X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża z krwiakiem - czy któraś z mam się z tym zmaga?
Odpowiedz

Ciąża z krwiakiem - czy któraś z mam się z tym zmaga?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Drine Koleżanka
    Postów: 46 29

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam mamusie. W końcu zdiagnozowano u mnie przyczynę plamień trwających od samej początku ciąży. Aktualnie 7+1, plamienia od 4 tygodnia. Przyczyną jest rozwarstwienie trofoblastu (kosmowki) co spowodowało powstanie małego krwiaka.
    Lekarz kazał brać Duphaston który brałam także wcześniej a także prowadzić oszczędny tryb życia.
    Czy któraś z przyszłych mam zmaga się z podobnym problemem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2020, 11:15

  • Drine Koleżanka
    Postów: 46 29

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halo halo?

  • Nadzieja88 Autorytet
    Postów: 355 284

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drine wrote:
    Witam mamusie. W końcu zdiagnozowano u mnie przyczynę plamień trwających od samej początku ciąży. Aktualnie 7+1, plamienia od 4 tygodnia. Przyczyną jest rozwarstwienie trofoblastu (kosmowki) co spowodowało powstanie małego krwiaka.
    Lekarz kazał brać Duphaston który brałam także wcześniej a także prowadzić oszczędny tryb życia.
    Czy któraś z przyszłych mam zmaga się z podobnym problemem?


    Czesc 🙂, ja obecnie mam taką sytuację, tylko u mnie lekarz powiedział, że jest to mikroskopijne odwarstwienie kosmowki,i że spokojnie, też zalecił oszczędniejszy tryb życia, głównie mówił aby nie dźwigać i zakaz podnoszenia, progesteron bez zmian a trochę go biorę, w poniedziałek wizyta i zobaczymy 🙂

    I doraźnie nospe max,bo nam takie ciągnięcia jajnika czy lekki ból pidbrzusza i to mówił, że mogą być jakieś skurcze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 sierpnia 2020, 19:00

  • Drine Koleżanka
    Postów: 46 29

    Wysłany: 8 sierpnia 2020, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja88 wrote:
    Czesc 🙂, ja obecnie mam taką sytuację, tylko u mnie lekarz powiedział, że jest to mikroskopijne odwarstwienie kosmowki,i że spokojnie, też zalecił oszczędniejszy tryb życia, głównie mówił aby nie dźwigać i zakaz podnoszenia, progesteron bez zmian a trochę go biorę, w poniedziałek wizyta i zobaczymy 🙂

    I doraźnie nospe max,bo nam takie ciągnięcia jajnika czy lekki ból pidbrzusza i to mówił, że mogą być jakieś skurcze.
    Dziękuję za odpowiedź. A który to tydzień? Towarzyszą Ci plamienia?

  • Agi83 Autorytet
    Postów: 1679 1417

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wypoczywac duzo wypoczywac, lezec na krwiaka nie ma nic. Potrzeba czasu musi sie wchlonac.

    W życiu bo­wiem is­tnieją rzeczy, o które war­to wal­czyć do sa­mego końca. P.C.
    mhsvjw4z2unqtihj.png

    961ljw4ztzsbu2zj.png
  • Fresa Autorytet
    Postów: 472 351

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pod koniec 6tc przed północą dostałam krwotoku, pojechałam do szpitala. Przyczyną był powstały krwiak. Obecnie jestem w na początku 11tc, na wizycie 1.5tyg temu krwiak nadal był, jednak w "bezpiecznym miejscu". Najważniejsze, żeby dziecko go przerosło, a sam krwiak musi wchłonąć się sam. Ja również usłyszałam o oszczędnym trybie życia, więc głównie leżę, wychodzę z domu kiedy muszę (np. wizyta u ginekologa). Biorę duphaston 3x1, luteinę dopochwowo 3x1 i nic więcej przepisać nie można, trzeba czekać... :)

    NOVUM, 2020 r. 🔹 29.04- telewizyta wstępna, dr W🔹01.06- wizyta startowa, dr Z🔹 13.06- I wizyta stym.,dr Z-P🔹 15.06- II wizyta stym., dr Z🔹 18.06- punkcja, dr W 🍀 23.06- transfer, blastocysta 4AA
    ✨6dpt - druga kreska 🙏
    ✨9dpt - 126,58mlU/ml
    ✨20dpt- pęcherzyk/ ✨26dpt - ♥️ 03.2021 - Córka 😍😍 ❄️4.1.2
    🔹 28.11.2022-wizyta archiwalna
    🔹 24.01.2023 - 🍀transfer pod narkozą (duże tyłozgięcie), dr W; beta <1,2 😭
    🔹16.02.2023 - histero ➡️ stan zapalny endo, isthmocele🔹16.03.2023 - wizyta startowa, dr W 🔹29.04.2023 - I wizyta stym.,dr Ł 🔹02.05.2023 - II wizyta stym., dr W🔹05.05.2023 punkcja, dr Z, 5 trzydniowcow
    🍀 08.05.2023 - transfer trzydniowca, dr Z - beta <1,2 😭
    💘Lipiec - kolejne podejście: 🔹
    🍀 3.07 - transfer - beta <1,2 😭
    🍀 28.07 - transfer - beta <1.2 😭 prog.60… zostały 2❄️🥹

    202103024980.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ