X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Szwecji
Odpowiedz

Ciąża w Szwecji

Oceń ten wątek:
  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak slucha trąbka i pyta jak mysle ze dziecko jest ulozone i wtedy bierze detektor tetna i sprawdza...
    Jestem rozczarowana ich podejsciem tym bsrdziej ze ja 40 tka po pustym jaju a oni do wszystkiego na luzie,to nie dla mnie.
    Nie wyobrazam sobie ten ciazy bez prowadzenia jej tez w Pl.
    Teraz jak juz w tym.jestem i odczuwam na wlasnej skorze nie dziwi mnie fakt tylu uposledzonych dzieci w Szwecji.

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • ememensik Przyjaciółka
    Postów: 176 43

    Wysłany: 17 sierpnia 2017, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Matko co za zacofanie..
    Czyżbyś miała położna starej daty?
    Nie dziwię się Tobie, jak się denerwujesz podjeździe do szpitala zrobią Ci ktg, USG tylko najpierw zadzwońcie na porodówkę.

    Im bliżej porodu tym większy strach mnie ogarnia, zamierzam walczyć aby nie robili mi tego obrotu tyle się naczytałam. W razie czego coś zrobią dziecku i kto za to odpowie nikt bo się zgodziłam.

    ex2b3e5epxo0r3pb.png

    bl9ccwa1i0cy1vxf.png
  • yvonneSW Autorytet
    Postów: 532 527

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 lutego 2020, 14:37

    Mój synek 💗
    zqh730k.png
    04.2019 Okruch 5tc 😔
    Moj drugi synek💜
    vgr00ts.png
  • ememensik Przyjaciółka
    Postów: 176 43

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja od 6 nie śpię , ale ostatecznie o 8 wstałam wtedy synek się obudził. Mąż jest z nim na spacerku także odpoczywam sobie:).
    Wczoraj miałam wizytę u położnej, za tydzień w poniedziałek mam wizytę u lekarza w szpitalu. Jest 50% szans że obrót się uda. Mogę się nie zgodzić i tak chyba zrobimy. Boję się też CC jakby nie było to operacja. Ale to chyba mniejsze zło.
    Akurat trafilo nam się tak, że dyżur będzie miał polski ginekolog więc o tyle fajnie.

    ex2b3e5epxo0r3pb.png

    bl9ccwa1i0cy1vxf.png
  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie bezsennosc,do tego tak mi wczoraj wariował maluszek po brzuchu ze az sie przestraszyłam ale chyba sie coraz bardziej usadawia do porodu bo dzis juz normalnie.
    Ememensik jak masz obawy to sie nie zgadzaj,jesli zakonczy sie cc trudno chyba to lepsze.Ja tez boje sie cc ale jak bedzie mus to trudno.
    Pozdrawiam was kobitki

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zapomniałam zapytac a w jakich sklepach zaopatrujecie sie w akcesoria,ubranka dla maluszkow....

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • ememensik Przyjaciółka
    Postów: 176 43

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też słabo śpię, z powodu twardego brzucha ciężko się przewracać i wogole.

    Ubranka dla małej kupowałam w zazwyczaj w h&m w Polsce, w smyku i 5.10.15 akurat byłam wtedy w Pl o trafiliśmy na mega wyprzedaże.
    Wózek, łóżeczko, mata leżaczek mam po synku. Wózek kupowałam w sklepie Dino z przesyłki tu do Szwecji oni mają spory asortyment jeżeli chodzi o akcesoria.
    Tutaj kupować to dość drogo wychodzi. ale ubranka w takich sklepach jak hm ti ceny identyczne.
    Są dobre jakościowo po synku te najmniejsze wogole niezniszczone.
    Teraz kupiłam dodatkowo kokon niemowlęcy tu w sklepie szwedzkim Emilii, Polka go prowadzi. Ma sklep stacjonarny, i internetowy ma bardzo dużo rzeczy wystarczy na Facebooku zapytać o dana rzecz. Akurat jak kupowałam to były duże wyprzedaże.

    ex2b3e5epxo0r3pb.png

    bl9ccwa1i0cy1vxf.png
  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wyprawke mam zrobiona w Pl lub wlasnie z neta,ubranka w dobrej promocyjnej cenie ze Smyka.
    Mysle o tutejszych sklepach bo wiem ze cos w Lindex w H&M ale czy sa inne?

    O przewracanie sie z boku na bok dramat jak inwalida jakis ciezko bardzo,za dlugo tez stac nie moge ach oby do porodu

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • ememensik Przyjaciółka
    Postów: 176 43

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przeważnie tutaj kupuje w h&m, lindex czasami kapahl jak są promocje. To sieciowki więc w miarę ceny przystępne, bo taki sklep jak polarno jest drogi jak dla mnie.
    Czasem w jollyroom,bamba są promocje, to są sklepy internetowe.

    Ja też jak inwalida, czasem mam wrażenie że spojenie łonowe mi pęka.
    A powiedz twardnieje Ci brzuch czesto?
    Bo ja z synkiem to tak nie miałam jak teraz.
    U Ciebie blizej niż dalej, oby tylko nie przenosić.

    ex2b3e5epxo0r3pb.png

    bl9ccwa1i0cy1vxf.png
  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapomniałam o prześcieradle do wózka a za nim zamówie ble ble ble ,chciałabym juz hehe

    Twardnienie odczuwam czasem jak chodze ale nie jakos czesto,teraz abo cisza albo disco w brzuchu moje dziecko urzadza.
    Kurcze no oby nie przenosic bo juz mam dosć.

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • ememensik Przyjaciółka
    Postów: 176 43

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie miałam prześcieradła do wózka. Miałam kocyk z Ikei i teraz też zamierzam tak zrobić
    http://m.ikea.com/se/sv/catalog/products/art/60290186/

    Napisz do sklepu emilili (Södertalje) to Polka także śmiało pisz po naszemu;) pewnie mają takie prześcieradła. Mają też wysyłkę.
    https://m.facebook.com/profile.php?id=237595946438492

    Ja jak ostatnio zamawiałam to zapłaciłam 69 kr za przesyłkę.
    Jeszcze mogę Ci polecić sklep mulan.pl
    Mają nawet nie drogi koszt wysyłki w porównaniu do innych sklepów. Ja tam jeszcze nigdy nie zamawialam, ale znajoma zamawia i sobie chwali.

    A widzisz jak mam twardy brzuch non stop nawet jak leżę.
    Mi z synkiem wywoływało poród w 39 tyg że względu na nadciśnienie, wody i łożysko nie było pierwszej klasy. Nie chcę myśleć co by było gdybym przenosiła.

    Zamierzasz karmić piersią?
    Ja syna karmiłam. I zastanawiam się nad kupnem laktatora, mam ręczny ale było mi tak ciężko z nim się obchodzić. Myślałam teraz o elektrycznym, ale tak mi się nie hce szukać tak jak i Tobie prześcieradła hehe.

    ex2b3e5epxo0r3pb.png

    bl9ccwa1i0cy1vxf.png
  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za namiary,zaraz oblukam.

    Moze twardnieje ci tak brzucho bo dzidzka tak ulozona??
    Syna rodzilam w 40tc z oxy,wody i lozysko tez takie ble.
    Tak chce karmić ale ja przy 1 synu nie uzywalam laktatora to i chyba teraz sie obejde.W tym temacie jestem zielona he

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • ememensik Przyjaciółka
    Postów: 176 43

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma za co jak coś to pytaj może uda się pomóc:).
    W tym tygodniu miałam dwa razy ktg i skurcze pisały się po 70% dostałam zastrzyk w nogę na wyciszenie skurczów, więc to jednak macica daje się we znaki.
    Zobaczymy jak będzie.
    Mi wywoływali balonikiem foleya i oxy. Skurcze były okropne po tym.
    Mi przy pn pokarm prYsedl dopiero w 4czy 5 dobie, i tak sobie myślę czy przy ewentualnej cesarce nie będzie tak samo.
    Chciałabym aby był już poniedziałek i być po rozmowie z lekarzem mieć umówiony termin. Jakoś bym szybciej to sobie w głowie poukładała. A tu jescze tydzień czekania.

    ex2b3e5epxo0r3pb.png

    bl9ccwa1i0cy1vxf.png
  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 23:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no to fakt macica...
    Rodziłam z oxy w Pl 12 lat temu bolało ale poród chyba musi bolec heh
    Pokarm miałam od razu a teraz to nie wiem,martwie sie wszystkim porodem,laktacją,czy po tylu latach sobie poradze itp...
    23 mam wizyte u połoznej tez czekam na nia choc pewnie i tak za wiele sie nie dowiem.

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • ememensik Przyjaciółka
    Postów: 176 43

    Wysłany: 19 sierpnia 2017, 23:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie poród też bolał, tutaj o tyle łatwo że dadzą Ci znieczulenie jak będziesz chciała jest ten gaz rozweselający i wiele innych dostępnych środków usmiezajacych choć trochę ból.
    Poradzisz sobie jedno dziecko już wychowałaś więc wprawę masz.
    Nie myślałaś, zeby podjechać sobą e do szpitala sprawdzić ktg, USG. Zawsze trochę lżej na duszy.

    ex2b3e5epxo0r3pb.png

    bl9ccwa1i0cy1vxf.png
  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj miała roztrój zoładka buuu

    Tak to wiem o znieczuleniu tyle ze zzo odpada wszystko inne ewentualnie moge zarzyc heh
    Juz chce rodzic he

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • ememensik Przyjaciółka
    Postów: 176 43

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam od kilku dniu problemy z żołądkiem:/.

    A czemu odpada?
    Mi jak przyjdzie teraz rodzić naturalnie to też nie będę brała. W pierwszej ciąży miałam, miałam okropne bóle z krzyża ale nie mogli mi się wbić a jak już się wbili to było za późno hehe.
    Po gazie było mi nie dobrze chciało mi się wymiotować. Akupunktury nie chciałam. I okazało sie, że najlepszym sposobem łagodzenia bólu byk mąż hehe.

    Nie dziwię się , se już chcesz rodzić za dwa tygodnie bed mówić to samo

    ex2b3e5epxo0r3pb.png

    bl9ccwa1i0cy1vxf.png
  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie lubie sie z igłami to raz a dwa nie wyobrazam sobie by mi mieli sie wbijac w kregosłup boje sie ze zle sie wkuja albo co i zostane kaleka o nieeee.
    Rodziam bez dałam rade ,byłam sama wiec teraz tez sie moze obejde ,oby.No i licze na meza oby by i nie przeszkadzał haha.

    Mały mi warjuje po brzuchu to raczej sie nie zapowiada na szybki poród bo ponoc przed sie dzidzia lokuje i uspakaj.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2017, 18:42

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
  • ememensik Przyjaciółka
    Postów: 176 43

    Wysłany: 21 sierpnia 2017, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodziłam ponad 24 godziny. Nie wyrabialam juz. Dostałam zzo ale za późno. Pół roku bolał kręgosłup w miejscu wbicia.
    Dają też morfinę w tabletkach
    tabletkach. Ja dostałam dwa razy ale żadnej ulgi.
    Musi boleć i tyle.

    Ja gdyby nie mąż to bym chyba się wykończyła dosłownie.

    I moja gwiazda szaleje dzisiaj
    dzisiaj, przerzuciła się na drugi bok.
    Też slyszalam, że dzieci się uspokajają przed porodem.

    ex2b3e5epxo0r3pb.png

    bl9ccwa1i0cy1vxf.png
  • pepsunieczka Autorytet
    Postów: 1182 666

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 00:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze to dosc dlugo,wymeczyło.

    Tez uwazam ze tak to jest ze musi boleć.
    Oby tylko z dziecmi bylo wszystko dobrze bol sie przezyje...jakos.

    A twoja zamiast glowka w dol to na boki akrobatka hehe

    ..ile jeszcze i czy wogóle...
    ...może teraz...
    gann3e3ka9ve6mzn.png
‹‹ 128 129 130 131 132 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ