X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Wielkiej Brytanii
Odpowiedz

Ciąża w Wielkiej Brytanii

Oceń ten wątek:
  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 4 marca 2013, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiej byłam u mojej GP i czego sie dowiedziałam: że cisnienie mam 135 na 92 i ze mam sie umówic do położnej i to tyle:(

    pasia27 lubi tę wiadomość

    event.png
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 4 marca 2013, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann2244 to chyba normalne, bo w UK troche inaczej do ciazy podchodza, stan naturalny, raczej nie ma taryfy ulgowej.
    usg dopiero w 12, musisz cierpliwie poczekac.

    Q82doi09kub0318v3.png
  • poziomka80 Koleżanka
    Postów: 49 35

    Wysłany: 4 marca 2013, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie,w GP oznajmiasz tylko,że jesteś w ciąży.Wysyłają list do szpitala i ok.12-14 tc. wyznaczają pierwszą wizytę u położnej w szpitalu.
    Mi nawet ciśnienia w GP nie sprawdziła:)
    Pozdrawiam Was dziewczyny.

    https://www.maluchy.pl/li-69376.png

    https://www.maluchy.pl/li-69375.png
  • Aga Znajoma
    Postów: 29 24

    Wysłany: 4 marca 2013, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis dzwonilam do przychodni gdzie dostalam telefon do szpitala zeby sie umowic z polozna. Mam miec wizyte za tydzien - 10dni. Ponoc list od mojej gp doszedl do nich 27 lutego pomimo, ze bylam u niej koncem stycznia.
    Postanowilam sie jednak nie stresowac, bo nic to dobrego i uzbroic sie w cierpliwosc. Bede ich nekac telefonami za tydzien jak nic nie przyjdzie ;-)

    Mowilyscie juz w pracy? Ja obiecalam sobie, ze powiem po pierwszym usg jak zobacze, ze wszystko ok.

    Pozdrawiam przyszle mamy

    nlzj43ascqlzuyd8.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2013, 18:15

  • KaRa Autorytet
    Postów: 680 1639

    Wysłany: 4 marca 2013, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. Gratuluje wam wszystkim fasolek i zycze zdrowych ciaz!
    Czy wiecie moze kiedy nalezy powiadomic pracodawce w UK o ciazy? Zna ktoras z was prawo pracy w UK lub moze sie orientowala w tym temacie?

    atdczbmhr11b1825.png[/url]
    relg3e5e91k07fd9.png
  • Aga Znajoma
    Postów: 29 24

    Wysłany: 4 marca 2013, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja przeczytalam warunki urlopu maciezynskiego moje firmy i nie jest wyraznie sprecyzowane kiedy jest wymog zglasznia. W moim przypadku, gdy bede miala spotkanie z polozna i usg (zapewne wypadnie w trakcie tygodnia pracy) bede musiala powiedziec mojemu przelozonemu. Z tego co wyczytalam, nie musze na to wybierac urlopu, jest to czas ktory nam przysluguje w konsultacja z szefem. Mysle, ze koniec 3ciego, 4ty miesiac to czas zeby juz powiedziec szczegolnie jezeli pracodawca musi dostosowac prace do twojego stanu. pozdrawiam

  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 5 marca 2013, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ''Employees must tell their employer about the pregnancy at least 15 weeks before the beginning of the week the baby is due.

    If this isn’t possible - eg because they didn’t know they were pregnant - the employer must be told as soon as possible.

    Employees must also tell the employer when they want to start their Statutory Maternity Leave and Pay.''


    to ze strony www.gov.uk wystarczy poszukac na google i znajdziecie odpowiedz.

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 5 marca 2013, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poziomka80 wrote:
    Dokładnie,w GP oznajmiasz tylko,że jesteś w ciąży.Wysyłają list do szpitala i ok.12-14 tc. wyznaczają pierwszą wizytę u położnej w szpitalu.
    Mi nawet ciśnienia w GP nie sprawdziła:)
    Pozdrawiam Was dziewczyny.

    Ok 12-14 tc to przeciez jest scan, prawda? Zalezy od tego, czy chcesz badanie na Syndrom Down'a. Z polozna musisz zobaczyc sie na bank przed 12tc, zeby ktos Ci mogl najpierw zalozyc karte ciazy(czyt. polozna), abys mogla pojsc z ta ksiazka na scan, zreszta, ktos musi zrobic zlecenie na ten scan, a GP sie tym nie zajmuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca 2013, 08:44

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 5 marca 2013, 08:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Strona NHS, na ktorej zobaczycie opis wizyt :



    http://www.nhs.uk/Conditions/pregnancy-and-baby/Pages/antenatal-appointment-schedule.aspx#contact

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • poziomka80 Koleżanka
    Postów: 49 35

    Wysłany: 10 marca 2013, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xcarolinex 12-14 tc.to właśnie wtedy widzisz się pierwszy raz z położną i wtedy również jest scan.To moja 3 ciąża w Uk,niestety poprzednią straciłam:(...
    Serdecznie Was pozdrawiam

    https://www.maluchy.pl/li-69376.png

    https://www.maluchy.pl/li-69375.png
  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 10 marca 2013, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poziomka80 wrote:
    xcarolinex 12-14 tc.to właśnie wtedy widzisz się pierwszy raz z położną i wtedy również jest scan.To moja 3 ciąża w Uk,niestety poprzednią straciłam:(...
    Serdecznie Was pozdrawiam

    Mozliwe, ze w Twoim rejonie odbywa sie to inaczej, w mojej pierwszej ciazy i rowniez w tej wizyte u poloznej mialam w 9tc, bo 12tc to by bylo za pozno by sie z nia zobaczyc, przeciez ona wysyla wniosek o USG, a szpital tez nie przysle listu, ze np masz scan za 2dni, daja tygodniowe lub kilkutygodniowe wyprzedzenie.
    Troche wychodzi z tego co napisalas, ze polozna robi scan na pierwszej wizycie? Nie spotkalam sie z czyms takim, nawet na stronie NHS pisze, ze z polozna widzisz sie duzo wczesniej niz 12tc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2013, 19:07

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 10 marca 2013, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czekam obecnie na wizyte z połozna powiedziano mi że wizytra ma sie odbyc mieczy 7 a 9 tygodniem a potem ona umawia na usg:) którego juz nie moge sie doczekac:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2013, 18:55

    event.png
  • poziomka80 Koleżanka
    Postów: 49 35

    Wysłany: 10 marca 2013, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie widziałam się z położną dopóki nie poroniłam i za tydzień po tym dostałam list ze szpitala,że mam pierwszą wizytę z położną i scan.To byłby 12 tydzień.Ale już to nie było aktualne...
    W pierwszej ciąży również czekałam na list ze szpitala po zgłoszeniu w gp,że jestem w ciąży-było to wtedy w Londynie.
    Teraz wiele badań wymusiłam,miałam scan już w 6 tyg.Teraz bardzo się boję,co jest zrozumiałe.Położna sama mówi,że maja taką politykę,ze ciążę prowadzą po 12 tygodniu.
    Trzymajcie się cieplutko:)

    https://www.maluchy.pl/li-69376.png

    https://www.maluchy.pl/li-69375.png
  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 12 marca 2013, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dla mnie jest to pierwsza ciaża wiec jestem troche przerazona tym bardziej że 3 tygodnie temu moja brztowa poroniła w 6 tygodniu a w zeszłym tygodniu moja kolezanka co jest w ciaży tak długo jak ja trafiła do szpitala i na usg nie było widac serduszka dzisiaj ma znowu usg mam nadzieje że bedzie dobrze:) dlatego tez ja cały czas sie boje że to moje szczescie moze nie potrwac za długo i az boje sie cieszyc żeby nie zapeszyc:(

    event.png
  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 14 marca 2013, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, mam nadzieje, ze u Was dobrze?! ;)
    My dzis mielismy kolejne USG, juz drugie :) (troszke sie martwilam bólami brzucha-a jak bylam u lekarza, to mi glupot naopowiadal, przez dwa dni chodzilam i zdecydowalam, ze po pracy wybiore sie do Early Pregnancy Clinic)

    Nasz Tygrysek rosnie zdrowo, juz w nastepny piatek mamy ten 12tyg scan, juz nie moge sie doczekac, zeby dokladnie zbadali Maluszka, a potem 2tyg czekania na wyniki:/

    A co u Was? Widzialyscie juz polozne/dostalyscie juz listy z data na scan?

    Pozdrawiam! Xx

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 18 marca 2013, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej ja właśnie wróciłam od mojej położnej to była pierwsza wizyta tak wiec mnóstwo papierków duzo krwi do badania i na tym koniec czekam na list kiedy bede miec 1 usg:)

    event.png
  • Kropka Autorytet
    Postów: 2135 3205

    Wysłany: 31 marca 2013, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny dopisuję się do wątku. U mnie dopiero sam początek, jestem po wizycie u GP - wysłana forma do położnej. Mam niedoczynność tarczycy,ale nie mam zleconych żadnych dodatkowych badań w tym kierunku. No nic zostało mi czekać na pierwsze spotkanie u położnej. I jak w końcu z tym jest - najpierw spotkanie z położną i później drugie już z USG, czy od razu USG?

    f2wl8iikvmjqq5fe.png
    zem3iei3ovaf51qt.png
  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 31 marca 2013, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kropka - gratuluje i spokojnych kolejnych miesiecy ;)
    W moim rejonie jest najpierw wizyta u poloznej ok 8-9tc, po kilku tyg scan, nie wiem, czy w innych jest tak samo, niektore Polki pisza na forach, ze maja spotkanie z polozna+scan, ale nie wiem, jesli bedziesz miala wizyte u poloznej grubo przed 12tc, to bedzie osobno wizyta i osobno scan :)

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 31 marca 2013, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ah Dziewczyny, mielismy 12tyg scan w zeszly piatek - wszystko super, Tygrys rosnie, nie dostalismy telefonu ze szpitala, ze cos jest nie tak, wiec pewnie badania na syndrom down'a wyszly po naszej mysli, czyli ok:) Nadal czekamy na list z opisem scanu i opisem wynikow, mialy byc w piatek, ale byl bank holiday, to samo w poniedzialek, wiec pewnie dostaniemy je w polowie nastepnego tyg :/ w watku ' I trymestr ciazy ' wkleilam zdjecie naszego Maluszka ;)


    A co u Was? Jakas cisza tu ostatnio ...


    Wesolych Swiat! ;)

    Aga lubi tę wiadomość

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • Kropka Autorytet
    Postów: 2135 3205

    Wysłany: 31 marca 2013, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A skan na syndrom Downa robią wszystkim, czy na specjalne życzenie?
    Super, że widziałaś już swoje maleństwo :)

    f2wl8iikvmjqq5fe.png
    zem3iei3ovaf51qt.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ