X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Szwecji
Odpowiedz

Ciąża w Szwecji

Oceń ten wątek:
  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A więc to tak, siedziałyście w krzakach i nic nie pisałyście :P

    Mimi, super że wszystko z groszkiem ok :) Gratulacje wejścia w II trymestr! Ciesze się, że mdłości minęły. Mi na szczęście nie było dane ich przeżywać.

    Rudzia, fajne są te kopniaki, ale faktycznie czasem bolesne, że ojej...
    Masz już wszystko kupione, wiesz gdzie rodzisz, torba do szpitala pewnie jeszcze nie spakowana, ale na to jeszcze masz czas (a tak z ciekawości coś trzeba w Stkhm brać do szpitala?)

    U nas ok. Trochę przychorowaliśmy na Święta, ale na szczęście Młody się od nas nie zaraził :) Śniegu brak, temperatura na plusie i masakryczny wiatr :/

    Rudzia lubi tę wiadomość

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • Rudzia Autorytet
    Postów: 4164 5155

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisa do szpitala to jedynie dla siebie kapcie, szlafrok,kosmetyki i wygodne ubranie dla dzidiz jak siw chce to ubranka ale nie trzeba bo w szpitalu maja :P ja mimo to biore swoje :) no i cos do picia i jedzenia :) i chyba tyle :) a tam u Ciebie jak bylo?

    Sniegu brak u Was? U nas od wczoraj sypie :P zima przyszla na pare dni hehe :)

    18.04.2015 (42+2) Sofia 4500g; 54cm <3
    l22njw4zq8sux6j8.png
  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Śnieg tej zimy padał 2 razy ale zawsze było na plusie więc nawet pół dnia nie poleżał.

    To z wyprawką do szpitala jest podobnie w sumie. Ciuszki dla dziecka były, ale już w sumie sprane więc lepiej mieć swoje. Jedzenia ani picia nie trzeba było, zapewniali w trakcie porodu i potem.

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • Rudzia Autorytet
    Postów: 4164 5155

    Wysłany: 11 stycznia 2015, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jedzenie tam tez generalnie jest ale pisza zeby miec butelke wody i takies slodycze przy sobie :)

    18.04.2015 (42+2) Sofia 4500g; 54cm <3
    l22njw4zq8sux6j8.png
  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tu tego nie było, jak rodziłam to dali 2 dzbanki, w jednym woda, w drugim sok chyba porzeczkowy i "siorpałam" sobie przez słomkę ;)
    Planujesz sama rodzić czy z Tż?

    Mimi, masz przeczucia czy będzie chłopczyk czy dziewczynka?

    Kwiauszek, jak u Ciebie?

    Serio nie ma więcej ciężarówek ani mam, które mieszkają w Szwecji???

    Rudzia lubi tę wiadomość

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • Rudzia Autorytet
    Postów: 4164 5155

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja jestem teraz w ciezkiej sytuacji i przy porodzie bedzie ze mna raczej mama :)

    Aisa A mam pytanie do CIebie jaki Ty proszek/plyn uzywasz do prania ubranek malucha?

    18.04.2015 (42+2) Sofia 4500g; 54cm <3
    l22njw4zq8sux6j8.png
  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 14:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rudzia wrote:
    No ja jestem teraz w ciezkiej sytuacji i przy porodzie bedzie ze mna raczej mama :)

    Aisa A mam pytanie do CIebie jaki Ty proszek/plyn uzywasz do prania ubranek malucha?
    Używam Loveli, kupowałam w PL.

    No to oby mama dała radę, pewnie lekko Jej nie będzie patrzeć jak Jej dziecko będzie się męczyć, ale dacie radę we dwie :)

    Rudzia lubi tę wiadomość

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • Rudzia Autorytet
    Postów: 4164 5155

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupilam teraz plyn do prania Neutral ale jakos nie jestem z niego zadowolona... a nie widzialam tu nic innego do prania ubranek dzieciecych :(

    18.04.2015 (42+2) Sofia 4500g; 54cm <3
    l22njw4zq8sux6j8.png
  • Mimi1990 Autorytet
    Postów: 268 193

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aisa przeczuwam , ze dziewczynka sie pojawi :) ale zobaczymy no moja mama byla przekonana , ze bede chlopakiem no i prosze zamiast Michala jest Claudia :)

    Zachcianek takowych nie mam bo jak na razie tego apetytu nie mam. Trzeba ubrac sie w cierpliwosc. Fajnie dziewczyny , ze Wy juz tak blisko jestescie rozwiazala ja jeszcze dlugie miesiace musze czekac :P

    "Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie" wizyta 25.10
    5djyxzkrahkgkrme.png
    atdcjw4zvcdu9pxq.png
  • Mimi1990 Autorytet
    Postów: 268 193

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No strasznie nas malo , az dziwne ,ze wiecej dziewuszek ze Szwecji nie ma ,a szkoda :(

    "Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie" wizyta 25.10
    5djyxzkrahkgkrme.png
    atdcjw4zvcdu9pxq.png
  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 12 stycznia 2015, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi, czas bardzo szybko leci. Jeszcze niedawno Jasiek był w brzuchu a teraz ma już 8 miesięcy..
    Moje przypuszczenia co do płci się sprawdziły, zobaczymy jak będzie u Ciebie :) Na połówkowym się dowiesz no chyba że dziecię nie zechce pokazać :P

    Rudzia, tu chyba wcale nie ma proszków przeznaczonych specjalnie dla maluszków. Może to i dobrze a może nie, ale ja bardzo lubię ten zapach ciuszków upranych w dziecięcym proszku.

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • asia888 Autorytet
    Postów: 993 789

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczynki jestem lutowa przyszla mamusia ktora wczesniej mieszkala w szwecji, chcialam was podpytac jakie sa u was szczepienia obowiazkowe dla maluszkow i czy bedziecie szczepic? pozdrawiam:)

    fJJwp2.png
    8zQPp2.png
  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 07:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Asia888
    Fajnie, że napisałaś. Jak długo mieszkałaś w Se?
    My szczepiliśmy 6w1, do wyboru było jeszcze 5w1.

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam o pneumokokach, to też jest w pakiecie szczepień

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • asia888 Autorytet
    Postów: 993 789

    Wysłany: 13 stycznia 2015, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aisa wrote:
    Cześć Asia888
    Fajnie, że napisałaś. Jak długo mieszkałaś w Se?
    My szczepiliśmy 6w1, do wyboru było jeszcze 5w1.

    hej :)
    mieszkalam rok w sztokholmie jako nastolatka, a pozniej skonczylam 18stke i wrocilam do PL :) ale moja rodzina jest w szwecji wiec czesto odwiedzam :) a Ty dlugo juz w Se? jak Ci sie podoba?
    czyli tez macie szczepionki skojarzone w szwecji:) a w ilu dawkach kiedy i od kiedy musialas szczepic maluszka?

    fJJwp2.png
    8zQPp2.png
  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponad 5 lat tu jestem. Ogólnie nie jest źle, ale wiadomo jak to jest z mieszkaniem za granicą, są plusy i minusy. W dobrej sytuacji jest się wtedy gdy choć część rodziny jeszcze mieszka w danym kraju co Ty. No i im głębiej wchodzi się w system tym więcej jego błędów się widzi, różnic kulturowych itp.
    Szczepienie jest w 3, 5, 12 miesiącu życia. 4 dawka między 5 a 6 rokiem. I ostatnia między 14 a 16 rokiem.
    Na 18 miesięcy jest odra, świnka i różyczka i druga dawka między 6 a 8 rokiem życia.
    Dziewczynki jeszcze mają HPV między 10 a 12 rokiem - 3 dawki.

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • asia888 Autorytet
    Postów: 993 789

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzieki wielkie za informacje :) a jak jezyk Wam sie podoba? mi sie bardzo podoba szwedzki :)

    fJJwp2.png
    8zQPp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was:)
    Jak dawno mnie tu nie było, jakoś dużo na głowie.
    A więc była 2 stycznia na USG i dzidziuś miał już prawie 8 mm, i pięknie bijące serce. wg usg był to 6t6d, a według moich obliczeń 7t3d, trochę rozbierzność. Jednak u mnie ciężko jest wyliczyc z miesiaczki, bo mam bardzo długie cykle wachające się w granicach 33-40 dni.
    Wróciliśmy już do szwecji, jesteśmy po rozmowie z szefami,wszyscy się ucieszyli i powiedzieli, że nam pomogą. Jutro będę dzwonić, aby umówić się na wizytę. Szef nam powiedział, że możemy mieć tam wizyty z tłumaczem, to prawda?.
    Bo ja ze szwedzkiego jestem noga, próbuję się uczyć.
    Czasami chciałabym wrócić do Polski......

    aisa, Rudzia lubią tę wiadomość

  • aisa Autorytet
    Postów: 4456 13254

    Wysłany: 14 stycznia 2015, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się język średnio podoba, to jeszcze zależy od dialektu. Sztokholmski jest bardzo ładny ale ten w skåne czy blekinge nie jest już taki super. No ale jakoś się trzeba dogadać ;) więc się go wciąż uczę tyle że już tylko w praktyce. Teoria już opanowana.

    Kwiauszek, fajnie że się odzywasz. Na wizycie może być tłumacz, trzeba to tylko wcześniej zgłosić żeby Go załatwili. Ty mieszkasz w większym mieście więc nie powinno być z tym jakichś większych problemów. Super, że szefostwo się ucieszyło i są pomocni :) Języka warto się uczyć bo się na pewno przyda.
    Też czasem myślę o powrocie, ale póki co nie ma za bardzo chyba do czego...
    Chodzisz na SFI czy nie bardzo masz czas przez pracę?

    o148e6yd9z2ipahq.png
    wnidtv73ksjvw8t0.png
  • Rudzia Autorytet
    Postów: 4164 5155

    Wysłany: 15 stycznia 2015, 01:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteeem.. Eh nie mam od kilku dni mocy.. Rana mnie boli i chyba znowu zle sie goi :( w piatek wizyta u ginekologa.. I raczej skierowanie na operacje pod narkoza.. Boje sie.. Nie ufam tym lekarza !!! Boje sie o malutka ;(

    Co do jezyka mi sie bardzo podoba ale tak jak Aisa mowi zalezy od dialektu.. Ja mieszkam tu od ponad 5 lat i jezyk mam opanowany.. Chociaz czasem zapomina mi sie slowek jak dluzej nie uzywam..

    Dzis zaczela moja malutka 30 tydzien <3 jeszcze troszeczke i sie w koncu spotkamy, nie moge sie juz doczekac!

    Ide spac, moze uda mi sie dzis szybciej usnac a nie znowu o 3 w nocy.. Dobranoc :*

    18.04.2015 (42+2) Sofia 4500g; 54cm <3
    l22njw4zq8sux6j8.png
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych - aplikacja - starania o dziecko

Postanowione - rozpoczynacie starania o dziecko. Mija pierwszy, drugi, trzeci miesiąc, a ciąży nie ma. Pojawia się lekki niepokój - co się dzieje? Tak rozpoczyna się historia wielu kobiet z OvuFriend, które używają aplikacji podczas starania o dziecko. Inteligentny kalendarz dni płodnych nie tylko szybko nauczy się Twojej płodności ale również wcześnie wykryje nieprawidłowości. Przeczytaj jak aplikacja pomoże Ci zajść w ciążę!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ