X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Szwajcarii
Odpowiedz

Ciąża w Szwajcarii

Oceń ten wątek:
  • paninka Koleżanka
    Postów: 40 13

    Wysłany: 17 czerwca 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Badania prenatalne są chyba standardowo robione. Ja miałam normalnie u mojej ginekolog. Poza tym robiłam też test pappa ale lekarka pytała czy chcę go wykonać.

    km5scwa1aut8uv9t.png
    dqpr6iyewwcyi6lc.png
    k0kdha00tco1nrqi.png
  • homerowa Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniecha2101 wrote:
    Homerowa zastanawiałaś się nad tą szczepionką na krztusiec..? Będziesz się szczepić czy nie?

    A reszta z Was? Szczepiłyście się/będziecie szczepić?

    Ja się jeszcze nadal zastanawiam :)

  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny
    Ja mogę powiedzieć ze mnie ciut zaskoczyła pani dr gdy mi pow ze mniezaszczepi mówiła to raczej nie pytając a wskazując czy to był dobry wybor czy zły ciężko mi powiedzieć ale zapewnila mnie ze jest to bezpieczne ja żadnych skutków ubocznych poza bólem ręki przez 2 dni nie miałam jutro idę na cesarkę z moimi bliźniakami tak wiec podzielę się z Wami w wolnej chwili a teraz Was pozdrawiam i życzę miłej nocy

    agniecha2101, homerowa, megi.waw lubią tę wiadomość

  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    homerowa wrote:
    Ja się jeszcze nadal zastanawiam :)
    Ja raczej jestem za tym, żeby zaszczepić siebie i męża. Dowiadywałam się sporo w temacie i dowiedziałam się, że ta szczepionka Boostrix, jest szczepionką juž nowej generacji i jest w pełni bezpieczna dla nas i maleństwa, nie zawiera rtęci, aluminium itp jak wcześniejsze szczepionki. Dopytam się jeszcze kuzyna jak będę w PL, który jest ginekologiem, co on o tym myśli, ale raczej zamierzam się szczepić.

    homerowa lubi tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Hej dziewczyny
    Ja mogę powiedzieć ze mnie ciut zaskoczyła pani dr gdy mi pow ze mniezaszczepi mówiła to raczej nie pytając a wskazując czy to był dobry wybor czy zły ciężko mi powiedzieć ale zapewnila mnie ze jest to bezpieczne ja żadnych skutków ubocznych poza bólem ręki przez 2 dni nie miałam jutro idę na cesarkę z moimi bliźniakami tak wiec podzielę się z Wami w wolnej chwili a teraz Was pozdrawiam i życzę miłej nocy
    Powodzenia jutro :-) Dużo zdrówka dla bliźniaków :-) i czekam na relacje :-)

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje bardzo

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 21 czerwca 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje bardzo :)
    póki co na 6 rano mamy się wstawić z mężem co mi się podoba ze może być obecny, miałam dopisać ze zaszczepili i mnie i męża :)

    agniecha2101, homerowa lubią tę wiadomość

  • paninka Koleżanka
    Postów: 40 13

    Wysłany: 22 czerwca 2018, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarka spytała czy chcę się szczepić, ale ja się na to nie zdecydowała. To szczepienie to chyba jest od niedawna, bo w poprzedniej ciąży w 2016 lekarka nic mi nie mówiła.
    AnkaSasanka powodzenia. W którym szpitalu rodzisz?

    km5scwa1aut8uv9t.png
    dqpr6iyewwcyi6lc.png
    k0kdha00tco1nrqi.png
  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 24 czerwca 2018, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny my już w komplecie poród poszedł gładko i mąż był tuż obok co było dla mnie ważne dzieciaczki zdrowe 9/10 waga urodzeniowa 3040 synuś a córcia 2640 rodziłam w Luzern kantonalspital opieka super teraz walczymy z laktacja żeby ruszyły dziś zaczyna się już cos dziać a we wtorek do domu :)
    Myślałam ze będę bardziej cierpieć po cc a tu nawet daje rade ogarnąć siebie i maluchy
    Pozdrawiam Was serdecznie
    Z Frankiem i Ines :)

    paninka, megi.waw, homerowa, agniecha2101 lubią tę wiadomość

  • paninka Koleżanka
    Postów: 40 13

    Wysłany: 24 czerwca 2018, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka gratuluję serdecznie. Zyczę zdrówka dla dzieciaczków i dużo siły i cierpliwości przy kp dla Ciebie. Podziwiam, że dajesz radę z dwójką maluszków po cc. Ja nie mogłam ogarnąć ani siebie ani małej.
    Skoro maluchy już po drugiej stronie brzucha to musimy koniecznie spotkać sie na jakiś spacer czy kawke za jakiś czas.
    Pozdrawiam cieplutko.

    km5scwa1aut8uv9t.png
    dqpr6iyewwcyi6lc.png
    k0kdha00tco1nrqi.png
  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 24 czerwca 2018, 22:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo chętnie się wybiorę na sacer daj mi tylko chwilkę na dojście do pełnej sprawności bo póki dochodzę jak przyczajony tygrys co mu ktoś jaja wygryzł:)

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • megi.waw Koleżanka
    Postów: 83 19

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Smieszne to.dla mnie jest,czyli jestem w 5 miesiacu a juz powinnam zalatwic dzidziusiowi kite ? Dodam ze 3 miesieczne jeszcxe nie oddam chcialabyl pol roczne albo roczne
    Dla mnie to też jest smieszne.
    Myslę, ze musisz pojsc w swoim miescie i się zapytac w konkretnej placowce.
    Tu kazda gmina ikanton czasami inaczej działają.

    atdchdgecpqvyb8k.png


  • megi.waw Koleżanka
    Postów: 83 19

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Hej dziewczyny my już w komplecie poród poszedł gładko i mąż był tuż obok co było dla mnie ważne dzieciaczki zdrowe 9/10 waga urodzeniowa 3040 synuś a córcia 2640 rodziłam w Luzern kantonalspital opieka super teraz walczymy z laktacja żeby ruszyły dziś zaczyna się już cos dziać a we wtorek do domu :)
    Myślałam ze będę bardziej cierpieć po cc a tu nawet daje rade ogarnąć siebie i maluchy
    Pozdrawiam Was serdecznie
    Z Frankiem i Ines :)
    Gratuluję :*

    Ja też miałam cc, tylko na życzenie.
    I też bardzo mi się podobało to, ze mąż ze mną był cały czas. A jak mnie zszywali, to on tulił do swojej klaty naszego synka, aby nie czuł się samotny :)
    Klinik Linde Biel BE też super opieka, miłe i uczynne położne. Bardzo dobre jedzenie.

    AnkaSasanka lubi tę wiadomość

    atdchdgecpqvyb8k.png


  • paninka Koleżanka
    Postów: 40 13

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Znam ten ból. Też miałam cc. Dwa porody naturalne, ale dzieci ponad 4 kg więc za trzecim razem zażyczyłam sobie cc. Muszę przyznać, że pożałowałam decyzji, bo ból po cc był jak dla mnie nie do wytrzymania. Dobrze, chociaż że tu w szpitalach jest taka dobra opieka to można trochę dojść do siebie.
    AnkaSasanka zgadamy się za jakiś czas. Ja z moją dzieciną to narazie mogě wyjsc na max poł godziny, bo zaraz drze japę i chce cycka.

    AnkaSasanka lubi tę wiadomość

    km5scwa1aut8uv9t.png
    dqpr6iyewwcyi6lc.png
    k0kdha00tco1nrqi.png
  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my tez zazyczylusmy sobie cc dla bezpieczeństwa bliźniaków póki co jest Ok jedzą co 3 h jutro do domu wiec się zacznie prawdziwe zycie
    Odezwę się później pozdrawiam

  • homerowa Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 26 czerwca 2018, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Hej dziewczyny my już w komplecie poród poszedł gładko i mąż był tuż obok co było dla mnie ważne dzieciaczki zdrowe 9/10 waga urodzeniowa 3040 synuś a córcia 2640 rodziłam w Luzern kantonalspital opieka super teraz walczymy z laktacja żeby ruszyły dziś zaczyna się już cos dziać a we wtorek do domu :)
    Myślałam ze będę bardziej cierpieć po cc a tu nawet daje rade ogarnąć siebie i maluchy
    Pozdrawiam Was serdecznie
    Z Frankiem i Ines :)

    Gratuluję ! :* Wszystkiego dobrego dla Was :)

  • homerowa Koleżanka
    Postów: 44 22

    Wysłany: 27 czerwca 2018, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny!
    Dawno się nie odzywałam, bo ostatnio dużo się działo.
    Zaszczepiłam się na krztusiec, a mąż musi się zaszczepić u lekarza rodzinnego :)
    Okazało się, że mam cukrzycę ciążową, próbowałam diety ale i tak potrzebuję insuliny. Na początek tylko raz dziennie na noc także nie jest źle.
    Bąbel zdrowy, drobny ale w normie a to najważniejsze :) Moje samopoczucie też ok :)
    A co tam u Was Kobitki? :)

    AnkaSasanka, agniecha2101 lubią tę wiadomość

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 29 czerwca 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gdzie podróżujecie w ciazy, jakies szlaki latwe dla nas ? Hehe

  • paninka Koleżanka
    Postów: 40 13

    Wysłany: 6 lipca 2018, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ciąży nie podróżowałam, bo czułam się masakrycznie, więc nie pomogę w tym temacie. AnkaSasanka jak sobie radzisz ze swoją gromadką?

    AnkaSasanka lubi tę wiadomość

    km5scwa1aut8uv9t.png
    dqpr6iyewwcyi6lc.png
    k0kdha00tco1nrqi.png
  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 9 lipca 2018, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hoi dziewczyny
    Ja ogarniam moja gromadę maluchy rosna jak na drożdżach jedzą co 4/5 godzin i śpią wiec na ta chwile nie jest złe :) jedyny minus to gdy jedno się budzi po Ok 10 Min drugie tez wiec jest wesoło o np 3 w nocy a czasami i mój syn 2 letni zawoła MAMO i wtedy brakuje 2 par rak:)
    A jak u Was jak znosicue pogodę ? Ja w ciąży to wzdłuż jeziora i to wszystko tzn w ostatnim mc ciąży bo do 8 mogłam śmiało jeździć tu i tam i nie było mi zle
    Pozdrawiam Was cieplutko

    agniecha2101, homerowa lubią tę wiadomość

‹‹ 35 36 37 38 39 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ