X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati1980 wrote:
    Kiedy wasze maluchy przestały jeść w nocy?
    I kiedy przesypiały całą noc?
    Ja już tak dokładnie nie pamietam ale w okolicy 8 miesiąca

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka daj przepisy na : chlebek bananowy , jakieś babeczki , gofry ze szpinakiem lub placuszki wszelkiego rodzaju 😋😋😋 Muszę być gotowa jak alergia minie ..., 😁😁😁

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati1980 wrote:
    Kiedy wasze maluchy przestały jeść w nocy?
    I kiedy przesypiały całą noc?

    Ja myślę że jak pójdzie na pierwszą imprezę to przestanie jeść w nocy 🤣🤣🤣 czyli jak będzie miała 18 nastkę 😂😂😂

    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 9 czerwca 2020, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka daj przepisy na : chlebek bananowy , jakieś babeczki , gofry ze szpinakiem lub placuszki wszelkiego rodzaju 😋😋😋 Muszę być gotowa jak alergia minie ..., 😁😁😁
    Nie mam zapisanych przepisów ,szukam w internecie i jak mi przepis podpasuje to robię lub zmieniam składniki !! Mogę podpowiedzieć ze możesz zrobić naleśniki z mielonych płatków owsianych i jogurtu kokosowego .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2020, 22:21

    Alutka
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 czerwca 2020, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ja myślę że jak pójdzie na pierwszą imprezę to przestanie jeść w nocy 🤣🤣🤣 czyli jak będzie miała 18 nastkę 😂😂😂

    A co ty Alda po imprezie w nocy najwięcej chce się jesc 😂😂😂😂
    Wiesz ja mam w domu 19 latke to wiem co mówię.
    Jak to starsze idzie spać to to młodsze sie juz budzi. 😄😄😄😄

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 10 czerwca 2020, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja opisz mi proszę cały proces odstawiania od cycka 😊😊😊😊 z tego co pamiętam to synek bardzo dużo cyckał w nocy .......

    Kiedy u Was rusza stymulacja ? Znasz już dawki ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 10 czerwca 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka siemię lniane dodajesz "surowe" czy moczone w wodzie ? Słodki ziemniak gotowany , szpinak surowy w liściach?

    Gdzie kupowałaś saszetki- tubki wielorazowe ?


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2020, 10:26

    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 10 czerwca 2020, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    Zoja tak naprawdę możesz użyć to co masz w lodowce . Marchew, jabłko !! Szpinak banan pomarańcza !! Szpinak marchew , ogórek banan !! Marchew seler naciowy kiwi !! słodki ziemniak marchewka!! Do każdego daje łyżkę jogurtu naturalnego lub kokosowego dla poślizgu lub wody ;) pestki dyni, siemie lniane .
    Gotujesz najpierw warzywa czy surowe dajesz. Masz jakąś proporcje? Daj przykład ilości plis. Jogurt grecki ma lepszy skład niż jogurt naturalny tak jakbyś chciała wiedzieć 😉 oczywiście tutaj w Norwegii

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 10 czerwca 2020, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati1980 wrote:
    Kiedy wasze maluchy przestały jeść w nocy?
    I kiedy przesypiały całą noc?
    Nasz do dzisiaj nie przesypia nocy. Po odstawieniu kp jest dużo lepiej ale jednak 🤷🤦

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 10 czerwca 2020, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Zoja opisz mi proszę cały proces odstawiania od cycka 😊😊😊😊 z tego co pamiętam to synek bardzo dużo cyckał w nocy .......

    Kiedy u Was rusza stymulacja ? Znasz już dawki ?
    W dzień odstawił się sam ok 14 miesiąca, dokładnie nie pamiętam.
    Pil też mm w nocy, dosysal cycem, ale to też sam odstawił, zresztą tak jak smoczka. Potem kwestia pomocy z naszej strony i jakoś poszło.
    Noce i do usypiania kp niestety to była nasza ingerencja.
    Najpierw poszły noce. Ja usypialam i już na noc nie wracałam. Trwało to tydzień, pierwsza noc była tragiczna, potem już lepiej.
    Po tygodniu na usypianie. Udawałam, że wychodzę do pracy. To była masakra, pierwszy wieczór i noc do kitu. Drugi jakoś lepiej, trzeci znowu masakra i czwarty wieczór znów powtórka z rozrywki. Wkroczyłam na 4 noc ok północy i udało mi się go uspokoić bez cyca. Potrzebował mojej bliskości po prostu. Potem ja zabrałam się za usypianie bez cyca, jakoś poszło choć ok 2 tyg pokazywał. Teraz minął już miesiąc i nie pamięta, jest dobrze.
    Ważne żeby dziecko informować co będzie się działo. My całymi dniami jak mantrę powtarzałysmy, że cycusia nie będzie. Patrzył i nie wierzył. Ale w końcu zaakceptował. Karmiłam prawie 16 miesięcy 😊

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 10 czerwca 2020, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja36 wrote:
    Gotujesz najpierw warzywa czy surowe dajesz. Masz jakąś proporcje? Daj przykład ilości plis. Jogurt grecki ma lepszy skład niż jogurt naturalny tak jakbyś chciała wiedzieć 😉 oczywiście tutaj w Norwegii
    ,
    Warzywa surowe . Nie mam proporcji . Powrzucam do blendera i gotowe patrzę tylko żeby wyszło gęste .jak jest za słodkie to dodam jakieś warzywo i odwrotnie .kombinuje poprostu. Jak potrzebujesz konkretnego przepisu to znajdziesz na necie . Batat pieczony wcześniej . Pieke większa ilość i mrożę . Wiem ze jogurt grecki lepszy ale u nas tylko produkty bez laktozy . A Greckiego nie widziałam takiego .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca 2020, 14:51

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    Alutka
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 10 czerwca 2020, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Alutka siemię lniane dodajesz "surowe" czy moczone w wodzie ? Słodki ziemniak gotowany , szpinak surowy w liściach?

    Gdzie kupowałaś saszetki- tubki wielorazowe ?
    Siemię surowe ,szpinak tez . Batata wcześniej pieke . Saszetki kupiłam w Barnashus . 3 szt około 150-170 nok już nie pamietam dokładnie

    Alutka
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 11 czerwca 2020, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Zoja opisz mi proszę cały proces odstawiania od cycka 😊😊😊😊 z tego co pamiętam to synek bardzo dużo cyckał w nocy .......

    Kiedy u Was rusza stymulacja ? Znasz już dawki ?
    Alda na wymagające.pl jest kurs o odstawieniu kp. Ja nie kupowałam ale są bardzo dobre opinie. Ważne żeby zrobić to stopniowo i zaczynać od najmniej znaczących karmien. Na koniec zostawia się te które dla dziecka są najważniejsze. Jakbym mogła karmiłabym jeszcze na usypianie. Na drugi raz zrobiłabym też dłuższy odstęp pomiędzy odstawieniem nocnym A na usypianie. Noce dały mi popalić więc za tym nie tęsknię.
    Jutro mam punkcje 😉
    Miałam gonalF 300, stymulacja trwała 14 dni. Protokół długi.
    Trzymajcie kciuki 🙏🤞

    majola, alda, Pati1980 lubią tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 11 czerwca 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaki chlebek dajecie dziecia i z czym.
    Wczoraj byłam w helsestasjon i mowila żebym juz malemu dawała chleb.
    Dzisiaj zjadl z awokado cala kromke, co jeszcze moze jesc 7,5 miesiąca koleszka ma.😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca 2020, 15:00

  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 11 czerwca 2020, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja powodzenia :):) trzymam mocno kciuki za rodzeństwo dla synka .
    Dwie koleżanki ostatnio w naszej klinice za pierwszym podejściem :)

    Zoja36 lubi tę wiadomość

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 12 czerwca 2020, 14:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja trzymam kciuki . Dawca będzie ten sam ?


    DAJ ZNAĆ :-)



    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 12 czerwca 2020, 14:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja, powodzenia!
    Pati, wszystko :) byle bez miodu. Robimy często pasty, pisałam o tym wcześniej

    Pati1980 lubi tę wiadomość

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 16 czerwca 2020, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Zoja trzymam kciuki . Dawca będzie ten sam ?


    DAJ ZNAĆ :-)
    Tak ten sam.
    Mamy jeden na pokładzie od wczoraj. Teraz niech się rozgosci 😊

    Pati1980, Alutka 32, alda, majola, kaktus85 lubią tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 16 czerwca 2020, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoja 🥰🥰🥰

    e5skzzc.png


    [**]




  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 czerwca 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyna kiedy wasze maluchy zaczęły siadać i raczkowac. Wiem ze to sprawa indywidualna ale moj maly ma 8 miesiecy i sie turla caly czas (czy to dzien czy to nic)😂😂

‹‹ 663 664 665 666 667 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ