X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w USA
Odpowiedz

Ciąża w USA

Oceń ten wątek:
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 17 kwietnia 2018, 16:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka,

    Mam pytanie, czy po 1 roku zycia starszej coreczce podawalas jeszcze mleko mm?

    Nie wiem czy sledzicie polityke w PL. ale slyszalyscie o nowym programie PISu Mama plus?Emerytura gwarantowana za urodzenie 4 dzieci, dodatkowe 3 miesiace 100% platne macierzynskiego jak drugie dziecko urodzi sie w ciagu 2 lat od pierwszego (to glowne zalozenia) - dla Amerykanów takie cos jest niewyobrazalne ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 kwietnia 2018, 16:15

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 25 kwietnia 2018, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My zaczelismy rozszerzac diete w koncowce 6 miesiaca. Na pierwszy posilek poszla kaszka ryzowa (z Erath's best - brazowy ryz zmielony z wiatminami, bez innych dodatkow), potem marchewka- niezbyt, nastepnie marchewka wymieszana z ziemniaczkiem i odrobina masla -przysmakowala oraz jablko z kaszka ryzowa z odrobina masla-tez przysmakowalo.

    No i Olenka juz sie przekreca z pleckow na brzuszek, praktycznie za kazdym razem.

    Co tam dziewczyny u was?

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • kmmg Koleżanka
    Postów: 44 1

    Wysłany: 8 maja 2018, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny,

    Tydzień temu urodziłam córeczkę w 33+6. Poród siłami natury wywoływany na skutek przedwczesnego odejścia wód płodowych po serii sterydów na rozwój płuc i kilkudniowym pobycie w szpitalu. Urodzona z wagą 2335 gramów i 43 cm długości. Dziecko przebywa aktualnie na intensywnej terapii i nie wiemy kiedy wyjdzie. Zaskoczyło nas to wszystko, więc nie jesteśmy do końca gotowi. Musimy się zaopatrzyć w kilka potrzebnych rzeczy, w tym podgrzewacz do mleka. Możecie mi doradzić jakie podgrzewacze macie i jak się Wam sprawdzają?

  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 8 maja 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kmmg,

    Gratulacje!Zdrowka dla coreczki!Jak ma na imie?
    Jak to sie stalo, ze odeszly ci wody? Nagle, czy sie saczyly?

    Ja mam podgrzewacz Philips Avent i jestem bardzo zadowolona (butelki uzywam roznych firm).

    U nas juz minelo pol roczku! Ola wazy 6850 (przybrala jakies 600gramow przez 2 miesiace, mnie sie wydaje troche malo), wzrost 68 cm.

    Przewraca sie na brzuszek i juz prawie siedzi samodzielnie.

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • kmmg Koleżanka
    Postów: 44 1

    Wysłany: 9 maja 2018, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emma Gaia.

    Wody odeszły mi nagle na środku ulicy, kilka dni wcześniej spuchłam tak bardzo, że miałam problemy z chodzeniem. Nie wiadomo czemu odeszły, ale było tego dużo i było duże ryzyko infekcji wewnątrzmacicznej. Ja miałam też bardzo złe wyniki krwi, więc zdecydowano o wywołaniu porodu.

    Avent się sam wyłącza czy trzeba go pilnować?

    Fajna ta Twoja Ola. Może jest po prostu drobniejszym dzieckiem. Rozmawiałaś o tym z lekarzem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 maja 2018, 01:55

  • Joanna B Koleżanka
    Postów: 44 4

    Wysłany: 9 maja 2018, 01:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kmmg,

    Gratulacje!!! Wiele zdrowia dla córeczki ! Oby szybko mogła dołączyć do Ciebie w domu.

    Ja w piątek kończę 38 tydzień. Od tygodnia , może 2 tygodni, o wiele bardziej puchna mi nogi i brakuje mi tchu. Zrobiłam się naprawdę WIELKA. Poza tym to Mały jeszcze cierpliwie czeka na swój debiut. Na ostatniej wizycie ustawiony był główka w dół, wiec mam nadzieje, ze już tak zostanie.

    JoannaB
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 9 maja 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kmmg,

    Avent sie sam nie wylacza, ale jak dla mnie to nie jest problem.

    Co do wagi to miesci sie w normach i lekarz nic nie mowil na ten temat , ze to za malo.

    A jak ogolnie porod? Bralas znieczulenie?

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • kmmg Koleżanka
    Postów: 44 1

    Wysłany: 10 maja 2018, 02:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję :)

    Poród był w porządku. Skurcze do przeżycia, ale 4 dni w szpitalu i ogromny stres zrobiły swoje, więc ostatecznie zdecydowałam się na znieczulenie. W ostatnim momencie, bo ledwo mnie położyli na boku i przestałam czuć skurcze, a już trzeba było przeć. Miałam jednak chwileczkę by odpocząć i szybko wypchnąć dziecko, wiec długo się nie męczyłyśmy. Wolałabym kolejny dzień skurczy niż ten okres połogu.

    Joanna, jak przygotowania do porodu? Torba do szpitala spakowana?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 maja 2018, 02:51

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 15 maja 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka84 wrote:
    Laurka,

    Mam pytanie, czy po 1 roku zycia starszej coreczce podawalas jeszcze mleko mm?

    Nie wiem czy sledzicie polityke w PL. ale slyszalyscie o nowym programie PISu Mama plus?Emerytura gwarantowana za urodzenie 4 dzieci, dodatkowe 3 miesiace 100% platne macierzynskiego jak drugie dziecko urodzi sie w ciagu 2 lat od pierwszego (to glowne zalozenia) - dla Amerykanów takie cos jest niewyobrazalne ;)

    Moja starsza byla na mm tak do 15-16. miesiaca,a potem krowie bez laktozy.

    Niewyobrazalne systemowo, bo tutaj (przynajmniej gdzie ja zyje) co druga rodzina ma 4 dzieci. Czy bogaci, czy biedni, rodizny sa wielodzietne.


    Moja 9,5-miesieczna Gaja miala bilans 9 miesiecy w zeszly piatek: mierzy 67,5 cm i wazy 6,78 kg. Nadal tylko 2 zeby i uczy sie raczkowac. Szczepien przy tej wizycie nie bylo.

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 15 maja 2018, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    madzialenka84 wrote:
    kmmg,

    Gratulacje!Zdrowka dla coreczki!Jak ma na imie?
    Jak to sie stalo, ze odeszly ci wody? Nagle, czy sie saczyly?

    Ja mam podgrzewacz Philips Avent i jestem bardzo zadowolona (butelki uzywam roznych firm).

    U nas juz minelo pol roczku! Ola wazy 6850 (przybrala jakies 600gramow przez 2 miesiace, mnie sie wydaje troche malo), wzrost 68 cm.

    Przewraca sie na brzuszek i juz prawie siedzi samodzielnie.

    No to dobrze mowie, ze moja wyglada na 6 miesiecy. Co sie sie zgadza, bo wlasnie dorosla do pizamek i pajacow na 6 mo :D
    Super masz te Ole :)

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 15 maja 2018, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kmmg wrote:
    Emma Gaia.

    Wody odeszły mi nagle na środku ulicy, kilka dni wcześniej spuchłam tak bardzo, że miałam problemy z chodzeniem. Nie wiadomo czemu odeszły, ale było tego dużo i było duże ryzyko infekcji wewnątrzmacicznej. Ja miałam też bardzo złe wyniki krwi, więc zdecydowano o wywołaniu porodu.

    Avent się sam wyłącza czy trzeba go pilnować?

    Fajna ta Twoja Ola. Może jest po prostu drobniejszym dzieckiem. Rozmawiałaś o tym z lekarzem?


    Wow podwojny szok. Mam nadzieje, ze Ty sie czujesz lepiej i ze malenka ma bardzo dobra opieke w szpitalu.
    Wybor imion rewelacyjny! :)


    Joanna to teraz czas na Ciebie! Zadna z nas tutaj nawet nie dotrzymala do 38 tygodni, wiec Ty jestes dzielna wojowniczka! :D

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Joanna B Koleżanka
    Postów: 44 4

    Wysłany: 16 maja 2018, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:


    Joanna to teraz czas na Ciebie! Zadna z nas tutaj nawet nie dotrzymala do 38 tygodni, wiec Ty jestes dzielna wojowniczka! :D

    Dzisiaj 38 tydzień i 5 dzień. Jeszcze się toczymy. Zauważyłam , ze w poniedziałek opadł mi brzuch - znów mogę oddychać. Na piątkowej wizycie kontrolnej położna dotykowo oszacowała wielkość dziecka na 8 funtów. Nie wiem na ile te szacunki są dokładne. Ale to by się mogło zgadzać , bo pomiar fundal height wskazywał na 40-41 tydzień ciazy

    JoannaB
  • Joanna B Koleżanka
    Postów: 44 4

    Wysłany: 16 maja 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejna wizytę kontrolna mam jutro i ostatnio 23 maja ( termin porodu 25 maja). Podczas ostatniej wizyty będą mi wykonywać membrane sweep, aby nie dopuścić do rodzenia dużego dziecka w 41 tygodniu ciazy. Przeraża mnie ta metoda. W Polsce chyba od razy podają oxytocyne jak chcą wywołać poród. Czy któras z Was miała wykonywany ten zabieg?

    Póki co mam klęczeć ok 20 min dziennie, aby Mały się obrócił twarzą do kręgosłupa.

    KMMG - torba spakowana. Nawet jutro już zabieram ja ze sobą na wizytę kontrolnabo nigdy nic nie wiadomo ( termin porodu wg pierwszego datyjacego usg to 19 maj).

    Poza tym, wszelkimi sposobami bronię się przed przyjazdem teściowej „z pomocą”. Zaoferowana pomoc to przejęcie opieki nad dzieckiem, wówczas ja będę mogła gotować, sprzątać, prac i zajmować się gośćmi

    JoannaB
  • Joanna B Koleżanka
    Postów: 44 4

    Wysłany: 20 maja 2018, 01:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , w czwartek o 6 rano odeszły mi wody. Po zbadaniu mnie w szpitalu zdecydowano się na wywołanie u mnie porodu. Mój synek Adam James urodził się 18.05 o 3:36, waga 7lbs 14 ounces. Wzrostu jakoś nie podali :) póki co dobrze się trzymamy. Czekamy na wypis do domu.

    Asiaf lubi tę wiadomość

    JoannaB
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 21 maja 2018, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna B wrote:
    Dziewczyny , w czwartek o 6 rano odeszły mi wody. Po zbadaniu mnie w szpitalu zdecydowano się na wywołanie u mnie porodu. Mój synek Adam James urodził się 18.05 o 3:36, waga 7lbs 14 ounces. Wzrostu jakoś nie podali :) póki co dobrze się trzymamy. Czekamy na wypis do domu.

    GRATULACJE! Zdrowy, idealny chlopak! Super! Napisz cos wiecej o dowiadczeniu calym jak sie ogarniesz ;D Zarcik.

    Joanna B lubi tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 25 maja 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joanna B,

    Gratulacje!

    Dziewczyny,

    jak macie kolo siebie jakies Babies'r 'US lub Toys R Us to idzcie, bo likwiduja te sklepy w calych Stanach i sa dobre przeceny 40-60%. Naprawde dobre ceny teraz maja. My kupilismy na przyklad fotelik samochodowy convertible ( w porownaniu do amazon tanszy o 60$).

    Joanna B lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Joanna B Koleżanka
    Postów: 44 4

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja powoli “ogarniam sie”. Porod miło wspominać nie będę. Chociaż personel medyczny był bardzo fajny, nawet między samymi partiami porozmawialiśmy sobie. Pielęgniarki - okropne. Męczyło mnie to , ze ustawiają mnie w innej pozycji. Przez cały poród przewinęło się z 10’kekarzy, rezydentów, studentów doktorantów.
    Tak wiec wody mi odeszły w domu o 6 rano, w szpitalu stwierdzili brak rozwarcia i brak skurczów. Podano mi leki na zmiękczenie szyjki i wywołanie skurczów. Skurcze się się pojawiły, ale szyjka nic się nie zmieniła. Koniec końców zamieścili mi w szyjce balon na zwiększenie rozwarcia. O dziwo pomógło. Generalnie bardzo długo zwlekali z podaniem mi epiduralu, nie wiem dlaczego. Później okazało się , ze większa czesc porodu przeszłam bez znieczulenia. Ja toleruje bol bardzo słabo - wiec cały ten etap przeryczalam. Wiem wstyd. Ale cieszecsoe, ze mam w końcu Adasia. Póki co mamy się dobrze, mam problemy z karmieniem piersią - Adaś bardzo dużo schudł i nie wrócił do wagi urodzeniowej. Teraz po każdym karmieniu mam dokarmiać formuła. Wychodzi na to , ze po 40-50 min karmienia piersią mału bez problemu zjada 2 uncje sztucznego mleka. Ja z tym problemu nie mam. Ale czuje się złe przez te cała presję otoczenia.

    JoannaB
  • madzialenka84 Autorytet
    Postów: 1164 321

    Wysłany: 5 czerwca 2018, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JoannaB,

    Szkoda, ze musialas sie nacierpiec podczas porodu :(

    Ja tez dokarmialam, ale robilam tak: odciagalam pokarm na poczatku to kilka razy dziennie i podawalam 2 butelki mojego mleka i 2 butelki mleka mm na dzien. W nocy tylko piers. Do tej pory tak robie, chociaz juz bardzo malo odciagam od czasu rozszerzenia diety Ola zmniejsyzla sobie ilosc mleka. Teraz juz je mleko tylko 3 razy na dzien plus piers bezposrednio do zasniecia i jak sie wybudzi nad ranem.

    No ja tez mialam watpliwosci co do mm itd, ale w takim karmieniu mieszanym dziecko dostaje dobre skladniki z twojego mleka a dzieki mm wiesz, ze jest najedzone i przybiera na wadze. Ja ostatecznie jestem zadowolona z takiego karmienia. Ola zaczela jesc po 1 miesiacu regularnie 4 butelki, a w nocy sie budzila raz-dwa razy na piers, takze byl poukladany rytm dnia i nocy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2018, 21:19

    [link=https://www.suwaczki.com/]mhsvio4pxyysgaud.png[/link]

    [*] 5/6 tc listopad 2016

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 6 czerwca 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Daj spokoj Joanna. Jaka presja jakiego otoczenia? Powiedz temu otoczeniu, zeby karmili swoje wlasne dzieci. Ja jestem zwolenniczka karmienia piersia, ale nie za wszelka cene. Dziecko musi jesc i musi byc syte, a cyc to nie religia, zeby sie dla niego zabijac. Szczesliwe dziecinstwo to nie sama piers :) Takze wrzuc na luz, pamietaj, zeby pic i przyjmowac plyny i bedzie dobrze. Ciesz sie z tej fazy tulenia malenstwa, bo nic nie trwa wiecznie.

    Ja pamietam jakby to bylo miesiac temu jak myslalam, ze zejde z tego swiata, bo moje drugie dziecko spalo w dzien (na mnie!) i nie spalo cala noc i nie dalo sie jej odlozyc. Bylam przekonana, ze umre z wycienczenia. A teraz mloda ma 10 miesiecy, smiga na czworakach jak Speedy Gonzalez i lubi kaszke i ziemniaki, itp ;)

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! Szukam kogos kto zna sie na sprawach związanych z załatwianiem zielonej karty. Ponieważ mam kilka pytań a nie moge znalezc nigdzie na nie odpowiedzi w internecie

‹‹ 49 50 51 52 53 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ