X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 11 października 2019, 04:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jakie zabawki się u Was sprawdziły ??????? Co warto kupić ?


    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 11 października 2019, 05:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas od 9 miesiąca kostka Dumel to był hit. Niestety nie można jej wyłączyć ani ściszyć. Bębenek. Głodny stworek ze zjeżdżalnią dla krążków. Bączek. Karuzela ze zwierzętami.
    A wcześniej zegar z kukułką Fisher Price. Książeczka z wierszykami. To były dwa hity od około 4 miesiąca. Edit: sorry, od 6 miesiąca. W czwartym był na etapie pałąka
    Jeszcze miał taką grzechotkę sztangę z obydwu stron zakończoną kulkami. Ona się fajnie turlała i odkąd skończył 5 miesięcy turlał ją sobie i pełzał za nią. Za miękka piłeczką też.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 09:53

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 11 października 2019, 07:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    Niestety nie można jej wyłączyć ani ściszyć.

    Naklej na glosniczek grubsza taśmę klejąca, to wyciszy trochę dźwięk 😀

    k1iygdz.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 11 października 2019, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, znam ten patent :) mimo to uważam, że to minus i każda zabawka powinna mieć regulację i możliwość wyłączenia
    Aaa, ale ta kostka Dumel pod względem głośności nie jest taka zła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 października 2019, 08:03

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 11 października 2019, 17:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ufffffff dzisiaj załatwialiśmy urzędowe sprawy ( UDI i konsulat ) ale wszystko sprawnie poszło 😊😊😊 Panie w konsulacie się śmiały że już wszystko mamy tak wcześnie załatwione 😜😜😜😜


    Alutka 32 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 11 października 2019, 23:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ufffffff dzisiaj załatwialiśmy urzędowe sprawy ( UDI i konsulat ) ale wszystko sprawnie poszło 😊😊😊 Panie w konsulacie się śmiały że już wszystko mamy tak wcześnie załatwione 😜😜😜😜

    Alda mnie też to czeka. Możesz mi napisać od czego zacząć 😳😳

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 12 października 2019, 07:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Alda mnie też to czeka. Możesz mi napisać od czego zacząć 😳😳


    Trzeba nadać imię - https://www.skatteetaten.no/person/folkeregister/?gclid=Cj0KCQjw0IDtBRC6ARIsAIA5gWtIE8TdqPGKjOS4-bUlm30k1SrtaRoSvvuwTQsoSFq-9TCwfgdxhQsaAsqiEALw_wcB

    Oboje musicie potwierdzić .

    Przyjdzie Wam potwierdzenie nadania imienia , później zamówić akt urodzenia https://www.skatteetaten.no/person/folkeregister/attester-og-opplysninger/attester/type/fodselsattest/?gclid=Cj0KCQjw0IDtBRC6ARIsAIA5gWuGrb-mN9-Re93QK8CjpItkdkJm6RtEp_Sn-4s_BVVL21bT1c4K_4kaAuKmEALw_wcB

    Ja zamówiłam norweski i międzynarodowy z apostille trzeba napisać że potrzebny będzie w Polsce . W komentarzu piszesz dane dziecka ( imię , nazwisko , numer personalny ) my w szpitalu już dostaliśmy numer personalny.


    Jak masz już akt urodzenia umawiasz wizytę w konsulacie paszportową - paszport tymczasowy na 1 rok - przed wizytą robisz zdjęcie maluchowi w japan foto albo elite.

    My umówiliśmy wizytę paszportową i wizytę prawną .

    W tym samym dniu umówiliśmy też wizytę prawną żeby umiejscowić norweski akt urodzenia w Polsce ( potrzebny jest Wasz akt ślubu ) , akt urodzenia Polski jest potrzebny do wyrobienia paszportu 5 letniego albo dowodu osobistego . Wszystko jest opisane na stronie konsulatu . Konsulat wysyła papiery do Polski Wy wybieracie urząd stanu cywilnego , urząd sporządza akt urodzenia i wysyła da konsulatu . Za to się oczywiście płaci ale ja chciałam to już mieć załatwione a nie biegać w Polsce po urzędach. Wszystkie wnioski są na stronie konsulatu . W konsulacie płaci się GOTÓWKA :P





    Jak już masz paszport tymaczsowy to umawiasz wizytę w UDI , my mieliśmy termin na styczeń ale zwolnił się termin więc już mamy załatiowne ( sprawdzałam terminy codziennie ;-) )


    Jak masz jakieś pytania to pisz :-)




    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 października 2019, 07:15

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 12 października 2019, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko Alda aż tyle, dobrze że nie zamawialam biletów na święta. Ciężko by było się wyrobić z paszportem. 😳😳😳
    Dzięki za pomoc i jak coś to będę pisała.😀

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 13 października 2019, 03:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    O matko Alda aż tyle, dobrze że nie zamawialam biletów na święta. Ciężko by było się wyrobić z paszportem. 😳😳😳
    Dzięki za pomoc i jak coś to będę pisała.😀


    Pati paszport tymczasowy można dostać na miejscu w konsulacie za dodatkową opłatą ;-) do tego paszportu potrzebny jest tylko akt urodzenia dziecka , Wy i Wasz paszport albo dowody osobiste , na potwierdzenie imienia czekaliśmy 3 dni , na akt urodzenia tydzień więc wcale nie zajmuje to dużo czasu. Czasami jest problem z terminami w konsulacie i tu może się wszysto wydłużyć . No i trzeba zrobić zdjęcie maluszkowi i to dla mnie było wyzwanie ;-)

    Umiejscowienia aktu norweskiego możecie zrobić w Polsce :-)

    Na załatwienie sprawy w UDI macie rok :-)





    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2019, 03:37

    pati1980 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 13 października 2019, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas konsul w Bergen był jakoś w połowie listopada, więc żeby nam okazja nie przepadła to umówiliśmy synka na wizytę jeszcze jak był w brzuchu :D datę urodzenia wymysliliśmy sobie :D zdjęcie miał beznadziejne, bo miał wtedy 3 tygodnie i jeszcze nie skupiał za bardzo wzroku. Ale przyjęli. Do tymczasowego nie musi dziecko patrzeć się na wprost. Pamiętajcie, że tymczasowy jest ważny rok, więc przy najbliższej wizycie w Polsce warto złożyć wniosek o następny. A żeby móc złożyć wniosek to trzeba mieć pesel. Żeby dostać pesel to trzeba złożyć wniosek o dowód. Pesel jest na drugi dzień. Dowód za 30 dni. Paszport też chyba 4 tygodnie. Tylko ten tymczasowy tak szybko

    pati1980 lubi tę wiadomość

  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 13 października 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieki dziewczyny za pomoc, i tak decyzja podjęta że nie lecimy na święta. Za dużo wydatków mnie czeka, narodziny dziecka, mąż kończy 40 lat, corka 18 lat😱😱😱 tylko trzymać portfel.😂😂
    Chodź ten mój maluszek coś się nie spieszy na świat:-)

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 13 października 2019, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    majola wrote:
    U nas konsul w Bergen był jakoś w połowie listopada, więc żeby nam okazja nie przepadła to umówiliśmy synka na wizytę jeszcze jak był w brzuchu :D datę urodzenia wymysliliśmy sobie :D zdjęcie miał beznadziejne, bo miał wtedy 3 tygodnie i jeszcze nie skupiał za bardzo wzroku. Ale przyjęli. Do tymczasowego nie musi dziecko patrzeć się na wprost. Pamiętajcie, że tymczasowy jest ważny rok, więc przy najbliższej wizycie w Polsce warto złożyć wniosek o następny. A żeby móc złożyć wniosek to trzeba mieć pesel. Żeby dostać pesel to trzeba złożyć wniosek o dowód. Pesel jest na drugi dzień. Dowód za 30 dni. Paszport też chyba 4 tygodnie. Tylko ten tymczasowy tak szybko


    My paszport 5 letni też załatwiliśmy w konsulacie , oni też załatwiają PESEL . Akt urodzenia Polski też załatwialiśmy przez konsulat . Nie chce mi się marnować czasu w Polsce :P


    majola lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 13 października 2019, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo, super! Nam z kolei było nie po drodze do Oslo. A w Polsce z kolei byliśmy długo w tym roku.

  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 15 października 2019, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam za niskie zelano i hemoglobine na granicy...lekarz kazal prac tabletki ( zelazo) a moje pytanie jest co moge jesc zeby podniesc hemoglobine i to zelozo bo juz nie mam pojecia....;)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 15 października 2019, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaktus, ja nie miałam anemii, ale miałam niskie żelazo. Pamiętam, że brałam jakieś leki i jadłam posiłki pod kątem żelaza. Pamiętaj, że żelazo wchłania się razem z witaminą C. Pietruszka na przykład. I żeby nie łączyć żelaza i wapnia. Cały dzień coś jadłam jak nie pod wapń to pod żelazo. Powodzenia

    kaktus85 lubi tę wiadomość

  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 16 października 2019, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Dziewczyny mam za niskie zelano i hemoglobine na granicy...lekarz kazal prac tabletki ( zelazo) a moje pytanie jest co moge jesc zeby podniesc hemoglobine i to zelozo bo juz nie mam pojecia....;)
    Amarantus w formie ziarna do gotowania lub ekspandowany, awokado to na pewno ma dużo żelaza. Ja też jadłam żelazo w ciąży.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • Nustria Koleżanka
    Postów: 35 18

    Wysłany: 16 października 2019, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!:) Bardzo fajnie trafić na Wasze forum:D Jesteśmy właśnie po pierwszej pozytywnej próbie in vitro, obecnie 7tc:)), w następnym tyg mamy pierwsze usg. Chciałabym zapytać czy któraś z Was robiła testy prenatalne w Polsce lub Szwecji? Wiem, że ze względu na wiek (32) nie łapię się na nie w Norwegii. W Polsce mogłabym zrobić test Sanco dopiero w okolicach 17tc, wcześniej niestety nie będę w kraju. Natomiast do Szwecji mamy niedaleko, mogłabym tam wykonać NIPT wcześniej, już po 10tc. Czy któraś z Was robiła badania np w Göteborgu i może coś podpowiedzieć? Jakie macie doświadczenia?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2019, 11:39

    alda lubi tę wiadomość

  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 16 października 2019, 13:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nustria GRATULACJE 🥰🥰🥰

    Pati robiła test NiFTY w Szwecji cena 5500kr taka sama cena jak nie mniejsza niż w Polsce :P

    Jak Pati jeszcze nie rodzi :P to pewnie napisze Ci szczegóły .


    pati1980 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 16 października 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda, Pati jeszcze nie rodzi 😂😂. Byłam u położnej dzisiaj, jak nic się nie wydarzy to 22.10 mam kontrole w szpitalu. Byłam dzisiaj na długich zakupach, może to coś ruszy 😂

    k1iygdz.png
  • majola Autorytet
    Postów: 255 100

    Wysłany: 16 października 2019, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati, ja dokładnie rok temu zrobiłam sobie szybki spacer. Była piękna pogoda. O 16:30 zaczęły mi odchodzić wody i od razu skurcze co 5 minut. A chwilę po północy synek był z nami. I tego Tobie życzę :)

‹‹ 641 642 643 644 645 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ