X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Szwajcarii
Odpowiedz

Ciąża w Szwajcarii

Oceń ten wątek:
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 11 lipca 2018, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Hej dziewczyny my już w komplecie poród poszedł gładko i mąż był tuż obok co było dla mnie ważne dzieciaczki zdrowe 9/10 waga urodzeniowa 3040 synuś a córcia 2640 rodziłam w Luzern kantonalspital opieka super teraz walczymy z laktacja żeby ruszyły dziś zaczyna się już cos dziać a we wtorek do domu :)
    Myślałam ze będę bardziej cierpieć po cc a tu nawet daje rade ogarnąć siebie i maluchy
    Pozdrawiam Was serdecznie
    Z Frankiem i Ines :)
    Cudownie :-) Serdeczne gratulacje :-) :-*

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 11 lipca 2018, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    homerowa wrote:
    Hej Dziewczyny!
    Dawno się nie odzywałam, bo ostatnio dużo się działo.
    Zaszczepiłam się na krztusiec, a mąż musi się zaszczepić u lekarza rodzinnego :)
    Okazało się, że mam cukrzycę ciążową, próbowałam diety ale i tak potrzebuję insuliny. Na początek tylko raz dziennie na noc także nie jest źle.
    Bąbel zdrowy, drobny ale w normie a to najważniejsze :) Moje samopoczucie też ok :)
    A co tam u Was Kobitki? :)
    Współczuję cukrzycy :-( Ja będę miała badany cukier na początku sierpnia. I szczepiona będę też na najbliższej wizycie.
    Tydzień temu miałam połówkowe, wszystko ok, tylko dostaliśmy skierowanie na dodatkowe badanie serduszka do szpitala, bo mąż jako dziecko miał wadę, to trzeba dobrze obejrzeć. Łożysko mam na przedniej ścianie, ruchów jeszcze nie czuję :-( a czekam na nie z niecierpliwością. Trochę mi się zmienił termin porodu, miał być 2 grudnia, a ostatecznie jest 27 listopada. A Ty na kiedy masz termin?
    Jak się czułaś po tej szczepionce? Mąż już też się zaszczepił?
    A no i byliśmy w Aarau w urzędzie i dowiedzieliśmy się dokładnie jakie dokumenty będą potrzebne :-) Na szczęście Apostile nie trzeba :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2018, 08:16

    homerowa lubi tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 11 lipca 2018, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Dziewczyny gdzie podróżujecie w ciazy, jakies szlaki latwe dla nas ? Hehe
    Zależy jakie podróże masz na myśli... Jeśli chodzi Ci o taki niedzielny jednodniowy wypad, to ja byłam ostatnio w Meiringen pospacerować wąwozem rzeki Aare, cudowne widoki :-) Możliwe, że już byłaś, ale jeśli nie, to polecam :-) Przy okazji tam w okolicy jest też sporo innych atrakcji, np Muzeum Cherlocka Holmesa ;-) My zdążyliśmy jeszcze tylko nad wodospad Reichenbach.
    Już w ciąży byłam też na Pilatusie po raz kolejny, ale to wjeżdżaliśmy kolejką i tylko tam gdzie nie dało się już wjechać, wchodziłam i przyznam, że trochę zadyszka łapała ;-)
    Planujemy też po raz kolejny jechać samochodem na Furka Pass niebawem :-)

    homerowa lubi tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 11 lipca 2018, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Hoi dziewczyny
    Ja ogarniam moja gromadę maluchy rosna jak na drożdżach jedzą co 4/5 godzin i śpią wiec na ta chwile nie jest złe :) jedyny minus to gdy jedno się budzi po Ok 10 Min drugie tez wiec jest wesoło o np 3 w nocy a czasami i mój syn 2 letni zawoła MAMO i wtedy brakuje 2 par rak:)
    A jak u Was jak znosicue pogodę ? Ja w ciąży to wzdłuż jeziora i to wszystko tzn w ostatnim mc ciąży bo do 8 mogłam śmiało jeździć tu i tam i nie było mi zle
    Pozdrawiam Was cieplutko
    Podziwiam Cie ;-) Fajną masz gromadkę teraz :-) Przyznam, że mi się jakoś zawsze marzyły bliźniaki, nie wiem czemu ;-) A starszy synek nie jest teraz trochę zazdrosny o bliźniaki?

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 11 lipca 2018, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki mam jeszcze jedno pytanie... wiem że w PL jak kobieta jest po CC, to lekarz może wypisać ojcu dziecka dwutygodniowe L4. Czy wiecie może czy tu też jest taka możliwość?

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 11 lipca 2018, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mąż dostał tylko 2 dni wolne a resztę musiał brać urlop wiec wydaje mi się ze nie ma takiego obowiązku dlatego wszyscy mnie pytali czy mam pomoc po powrocie do domu. Powiem Ci szczerze Agniecha ze tak hak przy pierwszej ciąży zastanawiałam się nad tym czy będą bliźniaki tak idąc z testem do lekarza w drugiej ciąży myślałam sobie oby była dziewczynka i nie powiem ze ciut mnie zatkało gdy powiedziała ze są bliźniaki :) musisz poszperać w pamięci rodziny czy ktoś miał bliźniaki bo kobiety przenoszą gen bliźniaczy u mnie moja babcia ze strony mamy miała bliźniaki No i później spontaniczny częsty seks i są bliźniaki Hihihi prosta sprawa ;)
    Co do naszego Leo to zazdrosny chyba nie jest bo dba o bliźniaki pomaga jest pierwszy przy nich gdy zapłaczą tylko jednocześnie przechodzimy bunt 2 latka i ciężko się z nim negocjuje bo na być stałe na jego przyjęliśmy z mężem zasadę ze będziemy angażować młodego we wszystko żeby jak najmniej odczuł to ze pojawiło się rodzeństwo są lepsze i gorsze dni

    Co do wypraw to Rygi jeszcze polecam można śmiało wjechać kolejka zębata i wypić na gorze herbate popatrzeć na widoki i zjechać

    homerowa, agniecha2101 lubią tę wiadomość

  • homerowa Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 13 lipca 2018, 09:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Współczuję cukrzycy :-( Ja będę miała badany cukier na początku sierpnia. I szczepiona będę też na najbliższej wizycie.
    Tydzień temu miałam połówkowe, wszystko ok, tylko dostaliśmy skierowanie na dodatkowe badanie serduszka do szpitala, bo mąż jako dziecko miał wadę, to trzeba dobrze obejrzeć. Łożysko mam na przedniej ścianie, ruchów jeszcze nie czuję :-( a czekam na nie z niecierpliwością. Trochę mi się zmienił termin porodu, miał być 2 grudnia, a ostatecznie jest 27 listopada. A Ty na kiedy masz termin?
    Jak się czułaś po tej szczepionce? Mąż już też się zaszczepił?
    A no i byliśmy w Aarau w urzędzie i dowiedzieliśmy się dokładnie jakie dokumenty będą potrzebne :-) Na szczęście Apostile nie trzeba :-)

    Trzymam kciuki, na pewno wszystko będzie dobrze :)
    Ja mam termin na 19 września :) U mnie po szczepieniu wszystko ok :) Mąż jeszcze się nie szczepił, ale myślę, że w ciągu dwóch tygodni to załatwimy :)

  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 16 lipca 2018, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Tak teraz myśle czy może któraś z Was bylaby zainteresowana ubrankami dla chłopca / dziewczynki gdyż ja wszystkie ubranka z których moje już 3 tyg bliźniaki będą wyrastać zamierzam wydać wiec może któraś z Was by chciała dla swoich maleństw ? Mieszkam w Cham wiec co do odbioru się dogadamy:)
    Jak sobie radzicie w ta pogodę ?
    Pozdrawiam Was wszystkie

    homerowa lubi tę wiadomość

  • Magdalena2202 Autorytet
    Postów: 1188 257

    Wysłany: 16 lipca 2018, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Zależy jakie podróże masz na myśli... Jeśli chodzi Ci o taki niedzielny jednodniowy wypad, to ja byłam ostatnio w Meiringen pospacerować wąwozem rzeki Aare, cudowne widoki :-) Możliwe, że już byłaś, ale jeśli nie, to polecam :-) Przy okazji tam w okolicy jest też sporo innych atrakcji, np Muzeum Cherlocka Holmesa ;-) My zdążyliśmy jeszcze tylko nad wodospad Reichenbach.
    Już w ciąży byłam też na Pilatusie po raz kolejny, ale to wjeżdżaliśmy kolejką i tylko tam gdzie nie dało się już wjechać, wchodziłam i przyznam, że trochę zadyszka łapała ;-)
    Planujemy też po raz kolejny jechać samochodem na Furka Pass niebawem :-)

    Przepraszam dziewczyny ze was czasem czytam ale obecnie mieszkam w DE a naszym największym
    Marzeniem jest wyładować w Szwajcarii na stałe. Do tej pory jeździmy tam bardzo często na urlopy :)
    I właśnie widzę Meiringen :) nasze miejsce na ziemi jest w hasliberg . Ale w meiringen mój mąż uwielbia jeździć na lotnisko wojskowe a dwa tyg temu zwiedziliśmy po raz kolejny furkapass i lodowiec . Zazdroszczę każdej z osobna za tak wspaniałe miejsce na ziemi :)

    Jeszcze miejsce godne polecenia do zwiedzenia i przepłynięcia statkiem to Rheinfall!

    AnkaSasanka, homerowa, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    klz9hdge0lglbc15.png

    dqpr9vvjo20nv5qb.png
  • paninka Koleżanka
    Postów: 40 13

    Wysłany: 20 lipca 2018, 09:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też polecam ten wąwóz w Meiringen. Anka Sasanka podziwiam Cię, że dajesz sobie radę z taką gromadką. Między moimi dzieciakani jest 1.5 roku różnicy. Starszy ma prawie 2 lata i zrobił się bardzo zazdrosny o małą. Czasrm bywa naprawdę ciężko. Teraz jest u mnie teściowa i mi pomaga, ale jak wyjedzie to nie wiem jak dam sobie radę. Mój mąż pracuje od rana do nocy, więc praktycznie cały czas jestem z dzieciakami sama.
    Dziewczyny gdzie pracujecie? Może była już o tym mowa, ale nie pamiętam. Z braku snu już niedługo zapomnę jak się nazywam.

    AnkaSasanka lubi tę wiadomość

    km5scwa1aut8uv9t.png
    dqpr6iyewwcyi6lc.png
    k0kdha00tco1nrqi.png
  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 21 lipca 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paninka wrote:
    Też polecam ten wąwóz w Meiringen. Anka Sasanka podziwiam Cię, że dajesz sobie radę z taką gromadką. Między moimi dzieciakani jest 1.5 roku różnicy. Starszy ma prawie 2 lata i zrobił się bardzo zazdrosny o małą. Czasrm bywa naprawdę ciężko. Teraz jest u mnie teściowa i mi pomaga, ale jak wyjedzie to nie wiem jak dam sobie radę. Mój mąż pracuje od rana do nocy, więc praktycznie cały czas jestem z dzieciakami sama.
    Dziewczyny gdzie pracujecie? Może była już o tym mowa, ale nie pamiętam. Z braku snu już niedługo zapomnę jak się nazywam.

    Damy rade u mnie jeszcze 2 tyg są rodzice i później zostaje w tej samej sytuacji co Ty :) wiec możemy razem się wspierać i śmigać na spacery bo mój 2 latek musi mieć codzienna dawkę wybiegania ja już opanowałem sztukę zasypiania w kocięta poduszkę i po 3 h nawet jestem w stanie funkcjonować Hihi
    Praca póki co tylko domowa myśle ze za 3 lata zacznę szukać póki co od października zacznę przygodę z bezrobociem szwajcarskim a wcześniej rok czasu pracowałam McDonald na kilka godzin

  • paninka Koleżanka
    Postów: 40 13

    Wysłany: 22 lipca 2018, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój też się musi porządnie wybiegać. Teraz teściowa z nim wychodzi na dwór i nie ma ich godzinami. Jak już wszyscy od nas powyjeżdżają to musimy się koniecznie spotkać. Może się nasze chłopaki dogadają i będą się fajnie razem bawić. Ja tu nie mam żadnych znajomych i tak siedzimy wiecznie sami. Już mnie to trochę zaczyna męczyć.

    km5scwa1aut8uv9t.png
    dqpr6iyewwcyi6lc.png
    k0kdha00tco1nrqi.png
  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 22 lipca 2018, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oooo to dobrze się składa bo ja tez ze znajomymi tutaj kiepsko i są momenty ze dołuje mnie to :/ może już pytałam ale powiem szczerze ze moja pamięć zaczyna szwankować od jakiegoś czasu gdzie mieszkasz w CH ? I czy może masz whatsapp to będzie łatwiej się komunikować niż tutaj bo ja nie ogarniam tego portalu tutaj :)

  • paninka Koleżanka
    Postów: 40 13

    Wysłany: 23 lipca 2018, 19:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Oooo to dobrze się składa bo ja tez ze znajomymi tutaj kiepsko i są momenty ze dołuje mnie to :/ może już pytałam ale powiem szczerze ze moja pamięć zaczyna szwankować od jakiegoś czasu gdzie mieszkasz w CH ? I czy może masz whatsapp to będzie łatwiej się komunikować niż tutaj bo ja nie ogarniam tego portalu tutaj :)

    Mieszkam w Küssnacht am Rigi tak więc całkiem niedaleko. Mam whatsapp... zaraz wyślę Ci mój nr na priv.

    km5scwa1aut8uv9t.png
    dqpr6iyewwcyi6lc.png
    k0kdha00tco1nrqi.png
  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 27 sierpnia 2018, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny co u Was słychać ? :)
    U mnie ok maluchy maja już 2 mc przestałam karmić cyckiem bo raz ze mleka mało a dwa ze to niezły wyczyn karmić dwójkę i biegać za 2 latkiem :)
    Na szczęście przesypiają noce wiec ostatnie karmienie o 23 i kolejne ok 5 ramo uff i w końcu pogoda jest znośna bi gdy było piw 30 stopni to średnio żyliśmy wszyscy a jak Wam mijają dni?
    Pozdrawiam Was wszystkie

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 4 września 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :-* Trochę mnie tu nie było... jakoś nie było za bardzo czasu zaglądać. Niedawno wróciliśmy z urlopu w PL, przytachałam z Polski prawie całą wyprawkę ;-)
    Wczoraj byliśmy na wizycie, wszystko w porządku, mały waży już 1200g :-) Czuję się też ok, trochę tylko kręgosłup dokucza. Nie mogę się już doczekać kiedy przytulę tego malutkiego skarba, ale niech siedzi spokojnie w brzuszku do terminu ;-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 4 września 2018, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    homerowa wrote:
    Trzymam kciuki, na pewno wszystko będzie dobrze :)
    Ja mam termin na 19 września :) U mnie po szczepieniu wszystko ok :) Mąż jeszcze się nie szczepił, ale myślę, że w ciągu dwóch tygodni to załatwimy :)
    Co tam u Ciebie? Już niedużo Ci zostało do terminu :-) Mam nadzieję, że jest wszystko w porządku.
    Ja też się już zaszczepiłam, ale mąż jeszcze nie, zastanawiam się jaki koszt mniej więcej wyjdzie, żeby go zaszczepić... Twój mąż już po? Trzeba umawiać się najpierw na wizytę do Hausarzt czy jak to wygląda...?

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 4 września 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Hej dziewczyny
    Tak teraz myśle czy może któraś z Was bylaby zainteresowana ubrankami dla chłopca / dziewczynki gdyż ja wszystkie ubranka z których moje już 3 tyg bliźniaki będą wyrastać zamierzam wydać wiec może któraś z Was by chciała dla swoich maleństw ? Mieszkam w Cham wiec co do odbioru się dogadamy:)
    Jak sobie radzicie w ta pogodę ?
    Pozdrawiam Was wszystkie
    Ja bym pewnie była gdyby nie fakt, że trochę mnie poniosło i nakupiłam już chyba za dużo :-P a potem dostałam jeszcze sporo ubranek od siostry.

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 4 września 2018, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Któraś z Was pytała o pracę... Ja nie pracuję w tej chwili nigdzie, wcześniej w sumie też tylko dorywczo po parę miesięcy w roku, i tak siedzę sama prawie całymi dniami, bo mąż do 17-18 w pracy :-( Chętnie też bym się spotkała z kimś na kawkę, ale mam do Was trochę daleko :-( Niby mam tu jakiś znajomych, ale okazali się strasznie fałszywi i ograniczyłam kontakty do minimum i teraz nie mam nawet z kim się spotkać, pogadać o duperelach czy wypić kawki :-( Czasem tak strasznie chce mi się wrócić do PL.
    A Wy dziewczyny tak w ogóle zamierzacie tu zostać na stałe czy jest w planach powrót do PL za jakiś czas...?

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 7 września 2018, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba nikt tu już nie zagląda...
    Jakby ktoś jednak się pojawił, to mam jeszcze takie pytanie... W jakim proszku/płynie pierzecie ciuszki maluszków? Używacie też czegoś do płukania? Co dobrego można kupić tu w CH?

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
‹‹ 36 37 38 39 40
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 faktów na temat płodności kobiety - owulacja, miesiączka, dni płodne

Owulacja, dni płodne, miesiączka - słyszymy o nich często. Ale czy na pewno mamy wystarczającą wiedzą na temat płodności kobiety? Niektóre sprawy dotyczące cyklu kobiety nie są tak jasne i oczywiste jakby mogło się zdawać. Tutaj znajdziesz 14 najważniejszych faktów, które warto wiedzieć na temat płodności kobiety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ