X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 13 września 2020, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka z ostatnich testów nie wyszły alergie ale zrobili tylko na 5 produktów 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ Staram się jej dawać wszystko ale ona nie chce próbować nowych smaków - jajko beeeee , jogurt beeee , serki beeeee jedynie co lubi z nowości to chlebek żytni .

    Alutka jak załatwia się wcześniej przedszkole - bezpośrednio w przedszkolu ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 13 września 2020, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Allda- jeszcze nie załatwiałam ale dziewczyna która pracuje mówiła mi ze tez przez komunę . Można zadzwonić i zapytać się czy jest miejsce, ale i tak trzeba złożyć podanie do komuny . Może Pati nam coś więcej napisze na ten temat ?

    Alutka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2020, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak dziewczyny teraz przedszkole zalatwia się przez Oslo kommune.
    Wypełniasz podanie, wybierasz kilka przedszkoli które cie interesują i podajesz datę rozpoczęcia.

    Jesli chodzi o zmianę daty to w tym podaniu co się składało mozna jeszcze dokonać zmian.

    My tak robiliśmy ze stycznia zmieniałam na grudzień.
    Maz idzie do pracy od 14 grudnia i wtedy będziemy mieli dwa tygodnie na przystosowanie malego.
    Jak macie wiecej pytan pytajcie.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 16 września 2020, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas za tydzień szczepionka na 15 miesiącu jak Wasze dzieciaczki ją przeszły ? Była gorączka , wysypka ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 16 września 2020, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    U nas za tydzień szczepionka na 15 miesiącu jak Wasze dzieciaczki ją przeszły ? Była gorączka , wysypka ?
    U nas przy żadnym szczepieniu nie było efektów nieporządanych :)

    Alutka
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 18 września 2020, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Zoja, czy macie plan co dalej?
    Hej, długo mnie tu nie było.
    Mamy, ale póki co nic nie będę pisać 🤫

    majola lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 18 września 2020, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Hej dziewczyny co robicie wsoim maluszka na sniadania i kolacje synek ma juz 8 mc i nie mam pomyslow :( a i chcialam Wam sie pochwalic ze jestem znowu w ciazy :) udalo sie naturalnie termin na stycznia :) ;)
    Ogromne gratulacje. Świetna wiadomość 😁
    Także polecam alaantkowe. Mam od nich dwie książki, u nas się sprawdzają 😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2020, 17:43

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 18 września 2020, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny co u Was i dzieciaczków ?

    Jak NASZE przedszkolaki dają radę - Zoja , Majola ?

    Pati jak powrót do pracy ? Kiedy synek idzie do przedszkola ?

    Alutka co u Was ?

    Moje dziecko już chodzi :-) ale mam problem bo nie chce zakładać butów 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️- może macie jakiś patent ?

    Przedszkole, dzisiaj minął miesiąc.
    Obecnie rozstanie jest najtrudniejsze. Ale podobno szybko się uspokaja, bawi się, je, śpi. Póki co jest mniej więcej od 9:15 do 14:30
    Dwa tygodnie towarzyszyłyśmy mu w przedszkolu. Potem zaczął zostawać sam od godziny i coraz dłużej. Mamy mega wrażliwca, więc nie jest latwo 🤷‍♀️
    Nie wspomnę o tym, że ja też mega to przeżywam.

    Co do butów nie mam patentów. U nas bez problemu. Widział, że my zakładamy i jak tylko zaczął chodzić to też chciał.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 18 września 2020, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    U nas za tydzień szczepionka na 15 miesiącu jak Wasze dzieciaczki ją przeszły ? Była gorączka , wysypka ?
    Bez żadnych problemów u nas.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 18 września 2020, 17:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda co do butów polecam z miękką podeszwą. Elefanten, superfit, primigi. Kupisz na zalando.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 20 września 2020, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    U nas za tydzień szczepionka na 15 miesiącu jak Wasze dzieciaczki ją przeszły ? Była gorączka , wysypka ?
    U nas właściwie tylko po tej szczepionce coś się działo. Była lekka wysypka przypominająca odrę

  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 20 września 2020, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas początki przedszkolne były trudne. Nawet nic tam nie jadł, gdzie w domu by ciągle jadł. Przez około 2 tygodnie ja lub mąż zostawaliśmy około godzinę z Małym, żeby się rozkręcił. I szybko odbieraliśmy go po drzemce. Teraz chodzi 9-15, robi nam pa-pa, co prawda ze smutną miną, ale już nie płacze. I mówi, że lubi przedszkole, a rano pogania nas do wyjścia.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 20 września 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja , Majola a jak z norweskim - mówiliście do dziec przed pójściem do przedszkola i po norwesku czy tylko dzieciaczki uczą się w przedszkolu w przedszkolu ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 września 2020, 15:34

    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 20 września 2020, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie uczyliśmy tylko troszkę i to był chyba błąd, bo raz byłam świadkiem, j jak babeczka mówiła do Małego: se, mamma kommer, a on nie rozumiał i było mi go tak szkoda. Teraz podobno więcej rozumie albo po prostu idzie za tłumem.

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 20 września 2020, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas nie uczyliśmy norweskiego.
    Babka na początku nauczyła się po polsku zdania "mama zaraz wróci "
    Chciała więcej ale to nie miało sensu bo by i tak nie wymówiła.
    Synek jeszcze nie mówi, ale mega dużo rozumie po polsku. Nie wiem jak po norwesku, bo dopiero 5 tygodni chodzi.
    Ja wychodzę z założenia, że ja nie nauczę go prawidłowo mówić po norwesku a w przedszkolu szybko załapie 😊
    Alda a u Ciebie czasem mąż nie jest Norwegiem? Nie wiem czy dobrze pamiętam 🤔
    Bo jeśli tak to córka osłuchuje się dwóch języków.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 21 września 2020, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja mój mąż jest Polakiem ;-)

    A jak z jedzonkiem w waszych przedszkolach , robicie matpaki - co robicie , co z ciepłymi posiłkami czy przedszkole zapewnia posiłki ?

    Jak wygląda spożywanie posiłków w przedszkolu , pomagają tym najmłodszym ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 września 2020, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nie mówimy do malego po norwesku. Niby nie zalecają uczyć dzieci bo mozemy uczyć ich złej i nieprawidłowej wymowy (tak niby zalecają pedagodzy)
    U mnie w przedszkolu jest tak ze rodzice piszą kilka słów dla pracowników. Ale to same podstawy.

    Alda kazde przedszkole ma inaczej z posiłkami. Tym bardziej teraz w czasie pandemi.
    Dzieci mają matpaki 3 razy w tyg. Raz cieply posiłek ale to mega mega banalny np. Paluszki rybne i makaron.
    Duzo dzieci ma resztki z obiadu i my mamy mikrofalówkę i podgrzewamy.
    Tak my pomagamy maluchom zjesc

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 22 września 2020, 06:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Zoja mój mąż jest Polakiem ;-)

    A jak z jedzonkiem w waszych przedszkolach , robicie matpaki - co robicie , co z ciepłymi posiłkami czy przedszkole zapewnia posiłki ?

    Jak wygląda spożywanie posiłków w przedszkolu , pomagają tym najmłodszym ?

    Ojej to coś pomyliłam 😬
    U nas w przedszkolu jest wyżywienie.
    8-8:30 śniadanie owsianka lub płatki kukurydziane
    11-11:30 lunch kanapki, a raz w tygodniu coś na ciepło
    14-14:30 owoce plus pieczywo chrupkie
    Jak widać jedzenie na przetrwanie 🙄 ale jest. Coś ok 300 koron płacę za jedzenie.
    Póki co sniadania je w domu i odbieramy go po owocach. I w sumie w domu od razu obiad.
    Najmłodsza dziewczynka ma 14 miesięcy i jadła już sama, ale podejrzewam że pomagają w jedzeniu jeśli jest taka potrzeba.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 22 września 2020, 19:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z tych samych założeń wychodziłam nie ucząc Małego norweskiego, ale teraz mam odmienne zdanie. I tak nie nauczę go, bo ogólnie nie mówi, ale przynajmniej by się osłuchał choć trochę. Po prostu mam wyrzuty sumienia, że był taki biedny i nic nie rozumiał. Teraz już podobno jest lepiej, ale dla dziecka był to dodatkowy stres. Moim zdaniem warto, żeby dziecko znało choć pojedyncze słowa, żeby wiedziało, czego się spodziewać.
    Dziś mieliśmy ocenę kompetencji na różnych płaszczyznach. Robi się to raz na pół roku. Między innymi mowa, ruch, zabawa, nie pamiętam konkretnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 września 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mowie do malego po Norwesku ale codziennie puszczamy mu piosenki po norwesku. Piosenki które dzieci śpiewają w przedzkolu. Żeby chodz troche sluchal tego języka.

    majola lubi tę wiadomość

‹‹ 665 666 667 668 669
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ