X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Szkocji
Odpowiedz

Ciaza w Szkocji

Oceń ten wątek:
  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 13 marca 2014, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie zainteresowane przyszle mamusie. Jestem aktywna w temacie "Ciaza w Wielkiej Brytani" ale widze, ze jest sporo roznic w procedurach, podejsciu i innych rzeczach w Anglii, Walii, Szkocji. Postanowilam wiec zblizyc sie bardziej do tematu ciazy blizej mojego miejsca zamieszkania. Zapraszam do podzielenia sie dowiadczeniami i wymiany zdan.

    Limerikowo, Krysti lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 14 marca 2014, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No prosze gdzie sie spotykamy :)
    W jakim miejscu Szkocji mieszkasz? Ja niedaleko Glasgow :)
    Pozdrawiam :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 14 marca 2014, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja niedaleko Edynburga :)

    I jak twoje wrazenia po spotkaniu tutejszej sluzby zdrowia?

    Ja pierwsza ciaze i porod mialam pod okiem NHS i bylam bardzo zadowolona choc przyznam, ze bylam zaskoczona ze nie mam kontaktu z ginekologiem, spotkania z polozna bardzo rzadko i tylko 2 scany.
    Teraz po paru latach drugi dzidzius i niestety zaczelo sie plamieniami wiec i automatycznie rozczarowaniami ze tak na luzie podchadza do tematu i raczej nie pomagaja. Przyzanm ze dlugo mi zajelo zeby zrozumiec dlaczego. teraz cale szczescie wszystko jest ok.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 16 marca 2014, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana powiem ci ze ja jestem milo zaskoczona :) okropnie sie balam. I nawet jak sie dowiedzialam o ciazy to ryczalam i mowilam mojemu ze ja tu pod ich opike sie nie oddam i bede latac do pl :P
    Ale po pierwszej wizycie zmieńilam zdanie. To chyba dlatego ze trafilam na boska polozna :) uwielbiam ja i nie moge sie doczekac kiedy sie z nia zobacze. A dostalam ja ptzez przypadek :P
    Moja polozna byla chora i nie mogla przyjsc na pierwsza wizyte. I ta obecna przyszla za nia. Miala byc raz a tak sie polubilysmy ze juz zostala.
    Mialam juz badania krwi. Mialam scan ktory trwal chyba ze 40 min bo tak dokladnie lekarka malego badala :) co troche mam jakies wizyty.
    Za dwa tyg mam miec kolejna z polozna, potem znow w szpitalu, badania moczu, w 20 tyg scan i tak w kolo macieju :)
    A to ze mam chota tarczyce mam dodatkowa wizyte w szpitalu z tego powodu z 28 tyg ciazy.

    Jedyne co mnie meeega wkurzylo to gp. Prosilam o badania tarczycy (ale pewnie czytalas o tym na watku ciaza w wb) i zrobili mi, gp powiziala ze wszystko w normie ale nie chciala podac dokladnej wartosci. A wteraz na wizycie w szpitalu powoedzieli m ze tsh za bardzo spadlo i trzeba dosc szybko unormowac. Na szczescie 31.3 mam wizyte u endo i zobaczymy co powie. Ale wkurzylam sie okropnie,

    A ty kochana jak oceniasz tutejsza slozbe zdrowia???

    Pozdrawiam cie i milo miec tu kogos ze swoich okolic bo do edi tak naprawde nie daleko :)

    tyger, Limerikowo, Krysti lubią tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 16 marca 2014, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie troche zawiodlam. Pierwsza ciaza- super bez problemow i nie mialam czestych wizyt ani badan. Tylko te podstawowe.
    W tej ciazy jednak bylo troche nerwowo na poczatku. zaczelam plamic a polozna mi powiedziala ze to prawdopodobnie nic takiego i nie chciala mnie wyslac na scan zeby to sprawdzic. Dopiero moj kochany GP zadzialal. Sam zadzwonil i mnie umowil.
    Mam wrazenie ze masz wiecej spotkan niz ja. Do tej pory mialam jedno z polozna, potem drugie w szpitalu z powodu plamienia (wymuszone) i niedawno pierwsze usg z pobieraniem krwi.
    Nastepne spotkanie to drugie i ostatnie usg. A po 2 tygodniach spotkanie z polozna.
    Nie moge jednak narzekac na ich uprzejmosc i dobre maniery.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 16 marca 2014, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paula na kiedy masz termin? Mi wyliczyli ze na 6 wrzesnia a ovu na 12 wrzesnia.
    Wedlug scanu jestem dzisiaj dokladnie w 15 tygoniu czyli 2 dni do przodu niz wg ovu.

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 16 marca 2014, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wyznaczyli na 10 wrzesnia. I tez mi wyszlo ze scanu ze dziecko 3 dni starsze :)
    To ja za dwa tyg mam miec spotkanie z polozna ( musze umowic) potem scan i reszta tak jak pisalam. Chyba ze jeszvze sie cos zmieni.
    Z polozna mam pogadac o szkole rodzeńia bo byc moze bedziemy mogli sami miec spotkania :) tylko ja i moj narzeczońy. Troche nasciemnialismy ze nie mowimy dobrze po ang (w sumie ja nie mowie jakos perfekt) i w szpitalu polozna powiedziala ze bedziemy miec tlumacza i dlatego tez lepiej bedzie zrobic dla nas osobno spotkania :) ale to wyjdzie w praniu jeszcze :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 16 marca 2014, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przeczytalam Wasz new ciekawy topic ;--))
    wrazenia widze z medycznego systemu opieki nad kobieta w ciazy takie same mamy jak w Irl
    no coz 2scany to jak dla mnie za malo zdecydowanie plus 2xmorfologia, ja korzsytam z pl przychodni w Irl na extra scany i badania (tarczyca, mocz, glukoaza, morfologia)
    tarczyce w ciazy nada regularnie spr min co 1.5mca,bo wartosci TSH skacza
    racja ze warto miec mila obsluge ale i liczy sie bardzo fachowa w razie klopotow..odpukac
    Pozdrawiam ;--))))
    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 marca 2014, 18:45

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 16 marca 2014, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fajnie bo wszedzie ( w Angli w Irlandii) sa polskie przychodnie a w Szkocji lipa :/ przekopalam neta i nie ma.
    Sorry jest jedna ale dopiero sie rozkreca i przyjmuja raz na mies raz na 1.5 :(

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 16 marca 2014, 22:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakby nie bylo pl przychodni to nasz plan B przewidywal:
    a) extra platne wizyty u GP na zrobienie wynikow plus
    b)tanie loty shannon-wroclaw
    wrzucam dla porownania scany usg w tym samym tyg (zeby nie bylo ze jestesmy uprzedzeni do sluzby med u Wyspiarzy ;--))
    dla porownania umiejetnosci pl ginow (Dub, Cork Medicus)a irl technkikow

    14tydz pl gin Dub:
    qwy2l4.jpg

    14 tydz Cork szpital irl pani technik:
    21bt9xx.jpg

    a jak napisalam na watku ciaza w UK,ze w Irl scany sa jakby pijany Picasso malowal to nie do konca sie Dziewczyny ze mna zgadzaly ;--)))))))))

    f2w3pc0zzgl2xzuk.png

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 17 marca 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo, witamy :)
    Co do scanow to wydaje mi sie, ze roznica lezy w sprzecie a nie umiejetnosciach technikow.
    Ja bede miala tylko jedna morfologie krwi. I to jest minus.
    Szkoda ze w obrebie Szkocji sa rozne standardy.
    Paula jest kobieca przychodnia w Edynburgu. Nie pamietam nazwy. Podobno dobra, choc nie wiem czy prowadza tam ciaze.

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 17 marca 2014, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie ze to zalezy od sprzetu. W pol miedzy gabinetem a gabinetem tez sa kosmiczne roznice w fotkach :)
    Tyger z tego co znalazlam w necie to chyba tylko w glasgow robia "ciazowe" badania...

    Ja tu ze scanu jestem zadowolona. I fotka bardzo dobrej jakosci :)
    Dla porownania wstawiam fotki z uk i z pol z 5 tyg od prywatnego gina :)

    Ta ze szpitala:

    313rh28.jpg

    I ta od gina z pl:

    mj36vm.jpg

    A badania krwi mialam takie:
    - na tarczyce
    - screening test
    - teraz na syndrom downa + jakies jeszcze jedno do screening test bo polozna cos zle opisala

    I to raczej nie sa ostatnie badania :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 17:40

    Limerikowo, Krysti lubią tę wiadomość

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 17 marca 2014, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czy owak czy sprzet czy technik, zdjecia macie sliczne dziewczyny. najwazniejsze ze dzidzie sa zdrowe. Gratuluje obu mamusiom.
    Moj maluszek wczoraj wieczorem sie krecil i mysle ze na dniach poczuje jego lub jej pierwsze kopniaczki :) Strasznie jestem podekscytowana pomimo tego ze to moja druga ciaza. cudownie jest nosic w sobie takie malenkie zycie <3

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 17 marca 2014, 22:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jadne tyger! Masz w 100% racje. Zadne nawet najlepsze zdjecie nie zastapi trzymania w ramionach zdrowego dziecka :)
    Ale jest fajnym prezentem za to oczekiwanie.
    Wszystkie doczekamy sie w koncu pieknych i zdrowych dzieciakow :)

    Jejj zazdroszcze że juz czujesz malucha. Ja czasem mam takie pykanie w dole brzucha...takie jak by mińi skurcze, bardziej jak by tik... Nie wiem jak to okreslic :P ale nie wiem czy to moze byc "to" :P

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 17 marca 2014, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny :) przyłączam się do wątku, bo ja z Aberdeen.
    Ja na tutejszy NHS nie mogę narzekać, bo tak naprawdę to nie znam nic innego. Przyjechałam do Szkocji w wieku lat 13 wiec się tu wychowywałam i chyba przyzwyczaiłam, bo nie jest dla mnie problemem to, że tylko 2 usg robią i nie czuje potrzeby na więcej chociaż bym chciała :D będziemy mieć dodatkowy, trzeci, bo idziemy prywatnie na gender scan. Ale potrafię sobie wyobrazic jak musza czuć się dziewczyny nie przyzwyczajone do systemu opieki medycznej za granicą :(
    Położna też mam super, bo pracuje w przychodni i to moja koleżanka mi prowadzi ciążę :) Jak narazie wszystko bez żadnych problemów i mam nadzieje, że tak będzie do końca. I wam tez tego życzę :)
    A nasz bobasek od tygodnia daje o sobie znać codziennie, coś pięknego! :D

    Limerikowo, MigoTtTka lubią tę wiadomość

  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 18 marca 2014, 06:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cżesc Vixen :)
    A co to macie za dodatkowy scan? Gdzie go robicie? To prywatnie???
    Ja tez bede miec dodatkowe usg bo w maju lecimy do pl :) i jak tu dzidzia nie pokaze na polowkowym co ma miedzy nogami to jest jeszcze szansa w pl ;)
    Fajnie masz z ta polozna :)
    Ale to fakt ze do slozby zdrowia trżeba sie tu przyzwyczaic :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 18 marca 2014, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc Vixen,
    To oczywiscie jest kwestia przyzwyczajenia ale tez otwarcia umyslu i zaufania. Wielka Brytania przeznacza kupe pieniedzy na badania. Maja wieksze srodni niz PL i maja naprawde swietnych specjalistow. Przyzanm sie szczerze, ze troche mnie irytuja fanatycy, ktorzy uwazaja ze wszystko co polskie to lepsze. Wedlug tej zasady powinni wrocic do PL a nie siedziec tutaj. Ja sie ciesze ze tu jestem i mam porownanie. W PL tez byla masa rzeczy ktorych nie rozumialam lub sie nie zgadzalam.
    Uwazam ten system za bardzo dobry.

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
  • Paula55 Autorytet
    Postów: 9590 8032

    Wysłany: 18 marca 2014, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bylam przerazona na pocżatku ale jak sama przetestowalam milo sie rozczarowalam :)
    W pl tez nie jest kolorowo. Ilez sie czeka do specjalistow, na operacje.... Jak ńie masz kasy to czekasz i rok i dwa :/
    Ludzie ( polacy) tu narzekaja w uk bo zapewńie nie mieli do czynienia osobiscie z nhs a jedynie pewnie zaslyszeli. No ew mieli pecha i zle trafili :P
    Ale to moze zdarzyc sie wszedzie ;)
    Pozdrawiam moje rodaczki :)

    oar8skjo85nuiyxh.png
    relgwn15b2xdchwm.png

  • Vixen Autorytet
    Postów: 844 684

    Wysłany: 19 marca 2014, 00:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Paula, my zabookowalismy sobie prywatnie USG na płeć, u nas jest to w osobnej klinice nie w szpitalu. Trwa on tylko 10 min i jest tylko na płeć dlatego nazywa się 'justGENDER' ale tylko £39 kosztuje normalny 20 min kosztuje £79 i na nim tez patrzą czy wszystko z dzidzia jest ok, ale my nie mamy takiej potrzeby bo dwa tyg wcześniej mamy normalne USG polowkowe w szpitalu na którym sprawdzają jak się dziecko rozwija. Dlatego będziemy mieć trzy scany - 12tyg, 20tyg i płeć ;)

    Tyger, zgadzam się z Tobą zupełnie. Bardzo mnie irytują ludzie, którzy doszukują się samych wad w systemie w kraju do którego przyjechali z własnej woli tak naprawdę i żeby im się lepiej żyło. Na siłę trzymają się polski i polska najlepsza, tylko ciekawe czemu są w UK w takim razie. W przychodni w której pracuje mamy pacjentkę, która ma za przeproszeniem świra na punkcie zdrowia i tego co mówią jej lekarze w Polsce. Ciąga swojego kilkuletniego syna do polski na jakieś badania, bo wyczytała w internecie, że w Polsce tak się robi, a lekarze tutaj odmawiają jakikolwiek badań, bo tu się tak nie robi. Ostatnio poleciała z nim do Londynu zrobić krew prywatnie w polskiej klinice... Nie wiem, ja tego nie rozumiem i osobiście jestem bardzo zadowolona z całego NHS, a szczególnie z tego że wszystkie leki są darmowe <3 najlepsze co moze byc. Wiadomo, że trzeba czasami powalczyć o swoje bo jeśli czujemy ze coś jest z nami nie tak to warto isc do innego lekarza po jego opinie, ale jeśli kilku lekarzy Ci coś mowi to trzeba im zaufać.
    Wydaje mi się ze jeśli się decydujemy na przeprowadzkę gdziekolwiek to trzeba się nauczyć w tym miejscu poprostu żyć.

    Uff, aż mnie rozbolały paluchy od pisania! :D spokojnej nocki dziewczynki dla was i maluszków :-*

    tyger, Krysti lubią tę wiadomość

  • tyger Autorytet
    Postów: 1025 728

    Wysłany: 20 marca 2014, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny moja dzidzia zaczela mnie delikatnie kopac :) niesamowite <3

    Carola55, Krysti lubią tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]1kk0h371zoz0wcto.png[/link]

    3jvzj44jkepasfzk.png
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ