X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Wielkiej Brytanii
Odpowiedz

Ciąża w Wielkiej Brytanii

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie a jak u Ciebie i Emilki? Jak sobie radzisz?

    Ja z jednej strony nie moge sie doczekac, a z drugiej zdaje sobie sprawe, ze za moment bede calkowicie odpowiedzialna za taka mala istotke i na pewno jest lekki stres.

    Samego porodu sie az tak nie boje, choc spodziewam sie ze bedzie bolalo. Bardziej jestem ciekawa, jak to bedzie, czy rozpoznam, ze to juz ;)
    I probuje sie przygotowac do karmienia piersia (tzn narazie tylko w teorii), zeby nie dac sobie wcisnac jakichs bzdur w szpitalu, bo bardzo mi zalezy.

  • Meli92 Autorytet
    Postów: 424 315

    Wysłany: 20 grudnia 2017, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!
    dołączam do Was :)
    U mnie dopiero poczatek ciazy. Pierwszy skan mam za 2 tygodnie. Dluzy mi sie strasznie, ale musze byc cierpliwa.

    Lilah bedziesz rodzic w TW?

    f2w39jcgync8jov1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 grudnia 2017, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Meli :)

    Tak taki mam plan, slyszalam dobre opinie o tym szpitalu.

    Jak sie czujesz, mecza Cie mdlosci? Na kiedy wyznaczyli Ci skan?

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 22 grudnia 2017, 04:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah. Stres jest normalny. Ja dzień przed planowanym CC płakałam, bo wychodziły ze mnie wszystkie emocje ;)
    Bardzo dobrze, że przygotowujesz się teoretycznie do KP. Ja tak samo zrobiłam i DUŻO mi to dało, bo położne w szpitalu nie są tak wspierające w tej kwestii jak myślałam.
    Jakby coś to pisz, postaram się pomóc :)

    Z Emilką dość dobrze sobie radzę. Nocki są jeszcze piękniejsze, ostatnio zaczęła przesypiać całe lub max 1 pobudka.
    W dzień jest bardziej męcząca, bo albo na cycusiu albo na rękach, ale już się przyzwyczaiłam ;)
    Największa bolączka to, że nie lubi wózka ani chusty i nie chodzimy na spacery. Czekam aż podrośnie, może coś się zmieni.

    Meli. Witaj. Życzę, aby czas do pierwszego scanu upłynął jak najszybciej :)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Meli92 Autorytet
    Postów: 424 315

    Wysłany: 29 grudnia 2017, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilah ja sie czuje bardzo dobrze, jedyny moj objaw to padam szybko spac i troche czesciej jestem glodna.

    Jak u Ciebie ? tulisz juz malenstwo?

    Annie dziekuje, teraz to juz mi szybko czas leci.

    Skan mam w klinice 4 stycznia i w ten sam dzien mam spotkanie z midwife.

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    f2w39jcgync8jov1.png
  • agi1402 Debiutantka
    Postów: 6 2

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Annie zaakceptuj mnie prosze wyslam ci zaproszenie. to ja aga chxialam cie zapytac cos na priva dzieki.

    aga1402
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agi. Zaakceptowałam. Dobrze, że napisałaś, bo ja tam w ogóle nie wchodzę ;)

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Londynka Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 11 marca 2018, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam

    Chciałam odświeżyć wątek. Czy jest tu jakaś mama pod opieką w Wielkiej Brytanii / Londynie?
    Miałam pierwszy skan ale to dopiero wczesny 5 tydzien =- tak Pani na badaniu okreslila. Mam za 2 tygodnie sie umowic na kolejne badanie. Czy juz mam sie rejestrowac na stronie wybranego szpitala odnosnie midwife czy poczekac az uslysze bijace serduszko na skanie?

    Jakie badania wykonuja na 1 wizycie z midwife o co pytać? To moja 1 ciąża.


    Pozdrawiam :):):):):)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 marca 2018, 15:40

    ZUZAUK lubi tę wiadomość

    Chmurka
  • Estelle Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 11 marca 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny lepiej zostać do czasu rozwiązania w PL, czy rodzić w UK?

    Wesoła, odważna, czasem histeryczna ;) Redaktor działu uroda na Lova
  • Londynka Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 12 marca 2018, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ktorym tyogodniu wyslali Was na pierwszy transvaginal skan ? Od razu rejestrowalyscie sie na stronie wybranego szpitala ?

    Chmurka
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 14 marca 2018, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estelle. W PL lepsza jest opieka w trakcie ciąży, za to poród zdecydowanie lepiej w UK.

    Londynka. Ja w UK nigdy nie miałam transvaginal scan. Wszystkie przez brzuch. Też nie musiałam nic sama umawiać w szpitalu, tylko wizytę u GP i on wysyłał skierowanie do szpitala i już listy same przychodziły na pierwsze spotkanie z midwife i scany.
    Na pierwszej wizycie u położnej miałam badane: ciśnienie, mocz, morfologię, WR (wątroba), HIV, różyczka, hemoglobinę, cukier, poziom CO2 w wydychanym powietrzu.
    Odnośnie pytań do położnej to zależy jakie masz obawy, ale możesz sobie przeczytać przykładowe pytania np. tu

    http://cud-narodzin.pl/lista-pytan-do-poloznej/

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Londynka Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 14 marca 2018, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki Annie1981 za odpowiedz. A w ktorym tygodniu mialas skan ? Ja jestem w 6 tygodniu i nie wiem jak szybko dostane list z zaproszeniem zeby sprawdzic bicie serduszka. Chyba pojde prywatnie do polskiego ginekologa jak bede musiala dlugo czekac... Trzoch zestresowana jestem bedac tutaj w ciazy :)

    Chmurka
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 15 marca 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Londynka. Ja miałam pierwszy scan na NHS i pierwsza wizytę u midwife dopiero w 12 tc, dlatego w 6tc poszłam prywatnie zobaczyć serduszko, bo nie dałabym rady czekać tak długo ;)
    Podobno pierwszy scan robią tu między 8 a 12 tc.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • Londynka Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 15 marca 2018, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki dziewczyny za odpowiedź.. GP poprosil o wczesniejszy skan dla mnie i dwa szpitale odmowily bo nie widza powodu. Uslyszalam ze dopiero w 12tc bede miec skan ;( Sprawdzilam jakiegos poleconego polskiego ginekologa w Londynie i za sam skan 90funtow a z konsulatacja 150funtow !!! to jakis kosmos... Któraś z Was jest z Londynu? może polecic dzie udać się zeby nie placic tyle chyba ze to norma. Taniej wyjdzie mi poleciec do polski zrobic te badania..

    Chmurka
  • emikey Autorytet
    Postów: 3146 2258

    Wysłany: 16 marca 2018, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estelle ja do Polski latałam co miesiąc na wizyty bo w Anglii to przynajmniej do 34tc zbytnio się niczym nie interesowali. Za to końcówka ciąży i poród zdecydowanie UK. W Polsce takiej opieki nie ma, no chyba że w prywatnych klinikach.

    EnhBp1.png
    Zdbo.png
  • Londynka Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 23 marca 2018, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny... potrzebuje porady

    Dostalam list ze szpitala na pierwszy skan i wykrycie chorób Downa itd... Czy to jest spotkanie tez z midwife? Spotkanie jest w 12tc... Obecnie jestem CHYBA w 6tc. Troche sie obawiam bo nie wiem kiedy jakiekolwiek badania bede miala poza skanem.

    Umowilam sie prywatnie do polskiego ginekologa tu w londynie ale jest niesamowicie drogi za skan 135funtow :( ale i tak chyba pojde bo miesiac czekac na badanie usg to chyba przesada...

    prosze poradźcie

    ZUZAUK lubi tę wiadomość

    Chmurka
  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 24 marca 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Londynka. Widzę, że u Ciebie wszystko trochę inaczej jest zorganizowane niż u mnie. Ja miałam pierwsze spotkanie w 12tc i to był scan, ale zwykły, i spotkanie z midwife plus wszystkie badania, o których Ci pisałam. O scan na zespół Downa musiałam się prosić i miałam robiony w 15tc.
    Ja w polskiej klinice płaciłam za wizytę z USG 150£, niestety tak tu się cenią. Nie byłam w stanie wytrzymać bez USG do 12tc dlatego zapłaciłam, żeby potwierdzić ciążę, ale to było pierwszy i ostatni raz. Potem już tylko na NHS.
    Myślę, że zrobią Ci te wszystkie badania na tej wizycie, bo u mnie było napisane, że tylko spotkanie z midwife, nawet nic nie wspomnieli o scanie, więc ja byłam miło zaskoczona.

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • ZUZAUK Ekspertka
    Postów: 156 222

    Wysłany: 29 kwietnia 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Londynka wrote:
    Dziewczyny... potrzebuje porady

    Dostalam list ze szpitala na pierwszy skan i wykrycie chorób Downa itd... Czy to jest spotkanie tez z midwife? Spotkanie jest w 12tc... Obecnie jestem CHYBA w 6tc. Troche sie obawiam bo nie wiem kiedy jakiekolwiek badania bede miala poza skanem.

    Umowilam sie prywatnie do polskiego ginekologa tu w londynie ale jest niesamowicie drogi za skan 135funtow :( ale i tak chyba pojde bo miesiac czekac na badanie usg to chyba przesada...

    prosze poradźcie


    Hej, ja tez z Londynu, dostałam dokumenty z szpitala St Gorge na Tootiing i z umówionym 3 spotkaniami.
    Pierwszy w 10 tyg z położna później krew na 11 tyg i scan na 12 tyg .


    My zrobiliśmy prywatnie scan na early pregnency w ang klinice Peak a Booo na Mitcham koszt 45£
    Polskie kliniki są bardzo wysokie., masakra.

    3jgxyx8d6zfqzqgh.png
  • Paulinus Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 10 maja 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Czy ktoras z was jest moze z Darlington lub okolic ?

  • toyotarav4 Ekspertka
    Postów: 244 73

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    dziewczynu z UK które robia dzieciowe zakupy w primarku ?

    thgfcsqvu04h8c8a.png
‹‹ 470 471 472 473 474 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ