X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w USA
Odpowiedz

Ciąża w USA

Oceń ten wątek:
  • Behemottka Autorytet
    Postów: 1352 1742

    Wysłany: 3 marca 2016, 06:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do obrzezania, to my chłopca nie będziemy obrzezać. Mąż moj jest zdecydowanie przeciwny, ja tez, ale bałam sie co bedzie w szatni i jak bedzie dorastał. Na szczęście tu na zachodzie bardzo dużo ludzi nie obrzeza, nawet gdzieś znalazłam info ze do 50%, bo mamy dużo Azjatów i Latynosów. A jak byśmy wrócili do Polski to dopiero miałby bullying. Wiec nie bedzie obcinania siurka i już!

    mhsvi09kgjfp1f6i.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 3 marca 2016, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z gondola to dopiero byla historia! Bo jak bylam w gdzies w polowie ciazy robilam intensywne poszukiwania idealnego wozka i nawet w pracy rodzicow malych pacjentow wypytywalam jakie wozki maja (marke) :D Te tzw. travel system (fotelik samochodowy wpinany w rame) to praktycznie jedyna opcja, ktora tu funkcjonuje przed etapem spacerowki. Jest to praktyczne dla rodzicow, ale dla mnie niedopuszczalne! Fotelik samochodowy jest fotelikiem SAMOCHODOWYM i dziecko nie powinno w nim przesiadywac. Tyle, ze problem jest taki, ze amerykanskie mamy nie chodza z dziecmi na spacery tak jak polskie mamy. Tutaj to dziecko sie bierze do supermarketu :/

    Wiekszosc ludzi nawet nie wie co to gondola i moja znajoma z Warszawy, ktora w zeszlym roku przeprowadzila sie z Florydy do Karoliny Pn. zamowila swoja od dawna wymarzona gondole z Polski i ludzie sie jej autentycznie pytali "jak przyczepilas lozeczko do wozka?" o.O Mi z kolei babcie wykrzykiwaly "Ale rewelacyjny wozek - sto lat takiego nie widzialam" xD

    Pierwsza gondole, ktora znalazlam w Internecie miala byc mega bombowa 5 w 1 jak zobaczylam na zywo, to sie przerazilam, bo byla tak licha. Peg Perego w USA robi gondole, ale sa naprawde kosztowne i nie byly na moja kieszen. W koncu powiedzialam tesciowej o tym i cud! W jeden dzien znalazla mi przez Cragslist na Florydzie wozek gondola + spacerowka sprowadzona z Niemiec! Uzywana, ale w swietnym stanie. Tesciowa zaplacila jakies 150 dol raptem, a ja do dzisiaj jestem mega zadowolona!

    I'coo Targo http://c1.q-assets.com/images/products/p/gr/gr-007_1z.jpg

    Behemottka, Impresja lubią tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Behemottka Autorytet
    Postów: 1352 1742

    Wysłany: 3 marca 2016, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to tłumaczy moje problemy! Ciekawe jak mi pójdzie kupowanie :)

    mhsvi09kgjfp1f6i.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 3 marca 2016, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesli ponad tysiak $$$ to dla Was nie problem na jeden wydatek, to Peg Perego bedzie wygladac stylowo! W Polsce ludzie i tak tysiace wydaja na wozki, tylko ze w polskich nominalach ;-)

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Behemottka Autorytet
    Postów: 1352 1742

    Wysłany: 4 marca 2016, 03:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka wrote:
    Jesli ponad tysiak $$$ to dla Was nie problem na jeden wydatek, to Peg Perego bedzie wygladac stylowo! W Polsce ludzie i tak tysiace wydaja na wozki, tylko ze w polskich nominalach ;-)
    Znalazłam Peg Perego na Amazonie za 800... http://www.amazon.com/Peg-Perego-Book-Stroller-Atmosphere/dp/B00JDSH0VC. Taka kombinacja gondola + spacerówka (siodełko??... nie znam nazewnictwa, ale nie fotelik samochodowy).
    Masz jakieś pojęcie na ile czasu takie cos może wystarczyć? Bo jeśli na kilka lat, to nie jest źle, ale jeśli tylko na rok to kiepsko. Nie wiem, czy taka spacerówka nadaje się dla troszkę starszych dzieciaczków. Aaaaa!, czasem czuję, jakbym robiła kolejny fakultet:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2016, 03:34

    mhsvi09kgjfp1f6i.png
  • Behemottka Autorytet
    Postów: 1352 1742

    Wysłany: 4 marca 2016, 03:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, znalazłam info, do 50 funtów.... kiedy średnie dziecko ma 50 funtów? ..... zwariuję :) :) :)

    ....


    Łatwiej znaleźć normy dla pudli.... Chyba 6-7 lat???

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2016, 03:29

    mhsvi09kgjfp1f6i.png
  • Behemottka Autorytet
    Postów: 1352 1742

    Wysłany: 4 marca 2016, 03:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż mój za głowę się złapał...

    mhsvi09kgjfp1f6i.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 4 marca 2016, 04:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja coreczka ma roczek i wazy 20 funtow ;)

    Przyjrzalam sie dokladnie i widze, ze jest to gondola i spacerowka w tej cenie, natomiast pokazane jest tam, ze w rame wozka mozna rowniez wpiac ten dany fotelik samochodowy.

    Gondola sluzy przez pierwsze 6-7 miesiecy. Potem przerzucicie sie na spacerowke. W spacerowce dziecko spokojnie pojezdzi kilka lat. Choc pozniej pewnie bedziesz chciala lzejszy model.

    Ten Peg Perego ma dobre kola, moim zdaniem to jedna z najwazniejszych rzeczy na ktora trzeba zwrocic uwage.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 marca 2016, 04:28

    Behemottka lubi tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Behemottka Autorytet
    Postów: 1352 1742

    Wysłany: 4 marca 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje:) Mam nadzieję, ze uda mi sie dostać gdzieś używany - jeszcze mam czas. Jak nie to będę zbierać do skarbonki ;)

    mhsvi09kgjfp1f6i.png
  • Behemottka Autorytet
    Postów: 1352 1742

    Wysłany: 7 marca 2016, 06:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laurka - a wiesz coś o UPPAbaby? U mnie można dostac na craigslist za pół ceny. Ta sama półka cenowa co Peg Perego, tyle, że u mnie Peg Perego jest w ogóle niedostepny używany.

    np takie:

    http://orangecounty.craigslist.org/bab/5471659860.html
    http://orangecounty.craigslist.org/bab/5463684889.html
    http://orangecounty.craigslist.org/bab/5463126894.html

    a tu amazon:
    http://www.amazon.com/UPPAbaby-2015-Vista-Stroller-Taylor/dp/B013CTH8NC/ref=sr_1_4_s_it?s=baby-products&ie=UTF8&qid=1457327751&sr=1-4&keywords=Uppababy+Vista

    mhsvi09kgjfp1f6i.png
  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 7 marca 2016, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie kojarze tej marki z moich poszukiwan przeszlo rok temu. Wyglada fajnie. Zielony mi sie podoba ;)

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Olafasola Ekspertka
    Postów: 132 65

    Wysłany: 28 marca 2016, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hello drogie dziewczyny, też zamieszkała całkiem niedawno w Kalifornii i będę tu rodzić. Obecnie jestem w 28 tyg ciazy. Co do wozeczkowto widziałam, jak sobie radzą bez gondoli- trochę mnie to przerazilo, że Dzieciątko nie może leżeć swobodnie tylko w nosidełku. Szperajac trochę znalazłam rozwiązanie wózek omni urbini :) 3 w 1. Spacerowka zmieniajaca się w normalny wózek + nosidelko. Dostępne nawet w Walmarcie :)

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 28 marca 2016, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olafasola wrote:
    Hello drogie dziewczyny, też zamieszkała całkiem niedawno w Kalifornii i będę tu rodzić. Obecnie jestem w 28 tyg ciazy. Co do wozeczkowto widziałam, jak sobie radzą bez gondoli- trochę mnie to przerazilo, że Dzieciątko nie może leżeć swobodnie tylko w nosidełku. Szperajac trochę znalazłam rozwiązanie wózek omni urbini :) 3 w 1. Spacerowka zmieniajaca się w normalny wózek + nosidelko. Dostępne nawet w Walmarcie :)

    Witamy Cie w naszym skromnym gronie :-) Napisz nam cos o sobie. Co Cie przywiodlo za Wielka Wode? Czy to Twoja pierwsza ciaza? Chlopiec czy dziewczynka?

    Macalas ten wozek na zywo? BO jesli to jest to, co ja mysle, to on jest bardzo, bardzo lichy i dziecko z tej gondolki wyrosnie przed 4 miesiacem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2016, 15:04

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Olafasola Ekspertka
    Postów: 132 65

    Wysłany: 29 marca 2016, 05:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może masz rację Laurka, fizycznie nie widziałam wozka, na razie trwają intensywne poszukiwania. Druga droższa opcja to wózek o dźwięcznej nazwie bugaboo :). To moja pierwsza, długo wyczekiwana ciąża :) chlopak, imię jeszcze pod znakiem zapytania. Przyleciałam do męża, który rozpoczął tu staż postdoc. Miałam ogromny dylemat czy zostać w Pl czy powalczyć o rodzine. Dostałam ubezpieczenie medi-cal mimo, że nie posiadam SSN. Jestem tu na wizie J2, mogę o pracę się starać po otrzymaniu EAD, na który czeka się 3-4 miesiace. W sumie bez EAD, nie mogłam dostać SSN i myslalam, że to będzie przeszkodą do otrzymania ubezpieczenia. Ale na szczęście udało się. Przede mną pierwsza wizyta u lekarza tutaj. Strasznie ciekawi mnie jakie tu są standardy, jeśli chodzi o badania w porównaniu z tym co w Polsce. Przeszłam w Polsce szkole do rodzenia i ciekawe na ile mi się przyda. Pozdrawiam serdecxznie, jeśli będę mogła jakoś pomoc z racji zaawansowanej ciąży, służę z checia:)

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 29 marca 2016, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poki co jest nas w tym watku 4: moja corka ma prawie 14 miesiecy, Behemottka jest w ciazy (I trym.) a Impresja w fazie staran, takze mamy pelen wachlarz ;-)

    Bugaboo na pewno super!

    Olafasola, Behemottka lubią tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Behemottka Autorytet
    Postów: 1352 1742

    Wysłany: 30 marca 2016, 05:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Olafasola :). A gdzie mąż robi tego postdoca? My jesteśmy na UCI :) To znaczy moj małżonek jest, ja uczę w community college. W jakiej części Kalifornii jestes?

    No i już jesteśmy w drugim trymestrze :). Za chwile kończymy 16 tydzień. I mamy... chłopaczorka! Hura! Chyba Adasia :)

    Co do wózka, to wmaglowuję w męża Peg Perego. Moze sie uda ;). Zakładam, ze to bedzie inwestycja na jakieś trzy-cztery lata.

    Trzymam kciuki, ze EAD przyjdzie wcześniej.

    mhsvi09kgjfp1f6i.png
  • Olafasola Ekspertka
    Postów: 132 65

    Wysłany: 30 marca 2016, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Behemottka wrote:
    Cześć Olafasola :). A gdzie mąż robi tego postdoca? My jesteśmy na UCI :) To znaczy moj małżonek jest, ja uczę w community college. W jakiej części Kalifornii jestes?

    No i już jesteśmy w drugim trymestrze :). Za chwile kończymy 16 tydzień. I mamy... chłopaczorka! Hura! Chyba Adasia :)

    Co do wózka, to wmaglowuję w męża Peg Perego. Moze sie uda ;). Zakładam, ze to bedzie inwestycja na jakieś trzy-cztery lata.

    Trzymam kciuki, ze EAD przyjdzie wcześniej.
    Gratulacje :) niech mały Adaś zdrowo się rozwija :) za chwilkę i połówka będzie za Toba. Mąż pracuje w Sanford Burnham Prebys, planuje tu zostać do końca 2017, ja prawdopodobnie do czerwca 2017. Co do tych wózków xwidze, że twardo stoimy za tym w czym same jeździliśmy :) nosidelkowa wygoda do mnie nie przemawia. Troszkę bylam zdziwiona jeśli chodzi o wanienki- z ograniczeniami w środku tak by dziecko było w pozycji polezacej. Zobaczyłam jakiś filmik instruktażowy i przeraziłam się, przecież takie maleństwo samodzielnie główki nie trzyma,(lata na wszystkie strony) w zwykłych ctradycyjnych wanienkach można ją oprzeć na przedramieniu. Wyskrobalam na szczęście taką. A jak z badaniami prenatalnymi, zalecają tu testy pappa czy nify? W polsce refunduja tylko po 35 r.ż

    Behemottka lubi tę wiadomość

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 30 marca 2016, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Behemottka fajnie :-) Musisz miec naprawde silna intuicje :-) Maz sie cieszy, ze synek czy wszystko mu bylo jedno?

    Ola ja chyba mialam pap smear na samym poczatku, ale reki nie dam sobie uciac. Opieka prenatalna jest moim zdaniem jednym wielkim zartem w USA, ale poniewaz mialam mniej badan i znalam mniej detali niz mamusie w Polsce, to tez nie mialam takiej paranoi jak one i wszystko bylo dobrze.

    Co do wanienki nie wiem o co chodzi, bo nie znam roznicy, nie widzialam dzieciecej wanienki w Polsce. W USA jest obecnie tyle roznych cudow-niewidow do kapania maluszkow, ze glowa mala! Wiaderka, jakies pluszowe kwiatki, ktore sie wklada w umywalke, jakies silikonowe liscioksztaltne wynalazki oraz plastikowe wanienki z hamaczkami dla noworodkow.

    Behemottka lubi tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
  • Olafasola Ekspertka
    Postów: 132 65

    Wysłany: 30 marca 2016, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie w pl dużo mam jest przestraszonych wlasna ciąża, a że pracowałam w służbie zdrowia to ooooogromna ilość ciąż jest podtrzymywana progesteronem od samego początku. Nawet mi lekarz wypisał w pierwszych tyg " profilaktycznie" bo miałam jednorazowe plamienie, które może występować na początku. Na szczęście nie brałam tego. Na skurcze przepowiadające Braxtona-Hicksa dostaje się ogromnie ilości nospy, znowu progesteron i jeszcze do niedawna fenoterol. Takze mamy maja w czmy "grzebać".A jak to napisalyscie na początku, że tu są zdania że ciąża silna musi sama sobie poradzić -też uważam, że moje jest niczym złym :) w końcu nie od dziś mamuśki wydają na świat potomstwo. :)

  • Laurka Autorytet
    Postów: 4122 2290

    Wysłany: 30 marca 2016, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja poza witaminami dla ciezarnych nic nie bralam cala ciaze.

    Olafasola lubi tę wiadomość

    08.02.2015 Luna
    28.07.2017 Gaja
    21.09.2019 Enya
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ