X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w USA
Odpowiedz

Ciąża w USA

Oceń ten wątek:
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 3 maja 2019, 20:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Teraz u nas wszystko fajnie, chociaz malo mowi, a faktycznie uzywa tylko slowa 'mama' . U nas jest taki darmowy program wspomagania rozwoju do 3 lat i zakwalifikowali nas do tego. Raz na tydz bedziemy sie spotykac z babka i pracowac nad komunikacja i mowa.


    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 6 maja 2019, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialenka a ile pediatra twierdzi, ze powinna uzywac slow w wieku 18 miesiecy?

    Moje obie to takie trajkotki, ze sie oboje z mezem za glowy lapiemy.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • kmmg Koleżanka
    Postów: 44 1

    Wysłany: 12 maja 2019, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!

    Madzialenka, dziękujemy! Czy ten darmowy program to Early Intervention? Wiem, że istnieje w formie stanowej i federalnej. Posługujecie się w domu językiem polskim czy tylko angielskim? Podobno dzieci dwujęzyczne potrafią zaczynać mówienie trochę później, chociaż najnowsze badania tego nie potwierdzają.

    Laurka, piętrowe łóżko faktycznie niesamowicie fajne dla młodszych dzieci, ale dla nastolatek już może niekoniecznie. Na pewno dwa twin znacznie lepiej się sprawdzą "na przyszłość". Macie jeszcze trochę czasu na przemeblowania, więc może coś jeszcze innego wymyślisz!

    Ja jestem w 8 tc. Termin według ostatniej miesiączki mam na 27 grudnia br. Jakoś bardzo mnie to cieszy, takie świąteczne dziecko i mam przeczucie, że zawita do nas jeszcze w tym roku. Z resztą generalnie aktualnie jestem cała wypełniona dobrymi myślami. Nie mogę się doczekać na pierwszą wizytę, może będzie USG i w końcu uwierzę w drugą ciążę. Póki co ostatnie dni są straszne, jestem tak skrajnie wymęczona, że nie mam siły na nic. Do tego męczą mnie mdłości i żołądek zaciska się w węzeł. Zjem - niedobrze, nie zjem - niedobrze, śpię - budzę się zmęczona, nie śpię - jestem zmęczona. Liczę, że to szybko minie, bo od tego piątku jestem jak zombie. Nie wiem co się dookoła mnie dzieje, trudno się dogadać. Tylko dzięki Emmie podnoszę się z łóżka, bo chce z nią spędzać czas i się zajmować. Za to sprzątanie odstawiłam na bok, aż mnie denerwuje bałagan. Ale cóż, w poprzedniej ciąży było podobnie i minęło.

    Laurka, na kiedy Ty masz termin, bo mi jakoś uciekło?

    Imię, które cały czas mi chodzi po głowie to Bruno. Nie mam pojęcia nawet skąd się wzięło, bo nikogo o tym imieniu nie znam, w książkach czy filmach też się nie pojawiło, ale wpadło mi do głowy i się trzyma. Do tej pory faworytem był dla mnie Leo i Teodor. Laurka, jakie Wy macie imiona?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2019, 23:03

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 13 maja 2019, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki wszystkiego najlepszego z okazji amerykanskiego dnia matki! 😉 Wiecej napisze jutro!

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 13 maja 2019, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kmmg super ze termin jeszcze w tym roku :) Ja mam na 29.09. ale zobaczymy do kiedy ponosze. Chcialabym dluzej niz poprzednio.

    Nasze corki maja na imiona Luna Faustyna i Gaia Mae. Pierwsze imiona wybralismy bardzo szybko i sie zgodzilismy bez problemu. Co do drugich imion, to przy starszej wybralam ja a przy mlodszej moj maz nie byl przekonany do mojego wyboru i jeszcze na sali porodowej Googlowal na telefonie "middle names for girls" ha ha ha. Pokazal mi kilka propozycji i na liscie bylo Mae. Powiedzial, ze to bylo drugie imie jego babci. A ze jest krotkie to powiedzialam OK, bo mi sie tak oldschoolowo kojarzylo z takimi amerykanskimi imionami z lat '50, gdzie krolowaly takie imiona jak Peggy Lee, Mary Sue, Betty Jo ;) Do tego mamy dosc skomplikowany klucz doboru imion, bo jest iles warunkowdo spelnienia. Zenskie imie musi sie konczyc na "a", zeby mialo sens po polsku i musi miec zarowno pisownie jak i wymowe identyczna lub prawie identyczna w obu jezykach. Do tego musi miec 4 litery :D No i jeszcze mamy ten motyw przewodni, ze Luna to ksiezyc a Gaja Ziemia/Natura. Teraz sie nie dogadujemy co do imienia dla dziewczynki, a za to mamy wybrane dla chlopca, wiec blagam modlcie sie i zaciskajcie kciuki, zeby sie jutro na USG pokazal siusior!


    Co do Twojego pytania o jezyki, to ja mowie do moich po polsku, ale i po angielsku oczywiscie tez. W wielu sytuacjach nie da sie tego uniknac. Ale moj maz jest Amerykaninem, wiec to inaczej niz u polskich par zyjacych w USA tak jak Wy. Moi rodzice jak u nas goscili, to tylko po polsku do dziewczynek mowili i to duzo i Luna bardzo podlapala. Moje obie corki bardzo szybko zaczely mowic i chwytac slowka z obu jezykow.


    Wspolczuje samopoczucia. Tez tak mialam w drugiej ciazy w I trym. Ledwo bylam w stanie dociagnac do pory spania Luny. Zasypialam na stojaco. Teraz tego nie mialam.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 14 maja 2019, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    Madzialenka a ile pediatra twierdzi, ze powinna uzywac slow w wieku 18 miesiecy?

    Moje obie to takie trajkotki, ze sie oboje z mezem za glowy lapiemy.

    Dopiero idziemy na wizyte 18 miesieczna. Ale Olenka byla 'badana' przez speech therapist miedzy innymi i potwierdzili, ze nadaje sie do tego programu i ze jedno slowo aktywnie uzywane to za malo.

    kmmg,

    To jest zdaje sie program stanowy, u nas sie to nazywa Early Steps.Tylko my nie bylismy kierowani od lekarza, tylko poszlismy sami na pierwszy sreening.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 14 maja 2019, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jakbym kiedys miala kolejne dziecko to dla synka byloby imie Max (Maximilian), a dla dziewczynki nadal podoba mi sie Melania (Alexandra ma na drugie Melania), oraz teraz bardzo popularne w USA-Mia.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 15 maja 2019, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylismy dzis na 18 months checkup i faktycznie 18msc dziecko powinno mowic conajmniej 8 slow oprocz mama i tata.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 16 maja 2019, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialenka no to dobrze, ze macie dostep do tego programu. A czy pediatra podpowiedzial(a) jak mozna z Ola cwiczyc, czy musisz czekac az zaczniecie Early Steps?

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 16 maja 2019, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    Madzialenka no to dobrze, ze macie dostep do tego programu. A czy pediatra podpowiedzial(a) jak mozna z Ola cwiczyc, czy musisz czekac az zaczniecie Early Steps?

    Nie, nie powiedzial, nie ma na to czasu na wizycie. Zaczynamy jutro early steps-raz w tygodniu.Zobaczymy jak to bedzie.o

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 16 maja 2019, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma czasu? Nasze wizyty zawsze trwaja bita godzine. I zawsze daja materialy na dany etap jak np. do czego dziecko zachecac a co ograniczac/czego unikac. I rady dla mamy, zeby nie zapominala tez o sobie 😉

    To powodzenia jutro i zdaj raport jak to wyglada.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 maja 2019, 21:59

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • kmmg Koleżanka
    Postów: 44 1

    Wysłany: 17 maja 2019, 01:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka, mam nadzieję, że donosisz do terminu ;) I jak? Pokazał się siusior? Będzie synek?

    Madzialenka, u nas program to Early Intervention, wydaje się, że to coś podobnego ;) W naszym przypadku sie sprawdził pod wieloma względami. Fajnie, żeby u Was bylo tak samo! Melania to piękne imię, jedno z naszych faworytów dla córeczki.

    U nas wizyty u pediatry też trwają długo i często dostajemy rady co zrobić w danej sytuacji. Generalnie cała przychodnia jest bardzo otwarta i pomocna, nie lekceważą żadnego problemu ani pytania, nawet najbardziej błachego.

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 17 maja 2019, 03:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kmmg a skad! Trzecia dziewucha! Nie moge tego przetrawic 😞 Moj maz najwyrazniej nie ma meskich plemnikow 😒

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • kmmg Koleżanka
    Postów: 44 1

    Wysłany: 19 maja 2019, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O wow! Planeta kobiet! To teraz musicie znaleźć kolejne imię dla dziewczyny. W szpitalu moja córka leżała z dziewczynką o imieniu Freya, mogłoby pasować do Luny i Gai ;)

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 19 maja 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas imie musi miec 4 litery 😉
    Ja mam w koncu typ, ale jeszcze maz musi zaaprobowac. Jesli sie zgodzi to wtedy na drugie imie damy takie, ktore on wymyslil.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka,
    Fajnie, ze trzecie dziewczynka!

    A jak u ciebie z wyprawka i ciuchami ciazowymi? Bo pamietam, ze mowilas ze wydalas cala wyprawke i swoje ciuchy po 2giej ciazy ;).

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 25 maja 2019, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzialenka bardzo dobrze pamietasz! Po raz trzeci kupuje ubranka newborn, 0-3 i 3-6. Wieksze mam.

    Mam tez cala reszte typu wanienka (2), bujaczek (2), krzeselka do karmienia mamy ze 3. Lozeczko tez mamy. Wszystko co dokupilam to materac, pokrowiec i przescieradla.
    Mam tez dwa nosidla, no i wozek sie juz chyba dotrze do konca. Najwiekszym wydatkiem bedzie przy trzecim bobo trzeci fotelik samochodowy, ale to raczej bedzie tak, ze Gaja na 2. urodziny dostanie nowy wiekszy fotelik a malenstwo bedzie jezdzic w infant car seat.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Joanna B Koleżanka
    Postów: 44 4

    Wysłany: 26 maja 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hey Dziewczyny po długiej przerwie! Staram się nadrobić czytanie forum, wiec z góry przepraszam jeśli coś mi umknęło.
    Po pierwsze KMMG i Laurka gratulacje! Wspaniałe nowiny!

    Mój Adaś 18go maja skończył rok. Nie mogę uwierzyć, ze tak szybko upłynął ten czas. To
    Jest kochane dziecko, ale z kategorii „high needs”. Potrzebuje ciągłej obecności. Nawet jak się sam bawi to muszę siedzieć gdzieś obok.
    Generalnie Mały rośnie zdrowo. Tylko raz był przeziębiony 3 miesiące temu. Bardzo dużo się rusza, nie usiedzi dłużej niż piec minut, chyba ze z książka. Adaś jeszcze nie chodzi, dopiero samodzielny pierwszy krok postawił 2 tyg temu. Widzę, ze codziennie próbuje stawiać kroczki. A tak to bardzo dużo raczkuje i coraz więcej czasu spędza na chodzeniu przy meblach.
    Dużo mówi po swojemu , ale tez używa kilku słów. Nawet jak chce być karmiony ( o dziwo laktacja mnie się bardzo rozkręciła) to wola „buś!” (Skrót od boobuś). Niektóre słowa mówi tylko po angielsku, a niektóre po polsku.
    Jedyne z czym się borykam to sen. Budzi się min 6 razy w nocy. Z drzewkami tez mam ostatnio problem, bo nie chce spać. Mam nadzieje, ze z czasem to się polepszy.

    Wszystkiego Najlepszego z okazy polskiego Dnia Matki!

    JoannaB
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 26 maja 2019, 15:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Adasia! Robiliscie impreze? Czy maluch umazal sie tortem?

    A jak z zebami? Co do snu to wiem jak to jest. Mlodsza spac nie chciala az do okolo 19. miesiaca, a na cycu nie byla od 6.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • kmmg Koleżanka
    Postów: 44 1

    Wysłany: 28 maja 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna, dziękuję i wszystkiego najlepszego dla Adasia! Te pierwsze urodziny są tak niesamowicie wyjątkowe. Mi było trudno uwierzyć, że to już rok!

    Jak piszesz o Adasiu, to jakbym o Emmie czytała. Wymaga ciągłej obecności, a nie usiedzi na pupie nawet chwili. Może za 3 razy w życiu zdarzyło jej się bawić samej dłużej niż kilka minut. Sen u nas też był byle jaki, w najgorszych momentach potrafiła się budzić nawet 12 razy, dosłownie co 40 minut, albo nie spać od 1 do 3 nad ranem, bo tak. Drzemki w dzień też różnie, czasami świetnie, a czasami bardzo byle jak. Dopiero od tygodnia "przesypia noce", czyli śpi od 8:30-9:00 do jakieś 4:00-5:00, kiedy przychodzi na pierwsze karmienie, raz czy dwa obudziła się też o drugiej na szybkie tulenie. Nie brzmi to idealnie, ale dla nas jest jak spełnienie marzeń. Dawno nie miałam szansy pospać 5 godzin na raz.

    Laurka, jak idzie Wam wybieranie imion dla córeczki? Jak dziewczynki zareagowały na wieść, że do ich grona dołączy siostra? Jak się czujesz?

    Madzialenka, jak tam early steps?

    Ja byłam na pierwszej wizycie prenatalnej. Wszystko idealnie. Miałam szybkie przedpotopowe USG, żeby potwierdzić, że dziecko w macicy. Serducho też biło! Teraz nie mogę się doczekać tego USG pierwszego trymestru i badań na trisomię! Nie mogę się też doczekać, aż mdłości i wyczerpanie ustąpią, bo chciałabym znowu jeść z przyjemnością. Teraz wszystko śmierdzi, powoduje mdłości i zwinięcie żołądka w supeł. W pierwszej ciąży ten pierwszy trymestr nie był taki ciężki pod względem problemów żołądkowych.

‹‹ 52 53 54 55 56
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Progesteron - dlaczego jest tak ważny podczas starania o dziecko?

Progesteron to jeden z najważniejszych hormonów dla kobiecej płodności. Jaką rolę odgrywa podczas starania o dziecko, przy zapłodnieniu i we wczesnej ciąży? Jakie są normy i co się dzieje, kiedy stężenie progesteronu jest za niskie? Jak wygląda leczenie luteiną dopochwową i doustną? 

CZYTAJ WIĘCEJ