X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Ciaza w Norwegii
Odpowiedz

Ciaza w Norwegii

Oceń ten wątek:
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 23 maja 2019, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny za dobre słowa, usg mam o 13:30. Oszaleje do tej pory 😱

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 23 maja 2019, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja juz po wszystkim.
    Mały jest zdrowy i duży i mam być gotowa że będzie duży.
    Ryzyko jest bardzo niskie że coś jest nie tak, bo wszystko inne nie wskazuje na jakieś uchybienia.
    Nie polecają mi amniopunkcji, jest to większe ryzyko straty niż to że będzie chory. Zalecana mi tylko Nipt A to już mam i tam mam niskie ryzyko chorób.
    Nadal ma to zwapnienie na serduszku i cyste w głowie ale powiedzieli mi że to nie jest zagrażające jego życiu i może zniknąć w każdej chwili.
    Kamień z serca, chodź i tak nie będę spokojna póki się nie pojawi na świecie 😁

    kaktus85, majola lubią tę wiadomość

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 23 maja 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Mały jest zdrowy i duży i mam być gotowa że będzie duży.
    Ryzyko jest bardzo niskie że coś jest nie tak, bo wszystko inne nie wskazuje na jakieś uchybienia.

    Nadal ma to zwapnienie na serduszku i cyste w głowie ale powiedzieli mi że to nie jest zagrażające jego życiu i może zniknąć



    Uffffff :-) :-) :-)


    Teraz trzeba się cieszyć i nie wyszukiwać "problemów" na siłę ;-)


    Masz dodatkową kontrolę ?




    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 23 maja 2019, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Uffffff :-) :-) :-)


    Teraz trzeba się cieszyć i nie wyszukiwać "problemów" na siłę ;-)


    Masz dodatkową kontrolę ?

    Nic nie mam, wszystko ok i narazie. Powiedziała że teraz to nawet 60% dzieci rodzi się z tym na serduszku.
    Za tydzień mam moja ginekolog to jej też zapytam o to.
    Zresztą w lipcu jadę do Polski i tam też pójdę do lekarza, zobaczymy opinie innego lekarza.

    k1iygdz.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 23 maja 2019, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z drugiej strony muszę chyba zaufać Norweskim lekarzom i badaniom, bo inaczej to oszaleje 😁😁

    k1iygdz.png
  • K. Autorytet
    Postów: 276 136

    Wysłany: 23 maja 2019, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mowilam ci, te plamki sa czesto i bardzo czesto same wchlaniaja sie do rozwiazania, nic sie nie przejmuj bo oszlaejejesz, mi tez wmawiali ze bedzie duzy a byl 3800 i 50 cm

    n59y2n0ajnp6dihh.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 23 maja 2019, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    K. wrote:
    Mowilam ci, te plamki sa czesto i bardzo czesto same wchlaniaja sie do rozwiazania, nic sie nie przejmuj bo oszlaejejesz, mi tez wmawiali ze bedzie duzy a byl 3800 i 50 cm

    No mam nadzieję że się wchłoną. To że duży to dobrze, dzieci z trisomia 18 są malutkie i mają te dwie wady oraz wiele więcej innych wad.
    Mój ma te dwie wady i jest duży i wszystko prawidłowo. 😁😁
    Teraz muszę wyluzować i zapomnieć te koszmarne 3 dni.

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 23 maja 2019, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dzisiaj byłam pierwszy raz u położnej i jestem niepocieszona :-( chciałam już u niej prowadzić ciąże - do niej mam blisko na piechotkę a do lekarza muszę jechać dwoma autobusami co jest już dla mnie uciążliwe . Ale ciśnienie mierzyła mi na trzech ciśnieniomierzach , tętno malutkiej na dwóch detektorach - dobrze że malutka ruszała się 10 minut wcześniej bo bym dostała zawału ......Sprawdzała ułożenie malutkiej i powiedziała głowa chyba na dole . Siedziałam tam godzinę 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ niczego konkretnego się nie dowiedziałam - nie tego oczekiwałam po wizycie u położnej 😤😤😤


    e5skzzc.png


    [**]




  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 23 maja 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie to jest dziwne takie badanie jak oni tu robią, tak po omacku.
    Mi też jedna z tych lekarek co robiła usg poleciła żebym poszła do położnej. Tylko sama nie wiem po co. Skoro moja ciążę prowadzi mój fastlege i ginekolog.

    k1iygdz.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 23 maja 2019, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Dla mnie to jest dziwne takie badanie jak oni tu robią, tak po omacku.
    Mi też jedna z tych lekarek co robiła usg poleciła żebym poszła do położnej.


    Ja myślałam że położna "obsługę ciężarnej" ma w jednym paluszku a tu zonk ....... Jak mi się taka trafi w szpitalu podczas porodu albo po to dopiero będą "jaja" .........

    Jak już wizyta się skończyła to odetchnęłam z ulgą że już jest po - masakra ,jeszcze nikt tak mnie nie zestresował , chciałam dobrze a wyszło jak zwykle .........

    Szkoda że ciśnienia mi nie zmierzyła na koniec wizyty bo pewnie było koło 200 ;-)





    pati1980 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 24 maja 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alda ale źle trafiłaś :(
    Generalnie położna tu za wiele nie robi oprócz zbadania moczu, ciśnienia, wielkości brzucha i ułożenia dziecka plus pogadanki.
    Ale żeby robić to w ten sposób co u Ciebie to masakra.
    Ja lubiłam chodzić do położnej bo fastlege był do D 😖

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 24 maja 2019, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy była ktoras z was na wakacjach po za norwegia w czasie chorobowego. Jak to trzeba zgłosić do nav-u.

    k1iygdz.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 24 maja 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomocy...moj maz dostal sms z naszej przychodni z moimi wynikami krwi nie wiem dlaczego on ale nie wazne. mozecie mi powiedziec o co chodzi bo ja nie kumam>
    litt forhøyet BT ved 24 t Bt måling på sykehus. Hvis skal vurdere noe behandlin bør bestille time...pomocy

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 24 maja 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ok juz wszystko wiem :)

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • mar2śka Autorytet
    Postów: 1939 1506

    Wysłany: 24 maja 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Czy była ktoras z was na wakacjach po za norwegia w czasie chorobowego. Jak to trzeba zgłosić do nav-u.
    Ja byłam jak jechałam na badania . W zgłoszeniu elektronicznym jest opcja do zaznaczenia że przebywało się poza granicami Norwegii . Następnie w jakim celu i opcje chyba trzy sa .. nie pamietam jakie ale ja zaznaczyłam że nie był to urlop tylko „inny cel” czy jakoś tak. Dopytywali mnie później po co byłam to napisałam, że miałam badania. Za wyjazd mi zapłacili bo podobno do swojego ojczystego kraju można jeździć na zwolnieniu.

    km5s9vvjg5qzvbkc.png
  • Zoja36 Autorytet
    Postów: 625 231

    Wysłany: 24 maja 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pati1980 wrote:
    Czy była ktoras z was na wakacjach po za norwegia w czasie chorobowego. Jak to trzeba zgłosić do nav-u.
    Jak zaznaczysz że to urlop to Ci nie zapłacą. W przyszłym roku dostaniesz z navu feriepenger. Co prawda śmieszna to jest kwota ale jest.
    Ja jak byłam też na badaniach to też zaznaczyłam, że inny cel. Dzwonili do mnie ale nie odebrałam. Początkowo nie zapłacili mi za ten okres, ale potem wypełniłam wniosek o wyjazd do ojczystego kraju i ostatecznie dostałam pieniądze za ten czas.

    k0kdx1hpz2nssibk.png
  • pati1980 Autorytet
    Postów: 658 183

    Wysłany: 24 maja 2019, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje dziewczyny, u mnie to jest troche inaczej bo mi nie placi nav tylko pracodawca ( oni się pozniej rozliczaja). Miesiąc lipiec mam zamknięte przedszkole, więc nie mam płacone. I ja jestem na 40% chorobowym. Nie wiem jak to rozwiązać 😱😱😱

    k1iygdz.png
  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 27 maja 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam pytanie progesteron bralyscie do pierwszego dnia 12 tygodnia czy do konca 12 tygodnia i jak dlugo bralyscie kwas foliowy?

    f2wldqk3t9cfiynw.png
  • alda Autorytet
    Postów: 1506 427

    Wysłany: 27 maja 2019, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaktus85 wrote:
    Dziewczyny mam pytanie progesteron bralyscie do pierwszego dnia 12 tygodnia czy do konca 12 tygodnia i jak dlugo bralyscie kwas foliowy?


    Ja progesteron brałam do 14 tc ;-) po konsultacji z polskim lekarzem ;-) ale od skończonego 12+0 tc schodziłam z dawki: 1 tydzień 2 tabletki , 2 tydzień 1 tabletka . Recepty miałam tak wypisane w Porsgrunn że wystarczyło mi na te 14 tc .

    Plastry odstawiłam w 12tc ale progesteronu bałam się odstawić tak nagle ;-) dlatego schodziłam z dawki ;-)

    W Porsgrunn powiedzieli żeby przestać brać w 12+0 tc .


    Po odstawieniu progesteronu i plastrów "wrócisz do życia" - ja tak miałam ;-)


    Kwas foliowy można brać całą ciąże , jest w zestawie witamin dla ciężarnych :-) ja odstawiłam w 12tc ;-)



    kaktus85 lubi tę wiadomość

    e5skzzc.png


    [**]




  • kaktus85 Ekspertka
    Postów: 395 60

    Wysłany: 27 maja 2019, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    alda wrote:
    Ja progesteron brałam do 14 tc ;-) po konsultacji z polskim lekarzem ;-) ale od skończonego 12+0 tc schodziłam z dawki: 1 tydzień 2 tabletki , 2 tydzień 1 tabletka . Recepty miałam tak wypisane w Porsgrunn że wystarczyło mi na te 14 tc .

    Plastry odstawiłam w 12tc ale progesteronu bałam się odstawić tak nagle ;-) dlatego schodziłam z dawki ;-)

    W Porsgrunn powiedzieli żeby przestać brać w 12+0 tc .


    Po odstawieniu progesteronu i plastrów "wrócisz do życia" - ja tak miałam ;-)


    Kwas foliowy można brać całą ciąże , jest w zestawie witamin dla ciężarnych :-) ja odstawiłam w 12tc ;-)


    Dziekuje Alda za informacje mam nadzieje ze poczuje sie lepiej i ze wkoncu tez skoncza mi sie mdlosci bo juz nie mam sily...dzisiaj ide do gonegologa prosic o jakas wizyte zeby sprawdzic czy z dzidiza wszystko ok bo nic nie jem i waga mi spada zobaczymy co powiedza...:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja 2019, 12:45

    f2wldqk3t9cfiynw.png
‹‹ 624 625 626 627 628 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ