X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda, u nas też z żyły. W sumie w swoim życiu miał już dwa razy tak pobierane.

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja miała raz pobieraną w Polsce i to był dramat , nie mogli znaleźć żył , wiercili jej wpitą igłą i tak nie udało się pobrać 😢😢😢
    Byliśmy w secjalnym punkcie gdzie pobierają krwe tylko dzieciom a tu taki klops 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ więc się teraz boję jak cholera .........


    e5skzzc.png


    [**]




  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie macie jakas sprawdzona diete dla dzieci ze skaza bialkowa moj synek niedlugo konczy 4 mc i moge mu juz zaczac dawac cos pomalu i nie wiem od czego zaczac...mam narazie kupiona kaszke dla alergikow i nic wiecej...

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus, jeszcze możesz poczekać z rozszerzaniem diety, teraz niezależnie od karmienia rozszerza się po 6tym miesiącu. Wiem, że tu cisną wcześniej, ale ja wykręcałam się.
    Dietę rozszerzałam od gotowanych warzyw. Potem owoce, a na końcu kaszki. Kupowałam bezmleczne Holle i robiłam na mm, można też na wodzie. Do tego dawałam liofilizowane warzywa lub owoce w proszku od Helpa - różdżka smaku i łyżka smaku.
    Alda, tutaj też pobiera babka od dzieci. U nas zawsze były dwie. Jak miał 3 miesiące to nie dały rady i pobrały z palca, ale w okolicy roku dwa razy poszło ok z łokcia. Moje żyły są kiepskie do pobierania, a te norweskie pielęgniarki super sobie radzą. Może to przypadek, ale naprawdę mam dobre doświadczenia tu w Norwegii z pobieraniem krwi.

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 6 kwietnia 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus tak jak Majola radzi nie ma co się spieszyć z rozszerzeniem diety. Najlepiej po 6 miesięcu niezależnie od sposobu karmienia. To są najnowsze zalecenia WHO.

    Polecam Małgorzatę Jackowską i jej blog. U niej znajdziecie przykładowe diety bez mleka, jajek i takie z. Diety po 6 miesiącu i po 12. Ma bardzo dużo wiedzy świetne nagrania na Youtube.

    Poza tym blog szpinakrobible oraz alaantkoweblw.

    Pytalyście też o przekąski. Korzystam z książek alantkowe blw. Robimy różne placuszki, muffinki. A jak nie ma czasu to daje kawałek chleba z masłem i serem albo z mascarpone, albo owoce albo tubki: z owocami, jogurt z owocami lub kaszka z owocami. I jeszcze jogurt grecki z owocami.

    My też byliśmy na pobraniu krwi, wysłali nas do szpitala. Tam poza kolejnością do pokoju dla dzieci. Były dwie pielęgniarki które wiedziały co robić. Bałam się tego ale poszło szybko i sprawnie.

    majola lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 15:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Kaktus, jeszcze możesz poczekać z rozszerzaniem diety, teraz niezależnie od karmienia rozszerza się po 6tym miesiącu. Wiem, że tu cisną wcześniej, ale ja wykręcałam się.
    Dietę rozszerzałam od gotowanych warzyw. Potem owoce, a na końcu kaszki. Kupowałam bezmleczne Holle i robiłam na mm, można też na wodzie. Do tego dawałam liofilizowane warzywa lub owoce w proszku od Helpa - różdżka smaku i łyżka smaku.
    Alda, tutaj też pobiera babka od dzieci. U nas zawsze były dwie. Jak miał 3 miesiące to nie dały rady i pobrały z palca, ale w okolicy roku dwa razy poszło ok z łokcia. Moje żyły są kiepskie do pobierania, a te norweskie pielęgniarki super sobie radzą. Może to przypadek, ale naprawdę mam dobre doświadczenia tu w Norwegii z pobieraniem krwi.


    Majola mnie nikt tu nie naciska na rozszerzenie dziety juz...polozna w helse powiedzial ze od 6 mc sie zaczyna no to ok a polzona w barnapolklinik powiedzila ze zaczniemy rozszerzac dziete od 4 mc i zaczniemy od kaszki i ja jestm za... z pierwszym dzieckiem tez tak zaczynalam tylko pierwszy syn nie mial skazybialkowej i bylo latwiej...;) I dlatego Was pytam co wy dajecie do jedzenie i czy macie jakies super dziety...Majola a gdzie te wszystkie rzeczy kupujesz?

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Majola mnie nikt tu nie naciska na rozszerzenie dziety juz...polozna w helse powiedzial ze od 6 mc sie zaczyna no to ok a polzona w barnapolklinik powiedzila ze zaczniemy rozszerzac dziete od 4 mc i zaczniemy od kaszki i ja jestm za... z pierwszym dzieckiem tez tak zaczynalam tylko pierwszy syn nie mial skazybialkowej i bylo latwiej...;) I dlatego Was pytam co wy dajecie do jedzenie i czy macie jakies super dziety...Majola a gdzie te wszystkie rzeczy kupujesz?
    Jednak najnowsze zalecenia mówią żeby dietę zacząć rozszerzać po 6 miesiącu. Poczytaj zanim zaczniesz. To że kiedyś robiono inaczej, nie oznacza że to
    było dobre. Wiedzę trzeba uzupełniać na bieżąco. Gdy dziecko ma 4 miesiące jego układ trawienny jest jeszcze na tyle niedojrzały, że powinien dostawać tylko mleko. No ale to Twoje dziecko i zrobisz jak uważasz.
    Kaszki holle dostaniesz w sklepie Life lub przez Internet.
    Jeśli chodzi o dietę na skaze białkowa to polecam blog Małgorzaty Jackowskiej. W jej sklepie można też kupić gotowy jadłospis dla dzieci ze skaza.

    kaktus85, majola lubią tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus Zoja ma racje . My zaczęłyśmy od 5,5 miesiąca . I to naprawdę ilość w wielkości ziarnka grochu na palec . Kiedyś rozszerzało się dietę w 4 miesiącu co nie oznacza ze to było złe . Środowisko nie było tak zanieczyszczone , żywność była zdrowsza , nasze organizmy były silniejsze i nie było takich problemów kolkowych. Na mnie rodzina naciskała ze kiedyś to się tak nie cackało teraz to my panikujemy , teściowa kazała mi dopajać wodą dziecko miesięczne bo robię krzywdę dziecku bo sklepiam jej jelitka robić herbatki z kopru i rumianku a po 4 miesiącu robić soczki z marchewki Uff szkoda nawet pisać . przemysl to jeszcze poczytaj na ten temat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 kwietnia 2020, 17:00

    Zoja36, kaktus85 lubią tę wiadomość

    Alutka
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gdzie wy o tym czytalyscie ze od 6 mc?? ja wszedzie czytam ze od 4 mc chyba ze karmisz piersia to od 6mc? albo ja nie umiem znalesc albo nie wiem.....

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 7 kwietnia 2020, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    https://rozszerzaniediety.pl/rozszerzanie-diety/

    Tu masz zalecenia polskie i WHO.

    https://malgorzatajackowska.com/2015/03/16/czym-sie-rozni-cztery-od-szesciu-czyli-o-tym-kiedy-rozszerzac-diete-niemowlecia/

    Długi ale bardzo rzeczony wpis.

    http://szpinakrobibleee.pl/rozszerzanie-diety-niemowlat/

    I jeszcze to.
    To są blogi dwóch dietetyczek.
    Szczerze polecam

    majola, kaktus85 lubią tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 8 kwietnia 2020, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaki przyrost wagi miały Wasze dzieci między 8 a 10 miesiącu - możecie speawdzić w książeczce zdrowia ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    8 miesiąc 9230 i 10 ale wizyta była półtorej tygodnia wcześniej 9940.

    Alutka
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alutka 32 wrote:
    8 miesiąc 9230 i 10 ale wizyta była półtorej tygodnia wcześniej 9940.

    Cholerka to mój klopsik ma 5 miesięcy i waży 9524g i 69cm 😂😂😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 kwietnia 2020, 20:58

    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas akurat pomiar był na 7 miesięcy i tydzień 8855 a później 9 miesięcy 9340. A ostatni na niecałe 14 miesięcy 10420. Tylko to chłopak więc może ważyć więcej. I zależy to od wzrostu też. Warto sobie w siatki centylowe wpisać,zobaczyć na którym centylu jest córka i czy w miarę równo przybiera i przyrasta 😉

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 19:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na kontroli rocznej 10670 długa 72,5 nadwagi nie ma ale urosła za mało do wagi tylko ze my oboje jesteśmy niscy wiec i córcia będzie .

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja w 8 miesiącu miała 73cm 🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️

    e5skzzc.png


    [**]




  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chwalić się kto dostał przedszkole :P

    Ja stwierdziłam że nie daje małej do przedszkola :P stresuje mnie jej alergia , mieliśmy problem z wargami sromowymi a wiadomo jak to jest w przedszkolu 🤷‍♀️🤷‍♀️🤷‍♀️ nikt by jej pieluchy nie zmieniał co 2 godziny .


    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 9 kwietnia 2020, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez zrezygnowaliśmy z przedszkola.

    Alutka
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój w ósmym miesiącu miał 8800, a w dziesiątym 9300.
    Teraz w styczniu na ostatniej wizycie na piętnasty miesiąc za mało urósł. Był powyżej 50tego centyla, a spadł poniżej. Helsesøster powiedziała, że dzieci rosną skokowo i mam się nie martwić. Jakoś po Świętach mamy mieć następną wizytę na osiemnaście miesięcy.
    My składaliśmy o przedszkole od sierpnia i dostaliśmy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 kwietnia 2020, 14:33

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 11 kwietnia 2020, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz też od sierpnia idzie do przedszkola 😊

    majola lubi tę wiadomość

    k0kdx1hpz2nssibk.png
‹‹ 659 660 661 662 663 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ