X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Szwajcarii
Odpowiedz

Ciąża w Szwajcarii

Oceń ten wątek:
  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupujemy stacjonarnie, z resztą sklepy niemieckie, zwlaszcza sieciówki raczej nie wysyłają do Szwajcarii :/ My kupowalismy głównie w Babywalz i Babyone. Do obydwu mamy ok.40 km, a mniej wiecej tyle samo km mamy do jakiegos wiekszego sklepu w CH. I nie dosć, ze ceny dużo niższe niż tu to jeszcze dostajemy zwrot 19% podatku :), no i godziny otwarcia bardziej przystępne dla pracujących ludzi :D Nie wiem jak w Twojej okolicy, ale tu o 18:30 wszytko jest juz pozamykane ;)
    Pewnie jak dziecko będzie na świecie to raczej bede kupowac online tutaj, no ale chociaz na wyprawce zaoszczędziliśmy :)
    No i ja jeszcze mam wrazenie, ze jesli chodzi o artykuły dziecinne to sklepy w CH są gorzej zaopatrzone. A Ty gdzie najczesciej robisz zakupy?
    A wózek to Hartan :)

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ech.. no zazdroszczę bardzo tej odległości :) My niestety trochę dalej, a dodatkowo w ciąży nie było jak pojechać, bo była dość problematyczna.. Teraz planujemy się wybrać z Młodym, bo już jest większy i lepiej znosi podróże. Nawet wracaliśmy ze świat autem, ponieważ złapał katar, a jak wiadomo z katarem lepiej nie lecieć i całą rodziną dojechaliśmy z Warszawy do Zug bez jakichś wielkich problemów :) Także i wypad do Niemiec pewnie realny.
    My Babywalz mamy blisko stacjonarnie, tak samo Mac Baby. Większość rzeczy jednak kupiliśmy online na:
    http://www.baby-walz.ch
    http://www.4mybaby.ch
    http://www.babyjoe.ch
    http://www.windeln.ch

    U nas raczej do 19 sklepy, są nawet dni w tygodniu,że niektóre do 21 (!! WOW :D )
    Zgadzam się z tym,że np. w PL jest dużo większa oferta w sklepach dla dzieci. Mnie aktualnie zabijają ceny książeczek. Jedna książeczka potrafi kosztować 20chf. Po aktualnym kursie w PL kupiłabym za to kilka książeczek :)

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my planujemy jechac samochodem do Polski jak mała będzie miala 3-4 miesiace. Nie wiem co wyjdzie z tych planów ;) wolę się nie nastawiać. Wtedy tez bym chciala przywiezc zapas róznych ksiązeczek, bo jakoś dziwnie bym się czuła czytając dziecku tylko po niemiecku :)My nablizej mamy Mac Baby, ale niewiele rzeczy tam kupilam. Nie jestem jakąś wielką sknerą, ale jak nam w Macbaby za nasz wózek z dodatkami wyliczyli 1650 CHF, a w Niemczech juz z cłem i po odliczeniu vatu zaplacilismy 1200 euro... no to jakoś bardziej mnie ciagnie w stronę Niemiec :D Ciąze mialam do pewnego czasu bezproblemową, wiec nie było problemu z zakupami. Teraz niestety jest trochę pod góre, ze względu na łozysko, stąd zaplanowane CC, no ale wyprawka juz skompletowana :)

    Własnie, jak wyglada sytuacja chociazby z paszportem? Od ręki zalatwia się to w ambasadzie? Długo się czeka? Jak wyglądają formalności?

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak dostaliśmy szwajcarski akt urodzenia, to wysłaliśmy do PL do tłumaczenia i umiejscowienia. Po umiejscowieniu musieliśmy pojechać wszyscy (dziecko nie jest wymagane, ale nie mieliśmy z kim zostawić) do ambasady załatwić pesel i paszport. Znajoma mówiła,że udało im się załatwić paszport tymczasowy od ręki, ale niestety u nas nie było takiej opcji (zalezy jaka Pani obsługuje, to albo ma czas na wydanie od ręki,albo mówi,że nie ma takiej opcji :D) Dostaliśmy paszport tymczasowy pocztą w ciągu kilku dni roboczych. Sprawą peselu zajmuje się konsul. Jak dotarł paszport na 5 lat, to wysłaliśmy im ten tymczasowy i przysłali nam długoterminowy.
    Ogólnie mam bardzo niemiłe wrażenia z pobytu w ambasadzie. Pani średnio miła, toalety brak, więc tym bardziej nie ma przewijaka :) Jak my byliśmy to nie było nikogo, więc nie czekaliśmy, ale Pani jakoś się nie spieszyła, a mąż wypełniał bezsensownie milion papierów (teraz już nie pamiętam o co dokładnie chodziło, ale to wyglądało tak,jakby wyręczał panią z okienka i wypełniał kilka razy takie samo pismo). Dodatkowo mąż musiał adresować wszystkie koperty, które do nas miały trafić.. Nie muszę mówić,że byłam wściekła, bo nie było jak dziecka przewinąć, nakarmić, a dodatkowo sama także potrzebowałam skorzystać z toalety... Z pomocą przyszła nam restauracja znajdująca się obok kortów tenisowych. Koleżanka natomiast mówiła,że jak oni załatwiali to było dużo ludzi i pani była jeszcze bardziej niemiła i każde pytanie traktowała jako utrudnianie sprawy...

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No my tu jestesmy sami, wiec tez nie bedzie z kim zostawić dziecka. Cóż, przynajmniej nastawię się psychicznie :D
    Nie wiedzialam, ze trzeba wysylać akt urodzenia do Polski :/ No nic, chyba musze co nie co poczytac na ten temat :) Dzięki za informację!

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeśli chcesz tylko tymczasowy paszport to chyba wydadzą na postawie szwajcarskiego aktu urodzenia
    ale pesel to tylko z umiejscowionym aktem, na dodatek potrzebny jest ten pełny
    mam dwa pliki z waznymi informacjami, jak potrzebujesz info, to moge wysłać, tylko potrzebuję maila :)

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 8 stycznia 2016, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będę wdzięczna :) Wyslalam Ci zaproszenie, bo maila wolalabym podać na PW ;)

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, współczuję. Życzę dużo zdrowia i siły. Na pewno niedługo wrócisz! :)

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 11 stycznia 2016, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, bardzo mi przykro :( Będziemy na Ciebie czekać.
    Ja też chodzę do dr Boińskiego...

    Sebza, bardzo Ci dziękuje za maila :)

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 12 stycznia 2016, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spoko, nie ma problemu. Mam nadzieję,że się przydadzą informacje.

    atdci09k89ytpjkc.png
  • kaachnaa Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 20 stycznia 2016, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    cześć

    chciałabym się dowiedzieć od Was paru rzeczy, bo jestem zainteresowana tematem. w Szwajcarii mieszkam już od ponad roku w kantonie Sankt Gallen, niestety nie znam żadnych mamusiek, które tutaj urodziły lub są aktualnie w ciąży. znam tylko takie, co z dziećmi przyjechały :)

    czy mogłybyście udzielić mi jakichś informacji, na temat badań wykonywanych w ciąży? wiem, że można korzystać z podstawowej opieki, ale można też wykonywać dodatkowe badania prenatalne. czy korzystałyście z tych dodatkowych badań? czy koszty w tym wypadku pokrywa się wyłącznie z własnej kieszeni? jakiego rzędu są to wydatki? pytam, bo ja na w tym temacie nie mam żadnej wiedzy

    pozdrawiam serdecznie

  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 21 stycznia 2016, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć:)
    Nie wiem o jakich badaniach prenatalnych dodatkowych mowisz. Test Pappa jest na pewno refudnowany i nikt mnie nawet nie pytał czy chce go robić, zrobili z automatu ;)Usg mam wykonywane na każdej wizycie bez dodatkowych opłat, ale lekarz tego nie wpisuje w kartę po prostu.

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • andzia821 Koleżanka
    Postów: 44 24

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 07:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej a jaki Doktor Was prowadzil?
    Mozecie mi kogos polecic? Oczywiscie mowiacego po polsku :-D

  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    andzia821 wrote:
    Hej a jaki Doktor Was prowadzil?
    Mozecie mi kogos polecic? Oczywiscie mowiacego po polsku :-D

    hej, strasznie zakręcony lekarz, ale bardzo sympatyczny ;)
    http://www.dr-boinski.ch/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2016, 10:16

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • andzia821 Koleżanka
    Postów: 44 24

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba kazdy lekarz w Szwajcarii jest zakrecony :-D
    Kurcze nie posxlam do Niego bo odpisal mi na maila jako drugi
    A ze spieszylam sie z wizyta bo balam sie ze to torbiel a nie ciaza
    Wiec poszlam do innego




  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, być może :D Na razie nie mialam doświadczenia z innymi lekarzami. A ten u którego byłaś to też Polak? W jakim kantonie?
    U dr Boińskiego podoba mi sie to, ze mam na kazdje wizycie USG, minus dostrzegam jeden, ze jego pielegniarki/położne, które jednoczesnie sa na receppcji nie mówią nawet słowa po angielsku, a mój niemiecki jest jeszcze średni, no ale to taka pierdoła ;)

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo... ja nie miałam polskiego lekarza, więc nie pomogę :(
    Jeśli chodzi o badania, to wszystkie są wykonywane na wizytach i koszty pokrywa ubezpieczyciel.

    atdci09k89ytpjkc.png
  • andzia821 Koleżanka
    Postów: 44 24

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bylam w Metziken u Dr Macieja Swiatka Pani na recepcji mowi tylko po nuemiecku wiec Kicha bo ja ni w zab haha :-) za to pan Doktor wydal sie fajny teraz mam wizyte 09 02 a do Cb I do Was dziewczyny pytanie Jestem w Szwajcarii od 09 01 nie mam jeszcze ubezpieczenia przyjechalam tu po swietach tylko na probe a 13 01 dowiedzialam sie ze jestem w ciazy Slyszalam ze tu ubezpieczyciel placi za mnie dopiero od 12 tyg czy to prawda? Poza tym jakie ubezpieczenie mi proponujecie? Dzieki z gory za odp :-*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 stycznia 2016, 11:58

  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem jak wygląda kwestia ubezpieczenia jak juz sie jest w ciazy i dopiero chce sie zawrzec ubezpiecznie. Slyszalam tylko, ze firmy raczej robią problemy... ale moze to tylko plotki, na pewno może być problem z ubezpieczniem innym niż podstawowe. Ubezpieczyciel zwraca koszty od początku ciązy, nie od 12 tygodnia. Ja jestem ubezpieczona w Assurze, slyszalam o niej wiele złego, ale jak na razie nie narzekam, zwracają wszelkie koszty (no poza np kosztem witamin ciązowych;)) bardzo szybko. Faktura za poród idzie bezpośrednio do nich co sporym jest plusem, bo jednak CC to koszt prawie 10000 chf. Za pojedyncze wizyty i badania przychodza faktury do mnie, po zaplaceniu jednak assura w ciagu srednio 3 tygodni zwraca wszytko.

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • andzia821 Koleżanka
    Postów: 44 24

    Wysłany: 22 stycznia 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justaw a wiesz ze wlasnie w assurze powiedzieli ze od 12tyg zwracaja koszty Kurcze masakra Gubie Sie w tym wszystkim A jeszcze fatalnie sie czuje Codziennie dniami I nocami boli mnie podbrzusze :-(boje sie o maluszka iI ze to cos zlego :-( Ty widze ze juz na rozwiazaniu jak wspominasz swoje poczatki :-) ?

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ