X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pytania i pomoc. Mlody od dwoch tygodni jest wysypany na buzi i glowie dotego doszla ceimieniucha i ropieje mu oko co moge uzyc na oko i na ta wysypke bo tak go to swedzi ze nie spimy ani w dzien ani w nocy :(

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 23 stycznia 2020, 22:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati mam jeszcze jedną prośbę jak będziesz w Barnas hus to sprawdź proszę czy jest ten słonik

    Alda kiedys pytalas o zabawki,polecam króliczka Alilo u nas mały ma i jest zachwycony. Mamy tego małego niebieskiego.
    Wydaje dźwięki, śpiewa kołysanki i mówi bajki.
    https://alilo.pl/sklep/produkt/smarty-bunny-r1/

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati jeszcze jedno pytanie : komplet ocieplany na deszcze jednoczęściowy czy dwu ? Bo nie wiem który kupić :P Oszaleje z tymi wyborami 😜😜😜


    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Pati jeszcze jedno pytanie : komplet ocieplany na deszcze jednoczęściowy czy dwu ? Bo nie wiem który kupić :P Oszaleje z tymi wyborami 😜😜😜

    Dwu częściowy najlepiej😊 Mój mały idzie za rok do przedszkola A ja juz się rozglądam co kupić 😂😂

    k1iygdz.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie do dziewczyny ktorych dzieci maja lub mialy skaze bialkowa jakie mialy wasze dzieci objawy i czym to leczycie ...

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus byliście u lekarza ? Jak karmisz pierś czy mm?

    Jak pierś to odstaw wszystko z mlekiem krowim ( jogurty , sery itd ) a jak mm to musicie iść do lekarza i on przepisze mleko dla alergików .



    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy to możliwe, mały ma 3 miesiące i już zabkuje. Co ja mogę kupić tutaj żeby mu pomoglo.
    Cholera jak nie refluks i ciągle ulewanie to teraz zęby 😱😱😱

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny czy to możliwe, mały ma 3 miesiące i już zabkuje. Co ja mogę kupić tutaj żeby mu pomoglo.
    Cholera jak nie refluks i ciągle ulewanie to teraz zęby 😱😱😱


    Ja też myślałam że małej idą ząbki w 3 miesiącu ale pojawiły się dopiero teraz :P

    W Norwegii kupisz : MULTI-MAM BABY DENT , Dentinox NAF oppløsning til tannkjøtt.


    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 25 stycznia 2020, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ja też myślałam że małej idą ząbki w 3 miesiącu ale pojawiły się dopiero teraz :P

    W Norwegii kupisz : MULTI-MAM BABY DENT , Dentinox NAF oppløsning til tannkjøtt.

    Żel już kupiłam ale ten Dentinox nigdzie nie ma. W aptece mężowi powiedzieli że nie można tego już kupić, bo dzieci źle reagowały 😱

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda jak to nie były zęby to co to było. Wczoraj mały strasznie płakał nic nie pomagała dopiero paracet.

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 15:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Alda jak to nie były zęby to co to było. Wczoraj mały strasznie płakał nic nie pomagała dopiero paracet.


    A ma napuchnięte dziąsła , widać białe kreseczki ?

    Może bolało go coś innego......... trudno powiedzieć . Jak dzisiaj ?


    Moja nie chciała piersi bo ją to bolało a jak już piła to był płacz ......

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    A ma napuchnięte dziąsła , widać białe kreseczki ?

    Może bolało go coś innego......... trudno powiedzieć . Jak dzisiaj ?


    Moja nie chciała piersi bo ją to bolało a jak już piła to był płacz ......

    Ma napuchniete, też nie chciał jeść A u niego to nowość bo zawsze je i to dużo. Płakał inaczej niż jak to brzuch boli. Mąż chciał już na legevakt jechać.
    Po paracecie było lepiej zasnął z tego płaczu. Dzisiaj już ok marudny jak zawsze, chodź z jedzeniem różnie.

    k1iygdz.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Kaktus byliście u lekarza ? Jak karmisz pierś czy mm?

    Jak pierś to odstaw wszystko z mlekiem krowim ( jogurty , sery itd ) a jak mm to musicie iść do lekarza i on przepisze mleko dla alergików .
    Karmie mma bylam u lekarza ale nie bylo mojego rodzinnego byl inny dal jakis krem i juz jest lepiej ale jutro ide do swojego to bedziemy dzialac

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Mała czrna Koleżanka
    Postów: 46 34

    Wysłany: 26 stycznia 2020, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dziewczyny czy to możliwe, mały ma 3 miesiące i już zabkuje. Co ja mogę kupić tutaj żeby mu pomoglo.
    Cholera jak nie refluks i ciągle ulewanie to teraz zęby 😱😱😱



    Mojemu zaczęły się właśnie w 3 miesiącu, a pierwszy pojawił się 5 miesięcy później... Nie bolało go cały czas ale było to chwilowe płakał i jedyne ukojenie to żel mieliśmy z polski ( dentinox) i gryzaki z lodówki też pomocne. Czasami budził się w nocy z płaczem.Czasami nie chciał jeść. Wyszedł pierwszy ząbek chwila spokój i za kilka dni znowu. teraz przebił się drugi ale były noce,że budził się z płaczem albo w dzień bawił się, a nagle zaczynał płakać, za chwile już spokój. Czasami jak zabawkę źle sobie ugryzł to tak samo chwilowy płacz. Jeśli może niech ktoś Ci w Polsce kupi dentinox i wyśle polecam mojemu pomaga tylko on.

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 28 stycznia 2020, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny bylam u lakarza zlal mnie totalnie sprawdzil buzie poweidzla ze skora po kremie juz ok , kazal stosowac jeszcze tydzien i obserowowac, powedzialam mu ze znienilam mleko na nan ale maly nie chce go zbytnio jesc to kazal wrocic to hipp i go obserowowac, a kupka pomarnczowa zwazona rzadka z odrobina krwi kazal sie nie przejmowac to normalne i co ja mam teraz robic . doradzcie cos dziewczyny

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 29 stycznia 2020, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipa z lekarzem. Moja lekarka była bardziej przejęta. Możesz przejść jeszcze na nan sinlac. Ewentualnie na własną rękę kupować Nutramigen, ale kosztuje ponad 200 koron za puszkę.
    Kolor kupy jest ok, ale krew by mnie martwiła. Jeszcze śluz jest niepokojący. Może ze swoją helsesykepleier pogadaj. One mają większe doświadczenie niż lekarz rodzinny. Może coś pomoże.
    I nie skacz z mleka na mleko. To które teraz podasz to już podawaj długi czas. Jelita też muszą się przyzwyczaić. Powodzenia!

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 09:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Lipa z lekarzem. Moja lekarka była bardziej przejęta. Możesz przejść jeszcze na nan sinlac. Ewentualnie na własną rękę kupować Nutramigen, ale kosztuje ponad 200 koron za puszkę.
    Kolor kupy jest ok, ale krew by mnie martwiła. Jeszcze śluz jest niepokojący. Może ze swoją helsesykepleier pogadaj. One mają większe doświadczenie niż lekarz rodzinny. Może coś pomoże.
    I nie skacz z mleka na mleko. To które teraz podasz to już podawaj długi czas. Jelita też muszą się przyzwyczaić. Powodzenia!


    Ale tak kupka wyglada jak by byla zwazona nie mam jednolitej konsystencji...a po nan to robi wodnista strasznie...czekam dzisiaj na telefon od poloznej zobaczymy co mi doradzi..jeszcze myslalam ze by kupic nan hipoalergiczny bo tez jest...ale poczekam co powie polozna...dziekuje za pomoc

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 30 stycznia 2020, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Ale tak kupka wyglada jak by byla zwazona nie mam jednolitej konsystencji...a po nan to robi wodnista strasznie...czekam dzisiaj na telefon od poloznej zobaczymy co mi doradzi..jeszcze myslalam ze by kupic nan hipoalergiczny bo tez jest...ale poczekam co powie polozna...dziekuje za pomoc
    Takie zważone kupki są normalne ! Jeśli podejrzewasz alergie na mleko możesz kupić na własna rękę Nutramigen i jeśli będzie różnica to dostaniesz receptę . Ja tez nie dostałam recepty odrazu , dopiero jak była poprawa . Tak jak Majola Ci napisała nie baw się co chwile w zmianę mleka , jelitka muszą się przyzwyczaić . Każda zmiana odbija się na dziecku ,

    Alutka
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 1 lutego 2020, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie kojce ??? Jakie? Gdzie kupowałyście ?

    Nie wiem czy kupić drewniany czy taki z siatki 🤔🤔🤔


    Co Wasze dzieci jadły do pierwszego roku życia ? Kupowałyście tutaj słoiczki ?

    Nam odpada bmk , jajka i gluten 🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️

    Ja już nie mam pomysłów co jej dawać......




    e5skzzc.png


    [**]




  • Alutka 32 Autorytet
    Postów: 529 158

    Wysłany: 1 lutego 2020, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Dziewczyny macie kojce ??? Jakie? Gdzie kupowałyście ?

    Nie wiem czy kupić drewniany czy taki z siatki 🤔🤔🤔


    Co Wasze dzieci jadły do pierwszego roku życia ? Kupowałyście tutaj słoiczki ?

    Nam odpada bmk , jajka i gluten 🙆‍♀️🙆‍♀️🙆‍♀️

    Ja już nie mam pomysłów co jej dawać......

    My nie mieliśmy kojca . Co do jedzenia . To moja je prawie wszystko oprócz produktów mlecznych . Robię jej naleśniki z jogurtu kokosowego , pyszne placuszki z kaszy manny i banana ale to nie przepis dla Ciebie skoro nie toleruje glutenu . Na obiad zawsze warzywa z kaszą, makaron lub ryż.lub poprostu zupki . Czasem, mięso lub rybka ale rybka rzadko bo nie bardzo chce ją jeść. Co do słoiczków to kupuje ale daje tylko jeśli mamy gdzieś umówioną godzinę i koliduje to ze zrobieniem obiadku . Czasem trzeba sobie ułatwić ;) Daje małej dużo warzyw tak o do rączki, jako przekąska . Na śniadanie najczęściej płatki owsiane z suszonymi morelami i rodzynkami i pestkami dyni , pyszne jem razem z nią.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2020, 19:55

    Alutka
‹‹ 654 655 656 657 658 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ