowałam pastylki na gardło i mi pomogły.

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 9 maja 2014, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba jednak wyskocze z pizamy (bo na szczescie mam dzis wolne) i sie przejde do apteki.

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 9 maja 2014, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiedziałam dzisiaj w pracy o ciąży. Reakcje zaskoczyły mnie pozytywnie, czyli strach ma wielkie oczy.:-) Ciesze się, że już po - teraz już w pełni mogę się cieszyć ciążą.:-)

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 9 maja 2014, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to super ze pozytywne reakcje. Mojemu szefowi to chyba oczy wyskacza bo moja kolezanka tez jest w ciazy wczesnej i juz jest na zwolnieniu lekarskim bo sie zle czuje. Narazie ja wykonuje jej obowiazki wiec jak mu powiem ze ja tez w ciazy to mu kopara opadnie bo nie wiem kto bedzie za nas dwie pracowal:) Ale trudno, nie bede swojego zycia podporzadkowywac pod czyjes.

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • Martynaaa Autorytet
    Postów: 563 393

    Wysłany: 9 maja 2014, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie w pracy jeszcze nikt nic nie wie, ale jak moja szefowa sie dowie to nie bedzie szczesliwa, juz dwie kolezanki sa w ciazy, ja bede trzecia. Niestety nie jestem w komfortowej sytuacji w pracy, ale tez nie zamierzam poswiecac sie tylko dla pracy. Teraz nasze malenstwo jest najwazniejsze.

    Co do przeziebienia Anielle, czytalam na innym watku tego forum o syropie ze startego korzenia imbiru (1 lyzka), soku z polowy cytryny, cynamonu i dwoch lyzek miodu. To wszystko nalezy zalac ciepla woda i pod koldre. Ponc dziala.

    3i49anlimybgnl9h.png
  • ulaa8 Znajoma
    Postów: 28 34

    Wysłany: 10 maja 2014, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kochane :-* dawno nie zaglądałam a tu już tyle napisane :-)
    Melduję się po wizycie u gina. Co prawda miałam ją mieć dziś ale byliśmy w czwartek.. No i wszystko jest ok, dzidzia mierzy 11 mm, sedruszko wali jak oszalałe, tętno 150 :-) i jesteśmy z moim K. przeszczęśliwi, termin na 23 grudnia :-) jak to lekarz powiedział, do K. "A miała być wędka albo narty pod choinkę", a ja im na to "A tu niespodzianka, będzie Mikołaj".. Z objawów tylko senność i czasem mdłości, tak jak Ty Kora :-) No i TSH za wysokie ale biorę leki także jestem dobrej myśli.


    I tak patrzę na ten swój suwaczek to moje dziecko jest prawie 2 razy większe, chyba po Tatusiu :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2014, 20:51

    dqprpiqvrgjwgx24.png
  • ulaa8 Znajoma
    Postów: 28 34

    Wysłany: 10 maja 2014, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do przeziębienia to byłam przed majówką i to chyba właśnie wirus jakiś jest. Mi pomogło płukanie wodą z sodą i wodą z wodą utlenioną. Do tego miałam do ssania tabletki Fiorda o smaku czarnej porzeczki, i kilka razy popryskałam Tantum Verde. Na katar do woda morska lub Acatar Fast (w ulotce napisane że kobiety w ciąży mogą stosować). Poza tym dużo snu i co najważniejsz inhalacje z roztworu soli fizjologicznej - mi bardzo pomogły. Został mi tylko kaszel ale da się żyć :-) U mnie to trochę też na tle alergicznym ten katar i gardło..

    Może Wam się przyda ten link, ja wczoraj byłam na tych warsztatach, całkiem nieźle było :-) http://babyonline.pl/mamo-to-ja-warsztaty.html



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2014, 10:37

    dqprpiqvrgjwgx24.png
  • talia22 Autorytet
    Postów: 300 486

    Wysłany: 10 maja 2014, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam:) widzę, że się najlepszy rocznik odezwał;) mogę dołączyć?

    f2w343r88uf9xtcb.png


  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 10 maja 2014, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynaa sprobowalam wczoraj tej mikstury ale byla okropnie kwasna, chyba dodalam za duzo imbitu i cytryny a za malo miodu :)

    Ulaa8 cieszymy sie ze wszystko w porzadku z malenstwem (chociaz faktycznie nie takie malenstwo jak na ten tydzien). Fajny tez termin, w sam raz na swieta. Ja ide w srode na wizyte i sie nie moge juz doczekac. Strasznie sie tez stresuje tym ze sie wlasnie przeziebilam na samym poczatku i ze to moze miec jakis wplyw... moj maz mi tylko caly czas mowi ze przeciez nie jestem napewno jedyna ktora sie rozchorowala i ze napewno nic kropce nie bedzie :)

    witamy talia22 :)

    Martynaaa lubi tę wiadomość

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 12 maja 2014, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy Talia :-)

    Ulaa - u mnie od dwóch dni mdłości się nasilają, ale daję radę. Mój Mąż tak w sobotę świętował, że całą niedzielę się męczył i powiedział, że bardzo mnie podziwia, że wytrzymuję codzienne mdłości :-) U nas w 7t4d dziecko miało 0,97 cm, ale wg usg był to 7t0d, więc powiem Ci, że chyba jednak ta Twoja fasolka nie taka mała :-)

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Kor_a Autorytet
    Postów: 914 673

    Wysłany: 12 maja 2014, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ulaa - dzięki za linka zarejestrowałam się :-)

    km5s8iik5ptfpdrq.png

    Aniołek 06.07.2017, 8.11.2017
  • Martynaaa Autorytet
    Postów: 563 393

    Wysłany: 12 maja 2014, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ja bylam dzis na mojej pierwszej wizycie ciazowej. Maluszek mierzy 17,2mm, jest to 8t1d. Serduszko pieknie bije i malec nawet sie rusza :) Widok niezapomniany!

    Welina, Anielle lubią tę wiadomość

    3i49anlimybgnl9h.png
  • Welina Przyjaciółka
    Postów: 102 109

    Wysłany: 12 maja 2014, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martynaaa to musi być niesamowite:)
    Mam ochotę powstrzymać się z pierwszym USG właśnie do 8 tygodnia zeby coś już zobaczyć :)

    Martynaaa lubi tę wiadomość

    dqpri09k9d4fedco.png
  • Anielle Autorytet
    Postów: 1528 915

    Wysłany: 12 maja 2014, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Martynaaa :) Niech rosnie zdrowo w sile maluch :)

    Dziewczyny ja mam pytanie odnosnie USG z innej beczki, wykonuje je odrazu lekarz na wizycie czy dopiero zleca i trzeba szukac gdzies pracowni? Czy to zalezy od gabinetu i jego mozliwosci?

    Ja mieszkam we Francji i z tego co widze po tutejszych forach to pierwsze usg zlecaja dopiero pomiedzy 11 a 13 tygodniem ale ja przeciez nie wytrzymam tyle... No i przewaznie gabinety nie maja na wyposazeniu i lekarz dopiero daje skierowanie. Ide w srode i troche sie stresuje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2014, 22:20

    Martynaaa lubi tę wiadomość

    relgjw4z78qot2nk.png
    8p3ogzu3ye28ntmj.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ