X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Szwajcarii
Odpowiedz

Ciąża w Szwajcarii

Oceń ten wątek:
  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 7 czerwca 2018, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    homerowa wrote:
    Bella daj znać jak ten Twój krem czy polecasz :)

    Używam go od 5 czerwca hehe na wizycie lekarz mi go dal i polecil nie wiem czy on cos pomaga ,fajny jest na wieczór bo wczesniej stosowalam wlasne walede i na wieczor kiepsko wkurzala mnie tlustosc hehe . Wlasnie slyszalam fajne opinie na temat Musteli bede chciala w sobote wybrac sie do coop vitality moze akurat beda mieli to bede uzywala kremu musteli i waledy. Zrobie wszystko zeby nie miec rozstepow. Najwyzej jak dostane to nie bede potem miala pretensji do siebie ze nic nie robilam. Do tego czytalam ze peelingi sa dobre dwa razy w tygodniu , z waledy taki zielony. Ale nigdzie nie moge go zlapac.

    agniecha2101, homerowa lubią tę wiadomość

  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używałam olejek migdałowy na brzuch i żadnych rozstępów nie miałam, mam ale myśle ze to tez duże znaczenie maja geny mija mana po 3 ciążach i tez nic nie miała bardziej się zastanawiam jak brzuch będzie wyglądał po tej podwójnej ciąży czy będzie coś wisiało czy nie
    A tak swoją droga planujecie rodzic siłami natury czy cesarka ?

  • paninka Koleżanka
    Postów: 40 13

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny u mnie jak zwykle brak czasu na pisanie.
    Ja po trzech ciążach mam 2 malutkie rozstępy nad pępkiem. Wydaje mi się, że geny mają bardzo duże znaczenie, bo używałam jakiś krem z migrosa i to bardzo nieregularnie.

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

    km5scwa1aut8uv9t.png
    dqpr6iyewwcyi6lc.png
    k0kdha00tco1nrqi.png
  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Ja używałam olejek migdałowy na brzuch i żadnych rozstępów nie miałam, mam ale myśle ze to tez duże znaczenie maja geny mija mana po 3 ciążach i tez nic nie miała bardziej się zastanawiam jak brzuch będzie wyglądał po tej podwójnej ciąży czy będzie coś wisiało czy nie
    A tak swoją droga planujecie rodzic siłami natury czy cesarka ?

    Ja chcialabym naturalnie , pierwsza ciaza wiec nie wiem.jeszcze jak duzy to bol ale od punktu medycznego wiem jak cesarka wyglada wiec chcialabym zeby jednak udalo sie naturalnie

    agniecha2101 lubi tę wiadomość

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoras z Was ma ubezpieczenie w Assura ?

  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Używam go od 5 czerwca hehe na wizycie lekarz mi go dal i polecil nie wiem czy on cos pomaga ,fajny jest na wieczór bo wczesniej stosowalam wlasne walede i na wieczor kiepsko wkurzala mnie tlustosc hehe . Wlasnie slyszalam fajne opinie na temat Musteli bede chciala w sobote wybrac sie do coop vitality moze akurat beda mieli to bede uzywala kremu musteli i waledy. Zrobie wszystko zeby nie miec rozstepow. Najwyzej jak dostane to nie bede potem miala pretensji do siebie ze nic nie robilam. Do tego czytalam ze peelingi sa dobre dwa razy w tygodniu , z waledy taki zielony. Ale nigdzie nie moge go zlapac.
    Właśnie co do peelingów, to ja chwilę przed ciążą kupiłam sobie taki depilator brauna z końcówkami też do masażu i peelingu... Taki zestaw: https://naforum.zapodaj.net/thumbs/71e83fced982.jpg
    i się zastanawiam czy mogę tych końcówek do peelingu i masażu na brzuchu używać... ale raczej chyba bez problemu...? Co myślicie?

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Ja używałam olejek migdałowy na brzuch i żadnych rozstępów nie miałam, mam ale myśle ze to tez duże znaczenie maja geny mija mana po 3 ciążach i tez nic nie miała bardziej się zastanawiam jak brzuch będzie wyglądał po tej podwójnej ciąży czy będzie coś wisiało czy nie
    A tak swoją droga planujecie rodzic siłami natury czy cesarka ?
    Oo olejek migdałowy też podobno jest super :-) ale to prawda, przede wszystkim to genetyka już decyduje w dużej mierze o tym czy bedziemy mieć rozstępy czy nie :-) ale to nie znaczy, że jak ktoś ma sklonności, to nie można próbować tego zminimalizować :-)
    Ja bym bardzo chciała rodzić SN, ale pewnie ze względu na moje problemy z kręgosłupem, to raczej będzie mało prawdopodobne :-( U Ciebie przy bliźniakach to pewnie cesarka?

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Homerowa zastanawiałaś się nad tą szczepionką na krztusiec..? Będziesz się szczepić czy nie?

    A reszta z Was? Szczepiłyście się/będziecie szczepić?

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wie ktos ile wynosi skladka za dziecko ubezpieczenia ? Powoli bede podpisywać ubezpieczenie , ile placicie za swoje i co w tym macie ? Pytanie do mamus juz z dzieckiem

  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 8 czerwca 2018, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie z tym olejkiem i innymi kremami ze warto ja jestem mega niekonsekwentna w tych sprawach
    Tak teraz przy bliźniakach zdecydowałam się na cesarkę bardziej dla bezpieczeństwa dzieci niż wygodnictwa może dlatego ze syna w ostatnim momencie stwierdzili ze jest białko w moczu i myszą wywołać poród a mały wyszedł z jedna rączka wyprostowana co spowodowało chwilowe niedotlenienie później problemy z karmieniem itp itd teraz wole mieć chyba spokoj choć to się rak tylko mówi bo i tak jestem pełna obaw tego porodu.

    Ja teraz w maju jak byłam na wizycie czyli w 8 Mc byłam szczepiona

    My mamy ubezpieczenie podstawowe na małe dziecko od inwalidztwa od śmierci i na aparat do zębów płacimy Ok 90 chf
    mąż tu mieszka już od 16 roku życia i trochę przejadł różnych kroczków druczków porównywanie ubezpieczeń możesz na stronie comparis.ch

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 9 czerwca 2018, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dowiedzialam sie wczoraj ze jest tu cos takiego jak Kita. Wiecie jak to dziala ? Kiedy powinnam dziecko zapisywac ? Od kiedy dziecko moze tam isc ? Co dziecko ma tam zapewnione ? Poleca ktos? Jakie opinie slyszalyscie ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2018, 10:29

  • AnkaSasanka Koleżanka
    Postów: 45 32

    Wysłany: 10 czerwca 2018, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z tego co się orientuje to ze każda kita ma swoje warunki przyjęcia wiec najlepiej żebyś dowiedziała się w wybranej przez siebie placówce

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 12 czerwca 2018, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Ja z tego co się orientuje to ze każda kita ma swoje warunki przyjęcia wiec najlepiej żebyś dowiedziała się w wybranej przez siebie placówce

    No jasne ze sie dowiem, ale orientacyjnie chce wiedziec jakie Wy macie spostrzeżenia czy warto czy nie itp ? Kiedy sie tym zaczac interesowac, jestem w 18 tyg ciazy ( narazie mysle ze to za wcześnie, czy juz czas )?

  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AnkaSasanka wrote:
    Pewnie z tym olejkiem i innymi kremami ze warto ja jestem mega niekonsekwentna w tych sprawach...
    ...Ja teraz w maju jak byłam na wizycie czyli w 8 Mc byłam szczepiona
    Hehe to tak jak ja :-P Raz się posmaruje, raz nie, najczęściej to tylko po kąpieli :-)

    Zastanawiam się właśnie nad tą szczepionką, bo ginka mi wspomniała na ostatniej wizycie o tym. Wiesz może czy są jakieś przciwwskazania co do tej szczepionki lub jakieś skutki uboczne...? W Polsce się chyba kobiet w ciąży na krztusiec nie szczepi.

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Dowiedzialam sie wczoraj ze jest tu cos takiego jak Kita. Wiecie jak to dziala ? Kiedy powinnam dziecko zapisywac ? Od kiedy dziecko moze tam isc ? Co dziecko ma tam zapewnione ? Poleca ktos? Jakie opinie slyszalyscie ?
    A ta Kita to jest coś jak żłobek/przedszkole..?

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • agniecha2101 Autorytet
    Postów: 3812 2452

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Homerowa zaglądasz??? :-)

    homerowa lubi tę wiadomość

    👶 20.09.2022 💙
    👧 29.07.2020 💗
    👦 8.12.2018 💙
  • megi.waw Koleżanka
    Postów: 83 19

    Wysłany: 13 czerwca 2018, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    IBella wrote:
    Wie ktos ile wynosi skladka za dziecko ubezpieczenia ? Powoli bede podpisywać ubezpieczenie , ile placicie za swoje i co w tym macie ? Pytanie do mamus juz z dzieckiem


    Moj synek ubezpieczony jest w Swica, franczyzy zero chf, ( nie ponosi się żadnych kosztow leczenia) , placimy skladkę ubezpieczeniową 137 chf. Ubezpieczenie ogolne.
    Dodatkowo mamy wykupiony na całą rodzinę opiekę w szpitalu( szpital,wypadek,operacje itp.) na całym swiecie w Innova.

    Żłobek to Kinderkrippe. Szwajcarskie blabliblu (blog) poleca 'Jeśli chcesz zapisać dziecko do państwowego żłobka, zapisz go od razu gdy zajdziesz w ciążę. Nie żartuję. Koleżanka w 5 miesiącu ciąży zrobiła to w poprzedni piątek…

    Państwowych placówek dotowanych przez gminy jest naprawdę malutko. Jeśli zabraknie tego miejsca dla Twojego malucha, nastaw się na wydatek rzędu 2000 – 3000 chf miesięcznie."

    Przyjmują dzieci od 3 mc życia. Dosyć dobrze to jest przedstawione w tym artykule. http://dookola-swiata-w-jeden-dzien.blogspot.com/2014/12/szwajcaria-fakty-i-mity-4-edukacja.html

    IBella, agniecha2101 lubią tę wiadomość

    atdchdgecpqvyb8k.png


  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 08:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    megi.waw wrote:
    Moj synek ubezpieczony jest w Swica, franczyzy zero chf, ( nie ponosi się żadnych kosztow leczenia) , placimy skladkę ubezpieczeniową 137 chf. Ubezpieczenie ogolne.
    Dodatkowo mamy wykupiony na całą rodzinę opiekę w szpitalu( szpital,wypadek,operacje itp.) na całym swiecie w Innova.

    Żłobek to Kinderkrippe. Szwajcarskie blabliblu (blog) poleca 'Jeśli chcesz zapisać dziecko do państwowego żłobka, zapisz go od razu gdy zajdziesz w ciążę. Nie żartuję. Koleżanka w 5 miesiącu ciąży zrobiła to w poprzedni piątek…

    Państwowych placówek dotowanych przez gminy jest naprawdę malutko. Jeśli zabraknie tego miejsca dla Twojego malucha, nastaw się na wydatek rzędu 2000 – 3000 chf miesięcznie."

    Przyjmują dzieci od 3 mc życia. Dosyć dobrze to jest przedstawione w tym artykule. http://dookola-swiata-w-jeden-dzien.blogspot.com/2014/12/szwajcaria-fakty-i-mity-4-edukacja.html


    Smieszne to.dla mnie jest,czyli jestem w 5 miesiacu a juz powinnam zalatwic dzidziusiowi kite ? Dodam ze 3 miesieczne jeszcxe nie oddam chcialabyl pol roczne albo roczne

  • IBella Koleżanka
    Postów: 49 15

    Wysłany: 15 czerwca 2018, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy tu w Szwajcarii sa obowiazkowe badania prenatalne ? Jak one wygladaja ? Jestem w 19 tygodniu i mialam jedynie usg i badanie krwi i moczu. Teraz beda badac cukier z tego co wiem .

  • gonia13 Autorytet
    Postów: 440 446

    Wysłany: 16 czerwca 2018, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    IBella, co do krippe to z tego co wiem to kazda kosztuje 2500 chf za 5 dni w tygodniu. co do roznic czy panstwowa czy prywatna w sprawie ceny to nie slyszalam...przynajmniej w luzernie nie ma roznicy. sa za to betreuungsgutscheine (czyli pomoc kantonu uzalezniona od zarobkow rodzicow). do 18-tego miesiaca zycia dziecka jest to pomoc odczuwalna, a potem te stawki ktore sie naleza sa duzo nizsze.

    czy musisz sie tak wczesnie interesowac krippe....na pewno taka ktora ma dobre opinie. w luzernie (w miescie) to krippe sie wrecz reklamuja i wolne miejsca sa (nie slyszalam, zeby byly problemy. kolezanki wrecz maja kilka placowek do wyboru). ale to dotyczy sytuacji tutaj. gdzie indziej moze byc inaczej...

    badanie prenatalne robia wszystkim z tego co wiem. nie mialas tego badania na przeziernosc karkowa plus badanie krwi i okreslenie prawdopodobienstwa wad poldu? jesli mialas usg to pewnie mialas to badania. pewnie wszystko bylo w porzadku, bo inaczej bys pewnie wiedziala.


    co do szczepionki w ciazy to opisywalam to juz dokladnie wczesniej w tym watku i w watku o szczepionkach w ciazy (tu na bbf). nie jest to tylko krztusiec tylko DTP czyli szczepionka kojarzona. dziwne, ze zaden lekarz o tym nie mowi....moja tez nie mowila.


    Sophie 10.05.2017
    Marie 20.12.2019
‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ