X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 13 lutego 2021, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:

    Majola i Zoja jak bilans dwulatka jak to wygląda ? Poproszę o szczegóły ?
    Mieliśmy bilans dwulatka jakoś miesiąc po drugich urodzinach. Przyszedł list. Trzeba było odpowiedzieć na różne pytania typu, czy dziecko skacze, kopie piłkę, wchodzi po schodach, nawleka koraliki. Były to pytania z zakresu małej i dużej motoryki i mowy / rozumienia. Oprócz spotkania z helsesøster, było spotkanie z lekarzem. Nastepny bilans za rok.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 14 lutego 2021, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati do jakiego wieku dzieci w Waszym przedszkolu mają drzemki ?

    Ile śpią Wasze dzieci w ciągu dnia ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 14 lutego 2021, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Mieliśmy bilans dwulatka jakoś miesiąc po drugich urodzinach. Przyszedł list. Trzeba było odpowiedzieć na różne pytania typu, czy dziecko skacze, kopie piłkę, wchodzi po schodach, nawleka koraliki. Były to pytania z zakresu małej i dużej motoryki i mowy / rozumienia. Oprócz spotkania z helsesøster, było spotkanie z lekarzem. Nastepny bilans za rok.


    Ten list trzeba było im wysłać czy oddać na wizycie ? ;-)
    Co było na spotkaniu z lekarzem ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2021, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati do jakiego wieku dzieci w Waszym przedszkolu mają drzemki ?

    Ile śpią Wasze dzieci w ciągu dnia ?

    Alda to wszystko zależy od dziecka.
    Mam 4 lata co spi 45min ( tak chca rodzice)
    I 2.5 lata co nie spi wcale.
    Wiec to sprawa indiwidualna. Ale trzeba brac pod uwage ze dziecko w przedszkolu inaczej zuzywa swoja energien niz w domu.
    Ogolnie to rodzice decyduja o tym ile chca zeby ich dziecko spalo.

    Ale tak do ok 3-4 lat

    Moj syn spi raz w ciagu dnia ok 1,5- 2 godz.

  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 15 lutego 2021, 13:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ten list trzeba było im wysłać czy oddać na wizycie ? ;-)
    Co było na spotkaniu z lekarzem ?
    Oddaje się i HS oddała mi z powrotem, chyba wprowadziła wszystko do systemu i ustaliła termin wizyty na za rok :)
    A lekarz zbadał ogólnie - brzuch, uszy i sprawdził, czy jądra są w worku mosznowym. Mówiłam, że są, ale musiał zobaczyć :)

  • Naganna Ekspertka
    Postów: 162 114

    Wysłany: 23 lutego 2021, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej :)
    Chcialabym sie dolaczyc :)
    Mieszkam w Ås i obecnie to moj 6+6 tc
    W czwartek ide prywatnie do gin. Moze zobacze serduszko :)
    Powiedzcie mi prosze jak oni traktuja ciaze gdy ja mam Rh- a partner Rh+? Jestem po poronieniach i nie chcialabym zeby moje Rh stalo sie problemem w tej ciazy

    Starania od - luty 2018
    czerwiec 2019 -9t [*]
    luty 2020 - 4t [*]
    kwiecien 2021 - 16t [*]

    IVF-
    16.11.2021 transfer 4aa, hcg<5
    zamrozone: 4aa,4aa,4aa,4ab+3ab

    grudzien 2021 - naturals i II kreski :)
    1.07.2022 - 30tc - Eliza :)

    luty (6+1 - bicie serduszka) marzec 2023 zarodek zniknal - 9t [*]
    czerwiec 2023 - II kreski
  • Moonikaa Debiutantka
    Postów: 10 1

    Wysłany: 22 grudnia 2022, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hei dziewczyny!
    Potrzebuje Waszej porady. Jestem w 27 tygodniu ciąży i od wczoraj pojawia mi się opryszczka na ustach. To nie moja pierwsza, parę lat temu już miałam opryszczkę. Rozmawiałam z położną i zaleciła mi zapytać się w aptece o jakąś maść, byłam i polecili mi vectavir 1%. Czy któraś z Was stosowała ten preparat? Nie jestem pewna czy jest on bezpieczny dla dziecka...
    Może macie jakieś swoje sprawdzone i bezpieczne sposoby na pozbycie się opryszczki w ciąży?

  • Agnieszka1987 Ekspertka
    Postów: 155 305

    Wysłany: 2 stycznia 2023, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moonikaa wrote:
    Hei dziewczyny!
    Potrzebuje Waszej porady. Jestem w 27 tygodniu ciąży i od wczoraj pojawia mi się opryszczka na ustach. To nie moja pierwsza, parę lat temu już miałam opryszczkę. Rozmawiałam z położną i zaleciła mi zapytać się w aptece o jakąś maść, byłam i polecili mi vectavir 1%. Czy któraś z Was stosowała ten preparat? Nie jestem pewna czy jest on bezpieczny dla dziecka...
    Może macie jakieś swoje sprawdzone i bezpieczne sposoby na pozbycie się opryszczki w ciąży?

    Mi położna na opryszczkę poleciła maść Prolip, jest bezpieczna dla kobiet w ciąży :)

    Alexander - 23.12.2017 ❤️
    Nikodem - 11.05.2023 ❤️
‹‹ 665 666 667 668 669
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ