X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Wielkiej Brytanii
Odpowiedz

Ciąża w Wielkiej Brytanii

Oceń ten wątek:
  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 28 lutego 2013, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy znajdują się na forum kobiety w ciazy,ktore mieszkaja w Wielkiej Brytanii.Czasami opieka zdrowotna rozni sie od tej w Polsce i mozna by na ten temat porozmawiac i wymienic poglady.Pozdrawiam przyszle i juz obecne mamy,a za wszystkie starajace trzymam kciuki!

    Aga, Limerikowo, tyger, Plumb80, NIEPOKORNA, bereda11, eveli_na, Skarbek2312 lubią tę wiadomość

    event.png
  • poziomka80 Koleżanka
    Postów: 49 35

    Wysłany: 28 lutego 2013, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Ann.Cieszę się,że założyłaś ten wątek.
    Ja niestety jestem skazana na anielską służbę zdrowia i jestem na podobnym etapie ciąży co Ty.
    Pozdrawiam serdecznie

    weronika86, ZUZAUK lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-69376.png

    https://www.maluchy.pl/li-69375.png
  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 28 lutego 2013, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!
    Ja rowniez mieszkam w UK - obecnie 9tydzien + 1 dzien ;) Juz widzielismy Fasolke- Early Scan mielismy tydzien temu (ze wzgledu na wczesniejsza pózna strate-34tc).

    Pozdrawiam i spokojnej ciazy! x

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 1 marca 2013, 16:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w poniedziałek wybieram sie do mojej GP zobaczymy co mi powie:)a tak wogóle to zastanawiem sie nad prywatnymi wizytami w polskiej przychodni co wy na to:)

    benitka, weronika86 lubią tę wiadomość

    event.png
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 1 marca 2013, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann2224 zobaczysz co Ci powie GP, w UK ciaze prowadzi polozna a lekarz przyjmuje Ci jak "cos" sie dzieje.
    Mam kilka kolezanek, ktore rodzily i beda rodzic w UK i byly zadowolone.
    No i sa tylko 3 usg, wiec mozesz zrobic dodatkowe prywatnie.
    Nie wiem gdzie mieszkasz w UK, ale latanie do Polski co miesiac+dojazd do i z lotniska + wizyty u lekarza drogo Cie beda kosztowaly, a co zrobisz w 8-9 miesiacu jak juz nie bedziesz mogla latac?

    Q82doi09kub0318v3.png
  • poziomka80 Koleżanka
    Postów: 49 35

    Wysłany: 1 marca 2013, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!Mi dziś udało się zrobić usg w szpitalu.Zobaczyliśmy bijące serduszko!!:).
    Pozdrawiam Was:)

    ann2224, xcarolinex lubią tę wiadomość

    https://www.maluchy.pl/li-69376.png

    https://www.maluchy.pl/li-69375.png
  • Aga Znajoma
    Postów: 29 24

    Wysłany: 2 marca 2013, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ciesze sie, ze powstal ten watek. tez zastanawialam sie nad jego zalozeniem ;-) Ja rowniez troche obawiam sie tutejszej opieki medycznej, wszystkiego ucze sie na biezaco gdyz jest to moja pierwsza ciaza.
    Bylam juz u gp w 6stym tygodniu, zameldowac sie z fasolka ;-) Moje dane zostaly przeslane do pobliskiego szpitala Wipps Cross. To moj 9ty tydzien obecnie czekam na list z wyznaczana data pierwszego skanu. Juz sie troche denerwuje, ze nadal go nie otrzymalam.

    Poza moim wiekiem 33, obawiam sie rowniez o poziom TSH, przed ciaza mialam dosyc wysoki 4.18 (w listopadzie), a ostatnie badanie wykazalo za niski 0,09. Ograniczylam lek ale kolejne badanie krwi mam miec ponoc podczas pierwszej wizyty z polozna.

    Jak na razie moj kontakt ze sluzba zdrowia tu ograniczalam do minimum. Niedawno zmienilam przychodnie na polecana mi przez znajomych. Jest zdecydowanie lepsza. Mimo wszystko lekarka sprawdzala w google o co chodzi z moja tarczyca. Mam nadzieje ze szpital i polozne okaza sie lepsza wiedza i opieka.
    W jakim szpitalu bedziecie rodzic dziewczyny? Ja mieszkam w Londynie.
    Pozdrawiam i piszcie jak sobie dajecie tu rade ;-)

    nlzj43ascqlzuyd8.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 marca 2013, 09:46

    Limerikowo lubi tę wiadomość

  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 2 marca 2013, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poziomka80 wrote:
    Hej Dziewczyny!Mi dziś udało się zrobić usg w szpitalu.Zobaczyliśmy bijące serduszko!!:).
    Pozdrawiam Was:)

    jak to zrobiłaś że tak wcześnkie usg?

    event.png
  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 2 marca 2013, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja je4stem z okolic birmiongham ale nie bede rodzi w anglii w czerwcu zjerzdzam do Polski na stałe:)

    event.png
  • poziomka80 Koleżanka
    Postów: 49 35

    Wysłany: 2 marca 2013, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann,nie było łatwo.Tydzień temu się rozchorowałam,bardzo kaszlałam,a w niedzielę zaczął mnie bardzo boleć brzuch,a że wcześniejszą ciążę straciłam to nie czekaliśmy aż przejdzie.
    W szpitalu na maternity pielęgniarka sprawdziła ciśnienie,zmierzyła temp.
    I to tyle badań,odesełali do domu,ale mąż zaczął intensywnie dyskutować,tłumaczyć,że jesteśmy po poronieniu itp.Uparcie tłumaczyła,że na takim etapie oni nic nie mogą robić,żadnych badań,nawet bety.Mąż walczył.
    Ostatecznie podała numer,żeby zadzwonić we wtorek i próbować się umówić na scan.I takim sposobem zobaczyłam fasoleczkę:)

    https://www.maluchy.pl/li-69376.png

    https://www.maluchy.pl/li-69375.png
  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 3 marca 2013, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann2224 napewno w Twoim pobliskim szpitalu jest Early Pregnancy Assessment Clinic lub cos takiego-oni sa przewaznie czynni od pon do piatku w godzinach biurowych. Jezeli np boli Cie brzuch (mnie brzuch nie bolal, ale moja polozna poradzila, ze jesli powiem o bolach brzucha, to zrobia mi scan), oni powinni kazac Ci przyjsc na umowiona godzine i dzien( nawet w ten sam dzien moga go zrobic,zalezy od wolnych terminow). Mi powiedzieli, ze jesli bede sie martwic i bede chciala sprawdzic czy wszystko jest ok, to do 16tc moge do nich zadzwonic i zrobimy scan. Wiec dowiedz sie, czy u Ciebie tez jest taki unit!

    Wczoraj dostalismy list z data na scan-za niecale 3tyg(22.03) :)
    To na kiedy mniej-wiecej macie termin porodu Dziewczyny?! :) xx

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • Aga Znajoma
    Postów: 29 24

    Wysłany: 3 marca 2013, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki za info xcarolinex, ja jestem tydzien 'za toba' 8 tygodni i 5 dni. Jeszcze nie otrzymalam listu na skan i zaczelam sie juz tym martwic, ale skoro ty dopiero co go dostalas, to moze ja dostane pod koniec tego tygodnia lub poczatkiem nastepnego. Bardzo mnie to uspokoilo dzieki serdeczne.
    Ja jeszcze nie widzialam sie z polozna tylko z GP, mialam badana krew bo mam ten problem z tarczyca, ale oprocz standardowego badania cisnienia, sprawdzenia wagi i moczu nic wiecej sie nie dowiedzialam.
    Moja najlepsza przyjaciolka Rachel rowniez jest w ciazy w 20 tyg, duzo sie od niej dowiaduje na temat jej doswiadczen, ale na razie jej jeszcze nie mowilam o mojej ciazy bo jest dosc wczesnie. Staram sie podpytywac dyskretnie ;-)

    Ona bedzie rodzic w tym samym szpitalu co ja, miala juz swoj pierwszy skan i byl fantastyczny. Obok mojego szpitala jest uniwersytet medyczny i czesto maja studentow obserwujacych usg. Mowila, ze dzieki temu trwalo to 30 min a nie 10 i bardzo dokladnie jej zrobiono ten skan wszystko wytlumaczono szczegolowo i otrzymala kilka zdjec. Mam nadzieje, ze u mnie tez pojawia sie na praktykach.

    Mam jeszcze taka jedna uwage, ktora niestety zaprzata mi glowe, gdyz mialam kilka juz dziewczyn z pochodzenia Polek badz innych krajow Europy Wschodniej, ze opieka w szpitalu i generalnie pomoc medyczna nie jest na takim samym standardzie co dla Anglikow. Troche mnie to matrwi, ale musze powiedziec, ze mieszkam tu od 10 lat i od tylu lat odprowadzam podatki i na pewno nie dam sie potraktowac jako obywatel drugiej kategorii. Mysle, ze gdy chodzi o dziecko to w kazdej z nas budzi sie lwica ;-)

    jezeli jestescie zainteresoiwane to rowniez polecam taka technike poniekad medytacyjna, ktora ma pomoc zniwelowac do pewnego stopnia bol porodowy. Mam zamiar sie na to zapisac ale pozniej gdy juz mam za soba pierwszy skan. Tu jest link do strony poczytajcie sobie.
    www.optimumsucess.co.uk

    nlzj43ascqlzuyd8.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2013, 12:55

  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 3 marca 2013, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do opieki medycznej, ja jestem baaardzo zadowolona, nie czulam sie traktowana gorzej ze wzgledu na pochodzenie, etc (mam juz jeden porod za soba-niestety martwy) i opieke mielismy swietna, nawet polozne nam do domu kartki przysylaly itp:) Ja i narzeczony pracujemy w tym szpitalu co rodzilismy, ale nie wydaje mi sie, aby to mialo wplyw.
    Aha, i co do opieki, scanow itp, to nie daj sie zbywac, jesli cos Ci nie pasuje, martwisz sie chocby najmniejsza rzecza, dzwon do poloznej, idz do GP. Fajnie, jesli bedziesz miala studentow na scanach to wszystko zobaczysz, nasz 1szy scan w 1szej ciazy byl swietny, ale przy drugim scanie trafilismy na wredna babke i nasz scan trwal moze 10min, i musielismy ja prosic o plec dziecka, bo juz chciala scan konczyc:/ Tym razem bede ich meczyc i nekac;)

    Aga a kiedy zobaczysz sie z polozna? Ja widzialam swoja w ta srode co byla, gdyby mieli miejsca to widzialabym sie z nia juz w 8tyg. Moj list przyszedl szybko, ale moze, bo mieszkam w miejszym miescie niz Londyn?
    Kazali Ci, zebys sama sie z polozna skontaktowala, czy oni zadzwonia z wizyta? x

    Aga, Krysti lubią tę wiadomość

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • Aga Znajoma
    Postów: 29 24

    Wysłany: 3 marca 2013, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    xcarolinex, ja myslalam, ze spotkanie z polozna ma miejsce przed tym usg. W sumie ta GP nic mi nie mowila o tym, zapewne myslala, ze wiem. Zadzwonie do moje przychodni jutro rano i dowiem sie od razu kiedy moge sie z nia spotkac. Dzieki za informacje. Niby duzo wiem a czasem podstawowe rzeczy mi umykaja. Dzieki raz jeszcze.

  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 3 marca 2013, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny ja mieszkalam w UK przez 6 lat i kilkakrotnie korzystalam z opieki medyczej od free clinic po ER i nigdy nie zauwazylam zeby inaczej/gorzej mnie ktos potraktowal dlatego ze jestem z Polski.
    tu gdzie teraz mieszkam mam prywatna opieke medyczna i moj pierwszy scan trwal moze 5 min drugi tyle samo. podczas pierwszej wizyty tylko cisnienie, waga, mocz, dodatkowo badania krwi i wywiad medyczy z racji ze wczesniej do tego lekarza nie chodzilam.
    moja przyciolka, ktora rodzila niedawno w UK byla zadowolona, ale wydaje mi sie ze kazda ciaza jest inna i rozna sa tez polozne, jesli macie watpliwosci pytajcie w czasie wizyty.
    ja pisze sobie na kartce o co chce sie zapytac, bo w przeciwnym razie cos mi umknie.

    Aga, xcarolinex, weronika86 lubią tę wiadomość

    Q82doi09kub0318v3.png
  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 3 marca 2013, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiekszosc poloznych w przychodniach przyjmuje od okolic 7-8tyg, i wtedy wiesz, wywiad+zaklada Ci ta 'ksiazke' ciazowa, polozna robi Ci request na scan w imieniu Twojego Gp. W sumie to Twoj lekarz powinien Ci powiedziec, ze po wyjsciu od niego powinnas wizyte zrobic, aby zobaczyc polozna. Jesli bedziesz chciala miec to badanie na syndrom down'a, to chyba musi byc do 13 lub 14tyg wykonane, wiec jesli Gp nie wystapil o scan dla Was, to musisz dzialac z polozna.

    Dokladnie, najlepiej zapisywac pytania, bo przeciez miedzy jedna wizyta u poloznej a druga jest kilka tyg! :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 marca 2013, 16:04

    Aga lubi tę wiadomość

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • xcarolinex Autorytet
    Postów: 1029 1084

    Wysłany: 3 marca 2013, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ella wrote:
    dziewczyny ja mieszkalam w UK przez 6 lat i kilkakrotnie korzystalam z opieki medyczej od free clinic po ER i nigdy nie zauwazylam zeby inaczej/gorzej mnie ktos potraktowal dlatego ze jestem z Polski.
    tu gdzie teraz mieszkam mam prywatna opieke medyczna i moj pierwszy scan trwal moze 5 min drugi tyle samo. podczas pierwszej wizyty tylko cisnienie, waga, mocz, dodatkowo badania krwi i wywiad medyczy z racji ze wczesniej do tego lekarza nie chodzilam.
    moja przyciolka, ktora rodzila niedawno w UK byla zadowolona, ale wydaje mi sie ze kazda ciaza jest inna i rozna sa tez polozne, jesli macie watpliwosci pytajcie w czasie wizyty.
    ja pisze sobie na kartce o co chce sie zapytac, bo w przeciwnym razie cos mi umknie.

    Hej Ella, a Ty mialas juz 2 scany do 11tyg? Dlatego, ze masz prywatna opieke zdrowotna czy jakies bole, etc? x

    gg64wn1511ap0yj7.png

    www.ourlittlerosie.blogspot.com
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 3 marca 2013, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam prywatna opieke i moj lekarz robi usg przy kazdej wizycie, czyli co 4 tygodnie.

    ann2224 lubi tę wiadomość

    Q82doi09kub0318v3.png
  • ann2224 Autorytet
    Postów: 689 580

    Wysłany: 3 marca 2013, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ella wrote:
    mam prywatna opieke i moj lekarz robi usg przy kazdej wizycie, czyli co 4 tygodnie.

    ta prywatna opieke ko masz polską czy angielską?

    event.png
  • Ella Autorytet
    Postów: 607 645

    Wysłany: 4 marca 2013, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ann2244 ani polska ani angielska, nie mie mieszkam juz w Anglii. Ubezpeczenie mam na styl amerykanski, ale w US nie mieszkam.
    Jak mieszkalismy w Uk moj maz mial prywatne ubezbieczenie, wiec moglismykorzystac z prywatnych klinik.
    Chociaz jak mial operacje na zerwany miesien to i tak w publicznym szpitalu, ale nie musial czekac miesiac na wizyte.

    Q82doi09kub0318v3.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ