X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Szwajcarii
Odpowiedz

Ciąża w Szwajcarii

Oceń ten wątek:
  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 20 marca 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    PannaJoanna wrote:
    Hej dziewczyny,

    U mnie podobno chlopak :) przynajmniej na 75% :) czekam na potwierdzenia za 2 tygodnie, a tymczasem zastanawiam sie jak to mozliwe ze z tym dzieckiem jest wszystko ok skoro ja lapie kazda mozliwa infekcje. 24 tydzien a ja zaliczylam juz 2 grzybice, 3 przeziebienia i tygodniowe zatrucie pokarmowe, ktore jeszcze czuje w kosciach ( ... poprostu zalamka ...) przeraza mnie fakt ze do porodu jeszcze 3,5 miesiaca, a ja pomimo ze przed ciaza nie chorowalam prawie wcale to zarazam sie od kazdego kto kichnie w mojej obecnoci :/

    Hej
    Joanna gratulacje :)
    Na tym polega fenomen kobiecego ciała ja pamietam ze ostatni miesiąc przed terminem nie mogłam spać nocami wiec oglądałam filmy i ostatni jaki oglądałam to był o kobiecie która najpierw dowiedziała się ze ma raka i umrze a kilka dni później ze jest w ciąży i przez te 9 mc organizm dawał życie i umierał jednocześnie i rano po posadzeniu pomidorów upieczeniu tortu beżowego bo to był polski dzień matki i uszykowaniu się na wyjście do teściowej o 22 wylądowałam w szpitalu z ciśnieniem 200/200 prawie i początkiem zatrucia ciążowego tak wiec wywołali mi poród 10 dni przed terminem i mój Leonard jest prezentem na dzień matki i dlatego pamietam ten film :) jak masz chęć zobaczyć jak to jest z duża ilością dzieci to zapraszam na kawę do mnie albo gdzieś na spacer. Co do Szwajcarii to fakt kraj mali rodzinny ale ja wierze ze gdy zaczyna się walić znajdują się rzyczliwi ludzie i Ci pomogą a teraz ogarniam sobie wszystko póki możesz bo ja np album zdjęć mojego pierwszego syna skończyłam chwile temu a w kolejce już bliźniaków czeka i inne sprawy na które sądziłam ze znajdę czas jak pojawia się dzieci

  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 27 lipca 2019, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, zaglada tu jeszcze ktos?

    pozdrawiam wszystkie i znowu jestem aktywna na forum, bo czekamy na druga dziewczynke :)

    jest moze ktos z Luzern albo okolicy?

    Pozdrawiam

    Gosia

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • jammarka Koleżanka
    Postów: 70 6

    Wysłany: 28 lipca 2019, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Gonia,

    gratulacje! Już zapomniałam o tym forum... Mój synek ma już 2,5 lat i może wkrótce przeprowadzę się w okolice Luzern albo Zurichu. Może będzie się okazja kiedyś poznać :)

    Pozdrawiam,

    d69c20mmpscsvys2.png
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 29 lipca 2019, 01:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jammarka wrote:
    Cześć Gonia,

    gratulacje! Już zapomniałam o tym forum... Mój synek ma już 2,5 lat i może wkrótce przeprowadzę się w okolice Luzern albo Zurichu. Może będzie się okazja kiedyś poznać :)

    Pozdrawiam,


    Super by bylo!

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • paninka Koleżanka
    Postów: 40 13

    Wysłany: 4 sierpnia 2019, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, gratulacje Gonia.
    Ja jestem z Küssnacht am Rigi, więc niedaleko.
    Pozdrawiam

    km5scwa1aut8uv9t.png
    dqpr6iyewwcyi6lc.png
    k0kdha00tco1nrqi.png
  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej, co tam u was dziewczyny? jest moze ktos nowy na forum i sie nie odzywa ;) ?

    nasza Marysia/Marie urodzila sie ponad miesiac temu :) jest slodziakiem, spiochem i zarloczkiem. jakies te drugie dzieci latwiejsze w obsludze...

    ale codziennosc z dwojka to wyzwanie...

    milej niedzieli!

    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
  • zbik Ekspertka
    Postów: 136 406

    Wysłany: 21 marca 2022, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Odgrzebalam ten watek ale widze, ze dawno nikt sie nie odzywal :) Wiem, ze poza mna jest jeszcze jedna forumowiczka ze Szwajcarii - ktos jeszcze? halo? :))

    Chcialam sie podpytac o Wasze doswiadczenie dot zwolnienia lekarskiego / redukcji etatu w trakcie ciazy. Jestem teraz na urlpie, ale mdli mnie na mysl o powrocie do pracy, jest duzo stresu, gierki korpo.. wiem ze po powrocie beda chcieli mnie zawalic robo, ale jeszcze nie mowilam im ze jestem w ciazy.

    Jak i od kiedy mozna sie starac o jakies obnizenie czasu pracy? Od ginekologa czy od lekarza rodzinnego? Docenie kazda porade :)

    ckais65gdj2v567j.png

    Endometrioza IV st.
    Początek starań 01.2021 💗
    06.2021 - laparoskopia, usunięcie torbieli ✅ , niedrożność jajowodów 😕
    08.2021 - konsultacje do IVF - ICSI
    09.2021 - krótki protokół z Rekovelle, tylko 4 pecherzyki bez wzrostu, brak punkcji 😕
    11-12.2021 - długi protokół 💉Decapeptyl/Menopur 300.
    20.12.2021 - punkcja: 9🥚, 7 zapłodnionych ➡️ 6 blastek
    25.12.2021 - transfer jednej gwiazdeczki🌟, 9dpt beta 118, 16dpt beta 2490, 7tc - mamy serduszko 💗
    Mamy: ❄️❄️❄️❄️❄️
‹‹ 36 37 38 39 40
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ