X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciąża w Szwajcarii
Odpowiedz

Ciąża w Szwajcarii

Oceń ten wątek:
  • Karola389 Koleżanka
    Postów: 71 8

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy są jakieś mamusie w ciąży, lub które urodziły i mieszkaja w Szwajcarii? Może podzielicię się doświadczeniami ? :)

    jammarka, Makowe Szczęście lubią tę wiadomość

    mhsv6iyec7je8bi0.png
  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja jeszcze nie urodziłam, ale mieszkam i prowadzę ciążę w Szwajcarii :)

    Karola389 lubi tę wiadomość

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • Karola389 Koleżanka
    Postów: 71 8

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Justaw ! Miło Cie poznać ciesze się, że nie jestem sama :)
    A skąd jestes ??

    mhsv6iyec7je8bi0.png
  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 3 stycznia 2016, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie rownież jest miło :) Ja mieszkam w okolicach Olten, kanton Solothurn :) A Ty skąd jesteś? Jesteś juz mama, czy jesteś w ciąży?

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 00:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak to moje pierwsze dziecko, wiec jeszcze nie mam doswiadczenia. Jestem bogata jedynie w wiedzę teoretyczną ;) Za to będę rodzić w Twoim kantonie :) 5 lutego mam zaplanowane CC.

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, Szwajcaria, jak miło :) Pozdrawiam z Zug :)

    Karola389 lubi tę wiadomość

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Karola389 Koleżanka
    Postów: 71 8

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe teoretycznie tez się już przygotowuje ;) czytałam, że do szpitala dla siebie i maluszka nie trzeba nic zabierac tylko ubrania na wyjście zobaczymy ;)

    Witaj Sebza! Może podzielisz się swoimi doświadczeniami ?
    Pozdrawiam z Biel !

    mhsv6iyec7je8bi0.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola, potwierdzam,że nie potrzebujecie niczego do szpitala. wiadomo, tylko jakieś ubrania dla siebie i kosmetyki, czy tym podobne. Ubranka dla dziecka i wszystkie akcesoria kosmetyczne, pieluchy itd u nas były (rodziłam w Kantonspital w Baar).
    Moje wrażenia z porodu i pobytu w szpitalu są jak najbardziej pozytywne. Właściwie to bardziej mój szpital przypominał hotel. Musiałam leżeć w szpitalu jeszcze podczas ciąży i nie mogę powiedzieć nic złego na temat pobytów.
    Po porodzie położne pomagały mi bardzo w nocy przy dziecku (miałam cc ze względu na brak postępu porodu), całe dnie był ze mną mąż (wychodził codziennie o północy) i nigdy nikt mu nic nie sugerował ani nie ponaglał. omoc przy karmieniu- niezastąpiona dzięki świetnej pani z poradni laktacyjnej. Dawała mi wszystko -plasterki na sutki, krem, nakładki. Uczyła jak przystawiać, a przede wszystkim świetnie podchodziła psychologicznie, bo kiedy ja jej codziennie mówiłam,że nie mam mleka, to ona na spokojnie mi tłumaczyła,że mam i że będzie więcej i takie tak :) Mleko się pojawiło oczywiście. Później przy pierwszym kryzysie laktacyjnym także bardzo pomocna.
    Położna przyjeżdżająca do domu także bardzo miła, zawsze w dobrym nastroju, uśmiechnięta i pomocna :) Przyjeżdżała wtedy, kiedy ja chciałam, zawsze miała ze sobą wagę, żeby sprawdzać młodego :)
    Lekarza wiadomo - kompetencja, życzliwość, konsekwencja.:)
    Leżałam sama na sali przez cały pobyt (5 dni), ale sale ogólnie były dwuosobowe. Czystość - znakomita :)
    Dziecko nie jest szczepione w szpitalu, co akurat ja poczytuję za ogromny plus. Zabierane na badania wraca przewinięte i ze zmienionymi ubrankami :)
    Na ostatnim spotkaniu z położną w szpitalu dostałam karteczkę z kontaktami do położnych przyjeżdżających do domu, pomimo tego,że urodziłam przed terminem, położna znalazła czas dla mnie.
    Dobrze jest mieć już wybranego pediatrę dla dziecka, bo pytają o to w szpitalu. Lekarz pediatra, który badał moje dziecko w szpitalu zawsze osobiście mnie informował o pozytywnych wynikach :)
    Nie wiem , co mogłabym jeszcze napisać :) Pytajcie :)
    Ogólnie same dobre wspomnienia :)
    A, jedzonko wybierałam z menu, zawsze były opcje mięsne, zawsze dania dla wegetarian i kuchnia regionalna, bogata oferta śniadaniowa, je się co chce i ile chce :) Po porodzie dostawałam herbatkę na laktację do posiłków.
    Wodę w szpitalu także zapewniają panie z cateringu. Ja piłam nieziemskie ilości wody i zawsze panie mi na noc przynosiły 3 nowe butelki bez żadnego zająknięcia :)
    Pytajcie, jak coś pominęłam :)

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O jak fajnie, ze jeszcze jedna mamusia się znalazla :) Cześć Sebza :) Ja dostalam juz list ze szpitala i tam mam listę co mam ze sobą zabrac i faktycznie jest tego niewiele (koszula, szlafrok, kosmetyki i ubranka na wyjście dla dziecka)Lekarz jeszcze mi powiedział, zeby jakiś dres wziąć, chociaz srednio sobie wyobrazam chodzenie w dresie z raną po CC, no ale pewnie wezmę ;)
    Nie bardzo mi się uśmiecha lezenie 5 dni w szpitalu, ale juz z ginem negocjowalam i może się uda po 4 ;)
    W zeszłym tygodniu już ubezpieczylismy malutką, wybralismy pediatrę. Jeszcze tlko muszą ogarnać położną, ale to już na spokojnie w tym tygodniu.

    Karola ja będę rodzić własnie w Biel :) w Privtklinik Linde, bo mój gin tam pracuje :)

    Sebza, a do Ciebie to na pewno będe miala jeszcze kilka pytan, bo jak widac, jestem na ostatniej prostej i panika mi sie zaczyna włączać :D no ale na razie nic mi do głowy nie przychodzi heh.

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justaw, rzeczywiście sporo kobiet w szpitalu chodzi w dresach, leginsach i koszulkach. Ja jak tylko doszłam do siebie to też zrzuciłam koszule na rzecz spodenek i koszulki :) W szpitalu leży się tyle, ile się chce. Ja chciałam 5, bo wolałam wyjść do domu w lepszej formie, ale jeśli się chce po 3, to nalezy powiedzieć i oni to respektują, jeśli wszystko z mamą i dzieckiem jest ok :)

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 14:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sebza, a ręczniki trzeba mieć swoje? Bo chce dziś spakowac na wszelki wypadek torbę i tak się zastanawiam. W szpitalu nic nie wspomnieli, bo może to oczywiste, ale ja jestem zielona ;) I rozumiem, ze z takimi artykulami typu wkladki laktacyjne, czy jakies podpaski poporodowe w szpitalu problemu nie ma?
    A co do pobytu w szpitalu to wiem, ze to moja decyzja, ale mam jakiegos upartego gina ;) CC bede miala w piątek i chcialabym wyjsc w poniedzialek, bo moja mama wtedy przylatuje, no ale zobaczymy jak to będzie :)
    A i skoro mialaś tez CC to jakie tu szwy zakladają? bo nie zapytalam, a wizytę mam dopiero 25 stycznia. Tylko rozpuszczalne? czy tradycyjne?

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie trzeba ręczników. Przynajmniej u mnie tak było. Dostępny był duży ręcznik kąpielowy, mniejszy i taka mała myjka jakby. Zasada jak w hotelu - jeśli kładziesz na podłodze, to będzie wymieniony :)
    Tak, podkłady poporodowe są dostępne, nawet powiedziano mi,że mogę wziąć ze sobą do domu tę paczkę, która jest zaczęta, ale miałam swoje w domu i jakoś głupio mi było i zostawiłam oczywiście :) (polska mentalność :D), wkładki laktacyjne pewnie też, ja nie korzystałam, ponieważ miałam bolące sutki i dostawałam takie plasterki na nie.
    Jeśli chodzi o szwy, to wewnętrzne rozpuszczalne, a na zewnątrz miałam takie klamerki. Wyglądały jak zszywki :) Wyjmowanie ich nie nie boli, w ogóle się tego nie czuje. Nie wiem czy to są tradycyjne, bo nigdy wcześniej nie miałam z tym do czynienia :)

    A tak BTW: mam sporo rzeczy na zbyciu po młodym. Wiele z nich jak nowe. Jakoś nie było czasu i chęci,żeby puścić w świat. Nie będę wymieniać, co mam, bo to nie wątek sprzedażowy i nie chcę zaśmiecać, ale jak czegoś poszukujecie dla maluchów, to pytajcie. Kombinezony zimowe są jak nowe. Niektóre zabawki także- takiej jak motyl Freddy z Lamaze, bo Maks dostał go dość późno i już wtedy wolał ksiażeczki a nie motylki i ani razu nie miał w łapkach :D Tak samo mata edukacyjna czy leżaczek z wibracjami. O ciuszkach nie wspominam :)

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za informację :)
    Ja sobie sporo rzeczy higienicznych poprzywozilam z Polski, bo chyba tez ze mnie wylazi polska mentalnosć i niedowierzanie, ze szpital może zapewniac wszytko hehe ;)
    Co do wyprawki to mój mąz jak tylko zobaczył 2 kreski to zwariował na punkcie potomka, wiec mamy już tyle rzeczy, ze sen w powiem spędza mi myslenie nad tym, gdzie ja to bede wszytko lokować :D, a on nadal kupuje ;)
    Jedynie czeka nas urządzenie pokoju dziecinnego, bo przez pierwsze pol roku chcemy mieć małą w sypialni, wiec na razie pokoj nieruszony :) I nawet nie wiem gdzie sie za meblami rozglądać hmm. Bo zalezy mi na funkcjonalności i raczej porządnej jakości :)

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My kupiliśmy Roba Dreamworld, ale teraz żałuję,że nie zamówiłam z Polski Pinio. Koleżanka mówiła,że bez problemu jej dowieźli do CH, tylko musiała wszystko poustalać w najmniejszym szczególe. Piękne są te mebelki :)

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez sie zastanawiam nad Roba, tylko bodajże Cambino, bo by mi do łozeczka i komody najbardziej pasowało :P
    Tez myslalam o meblach z Polski, ale wydaje mi sie to niewarte zachodu... No bo transport, cło...A koleżanka przez jakąs firme kurierską sprowadzala? Wiesz może ile ją wyniósł transport?

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 16:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie podobno wcale drogo nie wyszło, ale teraz nie pamiętam konkretnych sum. Załatwiała wszystko chyba tak, jak jej u producenta sugerowali, chyba mają to już obcykane.
    Wydaje mi się,że wyszło coś podobnie do mojego kompletu z Roba. A wizualnie są fajniejsze.

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sebza wrote:
    Właśnie podobno wcale drogo nie wyszło, ale teraz nie pamiętam konkretnych sum. Załatwiała wszystko chyba tak, jak jej u producenta sugerowali, chyba mają to już obcykane.
    Wydaje mi się,że wyszło coś podobnie do mojego kompletu z Roba. A wizualnie są fajniejsze.
    No to chyba musze się zorientować :) A Ty Roba kupowałaś w Szwajcarii? Bo my planowalismy raczej w Niemczech, jak wiekszosc wyprawki, na samym wózku w ten sposób zaoszczędziliśmy ponad 400 chf :)

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, prawie wszystko w CH. Niestety jakoś tak się nie ogarnęliśmy i poszliśmy na łatwiznę. Nie chcę wiedzieć ile mogłam zaoszczędzić kupując gdzieś indziej :)

    atdci09k89ytpjkc.png
  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 6 stycznia 2016, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sebza wrote:
    Tak, prawie wszystko w CH. Niestety jakoś tak się nie ogarnęliśmy i poszliśmy na łatwiznę. Nie chcę wiedzieć ile mogłam zaoszczędzić kupując gdzieś indziej :)
    No tak, lepiej nie liczyć :)Meża kolega z pracy akurat kompletował wyprawkę jak ja zaszlam w ciąze, a że on z zoną robili zakupy w Niemczech to mąz był na bieżąco gdzie co i jak :D

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • sebza Autorytet
    Postów: 1911 1843

    Wysłany: 7 stycznia 2016, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A zamawialiście przez internet? W sumie to chętnie poznam jakieś linki do stron, zabawki, książeczki i ciuszki ciągle trzeba dokupować :) A jaki wózek wybraliście?

    atdci09k89ytpjkc.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników (PCOS) – dieta dla płodności

Zespół policystycznych jajników (PCOS, Policystyczne Jajniki) to jedno z najczęściej występujących zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Dotyczy 5-10% kobiet w wieku rozrodczym i jest najczęstszą przyczyną zaburzeń owulacji i problemów z zajściem w ciążę. Przeczytaj jakie są objawy PCOS, jak wpływa ono na starania o dziecko oraz w jaki sposób możesz pomóc sobie dietą.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ